My dva a křen

Magor v podnájme

My dvaja a magor

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

Průměrná komedie s nadprůměrným Owenem Wilsonem. Ovšem nenechte se odradit..režiséři se snažili do filmu netahat klišé a to se jim poměrně podařilo. "Did you know Dupree writes poetry? What a homo."(29.8.2006)

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +trefné obsazení, dobře zahrané, Owen Wilson je překvapivě vtipný, zajímavé scény, celkem solidní scénář i děj, občas zabředne do romantiky a dramatu což chválím, navíc se film snaží přijít s novými nápady a situacemi -možná některé scény se mohou oběvit jen ve filmu a ne v reálu, ale jinak mě nic nenapadá/// Určitě bych se nechtěl oběvit v situaci Matta Dillona, tedy zvláště v případě že bych měl za kamaráda Owena Wilsona. Ovšem z pohledu diváka se jedná o velice zábavný snímek se spoustou vtipných a někdy překvapivě vážných situací. Trošku to stěmi postavami bylo jak na kolotoči. To ovšem k tomuto filmu patří a já mohu říct, že jsem byl spokojen./// Celkem 76%///(6.7.2007)

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. All Cause of You - The 88 ,2. Back of My Hand - Jags ,3. Happiness - Pizzaman ,4. He Can't Love You - The Michael Stanley Band ,5. Got to Be Some Changes Made - The Staple Singers ,6. Funky Cold Medina - Tone Loc ,7. Spanish Stroll - Mink Deville ,8. Spanish Moon - Little Feat ,9. Os Grilos (Crickets Sing for Anamaria) - Marcos Valle ,10. Bust a Move - Young MC ,11. Three is a Magic Number - Blind Melon ,12. Funky Poodle - Wild Horses ,(17.5.2011)

Randolph Dupree je veselý, spoločenský, fajn týpek, ale keď si ho novomanželia Carl a Molly pustia na pár dní do svojho domu spoznajú, že má aj kopec iných vlastností. A nie všetky sú im zrovna po chuti. "My dvaja a magor" nie je nijak zvlášť zábavná romantická komédia, ale niekoľko detailov ju u mňa vytiahlo na solídne tri hviezdičky. Tak napríklad Michael Douglas v jednej z vedľajších úloh, pesnička Train In Vain od mojich obľúbených The Clash a hlavne blonďavý Owen Wilson, ktorý výborne zahral postavu Dupreeho. ***(27.10.2009)

Brutálně podhodnocené. Kate Hudson je tady v nejlepší formě. Tím samozřejmě nemyslím herecké. Hlavní hvězdou je ovšem totální vemeno Dupree. Wilson se na něm mohl parádně vyřádit. Jeho pracovní pohovor je jedním z vrcholů. Skvěle mu sekunduje i ujetý otec Molly. Každou chvíli si to utahuje z manželství a hlavně z manželek. Kdo hledá romantický film bude zklamán, kdo hledá komedii lehce v Rogenově stylu, tak je na správné adrese.(19.10.2015)

• - Owen Wilson se k projektu připojil už během příprav scénáře. Jeho návrhy a nápady jsou rozesety po celém scénáři a znásobují vynalézavost jednotlivých postav. (Siriuss)

• - Lance Armstrong, který na plátně debutoval ve filmu Vybíjená: Běž do toho na plný koule, bral natáčení jako dobrou zábavu. „Ve filmu hraji sám sebe a je docela možné, že hrát někoho jiného je přece jen trochu snazší. Na střední jsem nikdy nechodil do divadelního kroužku, takže tahle kariéra by pro mě asi nebyla jednoduchá.“ (Siriuss)

• - Americká rocková skupina Steely Dan zveřejnila na své internetové stránce dopis, ve kterém obviňuje tvůrce filmu, že vykradli jejich píseň Cousin Dupree. Žádají veřejnou omluvu Owena Wilsona na jednom ze svých koncertů. Mimo jména postavy však obě díla údajně nemají nic společného a navíc podobně se jmenují také dvě starší písně: „Dupree’s Diamond Blues“ od The Greatful Deas a „Dupree’s Paradice“ zpěváka Franka Zappu. (imro)