Zachýsek, zvaný Rumělka (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 65 min

Herecká elita a Ondřej Pavelka v pohádce o jedné uražené víle, která se rozhodla z kocoura stvořit člověka tak odporných charakterových vlastností, že by ruče mohl zasednout v našem zákonodárném sboru.(30.3.2013)

Vcelku povedené, přítomno hodně známých tváří, příběhově to také není úplně katastrofa.(12.6.2013)

• Amper01

Totální spletenec a krávovina. Kdo tohle dává dohromady?!??!!???(6.12.2013)

• honajz

Pokud chtěli svět pohádek ukázat jako nutný pro poetiku všedních dní, neměli celou pohádku natočit jako potemnělý horor, který je spíše blízký filmům Juraje Herze, kde se pohádkových postav divák spíše bojí, než aby jim fandil. Celkové vyznění je pak takové zvláštní - jako by pohádkové bytosti vlastně bojovaly proti sobě, a některé pak i proti lidem.(17.1.2015)

• rakovnik

Ač dospělý, takže to neumím úplně přesně posoudit, přišla mi tato pohádka pro děti příliš náročná a možná v ní vidí něco jiného, než co nesla za poselství. Z mého pohledu příliš upovídaná, utahaná pohádka, s ošklivými studiovými kulisami i kostýmy.(21.11.2015)