Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

• Le_Chuck

Chudáka Liottu kostymérky omylom vystrojili pre Matrix 4: In the name of Neo a kráľovským gardám tu velí model spodného prádla od Ruff Ryders. Už viem kam zmizlo tých 60 melónov. Polka išla unudeným hviezdam na zotrvačníku a polka na naftu do vrtulníkov, aby mohol Uwe za kamerou omdlievať nad svojím vizionárstvom. Efekty robil strihač, strih dramaturg a dramaturgiu geek cez CGI. Všetko repetenti z filmovky. 30%(7.3.2009)

Takový eklekticismus ano! Systém "dám tam všechno, co mám rád" opravdu někdy může fungovat. A za tu luxusní zbroj slečny čarodějové by osoba odpovědná za kostýmy zasloužila zvláštní cenu.(3.9.2009)

• Hitman_47

Dvouhodinové peklo v režii Bolla... strašně nudné, rádoby epické, naprosto hloupé a navíc bez Bollovy klasické krvavé nadílky. Jediné, co se oproti Bloodrayne zlepšilo jsou souboje... už to prostě nevypadá, jako kdyby se prvňáčci mlátili s dřevěnýma mečíkama a dávali si pozor na prstíky. Pokud přežijete začátek, který hloupostí přímo stříká do všech stran a máte rádi jenom hutné bitky, tak si film možná jakž takž užijete... já na to koukal skoro 4hodiny.(8.2.2010)

• teutates

Toto nepotrebuje koment...Uwe už dooosť!(2.9.2008)

Bollovo už mnohými prepierané okaté kopírovanie Pána Prsteňov na všetkých frontoch je v tomto prípade dvojsečnou zbraňou. Na jednu stranu vďaka nemu, pozoruhodnému castingu (aj keď preplneného hercami druhého sledu) a obstojným trikom ovzniká dojem, že sa mu podarilo natočiť žáner neurážajúce fantasy. Na stranu druhú je však takmer nemožné zbaviť sa zmiešaných pocitov, že divák v podstate sleduje len výrazne lacnejšiu a výrazne horšiu verziu Jacksonovej nesmrteľnej trilógie, pričom argumentovať o tom, ktoré dielo obsahuje hodnotnejší a inteligentnejší dej či kvalitnejšie herecké výkony, je asi zbytočné. Neznalci Pána Prsteňov majú miernu výhodu, aj keď ma v podstate nenapadá jediný rozumný dôvod, prečo by si mali rezervy vo filmovej fantasy na jeho úkor dopĺňat práve Uweho dielom. Jason Statham naštastie dokáže svoju charizmu predať aj v horšom filme a Blind Guardian na záver je možno aj dôstojnejšou bodkou ako by si Dungeon Siege zaslúžil.(14.4.2009)