Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

• Ruut

Uwe Boll si chtěl natočit vlastní verzi Dvou věží. Pravda herci + kamera + triky + výprava by tu byla. Ovšem je to stále Uwe Boll, vážení.(5.12.2009)

• Le_Chuck

Chudáka Liottu kostymérky omylom vystrojili pre Matrix 4: In the name of Neo a kráľovským gardám tu velí model spodného prádla od Ruff Ryders. Už viem kam zmizlo tých 60 melónov. Polka išla unudeným hviezdam na zotrvačníku a polka na naftu do vrtulníkov, aby mohol Uwe za kamerou omdlievať nad svojím vizionárstvom. Efekty robil strihač, strih dramaturg a dramaturgiu geek cez CGI. Všetko repetenti z filmovky. 30%(7.3.2009)

Těšit se na to nedá, ale překvapit to nečekaně dokáže.(10.7.2008)

• -bad-mad-wolf-

Přes pozitivnější ohlasy musím konstatovat, že jde pravděpodobně o vůbec nejhoršího Bolla. Ten si tentokrát nevypůjčil pouze libovolný trend, ale bez skrupulí kopíruje celou jednu filmovou ságu (Pán prstenů - ale to už asi každému došlo). Posuďte sami: titulní postava je nazývána Farmářem (v Pánu prstenů je Aragorn zpočátku znám jako Chodec), nepřáteli jsou ohavní skřeti (čert vem, že se tu nazývají jinak, inspirace je zjevná), mrtvý král má syna, jenž musí na trůn (Návrat krále...) a závěrečná bitva se odehrává v dešti a v noci (Pán prstenů: Dvě věže - Bitva o Helmův žleb). Podobností je tu samozřejmě mnohem více, až se sprostou samozřejmostí je zkopírován například vizuální styl (úvodní prostřihy na scenérii s bílým stromem jsou nejlepším příkladem, za zmínku stojí i pohled Galliana skrze dálkově ovládané nestvůry, připomínající Frodovy návštěvy v přízračném světě po nasazení prstenu). Když král mluví ke své armádě, která následně bouřlivě skanduje, měli bychom být zřejmě stejně uchváceni, jako když Theoden hecuje Rohanské jezdce k jízdě smrti u Minas Tirith. Pokud veškeré plagiátorství přehlédneme, zůstane nám stejně jen trapná braková fantasy. Prakticky všichni herci jsou obsazeni do nevhodných rolí, hudba je jednoduše strašná, hopsající a hyperaktivní Statham bude mít svým fanouškům dlouho co vysvětlovat a některé scény zjevně postrádají jakýkoliv smysl. Merickova dedukce o králově synovi je směšná a když král umírá, na zcela bezvýrazném Burtu Reynoldsovi je vidět, že by nejraději zhebl doopravdy. John Rhys-Davies si zahrál v Pánu prstenů trpaslíka Gimliho. Docela by mě zajímaly jeho postřehy z natáčení a zejména porovnání Jacksonova fanouškovského přístupu s tím totálně lhostejným Bollovým. Asi škoda mluvit...(25.3.2011)

• MrHlad

Zmatené, trikově nevyrovnané, vizuálně nepříliš přesvědčivé a neskutečně hloupé. Přesto za jistých okolností zábavné. Pokud si dokážete užít špatné filmy, ve kterých hrají lidé, kteří VÍ, že za tohle nedostanou Oscara, budete spokojeni.(15.2.2008)

• - Jason Statham (Farmer) mal počas natáčania filmu zranenú achilovku. (misterz)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou počítačovou hrou. (AngelusCZ)

• - Snímek se natáčel v kanadském okrese Sooke spadajícím pod Britskou Kolumbii. (Conspi)