My dva a křen

My dvaja a magor

Komedie / Romantický

USA, 2006, 108 min

• freddy

Tohle že měla být komedie? Pořádně jsem se zasmál jen jednou, a to sice u scénky: "Nejsme televize. Jsme HBO." A tím byly zásoby smíchu vyčerpány. Žádná vtipná scénka, žádná zajímavá hláška, není zde prostě nic, co by mě přesvědčilo, že je to komedie, a když jsem si to pouštěl, tak jsem chtěl vidět nějakou úsměvnou vtipnou komedii, ale té se mi nedostalo. Ano, děj je možná zajímavý, dalo se na to koukat, byla zde i překrásná Kate Hudson a Owen Wilson se snažil seč to šlo, i Michael Douglas byl ve své roli docela zajímavý, ale vtipné to tedy moc nebylo. Ale abych jen tomuto dílku nekřivdil a nehaněl ho, tak musím konstatovat, že koukatelné to rozhodně bylo, ale to je tak vše. Mně tohle jako komedie příliš nesedlo, a to je hlavní kámen úrazu. Já chtěl vidět komedii, a ne pokus o komedii. Takže je to za dvě hvězdičky.(4.8.2008)

70% - Owen Wilson mě vysloveně pobavil...(21.8.2007)

• mandes

rozpočet : $54 million otvárací víkend : $21,525,560 tržby celosvetovo : $130,431,368(5.1.2007)

• HoneyBunny

Owen Wilson ve své nejhorší formě. Když ho sledujete, jak se snaží při sledování Prázdnin v Říme vypotit slzu nebo když se snaží hrát retarda, je vám ho skoro líto. Role Dupreeho by se hodila na úplně jiný typ herce, Wilsonovi jdou takoví ti namyšlení frajírci, ideálně spárovaní s lepším komikem. Pokud My dva a křen leží na postavě Dupreeho a na romantice, kterou reprezentuje Kate Hudson a Matt Dillon, tak nefunguje ani ta druhá část. Postava Molly je tak bezchybná (zářivá blonďatá princezna s bohatým tatínkem, co učí děti na základní škole), že to spárování se snaživým žárlivým architektem Karlem nemůže přes tu horu klišé fungovat. Zkrátka nuda nadruhou. Tenhle film nebrat.(22.6.2009)

• Ivoshek

Čekal jsem, že to bude slabé. A? Tramtadadá... Bylo. Jednoznačně nejslabší komedie, v jaké jsem Wilsona viděl. Pár občasných vtípků tenhle film nezachrání. Tvůrci si nějak nedokázali ujasnit, co vlastně chtějí točit. Romantický film? Bláznivou komedii? Romantickou komedii? Vylezla z toho patlanice, která nedokáže ani moc pobavit ani moc dojmout. Jediný bod je za scénu, která mě fakt pobavila, a to je Owen Wilson sedící v hustém lijáku na lavičce v parku, kterému do uší walkman hraje "Oh, Mandy"(6.7.2007)

• - Komedie za 54 milionů utržila během premiérového víkendu promítání (14. – 16. 7. 2006) 21,5 mil. dolarů na třetím místě žebříčku návštěvnosti. Celkový obrat se v amerických kinech vyšplhal na 76,5 milionu. (imro)

• - Carl (Matt Dillon) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Master Compressor. (dyfur)

• - Film, u kterého si Dupree rád popláče, jsou Prázdniny v Římě (1953). (NinadeL)