Měl jsem depku. I pustil jsem si Účastníky zájezdu.... A je po depce... :-)) Jak jinak lépe pochválit film, který je úsměvným zrcadlem našeho chování.... Pohodové, velmi příjemné dílko, které mě mile překvapilo a dalo mě do pohody... P.S. KROBOT IS GOD!!! :-))(29.6.2006)

Český Lev 1 nominace: Herečka VR - Eva Holubová(15.2.2007)

• novoten

Všechno a zároveň nic. Spousta sexuálních pseudoproblémů, vztahové (ne)peripetie a nereálné charaktery, ze kterých scénář přijatelné osůbky pár větami nevytvoří. Ani ty smutně upřímné chvilky v závěru kvůli otřesným hercům nefungují. Nejzářivější možný příklad všech negativních aspektů českého filmu. 35% - a i to hlavně za podšálky.(3.11.2007)

Adaptací známého románu Michala Viewegha vznikla kultivovaná ryze česká (skorotragi)komedie s decentně přiměřeným humorem (nezapomenutelné mizející podšálky...) a s několika odkazy snad až k italskému neorealismu či Felliniho Amarcordu... (to ber, milý čtenáři, s rezervou...) Jen několik scén mohlo být natočeno a vypointováno efektivněji a efektněji... (Třeba takový Jan Hřebejk by z toho jistě vytěžil víc...) Avšak rozhodně jsem potěšen z toho, kam česká mainstreamová komedie dorazila od dob podobně tématicky ukotvených Troškových odpudivě primitivních hrůz...(9.2.2007)

• Karlos80

Původních cca pětadvacet minut do příjezdu autobusu a posléze s představováním jednotlivých postav v něm po vzoru filmu Florenc 13:30 ještě celkem ušlo až tedy do chvíle příjezdu na celnici, kde bylo jedno takové humornější vystoupení dvou českých hereckých babiček, Fialové a Štěpánkové..Později s přibývajícími minutami nudnější a nudnější..Stručný rozbor: Jednotlivé scény a epizody příliš chaoticky dohromady poslepované, nudné dialogy (někdy úplně zbytečně vulgární), téměř žádný opravdově inteligentní humor, který by se vám vryl do paměti..Prostě vše, na co si po čase stejně nikdo nevzpomene podobně jako na těch v uvozovkách pár vtipných scén, co zde byly..Zbytečně dlouhá a neúnosná jak stopáž, která, jak říkám, po čase začne nudit (zvlášť, když se nic neděje, a u moře se toho skutečně moc neděje), tak i nějaké celkově špatné osvícení filmu..Film byl příliš tmavý a teplo, sluníčko i moře jako takové mi připadalo jako někde u severního moře a to ještě někdy v listopadu..Jinak jsem si také všiml toho, že tu nebyla skoro žádná hudba..Ale nějaké klady by tu přeci jen byly, ne? Tak film je to nakonec typicky český, jak jinak než ze života jedné průměrné české rodiny s typicky českými okamžiky, náturou, zábavou a myšlením..Z herců mě ale neoslovil nikdo. Jitka Kocurová je sice kus, ale stále ji beru jen jako tu poskakující hopsandu (diblíka) z Izerovy komické show Telebazar..Vybraná sorta jednotlivých charakterů postav celkem splňovala typovou strukturu účastníků pobytu na takovém jednom malém-velkém zájezdu. Kdo trochu cestuje, dá mi jistě za pravdu, co tam občas jezdí za lidi..Herecká dovolená za babku se tedy nekonala alespoň u mě tedy ne:-( ps:Na financování filmu se nemalým dílem účastnila firma RWE TRANGAS, která se také podepíše pod kdejakou kravinu:-)(3.11.2007)