Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

• Momo_desu

Pre mňa je to to isté ako predošlé diely len viacej šikmých očí....(14.2.2013)

• Mahalik

Když se už tak debilní film dostal do fáze, kdy už nemohl být trapnější, přišla bojová scénka, kdy se mezi sebou utkává rádoby cool Bow Wow s asiatem. A pozor bitka má neskutečně vážný důvod (i já bych se nasral do běla), prostě ten Bow prodal asiatovi iPod, kterej nehraje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ovšem to není všechno, pak se tam připlete hlavní hrdina, který nejen že se ve filmu už po stý ztrapní, ale dá tomu protivníkovi iPod vlastní!!!!!!!!!!!!! To už sem naprosto nezvládal...No a pak jsem u toho usnul....probudil se a zjistil, že i když už se film blíží ke konci, pořád vím oč běží (až tak předvídatelný scénář to byl). Tenhle film prostě ocení jen šampón-meni. Neskutečná ztráta času!(28.3.2008)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $158,468,292(18.4.2007)

• Wacoslav1

Podobnej sranec jako dvojka akorat s tim rozdilem ze sem to tentokrat s pretacenim zvladl vydrzet az do konce coz je paradox protoze jestli se mi zdalo po prvnim a druhym dilu ze nudnejsi uz to bejt nemuze tak sem se spletl nevim no tyhle super hi tech honicky me samo o sobe moc neberou a kdyz uz ani ty tu moc nejsou a jenom se dokola omila trapnej dej nezachrani uz to fakt nic(18.3.2013)

Dříve než se pustím do samotného snímku bych trochu polemizoval s – nejen zdejší – kritikou tohoto snímku. Pokud vezmeme v potaz všechny díly série a budeme hodnocení jeho kvality stupňovat jen a pouze na základě samotných dílů, pak je nutné všímat se zejména přístupu k látce v každém filmu. Vážení, tohle je třetí díl série Rychle a zběsile, opravdu vidíte nějaký smysl v porovnávání příběhů, scénářů nebo podobných věcí? Já tedy ne! Tady totiž jde o úplně něco jiného. Mám pocit, že většina kritiků, ať jich zdejších „vyšších“ uživatel nebo recenzentů v odborných periodikách, se snaží tenhle snímek shodit jen na základě podivných úvah o neexistující psychologické rovině, plytkosti příběhu, či nesoustředěnosti na vývoj charakterů a vztahů mezí hrdiny. Sakra, lidi, vždyť tohle přeci není žádný „intoušký“ film pro pseudointelektuály, ale jeho naprostý protipól. Není pak hloupé vytýkat naprosto zbytečné věci, o které v tomhle nejde? Vždyť Rychle a zběsile: Tokijská jízda je adresována „obyčejným“ diváků, kteří se chtějí jen zabavit, těm které nezajímá vybroušená psychologická rovina a ani úchvatná pointa, tady jde jen o jedno: Zabavit diváka a nabídnout mu jednoduchou zábavu! A to se tomuto snímku rozhodně povedlo. Hrdinové hláškují, jednotlivé postavy se „stírají“, jsou tam pěkná auta – rychlá a řádně upravená -, svalnatí chlapi, pěkné holky a hlavně rychlá jízda plná adrenalinu, to ostatní zde jde do pozadí, příběh se odehrává někde „mimo“, je nepodstatný, ale přesto si s ním Justin Lin velmi dobře poradil. Je třeba vyzdvihnout jisté věci, třeba že věci, jejichž funkčnost není až tak nutná, jsou zde dobře odvedenou prací, herci hrají, hudba v záběru sedí a děj je dynamický, rychle ubíhá a nenudí. Rozhodně nechci psát, že je Justin Lin skvělý režisér, lhal bych, ale jako klipař, který si někde nakrade pár nápadů pracuje velmi dobře. To právě díky němu je Tokijská jízda tak povedeným filmem. Skvělá je tu jak vizuální stránka, tedy nádherné město, cool hrátky s obrazem, skvěle nasnímané záběry závodů, tak i „přidané“ okecávací pasáže.(28.7.2006)

• - Topánky, ktoré chcel Seanovi (Lucas Black) predať Twinkie (Shad Moss), boli Air Jordan XXI vo farebnom prevedení Varsity Red/Black/Silver. (fo_ruM)

• - Ve scéně, při výjezdu z tunelu během útěku ze skladiště vyjíždí Mitsubishi i přes několik kolizí zcela nepoškozené. Podobně pak při posledním závodě v horách utržené křídlo poškodí přední sklo Mustangu, které je ale o dvě scény později opět v pořádku. (Ewe561)

• - Volkswagen do filmu věnoval 4 prototypy R32 a Tourany. Toyo přispělo 4000 pneumatikami, z nichž byla použita sotva polovina. (HellFire)