• Le_Chuck

Vystríhať tých 40 minút dojákov a bola by to fajn postkatastrofická jednohubka. Že Stone? Pche... 50%(14.10.2007)

• Trellíno

Sentimentální, patetická a nudná sra...! Odteď je pro mě spojení World Trade Center synonymem pro filmové utrpení, jaké jsem v kině zažil naposledy... Ehm, ani vlastěn nevím, kdy jsem si naposledy půlku filmu říkal "ty vole, cože?" a druhou polovinu "sakra, ať už ta hrůza skončí, nebo z toho exnu". 30% za zasmání se u Ježíše a vlasteneckého mariňáka. Greengrass holt totálně ruluje a Stone je lama, snažící se poprvé v kariéře zalíbit americkému publiku (kdo by to do něj dříve řekl).(15.8.2006)

Soundtrack Craig Armstrong: 1. World Trade Center Cello Theme ,2. World Trade Center Piano Theme ,3. New York Awakes ,4. The Drive Downtown ,5. Rise Above The Towers ,6. World Trade Center Choral Piece ,7. John & Donna Talk About Their Family ,8. Ethereal ,9. John's Woodshed ,10. Marine Arrives At Ground Zero ,11. Will and Allison in the Hospital ,12. Allison At The Stoplight ,13. Jimeno Sees Jesus ,14. John and Will Found / Will Ascends ,15. John's Apparition ,16. John Rescued / Resolution ,17. Elegy ,18. Ethereal Piano Coda,(13.5.2011)

Jak uz hodnoceni napovida, tohle je skutecne jeden z nejslabsich Oliverovo filmu. Prvni pulhodinka je jeste v pohode, policajti vyjizdi k tragedii, aniz by kdokoliv tusil, co ze se to vlastne deje. Tady neni nouze o zajimavy zabery a celkove docela napinavou atmosferu. Jenze pak se dej na zhruba hodinu omezi pouze na prostrihy bud na Cage a Penu, ktery lezi ve tme, maj videt jen oblicej, narikaj bolesti, breci a vzpominaj na rodiny a nebo prave na jejich rodiny, ktery taky breci. Nastesti pak pride zachranna akce a to uz je aspon zase na co se divat. Jenom fakt nechapu, co to jako melo znamenat, ten zazracnej zachrance, kterej se jako jedinej vyda do noci patrat po obetech. Prislo mi, jako by tvurci spolehali na to, ze uz samotny tema filmu je dostatecne silny a bali se misty pritlacit na pilu, aby nahodou nekoho nenastvali. Film tak vlasne jen zachranujou paradni vykony Bello a Gyllenhaal a v podstate i Cage, i kdyz on je omezenej na zaber obliceje v prachu a taky paradni rezie, Stone je proste porad machr, takze at uz je dej jakejkoliv, on to proste natocil paradne a obcas tu jsou fakt uzasny zabery.(12.9.2008)

• Dadel

Tak tomuhle se říká promarněná příležitost. Přitom ten námět má na to, aby podle něj vznikl podobně strhující, v reálném čase se odehrávající thriller, jako byl Let č. 93, pouze místo v letadle by se odehrával v budovách WTC: Skupina lidí (kteří se navzájem neznají) přichází jako každé ráno do práce. Zprvu je to den jako každý jiný. Pak se ozve ohlušující rána. Ti ze Severní věže vůbec netuší, co se stalo. Ti z Jižní věže vidí celé představení z okna a s hrůzou jej sledují. Ještě netuší, že za pár minut na ně přijde řada také. Pak jsou již v plamenech obě věže a panika propuká naplno. Výtahy nefungují, schodiště jsou zbořená nebo v plamenech. Někteří v zoufalství skáčí z oken. Jiní zdrceně sledují televizní záběry. Pak se Jižní věž v oblaku kouře zřítí. Na Severní věž naplno dolehne bezvýchodnost celé situace. Lidé se se slzami v očích loučí s blízkými. Ti rozhodnější z hrdinů, které jsme od začátku sledovali, podniknou poslední zoufalý pokus, jak uniknout po hořícím schodišti. Pak se najednou ozve strašný rachot a....tma. Ticho. THE END. Kaněc filma. Tak přesně tohle ve filmu Olivera Stonea neuvidíte. A co uvidíte? Policisté přijedou na místo, vyfasují helmy a pláštěnky, a pak, po 20 minutách filmu, na ně zničehonic spadne strop. A po zbytek filmu už jen sledujeme dva uvězněné policisty, jak si spolu povídají, ba co hůř, sledujeme jejich rodiny, jak netrpělivě čekají na zprávy o nich (!), ba co hůř, sledujeme flashbacky do jejich šťastné, idylické minulosti (!!), ba co hůř, sledujeme, jak se jim zjevuje Ježíš (!!!).(21.3.2007)