• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

tradičně ulítlá amodovarovina, tradičně smyslná penelope, netradičně nadprůměrný zážitek. 70%(13.1.2009)

Las Mujeres.. Almodóvarův teplými barvami hřející Volver k rodným kořenům, dávným hříchům, nezahojeným jizvám na duši a křehkým a přitom tak pevným poutům mezi matkou a dcerou. Vedle vynikající Carmen Maura mě překvapila sebejistá a přitom tak zranitelná P.Cruz (ta podobnost se S.Loren v např. Scolově Zvláštním dni je opravdu nepřehlédnutelná). Jen mě mrzí, že se na tento melodram nikdy nepodívám očima bytosti s konfigurací pohlavních chromozómů XX..(21.1.2009)

Almodóvara zatím příliš nakoukaného nemám, ale i díky přítomnosti Penélope Cruz jsem čekal slušnou 4*-ovou podívanou. Jenže nakonec právě herectví krásné Španělky bylo to jediné blyštivé na sice nenudícím, ale jinak téměř úplně obyčejném filmu ozvláštněném pouze kriminálním činem, kterému se však stejně nepřidávalo větší důležitosti či pozornosti. Průměr potvrzují krajně nesympatické vedlejší postavy jako např. Irene a Agustina, z nichž právě Carmen Maure alias "matka duch" byla hodná okamžitého odstřelu.(10.7.2011)

Úžastný film. Cruz mala toho oscara získat! [Videl v Kine](5.8.2007)

Nádherne farebné, groteskné i emotívne a s okúzľujúco krásnou Penelope Cruz. Ale niečo tomu chýba - možno viac hudby a trošku celistvejší scenár, ktorý nevie udržať (inak skvelý) príbeh v jednej rovine.(28.1.2010)

• - Podle Almodóvara je na těle postavy ztvárněné Penélope Cruz jediný falešný prvek – zadek. Režisér řekl, že takové ženy mají obyčejně velké pozadí, a tak ho museli Penélope zvětšit. (imro)

• - Penélope Cruzová byla za svůj herecký výkon ve filmu nominována na Oskara. (Elisebah)

• - Amodóvar spolupracoval s Penélope Cruz předtím už dvakrát, konkrétně na snímcích Na dno vášně (1997) a Vše o mé matce (1999). (imro)