Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

• petero

Kurva. To je fakt taký problém, keď už niekto získa práva na sfilmovanie nejakej hry ktorá má aj dej, napísať k tomu nejaký scenár, ktorý by tú hru aj pripomínal? Prečo to nemohlo byť o tom ako farmár ide poraziť nejakého kúzliaceho kokota a cestou pomôže nejakým bojovníkom/mágom a tí mu to svojou službou oplatia a postupne ako premáhajú jeho poskokov a zmocňujú sa ich brnení a lepších zbraní, na koniec ho spoločnými silami dojebú? Ja, byť majiteľom práv na LOTR, okamžite od neho vysúdim tých biednych 10 miliónov čo táto vykrádačská sračka zarobila a keby mal námietky a chcel to riešiť po svojom, najmem si boxera čo ho jednou ranou pošle k zemi v tom jeho zasranom ringu.(27.5.2008)

• Psema

Audiovizuální peklo, v němž se znemožňují úplně všichni a kde permanentně hraje německá dechovka o třech nástrojích, které jsou defaultně nastaveny na nejlevnějších 3in1 hudebních soupravách. Tenhle zločin proti lidskosti nezachrání ani Jason Statham, jemuž to jde slušně i s obrovským mečem, a Ron Pearlman, ohánějící se kolem sebe krumpáčem. Dvě a půl hodiny čisté demence je vážně jen pro otrlé.(11.3.2009)

• Lateef

Zdaleka nejlepší bollovka. Inspirace Středozemními dobrodružstvími je zjevná, výsledek samozřejmě nesrovnatelný, ale režisérovo zlepšení viditelné. Snaží se o působivé kamerové přelety, velkolepé bitvy i o tíživost situace. A poměrně slušně mu to vychází, alespoň v porovnání s jeho předchozími majstrštyky. I když jsou scény často navazovány poněkud zbrkle, kamera občas chaotická a záběry místy nepřehledné, už to všechno nepůsobí tak levně (jako třeba v Bloodrayne) nebo dementně (Bloodrayne 2). Arcimág Uwe zase nějakým svým kouzlem sehnal snad osm zvučných hollywoodských jmen, vezmeme to hezky popořádku: rozsah Stathamova herectví všichni známe, zde to jenom potvrdil, avšak když se film přepne do akčního módu, řádí Jason jako pitbull utržený ze řetěžu (v jednu chvíli si dokonce půjčí parádičku Tonyho Jaa). Ray Liotta se zhostil Sauronovské role, ale zcela toporně až vtipně. Z Kristanny Loken se stal tarzan kombinovaný s plivníkem, příliš si jí neužijeme, ale nijak zvlášť mě to netrápilo. John Rhys-Davies, Burt Reynolds i Ron Perlman jsou vcelku nezáživní, za to Matthew Lillard na place výrazně šaškoval. Svět kolem Stonebridge je plný magie i nelogičností, naostřených mečů i hořících šípů. Příšerně rušivá byla pro mě téměř po celou dobu hudba. Příběh není nijak zvlášť zajímavý, ale celé to tak nějak odsýpá a najednou je tu finále, ve kterém se objeví i nějaký ten vizuální efekt a pak už zazvoní zvonec a nejmonstróznějšímu snímku pod taktovkou Bolla je konec. 60 miliónů dolarů(rozpočet)/10 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.2.2008)

• kitano

Zo zaciatku, ako sa na scene zacali objavovat vsetky tie zname tvare, mi prislo desne vtipne, ako sa vsetci chudaci pri tej katastrofalnej rezii snazia vyzerat seriozne. Sranda sa ale hned zmenila na utrpenie. Vlastne ani nemam naladu opisovat aky priserny tento "film" je. Dik Uwe. Vdaka tebe pre mna pojem "filmova katastrofa" ziskal uplne novy rozmer. (0/10)(10.6.2008)

"Copak vy se tady u vás králi neklaníte?" Neštvěte Farmáře z Kamenného Brodu pitomými otázkami, zvlášť když nemá co ztratit a vypadá jako Jason Statham. Farmář se totiž právě rozešel rovnoměrným přímočarým pohybem vpřed, s mečem, bumerangem a magií vždy po ruce, a přitom zbavuje Krugy přebytečných hlav. Je to sice zlehka pitomé, ale taky řádně hrdinské a mému oblíbenému hereckému ansámblu pobíhajícímu po lese já prostě nedokážu dát méně než tři hvězdy.(5.1.2016)