Míša Kulička (TV seriál)

Libuše Koutná

Předloha:

Josef Menzel (kniha)

Jan Němeček

Některé večerníčky nestárnou a proplouvají zvolna generacemi lidského pokolení. Na každém divákovi zanechají nějakou nesmazatelnou stopu. Příběhy s Míšou Kuličkou sledovala už moje mamka a já jsem u něho taky proseděla nějakou tu dobu.(3.6.2010)

• MikeCool

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 55% (2*) |(20.7.2013)

10/10 Kult meho detstvi - uz aby to nekdo vydal na DVD a ja se na to mohl zase podivat...(9.1.2008)

• Attta

Jako děcko jsem to měl hodně rád, to je prostě klasika, ale co o tom napsat teď v dospělosti vážně netuším. Ale určitě je to pro děcka lepší, než nějací Pokémoni nebo takové ty ostatní trapné nesmysly.(24.7.2011)

• gudaulin

V raném dětství patřil tento sedmidílný seriálek k mým oblíbeným pořadům a Hlinomazův hlas ubručeného Vasila jsem přímo zbožňoval, takže po pravdě řečeno mám silné nutkání přidat minimálně jednu hvězdičku z čisté nostalgie, jenže způsobem zpracování,tedy vedením loutek,tempem vyprávění a délkou jednotlivých dílů odpovídá Míša pořadům z počátku 70. let. Dnes je to prostě příliš pomalé...Není náhodou,že mé děti se u Míši vyloženě nudí a to nejsou právě příznivci disneyovských grotesek. Celkový dojem 40 %.(29.4.2007)

• - Film byl natočen na motivy série knih „Míša kulička“, jejíž první díly vyšly v roce 1940 a na které jejich autor Josef Menzel díky úspěchu navázal dalšími pokračováními. (Salzburg1756)