poster

Míša Kulička (TV seriál)

 • slovenský

  Miško Guľôčka

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Československo, 1973, 7x26 min

Režie:

Libuše Koutná

Předloha:

Josef Menzel (kniha)

Kamera:

Jan Němeček
(další profese)
 • Attta

  Jako děcko jsem to měl hodně rád, to je prostě klasika, ale co o tom napsat teď v dospělosti vážně netuším. Ale určitě je to pro děcka lepší, než nějací Pokémoni nebo takové ty ostatní trapné nesmysly.(24.7.2011)

 • blackrain
  ****

  Některé večerníčky nestárnou a proplouvají zvolna generacemi lidského pokolení. Na každém divákovi zanechají nějakou nesmazatelnou stopu. Příběhy s Míšou Kuličkou sledovala už moje mamka a já jsem u něho taky proseděla nějakou tu dobu.(3.6.2010)

 • Maemi
  *

  Jako malá jsem to nesnášela. V hlavní roli hloupoučký, naivní Míša, co v jednom kuse hledá maminku. Bez něčeho takového bych se klidně obešla.(23.7.2008)

 • Aaron.
  **

  Když jsem byl malej tak jsem se u toho bál...teda aspoň co si pamatuju jeden díl. Tak hodnotím dvěma hvězdičkama, protože to pro mě jako pro dítě nebylo dobrý xD(22.8.2012)

 • Karlos80
  ****

  Další s pohádek které jsem v dětství miloval. Klasický český loutkový-animovaný seriál, který se tuším naposledy vysílal snad někdy před dvěma roky, a nebýt té poměrně dlouhé stopáže jednotlivých částí, tak by snad uspěl i jako Večerníček..? Poctivá česká loutková práce s nápadem, vtipem a celkově velice milým zpracováním, něco málo to mělo, nebo takhle určitě se jím nechala režisérka Libuše Koutná později inspirovat např. u Včelích medvídků. Ten zrzavej Vasil co chtěl ulovit jeho mámu, ten byl doopravdy good. Výtečný komentář i hudba a samotnou předlohou byli Menzelovi knížky "Míša Kulička v rodném lese" a "Míša Kulička v domě hraček" obě z roku 1939 s Trnkovými vůbec prvními ilustracemi.(24.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace