• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Almodóvara zatím příliš nakoukaného nemám, ale i díky přítomnosti Penélope Cruz jsem čekal slušnou 4*-ovou podívanou. Jenže nakonec právě herectví krásné Španělky bylo to jediné blyštivé na sice nenudícím, ale jinak téměř úplně obyčejném filmu ozvláštněném pouze kriminálním činem, kterému se však stejně nepřidávalo větší důležitosti či pozornosti. Průměr potvrzují krajně nesympatické vedlejší postavy jako např. Irene a Agustina, z nichž právě Carmen Maure alias "matka duch" byla hodná okamžitého odstřelu.(10.7.2011)

První film co jsem od Almodóvara viděl a musím říct, že jeho styl se mi setsakra zamlouvá. Film plyne hrozně přirozeně, žádná křeč, všechno naprosto sedí. Navíc prostředí i postavy a prostě cokoli opravdu hýří barvami a krásně se na to kouká. Rozuzlení je nečekané, fakt krása. Sice jsem neviděl všechny filmy Penélope Cruz, ale troufám si říct, že tohle je její doposavaď nejlepší výkon, protože to byla jedna z nejpřirozeněji zahraných rolí co jsem kdy viděl!!!(2.11.2006)

Pro film je velmi špatné, když už v polovině může divák snadno poznat, kam děj směřuje a jak dopadne. Nájezd je skvělý, ale druhá půlka z výše uvedeného důvodu hrozně nudí. A nezachrání to ani herecký um Penélope Cruz.(11.6.2009)

Na Almodóvara nezvykle humorný a pozitivní film, skládající poctu ženám (jakkoliv frázovitě to zní, je to pravda). Cruzová nikdy nebyla tak krásná a sexy a dlouho už neměla možnost předvést, jak dobrá je herečka. Jedna z nejhezčích filmových scén letošního roku je ta, kdy Penélope začne za doprovodu kytar zpívat píseň z dětství. **** 1/2(2.10.2006)

• mandes

rozpočet : ? otvárací víkend : $197,703 tržby celosvetovo : ?(12.12.2006)

• - Podle Almodóvara je na těle postavy ztvárněné Penélope Cruz jediný falešný prvek – zadek. Režisér řekl, že takové ženy mají obyčejně velké pozadí, a tak ho museli Penélope zvětšit. (imro)

• - Almodóvarův opus kromě toho, že po celém světě utržil víc než 60 milionů dolarů, vykazoval vynikající výsledky i v USA. Během debutového víkendu (3. – 5. 11. 2006) tu vydělal 197 703 dolarů v pěti kinech a po třech týdnech zisk akvizice Sony Classics překročil 683 000 dolarů. (imro)

• - Souběžně s Volverem promítali i projekt Viva Pedro! (Almodovar festival), složený z režisérových starších snímků. Jeho tržby překročily po třech měsících půl milionu dolarů. (imro)