Dům u jezera

Dom pri jazere

Lake House, The

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

David Auburn, Ji-na Yeo (původní scénář), Eun-jeong Kim (původní scénář)

Alar Kivilo

Doug Davison, Roy Lee

Lynzee Klingman

Scénografie:

Nathan Crowley

Kostýmy:

Deena Appel

Pěkné, ale... k pěti hvězdičkám tomu chybí větší přehlednost.(1.11.2007)

Průměrná romantická komedie s tentokráte průměrně hrajícími Sandrou Bullock a Keanu Reevesem. Poměrně zajímavý námět je nedotažený do konce a trpí velkým počtem nedostatků a chyb.(3.1.2008)

Někdo si potom, co viděl Siworae, nad Domem u jezera uplivne. Jak je libo. Mě zcela paradoxně originál přiměl přihodit hvězdičku tomuto. Jak se mi nelíbilo srovnávání před, teď po - shlédnutí obou - to odmítám ještě víc. Světy, v kterých filmy vznikly, taky nejsou srovnatelné, jedno však filmy společné mají: lásku, její věčnou existenci a touhu hledat, najít a mít - v tom je Dům u jezera poctivý a respekt k originálu tam je, na tom trvám i na tom, že Keanu se Sandrou tu nadčasovou ideu solidně podpořili.(26.2.2007)

• ajuska

I přes relativně krátkou stopáž dotírá při sledování Domu u jezera nuda častěji než by bylo zdrávo. Příběh nemá žádný spád, celé je to hrozně monotónní a unylé, včetně permanentně pochmurné hudby a záběrů krajiny. A těch pár podařených momentů spolehlivě zabije zmatený scénář s nemalou porcí logických nesmyslů. Zkrátka: dalo se to, ale nepřidám si, děkuji mnohokrát.(23.10.2006)

Zaujímavý námet, bohužiaľ aj keď prijmeme túto myšlienku cestovania v čase, film je plný logických chýb. Celkom dobre sa to pozerá, úvodná pieseň od The Clientele je úúúúžasná (a neviem prečo mi trochu pripomenula The Left Banke), lenže škoda toho konca ...(10.5.2007)

• - Filmový dům byl postaven na adrese Maple Lake Forest Preserve of 95th Street a po dokončení natáčení byl zbourán a nahrazen dokem pro malé lodě. (Terva)

• - Remake korejského hitu stál producenty 40 milionů a během prvního víkendu (16. – 18. 6. 2006) promítání vydělal 13,6 mil. dolarů na čtvrté příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový zisk v kinech USA se vyšplhal na 52 milionů. (imro)

• - Keanu Reeves a Sandra Bullock si spolu zahráli už v Nebezpečné rychlosti (1994). (imro)