O loupežnickém synku Cipískovi (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1972, 13x7 min

Ladislav Čapek

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Anna Jurásková

Václav Lídl

Karel Höger

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Škoda té animace a také velké obyčejnosti...(24.9.2008)

Až nečekaný úspěch rumcajsích večerníčků, které zřejmě nejen pro mne znamenaly ve své době průlom v dosavadním rázu této části tvorby pro děti a mládež, povzbudil jejich tvůrce k rozšíření původního záměru. Civilismus, se kterým jsou rumcajsí večerníčky podávány, ještě více vynikne skvělým, nezaměnitelným Högrovým podáním vyprávění. Cipísek tomuto obohacenému schématu loupežnické rodiny sice zvlášť neprospívá, ale také viditelně neškodí. Rumcajs se v tomto důvěrnějším nasvětlení prezentuje více jako typicky české pojetí loupežníka, který svou profesi chápe jako svérázný sociální jánošíkovský odskok od původní ševcovské profese. Familiérní pojetí jičínského knížecího jemnostpána a jeho poskoků tuto švejkovskou anabázi ducha někdejší valdštejnské "terry felix" jen dokresluje. Otázku, nakolik tento jemný, laskavý humor s něžnou karikaturizací svých hrdinů oslovuje nebo naopak míjí dnešní více i méně dospělé děti, ovšem s jistotou zodpovědět nedokážu. Přál bych si, aby si řáholecké kouzlo získalo i je. A jistě nejen já.(24.3.2008)

Na DVD vyšlo 31. 01. 2009 v edici 60 nejlepších večerníčků.(18.3.2009)

Kupodivu téměř stejně zábavné jako Rumcajs, nicméně kouzlo se pomalu ale jistě začalo vytrácet...(31.7.2009)

Další pokračování série o Rumcajsovi. Další přiblížení se k reálnému životu a v podstatě rodinný vývoj Rumcajse a Manky. Na světě je Cipísek a nová dobrodružství. Tento večerníček potvrzuje kvalitu a přirozený kumšt československého kresleného filmu pro děti.(12.9.2011)

Prakticky stejně dobrý jako Rumcajs, respektive organicky do něj patřící, konkrétně mezi jeho 26 a 27 díl... Pokud jde o otázky, zda-li to stále ještě oslovuje dnešní děti... To si piště, že oslovuje, alespoň u nás doma ano ;o) Celkový dojem: 80%(24.5.2014)

Zbojníci ako hlavné postavy v detskom kreslenom seriáli a ešte aj v tej dobe. Naozaj kúzelné.(29.8.2011)

Jeden z nejoblíbenějších večerníčků, pokračování příběhů o loupežmíku Rumcajsovi, tentokráte se hlavním hrdinou stává malý Cipísek. Opětovně se setkáme s mankou, knížepánem a dalšími. Velmi povedený dabing pana Högera, stejně jak u Pejska a kočičky "přišpendlí" dětské ucho k televizi.(9.9.2011)

Asi na stejné úrovni jako předešlá série, jen s novou postavičkou Cipíska.(3.5.2015)

Komentář Karla Högra pozvedl tento večerníček (nejen) o mnoho stupínků výš.(17.5.2006)

Cipísek narozdíl od Rumcajse nemá fousy.A právě o ten pověstný fous je tento seriál horší než večerníček O loupežníku Rumcajsovi.(31.3.2013)

V žádném případě nedosahuje kvalit Rumcajse, ale pořád "kvalitní" večerníčková podívaná.(19.1.2008)

Pokračování seriálu O Cipískovi je stejně kvalitně zpracované jako první část O Rumcajsovi, a proto jasných 5 bodů. Dabing pana Högera je vrchol kvalitky. Klasika českého večerníčku.(1.1.2010)

Pro mě stejně kvalitní jako první seriál.(6.5.2016)