Hadi v letadle

Hady v lietadle

Akční / Thriller

Německo / USA / Kanada, 2006, 101 min

• Adrian

Áno, správne, Hady v lietadle sú krásnym príkladom B-čka - to znamená, že na pár výborných miest máme oveľa viac zbytočnej vaty (hlavne stredná časť filmu po prvom útoku hadov). Obhajovanie "uvedomelosťou" je lacnou barličkou zakryť údajne všetky chcené negatíva.(9.10.2006)

Co jsem si tak po zhlédnutí četl o tomto snímku různé informace (jaký byl kolem něj humbuk apod.), tak má štěstí, že jsem si ho pouštěl pouze s povědomím o jeho průměrném hodnocení, takže jsem od něj mohl očekávat obyčejnou béčkovou blbinu. Tu jsem taky dostal, takže spokojenost. Ale když si představim, že bych šel do kina na "béčkovou událost roku" a nakonec se z toho vyklubalo něco, na čem ani neni poznat, že je to blbost schválně a ne omylem, tak předpokládám, že by Hadi se třema hvězdičkama rozhodně neskončili.(25.7.2008)

I když nejde o nijak zázračné dílo a Hadi v letadle jsou řádná blbost (já vím, já vím, ono je to blbost naschvál), stále jde o nejlepší hadí film od první Anakondy (no co, byla to alespoň zábava). Hadi jsou všude, do všeho koušou a dokonce i nejedovatí dohánějí všechny pasažéry k šílenství či strašné, bolestivé smrti. Jsou sice nechutně digitální (první místo vyhrává anakonda, pojídající pasažéra), chovají se naprosto nemožně a navíc jsou pestrobarevní (neboť jsou z celého světa), ale tak nějak to do celkového konceptu zapadá. Když přičtu ještě jednohláškového Sama Jacksona a pěkné letušky, vychází mi další béčko, které to dotáhlo alespoň na průměrné hodnocení. Nebráním se dalším projekcím..(25.9.2008)

• MM_Ramone

"Hadi v lietadle"... samotný názov by mohol byť dostatočne výstižným komentárom pre tento animal horror. Pretože o nič iné tu vlastne ani nejde. Bežný let spoločnosti South Pacific Airlines z havjaského Honolulu do Los Angeles sa stáva pre pasažierov i jeho posádku nočnou múrou potom čo na nich zaútočí horda feromónmi rozdráždených hadov. Pozor! "Hadi v lietadle"! **(26.9.2008)

• Lateef

Takže máme tu film, který se stal kultem dřív, než se dostal do prvního kinosálu...Název Hadi v letadle je bohužel mnohem hrůzostrašnější než samotný průběh filmu...je obrovská škoda, že atmosféra, jenž měla ze snímku sálat na sto honů, je zazděna příšerně nudnou úvodní půlhodinou, kde jsme svědky několika šíleně klišovitých scén a dialogů, v jisté obměně řečených a viděných tisíckrát...Časový spínač otvírá bednu s hady na samém konci první třetiny filmu, kdy se Vám už nedočkavostí dělají beďary na zádech, a přichází vrchol filmu - smrtící zabijáci posbíraní z celého světa útočí z opravdu nečekaných a originálních pozic rychlostí vystřelených šípů a zahryzávají se mnohdy do hodně choulostivých partií...přibližně desetiminutová scéna, která způsobí slabším povahám, či lidem s chorobným strachem z plazů minimálně infarkt, se vymyká z celého filmu tím, že je akční...zbytek je prostě nuda a je mi líto, že to musím říct takhle naplno, ale je to tak...snímek natočený za 33 miliónů dolarů ve mně nevzbudil skoro žádné napětí a popravdě jsem měl větší hrůzu z Eddieho Kima, který v úvodu zabil nějakýho smolaře bejzbolkou, než z digitálně nepovedených hadů...Nechybí tu spousta klišovitých postav, kterým přejete, aby se dostali hadům co nejdříve do spárů a tak tohle béčko zachraňuje od kategorie Propadák Samuel L."Motherfuckin´" Jackson, ze kterého musí cítit charisma i sami plazi...každá věta v jeho podání může být kultovní a při "I have had it with these motherfucking snakes on this motherfucking plane!" Vám ty beďary na zádech blahem popraskají!...pak už jen následuje prach obyčejné finále a miliónkrát otřepaná scéna posledního útoku, která je fakt trapná...celkově je ve filmu jeden povedenej vtípek(ať žije Playstation), jedna obstojná lekačka, jedna tlustá funící bába, jedna pětimetrová směšná anakonda a stovky hadů, kterým bohužel nevěřím ani ten sykot...33 miliónů dolarů(rozpočet)/60 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.10.2006)