Nukleární cíl

Nuclear Target

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2005, 92 min

• tron

Po Seagalovi ide FBI a Snipesa pre istotu masakruje daňový úrad pre niekoľkoročné nedoplatky, čo americké súdnictvo berie snáď ešte vážnejšie, ako vraždu. A jeho filmy tomu bohužiaľ plne odpovedajú (neviem prečo... možno s ním kvôli škandálom žiadny "áčkarský" tvorca nechce mať nič spoločné, ťažko povedať). Je smutné pozerať video-akčniak NUKLEÁRNY CIEĽ, pretože sa zdá, že tí, čo Wesleymu veštili, že upírobijec Blade bude jeho životnou rolou a na nič lepšie sa už do konca života nezmôže... možno mali pravdu... a vždy je smutné pozerať sa na človeka, ktorý skončil tak rýchlo a taký mladý. A NUKLEÁRNY CIEĽ? Chaotické pobehovanie európskymi lesmi, biedna akcia, nulový výkon hercov... Preboha, snáď aj režisérov predchádzajúci film (blbý slasher DUCH OHŇA) bol lepší!(22.12.2007)

• Falko

Mam rad akcne filmy, ale tento ma neskutocne nudil. Pred par rokmi som mal Wesleyho celkom rad a s Woodym Harrelsonom zohrali celkom dobre dvojky v par inych filmoch, napriklad BILI MUZI NEUMEJI SKAKAT (1992) alebo VLAK PLNY PENEZ (1995) a to si myslim, ze Harrelson dopadol dnes este lepsie, ako Snipes. Cely ten blby scenar bol tak nudny, ze som sa tesil na zaver filmu. Nastastie film trva iba 85 minut, takze zvladnut sa to da... 20.05.2010 _______ Wesley Snipes - (Painter) +++ Emma Samms - (Amanda Jacks) +++ William Hope - (Jonathan Tensor) +++ Anthony Warren - (Kapitán Naish) +++ Peter Youngblood Hills - (Hargreaves) +++ Ryan McCluskey - (Rodgers) +++ Hudobná sekcia: Eric Wurst +++(20.5.2010)

• mzss1

Film postrádá atmosféru, větší akci, nápady a hudbu. Jinač by to šlo, nápad se tu najde, příběh taky i záporáci nejsou špatný, ale rpostě tohle bylo takové nedotažené, nemastneé, neslané. Škoda, že se Wesley Snipes upisuje do podobných filmů. Filmy se Seagalem, Lundgrenem a Van Dammem se mi líbí o dost víc teda. Takže tento film hodnotím tak na 40% = **(23.10.2012)

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh, ktorý síce je extrémne béčkový, ale aj tak sa naň dá bez problémov pozrieť. Akcie určite mohlo byť aj viac, ale aspoń druhá polovica jej obsahuje pomerne dosť. Moc nepoteší, že Snipes tu nemá skoro žiadny súboj, ale aspoň prestrelky sú celkom dobré. A páči sa mi aj, že tu je aj tiché zneškodňovanie protivníkov, síce v tomto prípade skoro iba so strelnými zbraňami, ale aj tak poteší pohľad na Snipesa ako na diaľku s tlmičom zneškodńuje protivníkov. Určite hlavným záporom tohto filmu je to, že vizuálne pôsobí veľmi céčkovo, čo vidno hlavne na exteriéroch, všade polorozpadnuté budovy, časti nábytku a podobne a tento pocit ešte zvyšuje aj réžia. Ale musím pochváliť výbuchy, pretože všetky pôsobia dobrým dojmom. Tento film drží hlavne Wesley Snipes, pretože ked´ je v obraze, tak sa na film dobre pozerá, ale akonáhle je v centre pozornosti niekto iný, napríklad zábery z veliteľstva, tak film upadá. A mohli si odpustiť aj scénu leteckého súboja, pretože zase americkí piloti nemajú s ruskými žiadne problémy. Ale aj tak je to dobrý film, s ktorým určite nebudú mať problém tí, ktorím sa páčia posledné filmy so Seagalom alebo Lundgrenom. 62%(5.4.2007)

• Chrustyn

Wesley Snipes a další z jeho řady akčňáků, který nemá čím zaujmout.(23.12.2012)