Zlověstné ticho

Scénografie:

Julie Berghoff

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Podobne ako v roku 2004 ma James Wan potešil filmom Saw aj teraz ma rovnako potešil filmom Death Silence. V dnešnej dobe nepodarených remakov (Black Christmas), tuctových priemerností (The Hills Have Eyes II) a nevyužitých šancí (1408, Black Sheep) je Dead Silence príjemným prekvapením a zistením že Wan je jeden z tých ktorý vedia budovať atmosféru, zaujať neopozeraným scenárom a fungujúcimi klišé. Death Silence je úplne iný ako Saw. Takže kto bude od toho očakávať krvák ako Saw alebo Hostel bude horko sklamaný. Kto sa chce príjemne báť ako napr. pri Skeleton Key, toto je tá správna voľba.(11.7.2007)

Slabota. Jen tak dál, pane Wane, a skončíte jako zakopaný talent(16.7.2007)

Keď Wan v roku '04 začal mániu so svojím pekelne nerváckym dielkom, možno si mnohí mysleli, že vďaka originálnemu scenáru sa to ani nedalo pokaziť. Potom prišiel debilný nástupca Bousman a tu whoops, nič! A tak Wan spolu so svojim teamom opäť dokazujú, že oni sú tí jedineční, ktorí dokážu spáchať niečo takéto kvalitné, možno inovátorské. A verím, že sa po tomto úspešnom roku (+Dead Sentence) o ich budúcnosť báť nemusím. Podobné smrteľné zimomriavky a mrazenie som nepociťoval dávno, v tomto som bol miliónovo nadšený. Skvelá hudba, skvelé ticho. A tá odpudzujúca bábika! Dizajnovo bezchybná prácička, nechutnejšie zobrazenie sa spraviť nedalo. Tohto všetkého bolo tak akurát, keď do toho vstúpil wanovský koniec a ja som si pripomenul, prečo som dal jeho celovečernej prvotine plné hodnotenie. Škoda, že tu to všetko zablokoval pomerne slabší, béčkovitý scenár a niektoré prázdne medzery. 85%..(18.11.2007)

• Nin

Místy dobře natočená kravina se slušnou závěrečnou pointou. (4/10)(23.6.2007)

• Enšpígl

Snaha o navození atmosféry by tu byla, to se musí nechat, leč co je to platné když se hlavní hrdina chová jak úspěšný absolovent kurzu - "jak se v hororech chovat jako debil". U hororů mě prostě hrozně vadí, když si hlavní postava svým nerealným chováním doslova říká říká o sejmutí a přitom je jasný, že i kdyby vlezl do domečku kde přebývají Freddy Krueger, Jason Vorhees, Michael Myers a žabka kuňkalka, tak se mu nic nestane. Navíc tyhlety vražedné loutky mě taky moc neberou. Si vždycky představuju jak mě masakruje Pat a Mat a mám po hororu.(18.1.2010)