Hadi v letadle

Snakes on a Plane

Hady v lietadle

Akční / Thriller

Německo / USA / Kanada, 2006, 101 min

K tomuto filmu netreba vela pisat. Je to "blbost" a je len na vas, ako tento popcornak prijmete. Ja som sa nenudil, smial som sa, bavil som sa a preto tie 4 hviezdicky. Reziser David R. Ellis natocil NEZVRATNE OSUDY 2 a 4 alebo aj CELLULAR (2004) s Kim Basinger... 24.11.2009 _______ Samuel L. Jackson - (Neville Flynn) +++ Nathan Phillips - (Sean Jones) +++ Julianna Marguilies - (Claire Miller) +++ Rachel Blanchard - (Mercedes) +++ Kenan Thompson - (Troy) +++ Keith Dallas - (Big Leroy) +++ Lin Shaye - (Grace) +++ Bruce James - (Ken) +++(24.11.2009)

Pre mňa príjemné prekvapenie. Nebolo to až také hlúpe ako som očakával, čo sa však o prvej pol hodine nedá povedať. Tá je jednoducho strašná a vôbec sa to neodvíjalo podľa mojich predstáv zábavného béčka vrátane nezaujímavých postáv nastupujúcich do lietadla, no v momente keď útoky hadov prepukli na plno, tak už to dostalo tie správne grády i keď nie zábavné ale naopak dosť strašidelné. Následky po pohryzení hadov a pôsobenia jedov bolo výborne zobrazené a asi pri dvoch scénach (malý pes a nový pilot) som sa s chuti zasmial. Seriózne sa naložilo s postavami a dobrá bola i záverečná likvidácia hadov ale za najslabší článok považujem paradoxne samotného Samuela, ktorý skrátka nie ja tak cool ako býva jeho zvykom.(5.11.2008)

Rozpočet $33miliónovTržby USA $34,020,814Tržby Celosvetovo $62,022,014Tržby za predaj DVD v USA $23,659,948 //počet predaných kusov 1,338,706║ Sakriš neviem prečo ale u mňa to bolo utrpenie pozerať, takpovediac z môjho pohľadu mal v celku bývalí kaskadér teraz solídny režisér David R. Ellis samozrejme až na tento počin, dosť slabú chvíľku, viem že chcel spraviť zábavné Béčko ale tu nič nefunguje, čistá nezábavná plandža bez jediného podareného vtípku, a k tomu s odbytími nezáživnými výkonmi na čele so Samuel L. Jacksonom. /videl v kine: 5%/(29.12.2007)

• MrHlad

Od začátku do konce zoufalá a tisíckrát viděná nuda, ve které místo Erica Robertse hraje Samuel L. Jackson. Ke konci už sem doopravdy trpěl a to mám béčkové záležitosti hodně rád. Kdyby nebylo dementní reklamní kampatně, která z téhle hovadiny dělala kult, asi bych byl mírnější, takhle ale ne.(6.10.2006)

Hady mám ráda, být v letadle pavouci (brrr), tak si film odpustím, ale takhle jsem se nemohla dočkat. Je to sice poněkud zvláštní, že se o tom zmiňuji u žánru horor, ale čekala jsem víc legrace, přesto nejsem vůbec zklamaná. Úvod, kdy hbití zabijáci prozkoumávají terén, je vážně parádní. Počůraný had, který se blíže ( dalo by se říci intimně) seznamuje se zdrojem mokra (onen muž zřejmě o orální kontakt nestojí a tak se zuřivě brání). Žena, co zažívá blažené pocity z něčeho hebkého pod svými šaty a zatím netuší, že si na prsou hřeje zmiji (zmije to tedy není pšt.) atd. atd. A co se obsazení týče, musím pochválit snad všechna pestrobarevná háďátka. Ať už ty v rolích zmijovitých a chřestýšovitých (usuzuji tedy podle placatých hlaviček a štěrbinovitých očiček, protože zbarvení je poněkud matoucí), která jsou odzbrojujícím způsobem zábavná ( jejich nepravděpodobné reakce přisuzuji záměru režiséra, nikoliv špatným hereckým výkonům). Pochvalu zaslouží i impozantní kobry a jako vždy elegantní, i když jedu prosté, korálovky. Ostatní herci :- ))) jsou podružní, snad jen ta Julianna.Margulies má, od odchodu z ER, kolem sebe konečně zase lidi v ohrožení života. A prča to fakt (Fuck) je, pokud ovšem nemáte fobii z hadů. Potom nedoporučuji !!!(3.10.2006)

• - Pôvodný, 122 strán dlhý scenár bol počas prepisovania, ktoré si vyžiadal producent filmu, skrátený na 102 stránok. (Methodix)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 60. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Děj se odehrává v letadle Boeing 747. (imagoo)