Hadi v letadle

Snakes on a Plane

Hady v lietadle

Akční / Thriller

Německo / USA / Kanada, 2006, 101 min

Na mohutné vlně nejrůznějších žánrových klišé se s ledovým klidem veze pekelná dávka nadhledu, kterým režisér David R. Ellis opravdu nešetří a přestože byl fanouškovský hype několikanásobně silnější, než nakonec výsledné dílo vypadá, nejde při cynické dávce divácké úchylnosti dělat nic jiného, než si 105 minut libovat nad tím, jaké zázraky se dají uvařit z „béčkových“ vod. Jednoznačně nejlepší ultra motherfucking cool film roku!(19.9.2006)

Bouřlivá noc, neovladatelný Boeing a hromada zkurvenejch hadů. HADI jsou perfektní akčně hororové béčko - svižné, drsné a správně blbé, se za vlasy přitaženým námětem, plné akce, černého humoru, hezkých slečen, nehezkých mordů, s vysokým bodycountem a s hodně, ale opravdu hodně hady, kteří se s chutí a vervou zakusují do všech lidských partií . Tvůrci na nás sice pravidelně pomrkávají, ale nečekejte žádný tromácký trash evokovaný barvitým názvem. Konkrétně u scény, kdy se hadi na konci první třetiny filmu vrhnou na nic netušící pasažéry vám do smíchu rozhodně nebude, stejně jako z řady následujících úmrtí. Jedno z nejlepších béček posledních let. Nenechte si v žádném případě ujít.(30.8.2006)

I když nejde o nijak zázračné dílo a Hadi v letadle jsou řádná blbost (já vím, já vím, ono je to blbost naschvál), stále jde o nejlepší hadí film od první Anakondy (no co, byla to alespoň zábava). Hadi jsou všude, do všeho koušou a dokonce i nejedovatí dohánějí všechny pasažéry k šílenství či strašné, bolestivé smrti. Jsou sice nechutně digitální (první místo vyhrává anakonda, pojídající pasažéra), chovají se naprosto nemožně a navíc jsou pestrobarevní (neboť jsou z celého světa), ale tak nějak to do celkového konceptu zapadá. Když přičtu ještě jednohláškového Sama Jacksona a pěkné letušky, vychází mi další béčko, které to dotáhlo alespoň na průměrné hodnocení. Nebráním se dalším projekcím..(25.9.2008)

• Marigold

He? Kéž by to aspoň bylo tak blbý, až by to bavilo, ale ono to nemá ani tu decentní dávku hověziny. Je to prostě stupidní nashromáždění klišé, navíc v tragicky nudné posloupnosti. Za kvalitní bych označil snad jen solidního Samuela L. Jacksona, jinak mě nezaujalo ale lautr nic. Hloupá a prádzná nuda bez špetky zábavnosti.(24.9.2008)

• Madison

Neznesiteľný film.(1.11.2009)

• - Falešný název snímku napsaný na klapkách byl „Anaconda 3“. (imro)

• - Nejslavnější hláška z filmu byla v televizní verzi cenzurována do poměrně bizarní podoby: „Enough is enough! I've had it with these monkey fighting snakes on this Monday-to-Friday plane! Everybody strap in. We're about to open some freaking windows.“ (L_O_U_S)

• - Frázi „Hadi v kokpitu.“, která zazní ve filmu, používají piloti jako narážku na množství složitých operací vykonávaných při řízení letadla. (imro)