poster

Není houba jako houba (TV film)

Komedie / Pohádka

Česko, 1996, 71 min

 • triatlet
  ****

  Pěkná studiová pohádka nejen pro mykology. Díky originálnímu nápadu s kouzelnými houbami odhaluji klasické lidské nešvary. Výborné herecké obsazení.(14.1.2012)

 • duklak2
  *****

  Konečně jsem rád, že jsem našel název této pohádky. Původně jsem myslel, že se jmenuje Houbofous. Až tady na CSFD mi poradili správný název. Tuto pohádku jsem viděl dvakrát a moc se mi líbila i v pokročilejším věku.(6.7.2008)

 • NinadeL
  *****

  Zábavně přeslazená pohádka klasičky tohoto žánru. To jsou samé tvářičky a pusinky, no, člověk si pošmákne.(18.8.2013)

 • Karlos80
  **

  Slabá pro mě naprosto nepřesvědčivá přímo nepohádková pohádka sice od vyhlášené pohádkové režisérky Vlasty Janečkové, ale to je tak asi všechno...Scénář nic moc a pak zejména špatné, nepříliš oku lahodné herecké výkony, a to přímo ve dvou hlavních rolích s nesympatických dnes už značně odrostlým duem ze seriálu "Chlapci a chlapi" s obtloustlým houbovým Martinem Zounarem a kníratým Máriem Kubcem..Ty dvě hvězdičky jen za příjemnou a sympatickou Klárku Pollertovou..(9.9.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  "Když se na mě tak křepce řehce, tak mi přinesla mi ty karbenátky, ale ať je to pořádná porce, mám hlad jako jezevec." Mužům, co si připadají vtipní a vypouštějí z úst nejapné poznámky a zejm. pokud nenechávají ruce v klidu (štípání do tváří a plácání přes zadek není, opravdu není nikomu příjemné), by se měl vyřezávat jazyk a přikovat ruce k tělu a to nejen v pohádkách. Není houba jako houba, některé houby jsou zjevně z umělé hmoty, ehm, třeba některé v téhle pohádce, větší už by byl snad jen atomový hřib. Nevím, kterou z těch dvou holek bych chtěla ve skutečném životě potkat méně, jestli tu, co by mi z kabátu na věšáku vybrala drobné z kapes, nebo tu, co by mi strkala pracky do jídla a užírala z mého talířku. Nejsem zrovna zdatný mykolog, ale wikipedia amanitu amorosu nezná, zato zná muchomůrku jízlivou, což je taky docela pohádkový název. Houbovous je dobrá pohádková postava, to "křoví" v hospodě taky, pominu-li působení houbového kouzla, je to uvěřitelné (ten kníratý úchyl by se mohl zamilovat i jen tak), ale místy všechny postavy v dobrém hereckém obsazení trochu přehrávají, až na Petra Kostku, u kterého jediného by to nevadilo, protože není "civilní" postava.(8.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace