poster

Zlověstné ticho

 • USA

  Dead Silence

 • slovenský

  Zlovestné ticho

 • slovenský

  Kliatba

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2007, 90 min

Režie:

James Wan

Scénář:

Leigh Whannell

Producenti:

Mark Burg, Oren Koules

Střih:

Michael N. Knue

Scénografie:

Julie Berghoff

Kostýmy:

Denise Cronenberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  **

  Snaha o navození atmosféry by tu byla, to se musí nechat, leč co je to platné když se hlavní hrdina chová jak úspěšný absolovent kurzu - "jak se v hororech chovat jako debil". U hororů mě prostě hrozně vadí, když si hlavní postava svým nerealným chováním doslova říká říká o sejmutí a přitom je jasný, že i kdyby vlezl do domečku kde přebývají Freddy Krueger, Jason Vorhees, Michael Myers a žabka kuňkalka, tak se mu nic nestane. Navíc tyhlety vražedné loutky mě taky moc neberou. Si vždycky představuju jak mě masakruje Pat a Mat a mám po hororu.(18.1.2010)

 • Falko
  ***

  O napätie tu nie je nudza, hudba je podobne temna, ako aj v serii SAW, ale netreba od scenara nic ocakavat. Ak sa chcete divat na horor, lebo sa tesite, ze vas tu prekvapi scenar, tak sa radsej na to nedivajte. Ak sa chcete len pobavit a jednoducho sa trosku nechat vystrasit, tak tento ducharsky kusok by mohol byt niecim pre vas a okrem toho nie su tu ziadne hektolitre krvi, to plati hlavne pre Madison :-) ________ Ryan Kwanten - (Jamie Ashen) +++ Amber Valletta - (Ella Ashen) +++ Donnie Wahlberg - (Det. Lipton) +++ Michael Fairman - (Henry Walker) +++ Joan Heney - (Marion Walker) +++ Bob Gunton - (Edward Ashen) +++ Laura Regan - (Lisa Ashen) +++ Dmitry Chepovetsky - (Richard Walker) +++ Judith Roberts - (Mary Shaw) +++(19.2.2011)

 • DaViD´82
  ****

  James Wan je rozhodně sympatický tvůrce. Po celovečerním debutu, který odstartoval nekonečný příval videoklipově natočených nepřístupných horrorů, se rozhodl pro pauzu a nyní se vrací s dalším horrorem. Překvapivě však tentokráte sází na budování atmosféry pěkně po staru. A jde mu to k duhu. Dead Silence má nápad, dobré zpracování, skvostnou hudbu a vůbec vše co by měl dobrý horror mít. Přesto tomu k dokonalosti dost schází. Především to, že se Wan jako režisér nedokázal poučit ze svého minulého počinu a opět obsadil herce, kteří postrádají byť jen náznak charismatu či hereckého kumštu. Jenže u Dead Silence to vadí mnohem více než-li u Saw, kde se to ještě dalo přejít. Na druhou stranu se tentokrát Wan poučil jako scénárista. Pointu si sice neodpustil, ale alespoň není tak prvoplánovitá jako ta u Saw. Pravda není z rodu šokujících odhalení, ale zato dává v kontextu celé stopáže jaktakž smysl. A to se také počítá.(30.7.2007)

 • Flipnic
  ****

  3 roky před intenzivně hrůzným a děsivým Insidious (2010) si Wan střihl tento velmi podobný snímek, který mi málem úplně unikl. Musím říct, že jako film, jako celek, se mi film líbil a působil na mne lépe než zmíněný "extreme shocking" Insidious. Ovšem i tak dávám o hvězdu míň, přece jen jsem se u něj příliš nebál. Ale opravdu jsem se kochal!! Úžasná atmosféra, úžasný vizual, kamera, hudba, zvukové efekty a naprosto DOKONALÝ závěr!!! Film působí docela uceleně, není to jen soubor na sebe navazujících lekaček. Nejsem na tenhle typ hororů, ale tohle je paráda.(28.5.2011)

 • tron
  ***

  „Za niekoľko dní ten pochybovačný chalan zmizol...“ No teda! Sériu SAW nemám rád, preto mi bolo jedno, že jej tvorcovia James Wan a Leigh Whannell chystajú nový nízkorozpočtový horor. Zaujalo ma však, že príbeh má zapadať do málopočetného hororového pod-žánru, v ktorom vraždia bábiky (DETSKÁ HRA, epizóda zo seriálu „Príbehy z hrobky“, séria MAJSTER BÁBKAR). Výsledok ma milo prekvapil „dospelo“ budovanou atmosférou, ktorú narúšal biedny scenár, čudné správanie postáv a nesympatický ústredný hrdina, na druhej strane snímka nemala za potrebné vracať sa do „hyperaktívnej špinavosti“ série SAW. Naopak, ponúkla kvalitný vzhľad, príjemne "staromódne" hrôzostrašnú atmosféru, inteligentne dávkované krvavé detaily, vtipný koniec, čoraz zaujímavejšieho Donnieho Wahlberga (Vincent Grey zo ŠIESTEHO ZMYSLU, „Dadic“ z PAVUČINY SNOV, "Bratstvo neohrozených") a pôsobivú prácu s „fenoménom vraždiacich bábok“. Dokonca ani to akčné trikové finále mi neprekážalo. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/180635/Zlovestne-ticho-60.html(8.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace