Rychle a zběsile: Tokijská jízda

Rýchlo a zbesilo: Tokijská jazda

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 100 min

• teutates

Tokio drift? Who to hell... Film stojí na autách, hudbe, nejakých tých scénach a slečnách. Tieto 4 aspekty robia z tohto snímku film a nie odpad. Lucas Black mi nevadí, zahral to celkom OK - ale ostatné herecké výkony mi nejak nesedia. Kde sa podeli staré dobre časy, keď šlo o akčnú "pecku" na čele s Vin Dieselom... ha? Dvojka bola o ničom, ale čakal som návrat k jedničke - nestalo sa tak, škoda! Padli sľuby, že v 4 sa stretneme opäť s hercami z predchádzajúcich časti aj s Vin Dieselom (som zvedavý...)(13.11.2007)

• Faye

Zřejmě kouzlo nadupaných aut nějak nedokážu ocenit. A to i mimo plátno a obzvlášť poslední dobou. Možná i proto, že v autě do mě napumpuje adrenalin hlavně svítící kontrolka na benzín a zvědavé dotazy policejní hlídky ohledně náhradních žárovek, lékárničky atd. Vlastně nevím proč se na Fast and the Furious vůbec ještě dívám. V jedničce byl alespoň okouzlující blonďáček Paul Walker. A tady. I když Sean, ten má zase pozoruhodný talent na jazyky, vůbec jsem si nevšimla, že by měl nějaké problémy s výukou v japonštině :- ))). No nebudu v tom šťourat. Jdu se cournout pár kiláků po městě (pokusím se podle pravidel maximálně 50km v hodině) a jestli se ještě dnes, při té závratné rychlosti, stihnu vrátit, tak možná zvednu hodnocení i u téhle pitomosti a to čistě ze závisti. Teda ta japonština to byl výborný nápad!!! Na to si vzpomenu i po letech :- )))). Čímpak nás překvapí příště???(13.7.2006)

• castor

Bezesporu lepší než dvojka, přesto mi pach benzínu nikdy nic neříkal, v motoru jsem se hrabal možná tak dvakrát v životě a tyhle stupidní příběhy mě už léta nefascinují!! Přesto je třeba si uvědomit, že Tokyo Drift je slušně natočená oddychovka (s "potřebným" primitivním dějem), kam naleštěné bouráky a kroutící se kočky prostě patří.. Už jen ty syté obrazy Tokia nemůžou být bez povšimnutí. Osobně mě pak nejvíce překvapil zručně natočený "drift" skrze dav lidí uprostřed nočního Tokia!!(29.9.2006)

• tron

„Chlapče, vieš, kto ja som?“ – „Japonský Justin Timberlake?“ Príjemné prekvapenie, ale to by po príšernej a úplne zbytočnej dvojke s Walkerom bolo takmer všetko. Druhý diel prakticky so sériou RYCHLO A ZBESILO nemá nič spoločné, ak nerátame rýchle autá. Nielenže sa v ňom neobjaví žiadna zo známych postáv predchádzajúcich dvoch dielov (SPOILER no dobre, cameo má Vin Diesel, ale je to úplný koniec, scéna má dve minúty a s ústredným hrdinom prehodí asi 5 viet SPOILER), ale nejde ani o „klasické“ závody, ale o štýl, ktorý som doteraz nepoznal – tzv. driftovanie (toto pomenovanie sa dokonca dostalo do pôvodného amerického podnázvu). A hoci nie som žiadny fanúšik áut, celkom ma to zaujalo. Nečakane ma tiež zaujali sympatické herecké výkony (najmä Sung Kang je ako sebavedomý a vlasatý hrdinov mentor-rovesník a „medzi Dobrom a Zlom uväznený“ Han veľký talent), dobre nakrútené akčné scény a exotické Japonsko, v ktorého fascinujúcich reáliách sa dej odohráva.(27.5.2011)

Film, který více než na příběhu staví na nablýskaných tunningáčích a japonských kráskách. Efektních automobilových honiček je tu opravdu požehnaně, auta smykují, driftují, rozbíjejí se a srdce fanoušků a auto-nadšenců plesá. Lucas Black je drsňák k pohledání, filmem se prořítí/prořídí vcelku slušně. Výborné je závěrečné cameo Vina Diesela a plusem je raperský soundtrack. Jedničce se Tokijská jízda nevyrovná, ale dvojku odsunula hodně za sebe...158 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(9.12.2006)