• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Výborná Penélope!(20.5.2008)

Almodovarove filmy ma celkom bavia, ale tu som skor cakal nieco napinave, ale nechcem prezradzat, lebo to nie je spomenute ani v obsahu oficialneho textu distributora. Opät ako je to uz v reziserovych filmoch zvykom sa tu riesia rozne zenske, rodinne i surodenecke problemy, kde sa postupne odhaluju hriechy minulosti. Je len na vas, ako vas to bude zaujimat. Este pri prvej polovici filmu som sa drzal pri 4 hviezdickach, ale cim viac sa to blizilo ku koncu, tym bolo toho na mna uz trochu privela a ani ten zaver ma nejako neovplyvnil, tak teda davam 3. Inac Penelope Cruz zahrala svoju ulohu perfektne :-) ... 25.08.2009 ____ Penelope Cruz - (Raimunda) +++ Carmen Maura - (Irene) +++ Lola Duenas - (Sole) +++ Blanca Portillo - (Augustina) +++ Yohana Cobo - (Paula) +++ Chus Lampreave - (Tia Paula) +++ Antonio de la Torre - (Paco) +++ Carlos Blanco - (Emilio) +++ Hudba: Alberto Iglesias +++(25.8.2009)

každá máme svá tajemství a své "kostlivce" ve skříni nebo, chcete-li, v mrazáku.. rozumím panu Almodovárovi.. rozumím mu víc, než komukoliv jinému..(1.3.2007)

Las Mujeres.. Almodóvarův teplými barvami hřející Volver k rodným kořenům, dávným hříchům, nezahojeným jizvám na duši a křehkým a přitom tak pevným poutům mezi matkou a dcerou. Vedle vynikající Carmen Maura mě překvapila sebejistá a přitom tak zranitelná P.Cruz (ta podobnost se S.Loren v např. Scolově Zvláštním dni je opravdu nepřehlédnutelná). Jen mě mrzí, že se na tento melodram nikdy nepodívám očima bytosti s konfigurací pohlavních chromozómů XX..(21.1.2009)

Z tohoto Almodóvarova kousku jsem nějako na rozpacích. Určitě to byl zajímavý film, plný barevnosti nejen vizuální, ale i narativní, nicméně nezasáhlo mě to tak, jako jiné jeho snímky - např. Vše o mé matce, Mluv s ní nebo Na dno vášně. Místy trošku překombinované, místy málo uvěřitelné, na druhou stranu však neskutečně úžasná Penelope Cruz, zajímavá myšlenka a po Špatné výchově docela zajímavý návrat k ženskému tématu. Na první podívání tedy 3 a 1/2 hvězdičky.(12.11.2006)