Dům u jezera

Lake House, The

Dom pri jazere

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

David Auburn, Ji-na Yeo (původní scénář), Eun-jeong Kim (původní scénář)

Alar Kivilo

Doug Davison, Roy Lee

Lynzee Klingman

Kostýmy:

Deena Appel

Od tohoto páru jsem čekal daleko víc. ( Asi jsem moc upjatej na Nebezpečnou rychlost). Od té doby oba herci vyrostli a už jim to zas tak moc nesluší. Každopádně jsem nevěděl do čeho jdu, jsem se těšil na klasickej romanťák, ale uppps ono to zas tak klasická romatika nebyla. Samozřejmě Sandře to slušelo, na plakátech ale mnohem víc. Samotný film byl trošku chaotický, některé scény ne-úplně vysvětleny, konec dobrý. všechno dobré, konec ale předem předvídatelný. Měli jsme možnost dostat pár rad do archytektury, i když ten hlavní dům, dům u jezera se mi zas tak až moc nelíbil, neřekl bych, že splíval s okolím, ale dejme tomu.(28.1.2007)

Ukázka toho, jak může blbeček z Holywoodu posrat zajímavé téma.(16.5.2011)

70% Oproti originálu je to těžkopádnější a emocionálně ne tolik působivé, na druhou stranu tak silnou látku ani Hollywood nedokázal zabít. A Sandra s Keanu se k sobě fakt hodí.(9.12.2008)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $52,330,111Tržby Celosvetovo $114,830,111Tržby za predaj DVD v USA $39,933,825 //počet predaných kusov 2,440,759║ Veľmi príjemný film, kde nechýba dobre vygradovaná dramatická zápletka a napätie s ňou späté, plus prim tu hrá dvojica Reeves-Bullock. /videl v kine: 85%/(12.1.2007)

Na to že by to bol nejak objavný snímok ihneď zabudnite a treba to brať ako príjemné stretnutie Sandry a Keanu po rokoch v pekne natočenom romanťáku s chýbajúcimi vtipnými vložkami, s trošku plytkým scenárom a predvídateľným koncom i keď aj ten dokázal zamraziť. To čo fungovať malo fungovalo a vďaka časovej rovine sa nad filmom aspoň trošku zamyslíte.(26.9.2006)