poster

Rambo: Do pekla a zpět

 • USA

  Rambo

 • Německo

  John Rambo

 • Slovensko

  Rambo: Do pekla a naspäť

 • Slovensko

  Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Stejně jako v případě posledního Rockyho jde o důstojný návrat (a zároveň snad i završení) legendy. Stallone boduje důrazem na fyzično, maso, krev, špínu a déšť, za což mu v současné "vydezinfikované" akci patří dík. Na pět hvězd to ale zdaleka nevidím (ani po druhém zhlédnutí), dvanáct mi totiž bylo už strašně dávno...(25.2.2008)

 • Gemini
  ****

  77 minut čistého času trvající (alespoň na DVD) výtah ze všech předchozích dílů, navlečený do zatraceně slušivého moderního akčního hávu. Ten háv je samozřejmě neskutečně zasviněný blátem, vnitřnostmi a krví stříkající z různých ran a urvaných končetin. A je to moc fajn, a kašlu na nějaké filozofické rozbory ideového vyznění takovéhohle filmu - žádné totiž není. Barma je aktuální rekvizitou a stejně tak je tomu i s americkými misionáři, z nichž jeden má projít "šokujícím" přerodem, aby nebylo tak očividné, že jejich partička je jen nezbytným iniciátorem, aby bylo koho zachraňovat ze spárů smrti. Stejně tak Julie Benz je tu jenom proto, aby mohla Johnovi vyevokovat jeho ve dvojce (taky v džungli) zabitou lásku, a přimět ho dejme tomu že jakž takž věrohodně k tomu, aby uzavřel kruh a vrátil se domů. Stallone ví co chce, ví jak divákům připomenout to, co bylo (a zvládl by to i bez prostřihů z předchozí trilogie), a jak je potěšit. BTW větší šok než tlumič na poctivou všedrtící odstřelovačku od Barrettů jsem už dlouho nezažil, ale ta věc vážně existuje a funguje:) Prostě špíglnýgl krvavá zábava áčkové třídy. Podobně povedené zakončení jako Rocky Balboa. Jen doufám, že pětka nevznikne... 80%(16.9.2011)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Brian Tyler: 1. Rambo Theme ,2. No Rules of Engagement ,3. Conscription ,4. The Rescue ,5. Aftermath ,6. Searching for Missionaries ,7. Hunting Mercenaries ,8. Crossing Into Burma ,9. The Village ,10. Rambo Returns ,11. When You Are Pushed ,12. The Call To War ,13. Atrocities ,14. Prison Camp ,15. Attack on the Village ,16. Rambo Takes Charge ,17. The Compound ,18. Battle Adagio ,19. Main Title ,20. End Title(18.6.2011)

 • Bluntman
  *****

  Transgresivnější než cokoliv od Cronenberga, adrenalinovější než celá bourneovská trilogie. Poslední půlhodinu jsem i kvůli jednoduché, ale o to funkčnější fabuli a práci se zvukovými efekty výskal nadšením. Pro fanouška 80. let splněný sen, který po Rockym Balboovi, filmu o simulacích a simulakrách, dává pocítit realitu v její nejryzejší podobě a tentokrát to není prohra se vztyčenou hlavou, vypořádání se s vnitřními démony, ale freudovské vytěsnění vytěsněného, v nichž RAMBO dá pocítit aktuálnost dané problematiky. A nepotřebuje k tomu ani "montáž". Fuck Yeah!_____ Napodruhé, spolu s předchozími díly, je to ještě výrazně lepší: vyloženě mě baví, jak celá série pracuje s fabulí westernů (jednička: jak psanec přišel do městečka, dvojka: jak kovboj jede zachránit bělochy před zlými Indiány...) a uzpůsobuje ji syžetům akčních, popř. exploatačních podívaných. Tenhle díl RAMBA: DO PEKLA A ZPĚT by se Reaganovi nelíbil (byl by živ), protože neužívá comicsovou nadsázku a nedává tak pocítit pravičákům, že když nevyhráli ve skutečnosti, docílili toho alespoň ve fikci. Přestože se děj odehrává v Barmě-Asii, jedná se o přenesení Vietnamu a vietnamského syndromu z džunglí do města (RAMBO I: PRVNÍ KREV) a zpátky na místo původního dění (RAMBO II a III) do džungle (RAMBO: DO PEKLA A ZPĚT). I když zde nepadne ani jedna narážka na 9/11, teroristické organizace apod., je jasné, že přiběh o navrácení pravých, křesťanských hodnot pomocí rozesračkování východňářů na hnůj komentuje právě tuhle bushovskou politickou rétoriku._____ Rambo tak zažil "regeneraci skrze násilí" a přestože boří pravidla sedmdesátek a osmdesátek (homosexualita mezi naolejovanými muži se zde změnila v homofóbii, protože homosexuální je pouze vedoucí záporáků, žena zde slouží jako základní zdroj konfliktů), závěrečným uzavřením jak jednoho kinematografického období, tak série dává najevo, že se konečně po letech "vrací domů". A s ním i divák. P.S. Nechápu, proč se na poslední díl série kouká nékdo, kdo neviděl předchozí díly a k akčním filmům se staví jako snob. Takoví by zasloužili vytrhnout zaživa ohryzek z krku... Viď, Silásku? P.P.S. Plakal jsem.(6.2.2008)

 • Fr
  ****

  Barma - země, jejíž problémy může vyřešit jen přítomnost Johna RAMBA…. Nevím, které jiné filmy už si zasluhují ,,jiný“ pohled a nadhled, než jsou ty s J.Rambem. Každopádně už dlouho jsem se na žádný tolik netěšil. Zjištění, že i po letech je John stále dobrák od kosti mě velice potěšilo. Stallone už ví, co příznivci očekávají a tak nám to dává. A ke smutnýmu ,,kukuči“ přidává ,,maso“ jako prase! Jediné co na konci zamrzí, je, že Sly stárne. Vždyť RAMBO je i kus mého života. A bohužel se tak pomali uzavírá další kapitola.(13.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace