• Španělsko

• Španělsko

Drama / Komedie

Španělsko, 2006, 120 min

Tohle byl můj první Pedro Almodóvar. Ale set sakramentsky se mi líbil. Ať už to bylo výborně obsazenou hl. rolí, (nemám rád zpívající herečky, ale Penélope fakt umí i ZPÍVAT!), nebo tím výborným příběhem. Ze začátku, jsem si říkal, že to snad nemyslí vážně. Potom, jsem se s tím smířil a řekl si něco ve smyslu: "No OK, tohle bude parodie na Lynche nebo tak něco..." Ale pak přišel závěr a ten mě fakt dostal. Pedro nám dokázal, že ty nejjednodušší řešení bývají mnohdy ta správná. Opravdu krásný film. Myslím, že ani jedinou výtku k němu nemám. A to už je co říct.. :-)(21.1.2009)

• TheMaker

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Filmům Pedra jsem nějak nepřišel na chuť. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(22.3.2009)

Rozpočet $9,4miliónaTržby USA $12,899,867Tržby Celosvetovo $85,585,177(3.5.2010)

Úžastný film. Cruz mala toho oscara získat! [Videl v Kine](5.8.2007)

Veľká pocta stvoriteľkám života vytvorená tak, ako to majú radi. Telenovelová zápletka s nádychom tajomna v objatí nekonečných dialógov a rozoberaním všeličoho možného. Odľahčené komikou a prežiarené južným slnkom. Ústiace v závere ako vystrihnutom z Večerov pod lampou. Pestrofarebný koktejl, v ktorom chute ťažkých, sladkých smotanových likérov a horkých bylinkových výluhov ozdobených kúskami tropických ovocí zvysoka prebíjajú chlapsky povzbudzujúcu kvapku singlemaltovej whisky.(21.1.2009)

• - Premiéra snímku byla 20.března v Puertollane, kde Volvera natáčeli. (imro)

• - Film Volver byl nominován na 14 cen Goya. Získal jich nakonec 5: za nejlepší film, nejlepší režii (Pedro Almodóvar), nejlepší ženskou hlavní roli (Penélope Cruz), nejlepší ženskou vedlejší roli (Carmen Maura) a za nejlepší originální hudbu (Alberto Iglesias). (Estrecha)

• - Režisér sa inšpiroval klasickými hollywoodskymi snímkami, pričom ešte dopĺňa taliansky realizmus s antickou drámou. Veľkou inšpiráciou boli filmy Arsenic and Old Lace (1944) a Mildred Pierce (1945). (classic)