Dům u jezera

• Nový Zéland

• Irsko

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

David Auburn, Ji-na Yeo (původní scénář), Eun-jeong Kim (původní scénář)

Alar Kivilo

Doug Davison, Roy Lee

Lynzee Klingman

Scénografie:

Nathan Crowley

Kostýmy:

Deena Appel

Nebylo to spatne,ale zajimal by me korejsky original.(21.2.2007)

Ukázka toho, jak může blbeček z Holywoodu posrat zajímavé téma.(16.5.2011)

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $114,830,111(8.4.2007)

• nunka

Ach jo, ďalšia sladunkovitá romanca, s mierne melancholickým nádychom, v hre s časovými dimenziami...hm, čo je vieeem, nešla som sa z toho roztieť, dokonca ani po ústrednom hereckom duo mi srdce extra nepiští...(31.12.2006)

• gogo76

Uf, tak toto bolo dosť úbohé, hoci som to dopozeral tak s jednym okom, lebo keď som filmu obetoval obe, tak ma do polovice vôbec nezaujal. Už samotný príbeh je dosť na hlavu a romantika na ďiaľku vo filme nefunguje. Horko ťažko sa film dopotácal k záveru, nepýtajte sa ma ako a po bozku a objatí sa to končí. Strašná nuda a nezachránili to ani herci, hoci si uvedomujem, že to nie je celkom ich vina. Príbeh a hlavne réžia nezaujme a celé to jednoducho nefunguje. Film 40%.(4.3.2010)

• - Film byl nominován na Teen Choice Awards ve výstižných kategoriích Choice Chick Flick a Choice Liplock, přičemž tu druhou i vyhrál. (imro)

• - Natáčelní probíhalo v okolí Chicaga. (Terva)

• - V nemocničnej televízii i u Kate (Sandra Bullock) doma beží film Notorious (1946). (Mireldis)