Pěkný film který má: Děj, skvělé obsazení, hezké dialogy.. co chtít víc?(26.5.2007)

Na Účastnících je skvělé, že ve většině diváků vyvolají vzpomínky na vlastní dovolenou a zároveň ztotožnění se s hlavními hrdiny. Avšak u mě osobně některé scény vyvolali i depresi a smutek. Možná to je záměrné, ale já tyhle hořké komedie v lásce prostě nemám. Pokud mám vyzdvihnout jednoho herce, tak pana Krobota. Tu roli mu už nikdo neodpáře, filmu jasně vévodí.(19.12.2009)

• Kaka

Další variace "slunce seno jahody syndromu", aneb bavme se nad blbostí české vesnické nátury. Bohužel po sté už to není vtipné, ale směšné. Pro cizince jasné znamení, že by se měli před návštěvou republiky očkovat. Dvě tři hezké scény a nějaká ta hláška ještě kvalitní film nědělají. To si člověk může pustit youtube a je to daleko efektivnější.(19.9.2010)

• - Film navštívilo v kinech 792 592 diváků a vydělal 76 526 158 Kč. Statistika vydáná 1.11.2008. (Pumiiix)

• - Jednou "kikslo" auto a skupinka herců jedoucích na natáčení se zasekla v Rakousku. Zrovna se měla točit hromadná scéna, takže se na herce muselo čekat asi sedm hodin. (Specs)

• - Bohumil Klepl hrál v té době v cca 15 představeních, takže natáčení pro něj bylo mimořádně náročné. Nakonec to vypadalo tak, že ráno sedl do auta, dovezli ho na pláž, kde točil tak hodinu a večer už opět hrál v divadle. (Specs)