poster

Ve jménu krále

 • Německo

  Schwerter des Königs - Dungeon Siege

 • USA

  In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

 • Slovensko

  Pomsta rytiera

 • Slovensko

  V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  ***

  Poslední dobou se točí spousta fantasy příběhů a v nich je nejoblíbenější kulisou drak. Některé jsou docela dobré (Dračí srdce, Království ohně), moc je příběhově nedodělaných (Eragon, Legenda o Jiřím a drakovi, Draci podzimního soumraku) a nebo trapných (Dračí doupě, Dračí srdce 2), nudných (Dračí kletba, Drak, Dračí past) a směšných (Dračí bouře, Dračí příběh). Asi jsem trpěl nějakou obsesí, ale během posledního měsíce jsem jich viděl snad dvacet (většinu občas s rychloposuvem a možná už mi splývají s realitou... Někdy se musím rychle ohlídnout a ujistit se, že na mě nějakej drak nečíhá, aby mě kousl do zadku). Ve jménu krále není o drakovi, ani se tu draci nevyskytují, ale moc nechybělo. Je to vlastně moje první zkušenost s Uwe Bollem a musím říct, že jsem po všech těch ohlasech a jeho pověsti čekal opravdu pitomost. Ale nestalo se tak. Kromě určitých nezvládnutých věcí (ten černoch, elfky, opravdu trapný záporák, nezvládnutý happyend, málo živočišnosti a vzteku, které měla mít Stathamova postava na rozdávání) je to akční a zábavný snímek. Žádná psychologická studie, prostě jen jednoduchá zábavná šestáková historka. Nejdřív jsem si říkal, kam se poděly peníze... Potom jsem si spočetl známá jména herců (10), kteří si řekli určitě o velice slušné diety, dále triky, výprava a masky a už jsem doma. Tenhle film je slušná zábava v sobotu odpoledne v telce, nenudí, neřve hloupostí do očí (protože všechno stíhá rozsekat Stathamova mačeta, kterou kdovíproč nosí i při sklízení tuřínu), je tam spousta sympatickejch herců... A kdybych jej srovnal s většinou shora zmíněnými filmy, tak tento je ten perfektní a tamty jsou ty špatné... Jen ten Liotta si mohl dupnout a nechat se namaskovat trošku jako zlej čaroděj, když už z něj udělali naprosté a dokonale neschopné pako...(15.6.2010)

 • Fingon
  *

  Chtěl jsem být k Uwemu férový a dát odpad rovnou, ale narozdíl od předchozích veleděl bylo Dungeon siege alespoň na několika místech (které by šlo spočítat na prstech jedné ruky) i zajímavé (já ty kýčovité obrázky miluju, a hudba se mi taky nezdála nejhorší) vcelku zajímavé. Docela by mě zajímalo, jak chce Boll za pár let pokračovat, jestli z něj nebude další Jesse Franco s vyvinutější schopností dojit z producentů peníze... jestli jo, tak ať při nás stojí všichni svatí. (BTW, akční RPGčka mě neberou a DS jsem hrál u bratrance asi tak pět minut, takže o tom, jak ne-věrně je poplatný film předloze, nemám nejmenší potuchy). Ale ty závěrečné titulky - A Uwe Boll film, directed by Uwe Boll... nějaký názor psychoanalytika?(31.5.2008)

 • M.a.t.t.
  ***

  Bollovo už mnohými prepierané okaté kopírovanie Pána Prsteňov na všetkých frontoch je v tomto prípade dvojsečnou zbraňou. Na jednu stranu vďaka nemu, pozoruhodnému castingu (aj keď preplneného hercami druhého sledu) a obstojným trikom ovzniká dojem, že sa mu podarilo natočiť žáner neurážajúce fantasy. Na stranu druhú je však takmer nemožné zbaviť sa zmiešaných pocitov, že divák v podstate sleduje len výrazne lacnejšiu a výrazne horšiu verziu Jacksonovej nesmrteľnej trilógie, pričom argumentovať o tom, ktoré dielo obsahuje hodnotnejší a inteligentnejší dej či kvalitnejšie herecké výkony, je asi zbytočné. Neznalci Pána Prsteňov majú miernu výhodu, aj keď ma v podstate nenapadá jediný rozumný dôvod, prečo by si mali rezervy vo filmovej fantasy na jeho úkor dopĺňat práve Uweho dielom. Jason Statham naštastie dokáže svoju charizmu predať aj v horšom filme a Blind Guardian na záver je možno aj dôstojnejšou bodkou ako by si Dungeon Siege zaslúžil.(14.4.2009)

 • Skejpr
  ****

  Nehodnotím jako film.. Hodnotím jako film Uweho Bolla... A vzhledem k tomu, že technicky vzato Uwe Boll až do teď vlastně pořádně film nenatočil...(18.12.2008)

 • Beckett51
  ***

  Ono to špatné fantasy vůbec není,akorát mělo tu smůlu že dostalo Uwe Bolla jako režiséra. 65%(18.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace