Góóól! II

• Česko

Mexická vlna 2

Goal! II: Living the Dream...

Góóól! 2

Drama / Sportovní

Velká Británie, 2007, 110 min

Gól 2, vyzerá presne tak ako dvojky vyzerajú. Po napočudovanie vydarenej 1 príde takéto niečo. Musí sa uznať, že sa zabavíte, začínate čoraz viac milovať Gavina Harrisa( aspoň teda ja), čoraz viac vám ale lezie na nervy hlavný hrdina. Je to v podstate zaujímavý príbeh o tom, ako človeku stúpne do hlavy sláva a potom ju nedokáže z hlavy vyliať. Celkovo to bolo dobré, veľmi pekné góly, prijateľný scenár a úžasný soundtrack. Nepriaznivo na mňa pôsobí dĺžka filmu a niektoré výbočky z hlavného deja, ktoré film nadarmo spomaľujú a robia ho viac premýšľacím, ako sme očakávali. Flm Gól si zapíname asi pre futbal a nie pre nejaké rodinné záležitosti hlavného hrdinu.60%(27.11.2009)

O stupeň horší než první díl. Příběh méně přirozenější, méně fotbalovější více filmovější. Ale zase je tu zřejmě o dost více hvězd, hlavně ty z Realu Madrid. Potěšil mě docela Rutger Hauer v takovémhle filmu bych jej zrovna nečekal i když jeho vystoupení bylo tristní. Je taky zajímavé, že krom ústředního dua byly fotbalové hvězdy dosti upozaděny, takže vypadali skoro jako miemandi, co musí hrát všechno přes ty dva a sami nic neuhrají. Přijde mi, že i záběry zápasů byly méně zajímavé, horší kamera i střih. Emotivní moment tentokrát kvůli příběhu mimo hřiště, což mi přijde taky jako mínus proti prvnímu filmu. Bohémská postava Alessandra Nivoly pokračovala v tom, co v prvním filmu započala, ale ani on nepřekročil práh průměrnosti někam výše. Kuno Becker se mi nelíbil ani tentokrát. Tohle mě bavilo o dost méně a taky to nebylo už tolik sportovní drama, ajko spíše osobní. Podle mě od tvůrců krok vedle. 5/10(12.1.2013)

Samozřejmě, že s prvním dílem se to srovnávat nedá, ale snímek má pořád svoji kvalitu a dobré fotbalové scény. Mnozí zde píšou, že je to příběh jak z telenovely. Ano, máte pravdu. Kariéra Santiaga rapidně vzrostla, až podezřele rychle:) Jenomže si musíme uvědomit, že kdybychom měli čekat, než se dostane z Newcastlu do Realu Madrid a mělo by to být podle reality, tak by se muselo natočit alespoň 10 dílů "Mexické vlny":) Hodnotím horšími čtyřmi hvězdami. [možný spoiler] Výtku mám k zakončení filmu "pokračování příště", problém tkví v tom, že 3. díl nějak nenavazuje na tento díl druhý!!!(13.2.2012)

Hodnoceni bylo tezke .... byl videt mensi upadek oproti jednicce ktera se mi moc libila, ale take tenhle snimek splnil ma ocekavani protoze podivat se na filmovou pohadku o fotbale neni na skodu. Jedine v cem me film zklamal byla automobilova honicka. Uz vidim jak tak maly kluk z chude ctvrti umi ridit takove auto a tak si to dava. Mno ale plusu je vice a uz se tesim trojku protoze tahle oddychova zabava v zadnem pripade neuskodi.(5.7.2007)

Stejně jako v prvním díle... nádherný!! 4-5 hvězd :)(27.6.2010)

• - Ve filmu se krátce objevuje taxi Škoda Octavia české výroby. (JoranProvenzano)

• - Ve filmu se objevuje hned několik skutečných fotbalistů, mezi nimi hvězdy Realu Madrid Zinedine Zidane, Ronaldo, David Beckham, Iker Casillas nebo Roberto Carlos. (ricky4)

• - Ve filmu David Beckham vyhraje s týmem Real Madrid Ligu mistrů. Ve skutečnosti však soutěž vyhrál pouze v dresu Manchesteru United. (Special One)