Góóól! II

• Česko

Mexická vlna 2

Goal! II: Living the Dream...

Góóól! 2

Drama / Sportovní

Velká Británie, 2007, 110 min

3 : 3 za 1/3(8.2.2009)

Hráči výjimečných kvalit, Santiago Munezovi, je anglický Newcastle již příliš malý, a tak přestoupí do slavného španělského Realu Madrid, aby zde spolu s tehdejšími ikonami, jako byli Beckham, Zidane, Ronaldinho a spol., pokusil i se svým kámošem na hřišti i mimo něj Gavinem Harrisem vybojovat titul v Lize mistrů. Druhé pokračování fotbalové pohádky je o chloupek lepší než jednička a přispívá k tomu poměrně reálné vykreslení fotbalového zákulisí, jako jsou strategie přestupů, otravní paparazzi i trenérské taktiky. Munez totiž od počátku svého přestupu funguje jako trenérův žolík, který má dar v posledních minutách rozhodovat důležité zápasy nebo je přímo otáčet. Míra uvěřitelnosti je sice nízká, ale jsme ve filmu a není to natočeno podle skutečných událostí. Vše je zaměřeno pouze na Ligu mistrů a jednotlivé zápasy jsou velmi dobře natočeny, goly jsou efektní a nechybí i autenticita, jak na hřišti, tak i na lavičce, protože Rutger Hauer v roli trenéra Realu předvádí velmi autentický výkon. Pro milovníky fotbalu dobrá volba a už se těším na třetí díl...(19.10.2009)

• Yardak

Nehorázný propad kvality oproti prvnímu dílu. Samé cliche, kopírování jedničky, nelogické scény a k tomu obrovská reklama na Real Madrid. Fotbal dokonce ustoupil do pozadí. A příběhově to je ještě větší pohádka než předchozí díl. Nejlepší na celém filmu je David Beckham! 40 %.(13.2.2012)

• ed_wood

Tak toto bol teda ale riadny trapas. Jedna hviezdička len preto, že som fanúšikom Realu Madrid.(10.10.2007)

Ten kdo vyjmenuje základní sestavu Realu Madrid, tak si tenhle film určitě užije, jelikož zápasy jsou fakt výborně natočený, nasnímaný, energický, dokážou strhnout a hlavně jsou zábavný a napínavě podaný, i když je celkem jasný jak se to bude odvíjet a je celkem zřejmý, že se to nesmí brát moc vážně a nesmí se člověk divit, že góly tady obstarávaj hlavně herci, nikoli opravdový fotbalisti, to je prostě fakt a netřeba se v tom moc vrtat, ovšem fintiček hvězd Los Galacitcos si tady rozhodně divák užije docela dost. Co se týká toho mimofotbalovýho děje, tak o tom se radši ani nezmiňovat, sice to neni žádná gigantická hrůza, ale rodinný dramatický scénky si to neodpustí a neni to nic, co by stálo za nějakou větší pozornost. Celkově bych to viděl na podobný úrovni jako první díl, kterej byl možná propracovanější, ale tohle je podle mě zábavnější(25.8.2008)