Zlověstné ticho

Scénografie:

Julie Berghoff

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Jít Dead Silence do kina, ihned upaluji na premiéru. U mě se mu povedlo získat prozatímní primát nejlepšího neasijského horroru roku. Několik opravdu skvělých momentů plíživého napětí a vzápětí děsu, pečlivě budovaná pochmurná atmosféra, sic od poloviny ochabující, ale bez problémů válcující veškerou horrorovou konkurenci, která letos zatnula drápy do plátna. Už z panenky Chucky šel před lety strach a dřevěné loutky za ní rozhodně nezaostávají. Zakoulejí očima a všichni ti zmutování horníci, duchové a obludy obléhající motel se můžou jít hanbou zahrabat. Výtečná hudební kompozice a výrazný vizuál ukazují prstem na režiséra Saw. A že je pointa ve stejném stylu a příběh klišovitý? No, a co!? Který horror není? Pravda, tohle asi není to pravé ořechové pro horrorovým fandovstvím nedotčené... Přidám se ke zdejší hrstce poznamenaných a mrskám Wanovým loutkám pěkné 4 hvězdy.(8.8.2007)

Dle mého opravdu skvělý horor, který i když je plný béčkových prvků, tak mě pěkně usadil do křesla a od začátku jsem si ho vychutnávala s atmosférou, která k hororu patří, super, super, konečně horor, kterej mě vážně bavil po dlouhé době a opravdu se dalo přejít, že by to vlastně mohl být spíše béčkovej počin. Ruka tvůrců Saw tam jde vážně poznat - skvělá výprava, skvěle natočené, proto 4*.(4.6.2008)

Loutky mají něco do sebe to nezapírám. Konec svou nečekaností mi moc nápadně připomněl původní SAW. Zajímavý hororový námět, který určitě stojí za nějaké to zkouknutí, nicméně pozdější Conjuring nebo Insidious jsou se strašením trošku dál. Tady se James Wan teprve rozkoukával na poli hororu. Trošku tomu všemu navíc ubližují slabší herecké výkony. 60%(28.3.2008)

Najlepšie ak o Dead Silence nič neviete a čakáte ďalšiu pseudohororovú pásovku "Made in USA". Som milo prekvapený a kliše, neklišé od sopliaka Wana by sa tento rok mohli učiť jak Pangovci, tak aj Shimizu. A ne, že ne. Veliká spokojnosť 90%.(2.7.2007)

Rutinní, i když precizní vykrádačka. Všechny Wanova plus i mínus včetně toho, že to není ani trochu strašidelné. Koho baví přemýšlet, odkud si Wan "vypůjčil" ten který motiv, bude to pro něj asi o řád zajímavější, mně se ale jeho přístup už okoukal. Film zachraňuje adrenalinový záběr využívající Saw principy náhlé změny tempa - laciné, ale účinné.(27.11.2013)