Jája a Pája (TV seriál)

Jajo a Pajo

Yaya and Paya

Animovaný / Loutkový / Komedie / Rodinný

Československo, 1986, 26x9 min

Z postavy Krkovičky ("řezník, kupec a sedlák v jedné osobě") museli mít soudruzi radost, protože kromě prohnilé inteligence se v něm spojují všechny druhy třídního nepřítele.(5.8.2011)

Já, já, já, já už dávno skáču:-) Nikdy jsem neskákal tak jako Jája a Pája, ale vždy bych se na ně skoči s radostí znovu podívat! Jeden z nejhezčích, nejpovedenějších, a nejoblíbenějších, večerníčkových seriálů. Nezapomenutelný a můj oblíbený děda Lebeda jako vysloužilý námořník, kterému to rychlé ranní vstávání nedělalo nikdy dobře, mazaný řezník Krkovička, kupec a sedlák v jedné osobě, který by si pro korunu nechal vrtat koleno. A v neposlední řadě báječní kucí. To vše ještě navíc protřené nádherným dabingem Františka Filipovského, Václava Postráneckého, a Petra Haničince. Dnešní generace dětí už pomalu tyto krásné kreslené filmy ani nezná po záplavě všech těch leckdy stupidních amerických a japonských rádoby vtipných kreslených parodií. Česká animátorská škola se holt nezapře Břetislav Pojar-The Very Best of. Z nostalgie a z neokoukatelnosti dávám za jasných 5*. Můj TOP 10 Večerníčkový seriál.(16.7.2006)

Lakomý a závistivý Krkovička si nedá pokoj. Jeden z nejlepších československých večerníčků. / Viděné epizody *26.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 )(5.5.2012)

Tenhle večerníček se mi vždy líbil po příběhové stránce, která nepostrádala humor.(23.10.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Zejména jsem miloval postavu řezníka Krkovičky, což je jeden z mnoha mých oblíbených záporáků.(22.3.2008)