Existují strašné teenagerovské komedie, které o sobě tvrdí, že jsou něco víc, a existují i takové, které si nehrají na něco víc, než jsou, a umějí i celkem slušně pobavit. Bezva vejška mezi ty druhé rozhodně patří.(5.2.2008)

• novoten

To, v jakém duchu se začínají teenagerské komedie odehrávat, už začíná zavánět trapností. Dokud jde v žánru jen o základní biologické touhy, popřípadě školní ples, vítězný zápas, korunu královny krásy, zapadnutí do kolektivu nebo sbalení největší krásky, dá se odpustit hodně, ale když mi po pár minutách došlo, na čem bude založena celá zápletka, nechtěl jsem věřit. Takhle vyměklou a přitom na hlavu postavenou absurditu jsem snad ještě neviděl. Když pak místo shánění obsahu přednášek a šprtání na zkoušky pozorují studentky v bazénu, je to pořád ucházející sranda, ale závěr onu příjemnou nadsazenost pohřbívá několik desítek metrů pod zem. Tklivá hudba, pohnutí porotci, pokyvující rodičové a nadšené plácání po zádech. Zralé na hlasitý výsměch. A je to škoda, protože Justin Long hraje v několika pochybných komediích ročně, ale i přes komediální talent pořádnou šanci (snad s výjimkou čtvrté Smrtonosní pasti) nikdy nedostane.(1.11.2007)

Co jen na tohle říct? Jasně, je to bezva ujetá teenagerovská komedie, která je vtipná, je pohodová, je originální, je vydařená a je plná optimismu, elánu a energie. Takže samá pozitiva. Při jejím sledování jsem si prostě užíval každý okamžik, každou scénku, každý vynikající nápad. Tohle není jen obyčejná puberťácká komedie, tohle je prostě jedná dlouhá a úžasná jízda, u které jsem se velice bavil a kterou jsem si prostě a jednoduše užíval po celou dobu. A i když konec byl až příliš nereálný a klišovitý, ani to mi nezabránilo v tom, abych si tenhle film užil. Celé je to vlastně postavené na jednoduchém, ale zároveň geniálním nápadu, který tu ještě nebyl. Bartlebyho nevzali na žádnou vysokou školu, a tak ho napadne, že si založí vlastní falešnou školu. Kamarád mu pomůže vytvořit webovky, další kamarádka mu prozradí, kde najít vhodnou budovu, a už se to rozjíždí. Rodiče mu to uvěří a jsou šťastní, že se někam dostal. Jenže pak nastane problém. Dostaví se totiž dav lidí, kteří byli na tuto školu také přijati a které nikam jinam nevzali. Na falešném webu této školy totiž stačilo pro přijetí jen kliknout na jeden odkaz. Tohle je prostě geniální a vydařený nápad, který jsem si užíval a ze kterého jsem naprosto nadšený. Ať si říká kdo chce co chce, tak mně se tohle líbilo a tak to také patřičně ohodnotím nadprůměrnými čtyřmi hvězdičkami. Jednu hvězdičku totiž musím chtě nechtě srazit právě za ten až moc kýčovitý a nereálný konec, i když jsem se na něj připravoval celou dobu a i když jsem přesně takový konec čekal a byl jsem nakonec i rád, že přesně tento konec přišel, ale nicméně právě za to srážím tu hvězdičku. A navíc jsou tu filmy, které si pětihvězdičkové hodnocení zaslouží více. Ale i čtyři hvězdičky jsou krásné.(16.6.2009)

• tron

„Skrátka sa strašne ponižuješ.“ Mám rád Justina Longa, je mi stokrát sympatickejší, ako LaBeouf a aj herecký a komediálny talent má podľa mňa lepší (JEEPERS CREEPERS 1 – 2, STIAHNI MA DO PEKLA). Stvárňuje večného smoliara, zvyknutého na podceňovanie zo strany vlastných rodičov, ktorého neprijmú na vysokú... a tak si s podobne „odpísanými existenciami“ neoficiálne založí vlastnú. Klišé sú jedna vec (prekvapí niekoho, že na podvod zlý dekan nakoniec príde a všetko vrcholí v súdnej sieni, kde hrdina predvedie heroický monológ?), no sympatická atmosféra a fajn herci druhá; v smršti podarených postavičiek si určite každý nájde „toho svojho“ (kuchár, chlapčenská verzia Carrie Whiteovej).(9.9.2010)

V rámci subžánru teenagerovských komedií určitě lehký nadprůměr, zejména díky Justinu Longovi, Jonahu Hillovi a fekálnímu humoru, který naštěstí zůstal celý film zavřený za dveřmi :-).(29.3.2011)