Zlověstné ticho

Scénografie:

Julie Berghoff

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Skoro 4. Nebýt jednoduchého scénáře a nepříliš zajímavého Kwantena, byla by to paráda. James Wan se rozhodl vyzkoušet si klasicky budouvanou atmosféru a jako režisér uspěl na výbornou. Napínavé, atmosférické ale bohužel trošku jednoduché. Rozhodně však zajímavé.(30.8.2007)

Rozuzlení příběhu překvapivé a atmosféra hororu stála zato. Loutky vypadaly děsivě. ( Hodnocení: 7/10 )(26.6.2012)

Tak tohle se Wanovi opet povedlo. Sice pribeh neni buhvijakej a smrti nejsou napadity, coz je dany vysvetlenim, proc se zabiji, zaverecnej zvrat sem odhad predem, ale jinak si neni moc na co stezovat. Ackoliv tu jsou sem tam hluchy mista, neustale si to udrzuje urcity napeti a v nekolika momentech tu je fakt sakra hutna atmosfera, trikove bezchybny, hudba povedena. Co se tyce hercu, vyraznejsi tu je akorat hlavni hrdina, kterej je sympatak a nastesti se nechova jak 90% hororovejch hrdinu, tj. jako totalni idiot a tak neni problem mu fandit. Zato polda v podani Wahlberga je silne otravnej. Celkove sice to mohlo bejt krvavejsi a s vic lekackama, ale i tak to ty slabsi 4* da.(22.7.2012)

Přiznám se, že to bylo poprvé, kdy jsem u horroru zaspal. Možná že to bylo tím, že jsem se díval po půlnoci a byl jsem již unaven, možná že to bylo tím, že polovina filmu byla natočena v temném prostředí na tmavých místech, ale také to možná bylo tím, že děj filmu se táhl. Ale např. scéna na hřbitově, kdy chtěl mladík zakopat panáka mne zaujala. Také zvuk filmu byl skvělý, zvláště, kdy se objevovala ta zrůdná žena a vše v okolí rázem utichlo. Film bych tedy označil spíše za průměrný!(18.6.2007)

• Renton

Scénář: Leigh Whannell .. Klasická bída. Chápu, že je určitě těžké, vymyslet dneska originální horor(ový thriller) a ještě ho přepracovat do poutavé podívané. Dead Silence je sice celkem poutavý po uhlazené vizuální stránce, která sází na staromódně budovanou atmosféru zejména pomocí světel a stínů s chladnými kamerovými filtry a tak podobně. Do toho cinkylinky hudba a pomalé gradování. Ovšem příběh je, po slušně děsivé úvodní vraždě, už jen děsná nuda. Ryan Kwanten totiž rozplétá hodně plytkou zápletku o kletbě loutek a mdlé finále to nijak nezachrání. Whannell s Wanem nejspíš mají nějakou úchylku na loutky a ten stín SAW(1) už nejspíš nepřekročí. Tedy tímhle určitě ne.(5.9.2007)

• - Billy nie je iba meno bábky z tohto filmu, ale aj meno bábky, ktorú používa Jigsaw v sérii Saw. (Mihail123)

• - V závěrečné scéně, kdy se setkáme se všemi panenkami Mary Shaw (Judith Roberts), je v jednom záběru možné zahlédnout loutku z filmové série Saw. Loutku je možné vidět také v záběru na klauna a houpající se křeslo. (133craig)

• - Postava detektíva, ktorého hrá Donnie Wahlberg, má priezvisko Lipton. Rovnaké priezvisko mala aj postava seržanta, ktorého tento herec stvárnil v seriáli Band of Brothers (od r. 2001). (Jello Biafra)