Zachýsek, zvaný Rumělka (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 65 min

• otík

Studiová a poněkud potemnělá pohádka sice s hvězdným obsazením, ale s příběhem celkem nudným. V království, kde byla spousta kouzelných bytostí a kouzel, se král rozhodne, že zruší všechna kouzla a kouzelné bytosti chce vyhnat od dvora. Mocná víla však očaruje skoro všechny a pouze pár dobrých jedinců je schopno vidět skutečnost takovou, jaká opravdu je. Tato pohádka neupoutá pozornost, navíc není ani vtipná a pointa je ta, že máme věřit na kouzla a čáry. No nevím, co tím chtěli autoři říci. Hudba: Ladislav Simon(25.8.2010)

Jako pohádka na nedělní odpoledne moc pěkné. Jako adaptace jedné z nejlepších Hoffmanových povídek trochu slabší.(26.11.2011)

• rakovnik

Ač dospělý, takže to neumím úplně přesně posoudit, přišla mi tato pohádka pro děti příliš náročná a možná v ní vidí něco jiného, než co nesla za poselství. Z mého pohledu příliš upovídaná, utahaná pohádka, s ošklivými studiovými kulisami i kostýmy.(21.11.2015)

"Ale páni studenti, co to děláte ?? Tady nejsme u holiče, ale na zásnubách !!" ;)(14.11.2015)

Jedna z těch lepších levných TV pohádek v papundeklových kulisách. Zaujala mě zde Marta Vančurová - v tom ohozu jí to fakt slušelo...(13.8.2012)