poster

Pásli ovce valasi (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1973, 13x9 min

Režie:

Ladislav Čapek

Hrají:

Jozef Kroner
(další profese)
 • berg.12
  ***

  Sice jsem tak polovině výrazů jako širák, brynza nebo žinčica nerozuměl, ale ten večerníček měl pro mě své osobité i exotické kouzlo, už jen díky té cimbálovce.(10.2.2008)

 • BoPo
  ****

  Už úvodná znelka mi vyvolá príjemné spomienky a vytvorí prihlúply úsmev na tvári. Následne sa ozve nezameniteľný hlas Kronera a jeho ľubozvučná slovenčina plná zdrobnenín. Maťko a Kubko sú večerníčkový poklad, ktorý nikdy nezostarne a zároveň sú liekom na nepohodu, či dokonca až bruchabôľ.(20.11.2013)

 • Crocuta
  ****

  Valaši a jejich Bundáš - psík nad jiné oblíbený...(9.8.2007)

 • nunka
  *****

  "Hore v horách, kde kopce vyliezajú jeden druhému na plecia, aby dovideli čo najďalej, pasú valasi ovce. Oviec je veľa, valasi dvaja a jeden pes..." nezabudnuteľný večerníček s nezabudnuteľným hlasom J.Krónera...(23.6.2007)

 • triatlet
  *****

  Na motivy rozprávok Marianny Grznárovej "Maťko a Kubko" natočená série o dvou valaších, jejich chundelatém psisku a stádu oveček. Diváka (nejen dětského) naladí už úvodní hudba, následně Kronerův komentář a pak Kubkovy a Maťovy somáriny - na hranici snu, fantazie a pohádky (napr. "Ako si napásli búrku" - ovečky měnící se v beránky - mraky) se vrací do reality (salaše). Skvělé lidové prvky - salaš, vatra, fujara...(23.3.2009)

 • - Prvý farebný animovaný večerníček slovenskej tvorby. (Raccoon.city)

 • - Pôvodne malo ísť o rozprávku o zvieratkách, ale autorke a spisovateľke Marianne Grznárovej v príbehu chýbali ľudia. (kacer4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace