Usmevne blby, ovsem o to viac sexi pritazlivy, chrumkavy popcorn, ktory prave na absurdite a premrstenosti stavia svoje pozitiva a hravo strci do vrecka svoju tohtorocnu konkurenciu (Pirati 3 i Spidey blednu zavistou). Misko Bayovie snad KONECNE pochopil a spoznal svoje limity a natocil imho svoj doteraz II. najlepsi film (Skala je hold nedostizna :) ). Pearl Harbor ako i Island sa brali prilis vazne, BB2 oproti tomu na moj vkus bol uz prilis zhovadily v svojom vulgarnom humore a "nasierania" sa do vsetkych. Transformerikovia su vsak takmer stopercentne konzistentnym mixom Bayovych silnych stranok - akcne sceny ma nadchli takmer vsetky (nevadila ani Miskova uchylka v obcasnej strihovej epileptickosti), farebne filtre ako i pateticke preslovy dojimali (vskutku pocut hrdinske reci o zachrane sveta z ust robotov je istym zdrojom prijemnych zimomriavok a prichod Optimusa Prime a jeho druziny na scenu je nieco, co si budem este dlho s radostou v hlave prehravat). Najvacsou devizou filmu je vsak humor - hlaskuju takmer vsetci a stale (roboty nevynimajuc) a hlavne, takmer kazda hlaska ma velku tendenciu rozvibrovat Vasu branicu. A ked v polovici filmu nastupi na scenu bozsky John Turturo s radostou si uvedomite, ze dvojnasobne bozsky Shia ma vyborneho protihraca (specialna vsuvka pre redakciu MZ: konecne chapem, cim si Vas Shia ziskal... ;-) ). Podtrhnute, scitane: Transformers su velmi vydarenym letnym popcornom, pri ktorom som sa osobne drvivu vacsinu filmu citil ako maly, 10-rocny chlapec, ktoremu dali do ruku novu, skvelu hracku. A ak sa Misko v svojom buducom filme nauci krotit svoje ego, ubere zo svojej do-seba-zahladenosti a nebude vahat zostrihat film do prijatelnej dvojhodinovej stopaze, zacne tocit nielen dokonale prezentacie audiovizualnych moznosti kin, ale hlavne dokonale zabavne, oddychove a dufam, ze aj divacky vdacne filmy. [Videne v kine na kontrolnej projekcii](28.6.2007)

// Distribútor: Paramount (DreamWorks) // Počet premietajúcich kín v USA: 4,050 // Otvárací Víkend USA: $70,502,384 // Extrémne efektami naložený, výbornou Bayovou réžiou natočený mega film, ktorý mení pohľad na doterajšiu audio-vizualizáciu. To čo pre nás Michael Bay pripravil sa dá slovami ťažko opísať, treba to jedine vidieť. Maximálna spokojnosť..... 100%(30.12.2010)

Michael Bay je génius ! ... nie v tom, ako urobiť esteticky a myšlienkovo hodnotný film, ale v tom, ako svoje filmy vyprázdniť. Absolútne vykuchať tak, aby nemali žiadny hlbší zmysel a ostali len gýčovito pekné obrázky a hromada efektnej akcie. A i keď sa z tohto úvodu zdá , že by som Transformerov najradšej poslal na šrotovisko filmových dejín, opak je pravdou. V podstate sú totiž nehodnotiteľní preto, že i keď vnímate typické Bayove trademarky ako apológiu militaristickej línie americkej politiky, patriotizmus, tony klišé (západy slnka , štastné a dokonalé rodinky) či „bayovské“ oblety, sú Transformeri tak strašne odzbrojujúco naivní, že vám neostane nič iné než sa baviť a baviť i keď je jasné , že z plátna nevylezie žiadna myšlienka, ale temer výlučne sa na vás budú sypať poctivo upečené chrumkavé pukance. A tie tu veru Bay upiekol dokonale. Základom pre ich príjemnú chuť j výborný herecký výkon Shiu LeBeouf, ktorý asi jediný spolu s Turturrom pochopil, že ak to má mať grády, je potrebné si z toho celého urobiť poriadnu prdel. Hustú erotickú príchuť dáva pukancom Megan Fox, bohužiaľ v momentoch kde sa snaží hrať a snaží sa zaujať i niečím iným než prehýbaním nad kapotou Bumblebee-a to stráca šťavu. Sladkou polevou pre posledný Bayov konzumný produkt je potom istý nadhľad a vpašované vtípky (My little pony alebo Battle without honor or humanity v kombinácii s Kill Billovskou žltou Bumblebeeho upgradeu). Bohužiaľ stále sa neviem rozhodnúť či je onoho nadhľadu vo filme dostatok, pretože film sa dosť často berie až príliš vážne. K mínusom by som paradoxne pridal i akciu, je totiž i napriek celej svojej realistickosti strašne neprehľadná kvôli dosť besnému strihu. Každopádne sú však skladacie autíčka veľmi príjemným spestrením tohto, na „kvalitné“ blockbustery bez mozgu skúpeho roka. 7/10(20.8.2007)

Od filmu o hračkách věru nečekám zázračný příběh, ale zde mě jeho duševní nahota iritovala v mnohem větší míře, než jsem očekával. Michael Bay by byl zázračným prodavačem v hračkářství, ale podat nějakým smysluplným způsobem celistvý příběh aniž by se divák nemusel za tvůrce stydět je pro něj očividně nepřekonatelný oříšek. Na obranu tvůrců však musím uznat, že napsat film o zlých a hodných robotech, co se vždycky seskládají do nějakého vozidla, aniž by z toho vznikla nevážná legrácka dost dobře nejde. Blockbuster jako vyšitý, příště však raději bez mé účasti...ledaže by se sympaťák Josh Duhamel nechtěl připravit o dobře rozjetou kariéru. Tak tedy napřesrok v kině, Joshi.(24.10.2008)

A idú 2 ožratí transformeri s diskotéky a jeden na to: "Čuj neposkladame sa na taxik?"(5.10.2008)

• Josh Duhamel