poster

Rambo: Do pekla a zpět

 • USA

  Rambo

 • Německo

  John Rambo

 • Slovensko

  Rambo: Do pekla a naspäť

 • Slovensko

  Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  "Kam se hrabe Kill Bill, to se nedá srovnat!" - aneb jak vyplýtvat ve filmu "catchup" v množství, odpovídajícím zhruba roční spotřebě celého Lucemburska. John Rambo je kabrňák, což mohli jeho fandové vidět už v předchozích třech epizodách této romantické telenovely, v jejímž aktuálně posledním dílu John svým unylým pohledem okouzlí nejednu, ehm, chci říci jednu krasavici. Ta je však pohříchu katolicky rozpoložená a tudíž se jí nelíbí styl Johnovy přípravy večeře (zaživa vytáhneme vnitřnosti, nahrubo mačetou posekáme maso i s kostmi, vše napíchneme na špíz, vystřelený z luku a poté naprudko oflambujeme plamenometem - pozor tento recept je chráněn autorskými právy a jeho zneužití přijde ztrestat sám velký John osobně!). John nicméně své stravovací zvyky měnit nehodlá a tak se jeho fandové dočkají pravých gurmánských (v tomto případě tedy spíše barmánských) orgií. Na mě toho masa bylo ale až trochu moc, chyběla nějaká příloha a aspoň trocha zeleniny (byť se to John snažil aspoň barevně dozdobit cáry vojenských uniforem). Takže čtyřka má u mě za tři. Ale s hvězdičkou.(20.5.2013)

 • Karlos80
  ***

  Trhák? To zcela jistě ne, možná, že jen kvůli navrátivšímu se Slyemu. Jedině co bych vyzdvihl, jsou zcela jistě mimořádné efekty, detailně a někdy i hodně silně brutální záběry ale v dnešní technické době a s takovými fin. prostředky se tomu nelze vůbec divit. Film (necelých 80 minut) úměrný věku Slye, bez zbytečných řečí jdoucímu rychle na věc, už předem bylo jasné, jak to asi dopadne...Stále jsem čekal nějakou překážku-nečekaný zvrat a ono nic..Slye přišel viděl a zvítězil a to nad úplně všemi! Sečteno a podtrženo, podle mého skromného názoru se jedná jen o průměrný film se skoro žádnou duchaplností a se skoro žádným příběhem, jen s průměrnými hereckými výkony (tím neříkám že Slye nebyl opět akční (nebo ještě akčnější) tak, jak jsme ho znali v předchozích filmech nebo vtipnější jeho vesměs pesimistické hlášky "Jděte domů - Stejně nic nezměníte - Seru na svět." tady mají svou sílu i své opodstatnění).(7.4.2008)

 • Tosim
  ***

  Dejme tomu oceňuju Stalloneho snahu o završení legendy. Problém však je ta stejnost toho všeho, podobně jako ve trojce vážné pokusy o nastolení nějakého tématu, které vyznívají neuvěřitelně toporně a pak nějaká ta akce, která spíše zbytečně exhibuje. A po skončení to všechno vyšumí.(26.5.2008)

 • Gemini
  ****

  77 minut čistého času trvající (alespoň na DVD) výtah ze všech předchozích dílů, navlečený do zatraceně slušivého moderního akčního hávu. Ten háv je samozřejmě neskutečně zasviněný blátem, vnitřnostmi a krví stříkající z různých ran a urvaných končetin. A je to moc fajn, a kašlu na nějaké filozofické rozbory ideového vyznění takovéhohle filmu - žádné totiž není. Barma je aktuální rekvizitou a stejně tak je tomu i s americkými misionáři, z nichž jeden má projít "šokujícím" přerodem, aby nebylo tak očividné, že jejich partička je jen nezbytným iniciátorem, aby bylo koho zachraňovat ze spárů smrti. Stejně tak Julie Benz je tu jenom proto, aby mohla Johnovi vyevokovat jeho ve dvojce (taky v džungli) zabitou lásku, a přimět ho dejme tomu že jakž takž věrohodně k tomu, aby uzavřel kruh a vrátil se domů. Stallone ví co chce, ví jak divákům připomenout to, co bylo (a zvládl by to i bez prostřihů z předchozí trilogie), a jak je potěšit. BTW větší šok než tlumič na poctivou všedrtící odstřelovačku od Barrettů jsem už dlouho nezažil, ale ta věc vážně existuje a funguje:) Prostě špíglnýgl krvavá zábava áčkové třídy. Podobně povedené zakončení jako Rocky Balboa. Jen doufám, že pětka nevznikne... 80%(16.9.2011)

 • Shit
  *****

  John Rambo je největší řezník na světě, seru na to, že příběh neni žádnej extra geniální, takovýhle jakta se prostě objeví jednou za pár let. Tohle byla snad to nejbrutálnější co sem kdy viděl, všude lítaly nohy, hlavy, ruce a jiný cáry a kusy těl a to ještě Sly nedostal do ruky ten největší kanón ve filmu, kterým v poslední půlhodince rozmrdá 90% herců a půlku pralesu naprosto na hadry. S největší pravděpodobností je Rambo IV největší řežba desetiletí, krom toho Sly tady vypadá fakt krutě a nesmlouvavě oproti Rockymu a ty jeho proslovy o tom co je jeho úděl, sou sice blbost, ale zní krásně a fungujou dokonale.(26.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace