Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

Poslední dobou se točí spousta fantasy příběhů a v nich je nejoblíbenější kulisou drak. Některé jsou docela dobré (Dračí srdce, Království ohně), moc je příběhově nedodělaných (Eragon, Legenda o Jiřím a drakovi, Draci podzimního soumraku) a nebo trapných (Dračí doupě, Dračí srdce 2), nudných (Dračí kletba, Drak, Dračí past) a směšných (Dračí bouře, Dračí příběh). Asi jsem trpěl nějakou obsesí, ale během posledního měsíce jsem jich viděl snad dvacet (většinu občas s rychloposuvem a možná už mi splývají s realitou... Někdy se musím rychle ohlídnout a ujistit se, že na mě nějakej drak nečíhá, aby mě kousl do zadku). Ve jménu krále není o drakovi, ani se tu draci nevyskytují, ale moc nechybělo. Je to vlastně moje první zkušenost s Uwe Bollem a musím říct, že jsem po všech těch ohlasech a jeho pověsti čekal opravdu pitomost. Ale nestalo se tak. Kromě určitých nezvládnutých věcí (ten černoch, elfky, opravdu trapný záporák, nezvládnutý happyend, málo živočišnosti a vzteku, které měla mít Stathamova postava na rozdávání) je to akční a zábavný snímek. Žádná psychologická studie, prostě jen jednoduchá zábavná šestáková historka. Nejdřív jsem si říkal, kam se poděly peníze... Potom jsem si spočetl známá jména herců (10), kteří si řekli určitě o velice slušné diety, dále triky, výprava a masky a už jsem doma. Tenhle film je slušná zábava v sobotu odpoledne v telce, nenudí, neřve hloupostí do očí (protože všechno stíhá rozsekat Stathamova mačeta, kterou kdovíproč nosí i při sklízení tuřínu), je tam spousta sympatickejch herců... A kdybych jej srovnal s většinou shora zmíněnými filmy, tak tento je ten perfektní a tamty jsou ty špatné... Jen ten Liotta si mohl dupnout a nechat se namaskovat trošku jako zlej čaroděj, když už z něj udělali naprosté a dokonale neschopné pako...(15.6.2010)

Nehodnotím jako film.. Hodnotím jako film Uweho Bolla... A vzhledem k tomu, že technicky vzato Uwe Boll až do teď vlastně pořádně film nenatočil...(18.12.2008)

• Jezinka.Jezinka

Říkala jsem si, v záchvatu diváckého optimismu, protože jinak se to vysvětlit nedá, že se dneska podívám na dobrodružnou fantasy, když už se televize překonala a neběží něco o doktorech v zahradě, na počátku, na konci nebo o lidech, co netrefí domů. Že se úplně originální vzhled padoušského vojska asi vymyslet nedá, bych brala jako věc danou a neplakala nad tím, náběh skřetů z Pána prstenů mě tedy nijak nezmátl. Nezmátlo mě ani objevení postaviček houpajících se na liánách, proč by Tarzan nemohl mít potomstvo s vílou Zvoněnkou, buďme přející. Spousta scén bojů v lese, přítomnost černocha, kde já už to viděla? Ach, starý dobrý Robin Hood. Nebo si to pletu a těm bojům bylo předlohou Dračí srdce? Záchrana milované ženy, no tak budu milosrdná a Ptáka Ohníváka sem nezatáhnu, dokonce nezmíním ani to zmizelé a záhadně objevené dítě, které je, věřte nebo ne, synem krále a první následník trůnu (Oidipe, zalez!), stejně jako z toho vynechám mágy, maggi a máky, protože ti byli všichni jedním slovem k sežrání. Po tom všem, co jsem neřekla, co bych k tomu řekla. Jason Statham je sympaťák, ale pro mě nebyl charismatický hrdina, kterému bych věřila tu schopnost strhnout za sebou dav. Jasoni, Jasoni, měl-li jsi tohle zapotřebí? Včetně toho patetického závěru, když své ženě sděluje, že už jí dlouho chce říct ... vybavila jsem si tu reklamu, kde po stejné hlášce muži začne kuňkat v žaludku vlivem žaludečních šťáv, což hbitě utlumí jakousi zázračnou tabletkou. Kdyby se tady stalo totéž, divák by byl po 127 minutách u obrazovky odměněn první věcí, kterou opravdu nečekal.(11.8.2013)

• Ruut

Uwe Boll si chtěl natočit vlastní verzi Dvou věží. Pravda herci + kamera + triky + výprava by tu byla. Ovšem je to stále Uwe Boll, vážení.(5.12.2009)

• Shit

Tak nakonec to nebylo tak děsný, když pominu, že příběh je občas kokotskej s naprosto dementníma nápadama, že tu a tam to silně nudí a že jako král tady vystupuje přiteplenej Burt Reynolds a jako dva hlavní záporáci tady jsou retardovanej pochcánek Matthew Lillard a lítající arcimág Ray Liotta a hlavní hrdina je farmář Statham, kterej se sem bohužel moc nehodil se svým ninja stylem. Nicméně abych jen nekritizoval, tak sem byl vcelku spokojenej s bitkama, sice je tady snaha o napodobení LOTR, ale to se nějak přežilo a koukat se na to rozhodně dalo a ta poslední byla dokonce dobrá, i když bohužel Uwe Bollovi absolutně nic neřiká dobrá kamera,kvalitní střih a pravděpodobně ani netuší, že existuje něco jako hudba pasující ke scénám, protože to co tam někdy hrálo k bitvám byla fakt neskutečná napasující prasárna. No aspoň, že to bylo jen 2 hodinový a nemá to těch šílených 150 minut, co je tady avizovaných(10.3.2008)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou počítačovou hrou. (AngelusCZ)

• - Snímek se natáčel v kanadském okrese Sooke spadajícím pod Britskou Kolumbii. (Conspi)

• - Kevinovi Costnerovi bola ponúknutá hlavná úloha, kvôli práci na snímke Mr. Brooks (2007) ju však odmietol. (misterz)