• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Penélope bez pochýb najlepším ťahúňom filmu, Almodóvar zakopol. Doposiaľ najslabší jeho počin, ktorý som videl a napriek tomu patrí k nadpriemeru súčasnej tvorby. Pekná kamera, vizuál, hudba, po technickej stránke nie je pochýb, že sa za kamerou stretli profesionáli, takisto pred kamerou. Niekedy to však nestačil. Príbeh ma totiž nijak neoslovil. Či už to bolo pokusom o úvodnú čiernu komédiu, alebo miešaním žánrov s trpkou melodrámou, neviem. Nedokázal ma strhnúť, ale odpozeral som ho bez ujmy s maličkou dušičkou, že sa aspoň záverom sa prevalia emócie alebo nejaká pointa. Neprišlo. A tak len slušných 65%.(7.9.2013)

TVŮJ VYÝSTŘIH A MOJE MOJITO NÁM VYDĚLAJÍ MAJLANT. Na Almodóvara málo bizarní a to jsem si nikdy nemyslel, že to budu zrovna já, kdo tohle napíše :o) 70%.(30.9.2010)

Moc hezká podívaná, která je především o ženách; muži jsou jen prvek dokreslující příběh. Zhruba v polovině si Almodóvar začne pohrávat s osudy hlavních hrdinek, avšak musím říct, že krátce po tom, co na diváka vybalí spoustu překvapivých momentů, je už zřejmé, jak vše dopadne. Naprosto vynikající výkon podala Penélope Cruz, lépe hrát jsem ji snad neviděla. Volver je příjemný film, ale na city diváka moc nezabrnká... Co se týče působivosti, patří k slabším filmům Pedra Almódovara.(28.10.2006)

Žánrově nekonzistentní a přespříliš ukecaný Almodóvar, který si tentokráte nehraje na velké umění, neboť jím ani není. Hlavní devizou jsou neoddiskutovatelně kvalitní herecké výkony, kterým dominuje ve svém maximálním nádherná Penélope Cruz. Evropsky nezávislý nádech je znát z každé scény a působí jako svěží jarní vítr. Oproti tomu je však Volver dějově až příliš rozbředlý a scénáristicky vždy ne přímo nejlépe konstruovaný. To má za následek někdy až otravné scény plné nezáživných tlachů a konverzaček o ničem (což vysloveně nudí) a silných a pořádně peprných dialogů (fantazie sledovat herečky v akci) je tu na kvalitní ohodnocení trochu málo. I tak však stojí tento film za zmínku, neboť v mnoha aspektech je Pedro Almodóvar opět svůj a po sedmnácté to chce k dosažení takovéhoto výsledku věru hodně režisérského talentu. Snad jen ta hudba se nepovedla, neboť každou chvíli jsem slyšel Chinatown.(21.8.2006)

To je celý Almodóvar, podáte mu malíček a čapne vám celou ruku a nejen to. Ve Volveru plesalo určitě hlavně mužské pokolení, protože krásné Penelopé v roli Raimundy se nedá odolat. Je to jeden ze snímků, kde se podařilo bravurně skloubit drama s komedií, která měla v tomhle případě přece jen vyjimečně navrch. Almodóvarův svět žen je přece tak krásně rozmanitý a barevný, že jej nelze nemilovat.(30.9.2013)