...aneb jak udělali Spielberg a Bay ze všech letních blockbusterů posledních tří let podvyživené chudinky.(11.7.2007)

Nejlepší akční a vizuální podíváná co jsem kdy viděl! Naprosto neuvěřitelná podívaná, která z vás jen tak nevyprchá! Doporučuji ovšem jít na film do kina, aby jste si vše vychutnali v celé kráse. Michal Bay dokázal, že opravdu nepřišel léčit rakovinu, ale lidi umí pobavit na jedničku s hvězdičkou. Do toho Shia LaBeouf jako jeden z největších hereckých talentů současnosti a překrásná Megan Fox. Na závěr bych ještě vyzdvihl kameru, která je opravdu velmi působivá.(27.10.2007)

Jeden z nejcoolovějších filmů, co byl kdy natočen. Opravdu smekám. Pevně doufám, že už i kritici konečně pochopí, že Bay je jeden z nejlepších režisérů a jeho filmy jsou to nejlepší co lze v kině vidět.(12.7.2007)

Když se člověk po skončení tohoto filmu zamyslí, musí mu být jasný, že víc se z toho vymáčknout nedalo. Monstrózní souboje a výbornou technickou stránkou asi očekává každý. Ale nečekal jsem, že mi bude líto kovových monster(někomu možná i slza ukápne). Jsem překvapen a rád, že v tomto monstrózním projektu nejde jen o béčkovou demolici autorobotů, ale PŘEDEVŠÍM O ZÁBAVU.(11.1.2008)

Sexbomba od vedle versus Armageddon v hávu dokonalé audiovizuální a akčně výbušné pochoutky. Shia LaBeouf je perfektním neakčním chlapíkem, se kterým se každý z nás, kdo byl někdy klukem nebo holkou toužícím po dobrodružství, ztotožní, Megan Fox pak byla stvořena jako zbožňováníhodný idol (který vám ještě navíc umí spravit auto), Bumblebee je tím nejlepším kamarádem a dokonalým autem zároveň, Autoboti partou hrdinů a Decepticoni těmi nejzavilejšími nepřáteli, proti kterým byste šli bojovat třeba hned. A Transformers jsou filmem, který možná mnoha mladým vykuleným klukům u plátna otevře oči a naučí je, jaké to je mít rád film. Bay dokázal, že i megalomanství umí být umírněné a že vystupňovaná akce, která pořád ne a ne přestat, nemusí být umořující, ale naopak úžasná. Tuna hlášek, moře odkazů, zapadající slunce, záplava oranže, hrdinství, čest, láska, helikoptéry a za tím vším vysmátý Bay, který si splnil sen. Rok 2007 bude už navždy tím, ve kterém jsem chtěl Bumblebeeho v garáži a Megan u sebe, ale ze všeho nejvíc sledovat pořád dokola Transformers.(28.8.2007)

• Josh Duhamel

• - Ve scéně, během které Sam (Shia LaBeouf) s otcem vjíždějí autem na pozemek, lze v odlesku okna od autosalónu zahlédnout vozidlo, na kterém je postavena kamera. (O´Neill)

• - Ve scéně s výslechem se Glennovy (Anthony Anderson) koblihy v záběrech mění množství. Když je poté sní, je vidět, že mu zbyla polovina, v dalším záběru má však Glenn jednu a půl. (GreatestFan)

• - Výrobce hraček Hasbro uspořádal masivní kampaň na podporu filmu a prodeje souvisejících hraček. (MonicaPixie)