Míša Kulička (TV seriál)

Předloha:

Josef Menzel (kniha)

Jan Němeček
  • Attta

Jako děcko jsem to měl hodně rád, to je prostě klasika, ale co o tom napsat teď v dospělosti vážně netuším. Ale určitě je to pro děcka lepší, než nějací Pokémoni nebo takové ty ostatní trapné nesmysly.(24.7.2011)

Některé večerníčky nestárnou a proplouvají zvolna generacemi lidského pokolení. Na každém divákovi zanechají nějakou nesmazatelnou stopu. Příběhy s Míšou Kuličkou sledovala už moje mamka a já jsem u něho taky proseděla nějakou tu dobu.(3.6.2010)

• Maemi

Jako malá jsem to nesnášela. V hlavní roli hloupoučký, naivní Míša, co v jednom kuse hledá maminku. Bez něčeho takového bych se klidně obešla.(23.7.2008)

• Aaron.

Když jsem byl malej tak jsem se u toho bál...teda aspoň co si pamatuju jeden díl. Tak hodnotím dvěma hvězdičkama, protože to pro mě jako pro dítě nebylo dobrý xD(22.8.2012)

Další s pohádek které jsem v dětství miloval. Klasický český loutkový-animovaný seriál, který se tuším naposledy vysílal snad někdy před dvěma roky, a nebýt té poměrně dlouhé stopáže jednotlivých částí, tak by snad uspěl i jako Večerníček..? Poctivá česká loutková práce s nápadem, vtipem a celkově velice milým zpracováním, něco málo to mělo, nebo takhle určitě se jím nechala režisérka Libuše Koutná později inspirovat např. u Včelích medvídků. Ten zrzavej Vasil co chtěl ulovit jeho mámu, ten byl doopravdy good. Výtečný komentář i hudba a samotnou předlohou byli Menzelovi knížky "Míša Kulička v rodném lese" a "Míša Kulička v domě hraček" obě z roku 1939 s Trnkovými vůbec prvními ilustracemi.(24.4.2007)