Rambo: Do pekla a zpět

John Rambo

Rambo: Do pekla a naspäť

Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min)

To co bylo akčně předvedené v předchozích dvou dílech, je tu dvojnásobně silnější, efektnější a promyšlenější. Sly se velmi přiblížil k nejlepší akční dekádě (80. let). Přichystejte si kaviár a láhev Sektu = Vítejte v pekle!(11.8.2012)

Absolutní akční orgasmus, kterým Stalone jasně potvrdil svoje celoživotní prvenství ve světě akčního filmu. Ultradrsné, ultraakční, ultrarychlé ... Jasný adept na akční film roku 2008 a zřejmě i přelom ve stylu natáčení akčních žánrů. Myslím, že "Bournův styl" může jít proti tomuto naprosto do háje. Stalone oživil starou dobrou řemeslnou práci a přitom ji dokonale, ale opravdu DOKONALE namixoval s dnešní dinamičností a rychlostí. Na filmu je však také úžasné, že pořád je to RAMBO! Film nevybočuje nikam bokem, jinam, nijak neexperimentuje ... pořád zde máme starého Johna Ramba, atmosféru jeho dobrodružství a mix toho nejlepšího, co zatím akční film v dějinách kdy vůbec vyplodil ...(26.2.2008)

Trhák? To zcela jistě ne, možná, že jen kvůli navrátivšímu se Slyemu. Jedině co bych vyzdvihl, jsou zcela jistě mimořádné efekty, detailně a někdy i hodně silně brutální záběry ale v dnešní technické době a s takovými fin. prostředky se tomu nelze vůbec divit. Film (necelých 80 minut) úměrný věku Slye, bez zbytečných řečí jdoucímu rychle na věc, už předem bylo jasné, jak to asi dopadne...Stále jsem čekal nějakou překážku-nečekaný zvrat a ono nic..Slye přišel viděl a zvítězil a to nad úplně všemi! Sečteno a podtrženo, podle mého skromného názoru se jedná jen o průměrný film se skoro žádnou duchaplností a se skoro žádným příběhem, jen s průměrnými hereckými výkony (tím neříkám že Slye nebyl opět akční (nebo ještě akčnější) tak, jak jsme ho znali v předchozích filmech nebo vtipnější jeho vesměs pesimistické hlášky "Jděte domů - Stejně nic nezměníte - Seru na svět." tady mají svou sílu i své opodstatnění).(7.4.2008)

John Rambo je největší řezník na světě, seru na to, že příběh neni žádnej extra geniální, takovýhle jakta se prostě objeví jednou za pár let. Tohle byla snad to nejbrutálnější co sem kdy viděl, všude lítaly nohy, hlavy, ruce a jiný cáry a kusy těl a to ještě Sly nedostal do ruky ten největší kanón ve filmu, kterým v poslední půlhodince rozmrdá 90% herců a půlku pralesu naprosto na hadry. S největší pravděpodobností je Rambo IV největší řežba desetiletí, krom toho Sly tady vypadá fakt krutě a nesmlouvavě oproti Rockymu a ty jeho proslovy o tom co je jeho úděl, sou sice blbost, ale zní krásně a fungujou dokonale.(26.2.2008)

(Pravdepodobne) nechcená sebaparódia (pseudo)legendy s veľkou šancou na získanie titulu chujáda roka. Výprava cca 10 dobrovoľníkov vezúca humanitárnu pomoc (lieky a potraviny) v cca 5 kilových batôžkoch a zlí, zlí, zlí zvrhlíci rákosníci so záľubou v kŕmení prasiat statočnými americkými humanistami, organizovaní športových hier po zamínovaných ryžových poliach a v znásilňovaní nevinných chlapčekov. Dokonca sú niektorí títo šikmáči takí tvrdí, že ich treba zabiť dvakrát. Škoda, častokrát mi to pripomenulo Planet Terror, ale tá je neprekonateľná. Sly je ale ako vždy tak drsný, že môže bradou šmirglovať steny. 8/10(12.3.2008)