poster

Není houba jako houba (TV film)

Komedie / Pohádka

Česko, 1996, 71 min

 • triatlet
  ****

  Pěkná studiová pohádka nejen pro mykology. Díky originálnímu nápadu s kouzelnými houbami odhaluji klasické lidské nešvary. Výborné herecké obsazení.(14.1.2012)

 • duklak2
  *****

  Konečně jsem rád, že jsem našel název této pohádky. Původně jsem myslel, že se jmenuje Houbofous. Až tady na CSFD mi poradili správný název. Tuto pohádku jsem viděl dvakrát a moc se mi líbila i v pokročilejším věku.(6.7.2008)

 • blackrain
  ****

  Není houba jako houba, to je fakt. S tím se nedá nic dělat. Tahle pohádková komedie má zvláštní kouzlo, ani pořádně nevím, co mě tak přitahuje. V hospodě u Kolodějů by se mi líbilo. Pár takových hub by taky nebylo k zahození.(29.10.2008)

 • otík
  ****

  Jedna z těch určitě podařenějších pohádek, které se odehrávají ve skutečných reáliích a není nijak temná či trapná. Pravda - zvuk je příšerně studiový, ale příběh i postavy jsou velmi příjemné a pohádkové. V rámci nedělních hodinových pohádek se tato opravdu povedla. Hudba: Vadim Petrov(8.1.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  "Když se na mě tak křepce řehce, tak mi přinesla mi ty karbenátky, ale ať je to pořádná porce, mám hlad jako jezevec." Mužům, co si připadají vtipní a vypouštějí z úst nejapné poznámky a zejm. pokud nenechávají ruce v klidu (štípání do tváří a plácání přes zadek není, opravdu není nikomu příjemné), by se měl vyřezávat jazyk a přikovat ruce k tělu a to nejen v pohádkách. Není houba jako houba, některé houby jsou zjevně z umělé hmoty, ehm, třeba některé v téhle pohádce, větší už by byl snad jen atomový hřib. Nevím, kterou z těch dvou holek bych chtěla ve skutečném životě potkat méně, jestli tu, co by mi z kabátu na věšáku vybrala drobné z kapes, nebo tu, co by mi strkala pracky do jídla a užírala z mého talířku. Nejsem zrovna zdatný mykolog, ale wikipedia amanitu amorosu nezná, zato zná muchomůrku jízlivou, což je taky docela pohádkový název. Houbovous je dobrá pohádková postava, to "křoví" v hospodě taky, pominu-li působení houbového kouzla, je to uvěřitelné (ten kníratý úchyl by se mohl zamilovat i jen tak), ale místy všechny postavy v dobrém hereckém obsazení trochu přehrávají, až na Petra Kostku, u kterého jediného by to nevadilo, protože není "civilní" postava.(8.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace