Zlověstné ticho

Julie Berghoff

Kostýmy:

Denise Cronenberg
  • Dudek

Příjemné překvapení v podobě hororu, který nesází na litry krve, ale spíše pořádně budovanou atmosféru pomocí klasických propriet jako je vrzání, podivné zvuky, stíny... První úmrtí ovšem není tak šokující a mrazivé jak jsem čekal a s dějem se to dál veze od desíti k pěti. Samotný příběh je plytký až hanba a chybí mu větší přesvědčivost a údernost, přesto však díky zručné režii dokáže divák film zhlédnout až do samotného závěru, který se pokusí šokovat pointou ala předchozí Wanův film. Ač jsem tuto pointu vytušil již na začátku a jedna část filmu mě v tomto podezření ještě utvrdila, byl jsem na konci rád, že tomu tak opravdu bylo, neboť režisér opět používá klasického flashbacku v vysvětlení a ten znovu působí velmi efektivně.(6.11.2007)

Kupodivu dokázal Wan vybudovat atmosféru a vyhnout se všem kravinám, které se do hororu vkrádají posledních několik let. Na první smrt se nemusí dlouho čekat, příběh se rozjíždí a hlavní hrdina nemarní čas oplakáváním své ženy. Přesto však snímek nepostrádá atmosféru, občas sice něco trochu uletí a poslední půlhodinu už to není úplně ono, ale nakonec přijde pointa, která není zdaleka tak zlá, jak by být mohla. Pečlivě gradovaná atmosféra je narušovaná vpády protivného detektiva, ale i tak - už dlouho jsem se takhle příjemně nebála. Celkově je to opravdu příjemné překvapení v podobě poctivého hororu staré školy s výbornou kamerou a hudbou.(26.4.2008)

Tak tohle se Wanovi opet povedlo. Sice pribeh neni buhvijakej a smrti nejsou napadity, coz je dany vysvetlenim, proc se zabiji, zaverecnej zvrat sem odhad predem, ale jinak si neni moc na co stezovat. Ackoliv tu jsou sem tam hluchy mista, neustale si to udrzuje urcity napeti a v nekolika momentech tu je fakt sakra hutna atmosfera, trikove bezchybny, hudba povedena. Co se tyce hercu, vyraznejsi tu je akorat hlavni hrdina, kterej je sympatak a nastesti se nechova jak 90% hororovejch hrdinu, tj. jako totalni idiot a tak neni problem mu fandit. Zato polda v podani Wahlberga je silne otravnej. Celkove sice to mohlo bejt krvavejsi a s vic lekackama, ale i tak to ty slabsi 4* da.(22.7.2012)

Tento film je podle mého názoru velmi skvělý a zároveň velmi marný. V čem vyčnívá je určitě atmosféra, která by se dala místy i krájet. V čem se dotýká dna jsou některé naprosto antihororové scény, které člověka vyvádí z děje. Prostě a jednoduše se ve filmu vyskytují místa, která totálně nabourávají svojí naivitou a plytkou jednoduchostí hororovost a divák si musí klást otázky, co je to proboha za trapnou scénu... Jinak bych film hodnotil mírně nadprůměrně se vzpomínkou na flasbacky, které jsou vykresleny opravdu skvěle. 60%(14.10.2008)

Rutinní, i když precizní vykrádačka. Všechny Wanova plus i mínus včetně toho, že to není ani trochu strašidelné. Koho baví přemýšlet, odkud si Wan "vypůjčil" ten který motiv, bude to pro něj asi o řád zajímavější, mně se ale jeho přístup už okoukal. Film zachraňuje adrenalinový záběr využívající Saw principy náhlé změny tempa - laciné, ale účinné.(27.11.2013)