Jája a Pája (TV seriál)

Jajo a Pajo

Yaya and Paya

Animovaný / Loutkový / Komedie / Rodinný

Československo, 1986, 26x9 min

Děda Lebeda a Krkovička rulezz(22.11.2006)

Jak kvalitní byla a je československá animátorská škola, se můžete přesvědčit třeba na tomhle večerníčku - její tvůrci, nestor československé animace Břetislav Pojar a Lubomír Beneš (např. A je to!) stvořili vizuálně charakteristický ,,klukovský" (gendrově je pravda trochu nevyvážený...) loutkový svět plný laskavého humoru a podmanivé harmonie. Příběhy Jájy a Pájy a jejich souputníka dědy Lebedy patří k tomu nejcharakterištičtějšímu, co československý animovaný film má...(29.9.2007)

Tenhle večerníček se mi vždy líbil po příběhové stránce, která nepostrádala humor.(23.10.2008)

Můj oblíbený loutkový věčerníček. Má všechno, co by měl mít: postavu mentora -děda Lebeda, záporáka-řezník Krkovička a dvojici hlavních hrdinů ("Já,já já už dávno skáču")(22.10.2005)

Další večerníčkovská klasika s nádherným dabingem. Řezník Krkovička aspiruje na titul > Největší hajzl pohádek!(7.1.2010)