Rambo: Do pekla a zpět

John Rambo

Rambo: Do pekla a naspäť

Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min)

To co bylo akčně předvedené v předchozích dvou dílech, je tu dvojnásobně silnější, efektnější a promyšlenější. Sly se velmi přiblížil k nejlepší akční dekádě (80. let). Přichystejte si kaviár a láhev Sektu = Vítejte v pekle!(11.8.2012)

Rambo .. už to jméno vypovídá o všem .. jako malá jsem ho na videokazetách opravdu hltala a tak jsem nemohla než se podívat i na tenhle nejnovější snímek a dle mého je ze všech dílů nejlepší. Nemám ráda násilí, brutalitu, všudypřítomnou špínu a strach, ale vždy, když se na film tohodle druhu dívám, tak přestě tyhle věci očekávám. Je to vynikající kousek a i když si nemůžu odpustit, že Sly by svým vzhledem mohl konkurovat Gumákům, kteří kdysi běželi na Nově, v tomhle opravdu nezklamal a to, co na starý kolena zahrál a zrežíroval, před tím mi nezbývá, než smeknout klobouk. Ať už jsou tyhle filmy u mě víc nebo míň oblíbené, vždy se najdou takové, které mě opravdu posadí na prdel a tenhle je jeden z nich a jsem za tenhle neskutečně realistický a brutální zážitek vděčná. Když si představím, že se takové věci ve světě dějí, zůstává mi rozum stát.(8.7.2008)

Slyův první Rambo, kde funguje i jako režisér, zároveň je jako vždy scénárista a herec titulní postavy. 4. díl Rambo: Do pekla a zpět je lahůdkově dobrý válečný akční film, výrazně lepší než Rambo 2 a 3. Už sice není tak překvapivý a tajuplný snímkem, jako byl 1. díl Rambo: První krev, ale i tak jde o hodně napínavou a dobře natočenou řežbu s velmi uvěřitelným scénářem. Kvalitně vytvořenou atmosférou mi tenhle film z občanskou válkou rozvrácené Barmy dokonce připomínal legendární Coppolovu Apokalypsu, naštěstí bez většího filozofování. Trailery jsou na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/220982-rambo-do-pekla-a-zpet/videa/(1.9.2013)

77 minut čistého času trvající (alespoň na DVD) výtah ze všech předchozích dílů, navlečený do zatraceně slušivého moderního akčního hávu. Ten háv je samozřejmě neskutečně zasviněný blátem, vnitřnostmi a krví stříkající z různých ran a urvaných končetin. A je to moc fajn, a kašlu na nějaké filozofické rozbory ideového vyznění takovéhohle filmu - žádné totiž není. Barma je aktuální rekvizitou a stejně tak je tomu i s americkými misionáři, z nichž jeden má projít "šokujícím" přerodem, aby nebylo tak očividné, že jejich partička je jen nezbytným iniciátorem, aby bylo koho zachraňovat ze spárů smrti. Stejně tak Julie Benz je tu jenom proto, aby mohla Johnovi vyevokovat jeho ve dvojce (taky v džungli) zabitou lásku, a přimět ho dejme tomu že jakž takž věrohodně k tomu, aby uzavřel kruh a vrátil se domů. Stallone ví co chce, ví jak divákům připomenout to, co bylo (a zvládl by to i bez prostřihů z předchozí trilogie), a jak je potěšit. BTW větší šok než tlumič na poctivou všedrtící odstřelovačku od Barrettů jsem už dlouho nezažil, ale ta věc vážně existuje a funguje:) Prostě špíglnýgl krvavá zábava áčkové třídy. Podobně povedené zakončení jako Rocky Balboa. Jen doufám, že pětka nevznikne... 80%(16.9.2011)

Dokonalost sama. Nejlepší z dílů. Jenom je dost krátký, trochu více krve a létajících končetin by se tam ještě vešlo. Pokud by někdo potřeboval např. hlavu, ruku, nebo nohu ... tak zde se jich najde více než dost - dokonalá jatka. Skvělý je běh minovými poli - kdo ví, možná je to národní sport.(13.7.2008)