• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

• IQ Tiqe

Tady mě zaujala jedině tak Penélope Cruz. Sice myšlenka filmu nebyla špatná, sem tam se dala vypozorovat i tendence ke komedii, ale kámen úrazu byl španělský původ - je to jiná mentalita a španělský nebo italský způsob zábavy mi prostě nesedí.(27.9.2008)

Moc hezká podívaná, která je především o ženách; muži jsou jen prvek dokreslující příběh. Zhruba v polovině si Almodóvar začne pohrávat s osudy hlavních hrdinek, avšak musím říct, že krátce po tom, co na diváka vybalí spoustu překvapivých momentů, je už zřejmé, jak vše dopadne. Naprosto vynikající výkon podala Penélope Cruz, lépe hrát jsem ji snad neviděla. Volver je příjemný film, ale na city diváka moc nezabrnká... Co se týče působivosti, patří k slabším filmům Pedra Almódovara.(28.10.2006)

Když hodně fouká vítr, může z toho i prudce hořet. Jeden takový požár rozdmýchá působivý příběh, opět ryze ženský, který rozpoutá úmrtí senilní tetičky a pokus o znásilnění "skorovlastní" čtrnáctileté dcery. Dvě sestry tu v mlýnici každodenního boje o chleba hledají pevné místo v životě. Chybí obligátní transvestité i transsexuálové, což je v mých očích pozitivum, barev je vedle toho požehnaně. Herecky snad jen krátce k Penélope Cruz - působí po směšných hollywoodských partech naprosto přirozeně. Žensky upovídaná záležitost, s místy hodně spornými okamžiky a pokulhávajícím scénářem. Nejvíce mě ale na španělském tvůrci těší, jak moc je všímavý ke svému okolí!! Proč tohle nejde i u nás? Vždyť Španělsko není zase tak vzdálené..(1.11.2006)

Almodóvar je obdivuhodný. U Volveru vynikne především jeho scénáristický um. Sype poutavé a propracovavé příběhy z rukávu s neuvěřitelnou suverenitou. Zdánlivě obyčejný námět umí servírovat v takové formě, že se jedná o luxusní lahůdku. Jsem zvědav, jak dlouho mu ještě může tento etos vydržet. Každopádně Volver je podle mého minimálně pátý nádherný film v řadě. Mimochodem zde poprvé jsem musel uznat, že Penélope Cruz je výborná herečka(2.11.2009)

"Film byl pro mě vtipný i v místech, která se tvářila vážně." - toť tvrdí můj kamarád, uživatel Gianni. Přesně tohle se ale dle mého názoru hodí říci spíše o Krásce v nesnázích. Volver je plný vtipně absurdních situací, takže kdyby se nebral s nadhledem, vznikla by z filmu taková roztodivná blbůstka, protože z mrtvoly v mražáku může vzniknout buď něco ve stylu Pulp Fiction, nebo nějaký řadový thriller. Almodóvar z toho všeho zručně vybruslil, ale já odmítám brát cokoliv z filmu vážně. Emoce šly stranou, já se v nevtipných pasážích mírně nudil, ale co se pěkných obrázku týče, místy jsem se docela kochal.(20.11.2006)