Nukleární cíl

Nuclear Target

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2005, 92 min

• Malarkey

Tak nějak co čekat od takovéhoto filmu s hodnocením, které tady na mě při psaní komentáře vykukuje? (35 %) Wesley Snipes se narodil pro akce a nejspíš v nich také umře, jednou. Tenhle film, jak už se v ostatních komentářích píše je spatlanina akcí z jiných filmů, dávající do sebe právě film s názvem Nukleární cíl. Ty dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se u té akce občas bavil, a nesledoval to, co je čí kopie. Film jako příběh byl hrůzný, Wesley toho moc nenamluvil a vté černočerné tmě se docela i ztrácel, takže bylo problém vystopovat i jeho herecký výkon, ale nakonec se to podařilo, a samotný film, řekl bych by mohl klíďo mluvit za něj.(25.9.2008)

• Chrustyn

Wesley Snipes a další z jeho řady akčňáků, který nemá čím zaujmout.(23.12.2012)

• tron

Po Seagalovi ide FBI a Snipesa pre istotu masakruje daňový úrad pre niekoľkoročné nedoplatky, čo americké súdnictvo berie snáď ešte vážnejšie, ako vraždu. A jeho filmy tomu bohužiaľ plne odpovedajú (neviem prečo... možno s ním kvôli škandálom žiadny "áčkarský" tvorca nechce mať nič spoločné, ťažko povedať). Je smutné pozerať video-akčniak NUKLEÁRNY CIEĽ, pretože sa zdá, že tí, čo Wesleymu veštili, že upírobijec Blade bude jeho životnou rolou a na nič lepšie sa už do konca života nezmôže... možno mali pravdu... a vždy je smutné pozerať sa na človeka, ktorý skončil tak rýchlo a taký mladý. A NUKLEÁRNY CIEĽ? Chaotické pobehovanie európskymi lesmi, biedna akcia, nulový výkon hercov... Preboha, snáď aj režisérov predchádzajúci film (blbý slasher DUCH OHŇA) bol lepší!(22.12.2007)

• Falko

Mam rad akcne filmy, ale tento ma neskutocne nudil. Pred par rokmi som mal Wesleyho celkom rad a s Woodym Harrelsonom zohrali celkom dobre dvojky v par inych filmoch, napriklad BILI MUZI NEUMEJI SKAKAT (1992) alebo VLAK PLNY PENEZ (1995) a to si myslim, ze Harrelson dopadol dnes este lepsie, ako Snipes. Cely ten blby scenar bol tak nudny, ze som sa tesil na zaver filmu. Nastastie film trva iba 85 minut, takze zvladnut sa to da... 20.05.2010 _______ Wesley Snipes - (Painter) +++ Emma Samms - (Amanda Jacks) +++ William Hope - (Jonathan Tensor) +++ Anthony Warren - (Kapitán Naish) +++ Peter Youngblood Hills - (Hargreaves) +++ Ryan McCluskey - (Rodgers) +++ Hudobná sekcia: Eric Wurst +++(20.5.2010)

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh, ktorý síce je extrémne béčkový, ale aj tak sa naň dá bez problémov pozrieť. Akcie určite mohlo byť aj viac, ale aspoń druhá polovica jej obsahuje pomerne dosť. Moc nepoteší, že Snipes tu nemá skoro žiadny súboj, ale aspoň prestrelky sú celkom dobré. A páči sa mi aj, že tu je aj tiché zneškodňovanie protivníkov, síce v tomto prípade skoro iba so strelnými zbraňami, ale aj tak poteší pohľad na Snipesa ako na diaľku s tlmičom zneškodńuje protivníkov. Určite hlavným záporom tohto filmu je to, že vizuálne pôsobí veľmi céčkovo, čo vidno hlavne na exteriéroch, všade polorozpadnuté budovy, časti nábytku a podobne a tento pocit ešte zvyšuje aj réžia. Ale musím pochváliť výbuchy, pretože všetky pôsobia dobrým dojmom. Tento film drží hlavne Wesley Snipes, pretože ked´ je v obraze, tak sa na film dobre pozerá, ale akonáhle je v centre pozornosti niekto iný, napríklad zábery z veliteľstva, tak film upadá. A mohli si odpustiť aj scénu leteckého súboja, pretože zase americkí piloti nemajú s ruskými žiadne problémy. Ale aj tak je to dobrý film, s ktorým určite nebudú mať problém tí, ktorím sa páčia posledné filmy so Seagalom alebo Lundgrenom. 62%(5.4.2007)