Krycí jméno: Farewell

Krycie meno: Farewell

Farewell

Thriller / Drama / Romantický

Francie, 2009, 108 min

"Jsi zbabělec !! Jako každý ženatý muž.."(15.11.2014)

• maverick10

Uplna absence tempa a dramatickeho napeti uvrha tento spionazni thriller do propasti zapomneni a naproste fadnosti.(9.12.2014)

• Ice.dog

Hodně špatný pokus o kombinaci Bourneovek s The Company a kupodivu se pod to podepsala francouzská režie. Téměř dvě hodiny ztraceného času, vleklý děj, jestli se to tomu tak dá říkat, žádné vykreslení psychologie hlavních charakterů ve "špionážním" thrilleru mi přijde jako velký problém, příběh žádný, napětí žádné, bratři sověté majíc IQ tykve si nechají nafotit dokumenty nějakým lojzou Seržou, který je předá přes svou žaboužroutskou spojku američanům? Na to vše režisér potřeboval 113 minut? Mám takový pocit, že tento film musel distributor schvalovat do kin a na dvd v hodně pozdních hodinách z pátku na sobotu jinak nechápu.... absolutní ztráta času(3.7.2012)

• Shushika

Táááák utááááháááánéééé...(30.1.2011)

Krásně pomalé špionážní drama, které se odmítá dehonestovat tupými střílečkami a neprůstřelnými agenty, ukazuje pravou tvář velmocí.(26.4.2014)

• - Film, který sleduje americký prezident, je Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962). (lllkkk)

• - Film je založen na skutečném příběhu Vladimira Ippolitovitche Vetrova, agenta KGB, který se rozhodl spolupracovat s francouzskou tajnou službou DST. V období let 1981-1982 Vetrov předal francouzské DST téměř 4 000 tajných dokumentů, včetně kompletního oficiálního seznamu 250 tajných agentů, tzv. linky X, kteří pracovali po celém světě. Unik těchto klíčových dokumentů způsobil takřka úplné zhroucení sovětské špionáže. Paradoxní je, že do vězení na 12 let byl odsouzen za vraždu a pokus o vraždu. Během schůzky se svou milenkou si myslel, že byl odhalen agentem KGB, v panice tohoto agenta bodl nožem a následně bodl i svou milenku, o které si myslel, že jej zradila. Zatímco milenka toto napadení přežila, agent KGB takové štěstí neměl. K odhalení, že je Vetrov dvojitým agentem, došlo až během jeho pobytu ve vězení. V roce 1983, nedlouho po tomto odhalení, byl Vetrov popraven. (Posheidon)