Je to celkem dobrá komedie, ale strašně to sráží mizerný herecký výkony většiny těch rádoby herců a hereček co na to byli naverbovaný, ona tam je třeba slušná hláška, ale jak to nějakej retard strojově odříká, tak je z toho akorát tak velký hovno. Naštěstí sem tam najdou i tací(Holubová, Klepl), co to zvládaj a tak sem se i občas zasmál a některý scénky jsou skoro jak ze života a i když mi to nepřišlo úplně přirozeně zahraný, tak to bylo stejnak vtipný, ale po tý obrovský kampani, jak je to strašně skvelý a vtipný a bůh ví co ještě, mi to přišlo dost slabý(4.11.2007)

Bohužiaľ aj v tomto prípade platí, že kniha je lepšia ako film. Hovorím to veľmi nerada, ale je to tak. Od komédie očakávam trošku viac. O dosť viac.... Nudila som sa, ale niečo ma pri tom držalo... Možno ta jednoduchosť a nekomplikovanosť. A platí to aj o Románe pre ženy. Ale mám obavy, že Viewegha už budem iba čítať...(20.9.2006)

Účastníci zájezdu nijak zvlášť nezaujmou ani neurazí. Za pozornost stojí opravdu hezká kamera a dobrá režie. Scénář je zcela průměrný, i když je, čemu se smát, a hrdinové vám nebudou lhostejní. Pokud nebudete mít někdy večer co dělat, koukněte na Účastníky zájezdu. Ale když to neuděláte, o nic nepřijdete.(2.6.2007)

• Boss321

Mě tyhle zfilmované bestsellery Michala Viewegha nějak nechytly a Účastníci zájezdu nejsou vyjímka. Navíc Jiřího Vejdělka považuji za velmi špatného režiséra......(1.12.2007)

• Karlos80

Původních cca pětadvacet minut do příjezdu autobusu a posléze s představováním jednotlivých postav v něm po vzoru filmu Florenc 13:30 ještě celkem ušlo až tedy do chvíle příjezdu na celnici, kde bylo jedno takové humornější vystoupení dvou českých hereckých babiček, Fialové a Štěpánkové..Později s přibývajícími minutami nudnější a nudnější..Stručný rozbor: Jednotlivé scény a epizody příliš chaoticky dohromady poslepované, nudné dialogy (někdy úplně zbytečně vulgární), téměř žádný opravdově inteligentní humor, který by se vám vryl do paměti..Prostě vše, na co si po čase stejně nikdo nevzpomene podobně jako na těch v uvozovkách pár vtipných scén, co zde byly..Zbytečně dlouhá a neúnosná jak stopáž, která, jak říkám, po čase začne nudit (zvlášť, když se nic neděje, a u moře se toho skutečně moc neděje), tak i nějaké celkově špatné osvícení filmu..Film byl příliš tmavý a teplo, sluníčko i moře jako takové mi připadalo jako někde u severního moře a to ještě někdy v listopadu..Jinak jsem si také všiml toho, že tu nebyla skoro žádná hudba..Ale nějaké klady by tu přeci jen byly, ne? Tak film je to nakonec typicky český, jak jinak než ze života jedné průměrné české rodiny s typicky českými okamžiky, náturou, zábavou a myšlením..Z herců mě ale neoslovil nikdo. Jitka Kocurová je sice kus, ale stále ji beru jen jako tu poskakující hopsandu (diblíka) z Izerovy komické show Telebazar..Vybraná sorta jednotlivých charakterů postav celkem splňovala typovou strukturu účastníků pobytu na takovém jednom malém-velkém zájezdu. Kdo trochu cestuje, dá mi jistě za pravdu, co tam občas jezdí za lidi..Herecká dovolená za babku se tedy nekonala alespoň u mě tedy ne:-( ps:Na financování filmu se nemalým dílem účastnila firma RWE TRANGAS, která se také podepíše pod kdejakou kravinu:-)(3.11.2007)

• - Kromě italského města Sisitania se točilo i ve slovinském městě Piran. (Cheeker)

• - Dost náročné bylo natáčení v autobuse, kde se odehrávala velká část filmu, protože se neustále musela různě vyndávat a nandávat sedadla, aby byl prostor pro kameru. Navíc to muselo být za jízdy, takže se třeba celou noc jezdilo na úseku mezi Brnem a Prahou, aby se natočilo pár záběrů. (Siriuss)

• - Martin Pechlát, amatérský potápěč Vladimír, a Eva Nosálková-Leinweberová, představitelka Jituš, si o několik let později zahráli manžele Fabiánovi ve filmu Ženy v pokušení (2010). (funhouse)