Dům u jezera

Lake House, The

Dom pri jazere

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

David Auburn, Ji-na Yeo (původní scénář), Eun-jeong Kim (původní scénář)

Alar Kivilo

Doug Davison, Roy Lee

Lynzee Klingman

Scénografie:

Nathan Crowley

Kostýmy:

Deena Appel

Vlažne priemerný a hlavne zbytočný remake krásneho originálu. 50%(8.9.2006)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $52,330,111Tržby Celosvetovo $114,830,111Tržby za predaj DVD v USA $39,933,825 //počet predaných kusov 2,440,759║ Veľmi príjemný film, kde nechýba dobre vygradovaná dramatická zápletka a napätie s ňou späté, plus prim tu hrá dvojica Reeves-Bullock. /videl v kine: 85%/(12.1.2007)

Dost odvážná hra s časem, která rozhodně dává smysl, ale je třeba být pozorný a být otevřený myšlence tvůrců. Reevesovi jsem věřil pláč, Bullockové její okouzlující dospělost a přál jim polibek i za cenu nevyhnutelného klišé. V Amerických romantických vodách posledních let nepochybný unikát, který nestaví na samoúčelném humoru a ztřeštěných vedlejších postavičkách, ale na osamělosti, milování, bolesti a důvěře v to, že čas lásku neovládá. Možná se příliš snadno nechám opít romantikou, ale já tvůrcům Domu u jezera jejich poselství věřím(6.12.2006)

Osobně mám hodně rád filmy s tématikou času a jeho přesmyček či dalších kejklí. O to víc mě potěšilo, že na konci tohoto snímku do sebe vše perfektně zapadlo a vyřešily se některé nesrovnalosti, které mohly v průběhu vyvstat, i když jsem musel chvílemi přemýšlet, heh. Vzhledem k "odstupu" hlavních postav, tedy že se nemohou během filmu osobně setkat, se mi líbilo řešení jejich dopisování, které je vzato formou obyčejného dialogu, případně i děleným obrazem. Po formální stránce nic extrémního, jen kamera si s podzimní přírodou a domu u jezera umí vyhrát. Děj, ač se může někomu zdát klišovitý, docela odsýpá a v závěru se chytře vyhýbá jakémukoliv kýči. Ve výsledku tu máme pohodový, lehce romatický film se slušnými herci, ale dojem vyprchá poměrně rychle.(24.9.2006)

Průměrná porce romantiky v důstojném hereckém uchopení. Na scénář nedejte, na množství kiksů nehleďte. To je motto filmu, který se nesnaží o víc než si vydělat pár dolarů v letní sezóně a činí tak důstojně a neskrývaně, tak proč mu to nepřát. Nicméně chápu všechny rozlítostněné komentáře srovnávající Lake House s originálem. Přesně je vidět, kde se mohlo více přitlačit a přemýšlet - namísto toho se šlo odlehčenou cestou výstavy vyšisovaných hereckých ksichtíků, lítostivých pohledů do kamen a obvyklé porce klišé v čele s umírajícím otcem. 50%.(8.8.2006)