• Trellíno

Sentimentální, patetická a nudná sra...! Odteď je pro mě spojení World Trade Center synonymem pro filmové utrpení, jaké jsem v kině zažil naposledy... Ehm, ani vlastěn nevím, kdy jsem si naposledy půlku filmu říkal "ty vole, cože?" a druhou polovinu "sakra, ať už ta hrůza skončí, nebo z toho exnu". 30% za zasmání se u Ježíše a vlasteneckého mariňáka. Greengrass holt totálně ruluje a Stone je lama, snažící se poprvé v kariéře zalíbit americkému publiku (kdo by to do něj dříve řekl).(15.8.2006)

Jistě, je to kýčovitá plačka a má všechno, co jinde neustojím a co je tu hojně propráno. Má to ale jeden háček a to tak že velký - Olivera Stonea, o jehož nejlepším vědomí a svědomí nemám pochyb, i když se mu nepodařilo uskutečnit vizi o filmu, který by měl být "jak vystřelená kulka". Tentokrát neprovokoval, tentokrát se poklonil a neodhadl míru. Jestli to bylo erupcemi na slunci nebo začínám blbnout stejně jako Stone, nevím, ale nějak se stalo, že jsem s tím jeho faux pas souznila.(26.4.2007)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $70,278,893Tržby Celosvetovo $162,970,240Tržby za predaj DVD v USA $36,868,845 //počet predaných kusov 1,741,359║ Oliver Stone a jeho premrštený uspávankový pátos. /videl v kine: 60%/(11.1.2007)

• Djkoma

Čekal jsem víc. Tragická událost o WTC je zde zobrazena z pohledu několika policistů, kteří přišli na pomoc a stali se sami obětí dopadu útoku. Bohužel samotná cesta a příprava na záchranářské akce je tak krátký úsek filmu, že po 15nácti minutách už vidíte jen policisty ležet pod sutinami a sledujete jejich manželky a rodiny jak se o ně bojí. Tyto policisty ve výsledku mohl hrát prakticky kdokoliv, klidně i bezruký herec, protože jejich herecký výkon začíná a končí jedním pohledem a hlasem. Vzhledem k hereckým jménům a i k režiséru Oliveru Stoneovi tohle měl být opravdu o hodně lepší film, který by vystihoval více než záchranu dvou mužů. Tohle měl být pomník obětem a hrdinství snaživých záchranářů. Litovat většinu filmu dva policisty a jejich rodiny, když kromě nich umřelo obrovské množství jiných lidí, kteří neměli vůbec na výběr? Těžké vytvořit tyto emoce a chápat policisty tak, jak si přál režisér...(5.10.2008)

Nechapem, preco je ten film tak zle hodnoteny. Ved kto sa chysta si tento film pozriet, musi predsa ocakavat abnormalnu patetickost, slzave udolie, prehnane vlastnenctvo amikov a hlavne skoro ziaden dej. kto od toho ocakava prepracovany dej a ziadne slzy, je asi blazon. Film bol presne tym, co som ocakavala. Ludia, majte nizsie naroky a film sa vam bude pacit. Rozhodne to nebolo take zle, ako vacsina z vas napisala. Skuste sa na to pozriet objektivne. Keby sa u nas stala podobna tragedia a keby sme mali vyspely filmovy priemysel, nehanbili by sme sa taketo dielko natocit.(24.11.2006)

• - Skutečný William Jimeno a John McLoughlin se objeví v děkovačce na konci filmu. (Specs)

• - Do té doby, dokud byl ve hře Kevin Costner, jednu z rolí měla v kapse Hilary Swank. Oba krátce předtím namluvili komentář k dokumentu On Native Soul (r. Linda Ellman, 2006) o vyšetřování událostí okolo útoku na WTC. (imro)

• - V závěrečné scéně si Nicolas Cage podává ruku s Johnem McLoughlinem, tedy s mužem, kterého ve filmu ztvárnil. (imro)