Na pozadí kašmírskych konfliktov sa odohráva príbeh kapitána Amana a mladej Kašmírčanky, Ady. Počiatočná príťažlivosť medzi nimi prerastie v hlbší, i keď zakázaný, vzťah, ktorý je viacerým ľuďom tŕňom v oku. Mladí pár nebude musieť čeliť len odmietavému postoju Adinho otca, ale aj nesúhlasu indickej armády a hrozbám zo strany ozbrojených militantov. (Remini)

Remini

Yahaan je Bollywood, ale nie tak celkom. Príbeh sa neodohráva vo veľkých mestách, milenci sa v hudobných klipoch náhle neocitajú niekde vo švajčiarskych horách... Namiesto toho investoval do silnej atmosféry, krásneho príbehu lásky a vykreslil charaktery, ktoré mi pripadali veľmi skutočné. Hlavným predstaviteľom nemám čo vyčítať - Minisshe Lambe sa podaril krásny debut a Jimmy Shergil mal konečne možnosť ukázať, že má na viac než na tie béčkové role v treťotriednych romancách. Yahaan vo mne zase prebudil lásku k Bollywoodu, ktorá bola pomaly na ústupe. Recenzia ()

rikitiki

Beru to tak, že hlavním posláním filmu bylo vylepšit image indické armády u Kašmířanů, ukázat jim, že indičtí hoši jsou dobří hoši a Kašmířany chrání před teroristickými separatisty. Dobré je, že to snímek nedělá úplně černobíle a tak jsou někteří vojáci shnilá jablka, která kazí jinak vzorné chování armády. A někteří teroristi jsou jen muži, kteří se dostali na scestí kvůli špatným zkušenostem a špatným lídrům.____ Snímek hmatatelně vykresluje atmosféru neustálého ohrožení, život za ostnatým drátem s častou střelbou a bombovými útoky. Všichni: vojáci, Kašmířané i teroristé jsou zavřeni v jednom velkém koncentračním táboře, kde se vraždí mezi sebou a svět mimo údolí se jeví jako nedostižný ráj, jako pohádka, která snad ani neexistuje._____ Filmaři tento pocit posílili barevností snímku, která je zastřená, hodně scén se odehrává v noci nebo při soumraku a halí je chladná modř, Jen občas, při prchavé naději na lásku mezi dívkou a vojákem, se ukáží pestré barvy.____ Bohužel ale scénář a režie jsou strašně nešikovné. V ději je několik prudkých skoků, často úplných nesmyslů, některé motivy se jen nakousnou a pak nedořeknou. Chování postav postrádá logiku a konec je nezáměrně směšný. /2. 7. 2017/ ()

Ramanam

Tušil jsem, že by se mi tento snímek mohl líbit, ale mé očekávání bylo více než překonáno a já jsem až nadšený. Zatmavený a namodralý obraz nám výborným způsobem pomůže dokreslit výslednou atmosféru celého příběhu. Jedná se o jednoduchou, ale velmi účinou poetiku, která mě zcela pohltila. Výborné zpracování tématu podobné filmu Dil Se. Pochmurné, tísnivé, bezútěšné, bezvýchodné..., ale je v ní cítit i naději, lidskost, skutečný cit a lásku. Moc jsem si přál, aby se nic nepokazilo a udrželo si to vysokou úroveň až do konce. Jsem moc rád, že nepřišel nějaký dějový kotrmelec a následný pád. Jimmy Shergill jako voják a zcela netradičně v hlavní úloze vůbec nezklamal, ba naopak. Manissha Lamba zahrála místní dívku naprosto dokonale. Moc jsem si tu citlivou a hodnou bytost v jejím podání užíval. To celému příběhu přidávalo na velké síle, protože mě to dokázalo vtáhnout do děje svoji přirozeností a čistotou. Užijeme si i pár zajímavých přestřelek. Nechci indické armádě radit, ale pro krytí bych více využíval těžkých kulometů. Hudební doprovod je rovněž parádní a skvěle k celému dění sedne a doplňuje ho. Kašmír je nádherné místo, z kterého si sami lidé dělají peklo. Ale jak z toho ven? Momentálně žádné řešení osobně nevidím. Samostatnost na Indii a Pákistánu je nereálná, díky napětí mezi oběma státy. Takže buďto bude v Kašmíru vojsko Indie, nebo Pákistánu, neb nikdo z nich si nebude chtít pustit nepřítele ani o krok blíže svému území. Pro místní obyvatele to je však opravdu nezáviděnihodná situace. I přes občasné podivnosti v ději jsem moc rád, že mohu přidat další snímek do klubu pěti hvězd. Vše, co si přeji od skvělého filmového zážitku jsem zde dostal měrou vrchovatou. ()

Niktorius

Snímky z Kašmíru by se málem daly chápat jako takový malý subžánr, protože málokdy jdou proti očekáváním a snaží se diváka vtáhnout do té zvláštní atmosféry neustálého strachu a kontrastu nádherné vysokohorské přírody a kašmírské architektury s neustálou přítomností vojsk, bariér a ostnatých drátů. Tohle se Yahaanu daří dobře a to hlavně díky zajímavé kameře (máte-li rádi vizuální styl Dil se nebo Deewaru, tak tady budete ve svém živlu). Bohužel jde o asi jediný opravdový klad, neboť snímek je špatně napsaný i zrežírovaný - je v něm několik nepřehlédnutelných logických lapsů, postavám schází motivace a akčním scénám přehlednost a co je hlavní - i ty potencionálně nejvypjatější scény jsou podané tak mdle, že by nevyloudily sebemenší emoci ani z té největší citlivky. Na obrázcích ten film rozhodně vypadá dobře, ale "v pohybu" je to jen nudná slátanina. ()

Andrea1717

Trochu ponuro natočený film o zakázanej láske medzi dievčaťom z kašmíru a vojakom. Z toho Kašmíru krásneho toho veľa neukázali, ale príbeh bol pekný a dobrý. Ani som nepostrehla, že ako ušiel čas a príbeh ma vtiahol od začiatku do konca. Od začiatku som mala pocit, že to nemôže dobre skončiť, ale nakoniec ma to prekvapilo happy endom, teda v rámci možností vzhľadom k téme. Fakt pekné. ()