Nejlepší na filmu je jeho zábavnost, takže člověk by se neměl skoro vůbec nudit, v závěsu za tím jsou některé herecké výkony (hlavně Clive Owen, který to uhrál asi nejlíp), Jodie Foster mi tentokrát přišla, že se tam pořád jen tak nadřazeně usmívá, ale asi to patřilo k její roli, a Denzel Washington taky fajn, ačkoliv hraje asi nejprovařenější charakter vůbec. Jelikož jsem čekala nějakou fakt ohromující pointu, dost mě překvapilo, když už proběhla, ale já na ní pořád čekala. Zkrátka mi to nepřišlo tak inteligentní, jak se zdálo. I když ty vtipný dialogy byly perfektní. A jak už zmiňoval Superpero, ta Denzelova jízda byla k popukání.(11.4.2011)

Herecký koncert nebo svižné cvičení ve stylu a mixování žánrů v podání Spikea Lee? Trochu od obojího. Tohle od Spikea asi nikdo nečekal, přesto funguje jako Rampa, zachraňujíc průměrný scénář hlavně svojí ochotou dělat narážky na cokoliv a kohokoliv. Denzelovi a Cliveovi nikdo z ostatních herců nestačí a vám jejich úprk řádně zvedne puls. Být trochu "drzý" a nedodržovat hollywoodská klišé se holt občas vyplatí.(4.4.2006)

Po druhom zhliadnutí zdvíham na 5*. Inside Man je rovnako elegantný film, ako je elegantný Denzelov oblek, v ktorom križuje finálne scény. Je to uvedomelá, inteligentná a zábavná partička o bankovej lúpeži, ktorá nepotrebuje obsahovať akékoľvek násilie (a násilníkov) aby mala gule, a ktorá naopak násilie trefne kritizuje (paralela s akčnou hrou na PSP displeji malého černoška). Herci si to vychutnávajú každým dúškom, Spike Lee s Brianom Grazerom (ktorý rozpočet udržal na neuveriteľných $45 mio USD) sú borci a záverečná skladba “Chaiyya Chaiyya Bollywood Joint” je perfektným tuningom emócií z filmu.(21.2.2010)

Na jméno Spike Lee si musím ode dneška dát pozor. Ne že bych o něm nikdy neslyšel, ale nemyslel jsem si, že by tenhle režisér dokázal naplnit mé požadavky. Spletl jsem se. Spojenec je po dlouhé době film, který mne dokonale oslovil a rozhodně za to nemůže jen dokonalé herecké obsazení. Skvělý hudební motiv, vypracované charaktery, mistrná režie a dokonalá bankovní loupěž, co víc si mohu od filmu přát. No dobře, můžu se přiznat, že v tuto chvíli trochu přeháním, snímek mě nedostal na lopatky, ale rozhodně k tomu neměl daleko. Normálně bych asi hodnotil trochu níže, ale v tuto chvíli jsem nadšen, že jsem po dlouhé době viděl něco, co mě nutilo alespoň trochu se do hrdinů vžít a ne jen tupě sledovat co se na obrazovce děje. 90%(25.9.2006)

Spojenec mi skoro až připoměl Bezva fintu s Belmondem, akorát že tohle je braný hodně vážně a řek bych že i daleko víc promyšlený, ale taky aby ne, když celej film stojí vlastně na promyšlenosti příběhu Ovšem i tak mi to přišlo trošku mdlý, i když napětí tu a tam bylo a jak Clive Owen, tak i Denzel Washington byli skvělý. Nicméně celý 2 hodiny mě to nedokázalo udržet v pozornosti a občas sem se mírně nudil(27.5.2007)