Míša Kulička (TV seriál)

Předloha:

Josef Menzel (kniha)

Jan Němeček
  • Attta

Jako děcko jsem to měl hodně rád, to je prostě klasika, ale co o tom napsat teď v dospělosti vážně netuším. Ale určitě je to pro děcka lepší, než nějací Pokémoni nebo takové ty ostatní trapné nesmysly.(24.7.2011)

Jelikož jsem jako dítě neměl na co koukat, tak se mi dostaly tyhle příhody před hledí a do mého vnímání, takže jsem na to koukal náhodně. Nějak extra jsem si Míšu Kuličku neoblíbil, bylo mi jasné, že jde o umělou postavičku, která nemá moc společného s životem medvědů. A asi to byl ten důvod, že jsem nejdříve poznal skutečné medvědy, a až potom se díval na Míšu Kuličku, a tím pádem jsem se na něho díval už nedůvěřivě. Loutkový film jsem v tomhle stylu moc nemusel, víc mě zajímaly animované příběhy, například "Kluk z plakátu".(21.3.2014)

Čekal na mě v telce vždycky když jsem přišel ze školky. Na to se nezapomíná.(5.7.2010)

10/10 Kult meho detstvi - uz aby to nekdo vydal na DVD a ja se na to mohl zase podivat...(9.1.2008)

Další s pohádek které jsem v dětství miloval. Klasický český loutkový-animovaný seriál, který se tuším naposledy vysílal snad někdy před dvěma roky, a nebýt té poměrně dlouhé stopáže jednotlivých částí, tak by snad uspěl i jako Večerníček..? Poctivá česká loutková práce s nápadem, vtipem a celkově velice milým zpracováním, něco málo to mělo, nebo takhle určitě se jím nechala režisérka Libuše Koutná později inspirovat např. u Včelích medvídků. Ten zrzavej Vasil co chtěl ulovit jeho mámu, ten byl doopravdy good. Výtečný komentář i hudba a samotnou předlohou byli Menzelovi knížky "Míša Kulička v rodném lese" a "Míša Kulička v domě hraček" obě z roku 1939 s Trnkovými vůbec prvními ilustracemi.(24.4.2007)