Zamilovaní blázni

Mozart and the Whale

Náš svet, naša láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2005, 90 min

3 hvězdičky za dobré herecké výkony.(7.2.2010)

• snob

Americký establišment se rozhodl k edukaci obyvatelstva, kde vysvětluje, že autismus je vcelku fajn, člověk se zamiluje, zasouloží, zasměje, přátelé si najde, práci a je mu celkově lépe, než obyčejnému člověku, který si pod pojmem autismus představuje nějakou směšnou vyhlášku Ministerstva dopravy. A přitom za všechno může pediatr, ten kazisvět.(6.9.2013)

• Lyžař

Jak už zmínila Deftie, příběh plyne, ale není tu jiskra, hlubší zápletka. Vím, že je to natočeno na motivy skut. událostí, ale tentokrát mi ani tohle nestačilo.(10.7.2011)

Josh i Radha podle mě zahráli autisty na jedničku. Jejich příběh byl pěkný a dávám velké plus za dokonalý smích Radhy Mitchell.(11.12.2010)

Donald je rain boy a všechno spočítá. Isabelle má taky papíry na hlavu a svému klukovi doma uklidí, ale v jeho dosavadním jízdním řádu tak zadělá na slušnej bordel. Dva blázínci - každý na opačné straně autistické škály - se prolínají, míjejí a "ruší své kruhy" jako kdokoli a já to vidím i dík sympatickým výkonům Joshe a Radhy na 3,5 *. Jen taková věcná: proti dabingu většinou nic nemám, ale tady Joshův "mluvčí" propůjčoval svým hlasem i jinou diagnózu, takže v tomto případě lépe s původním zvukem.(9.10.2007)