poster

Pásli ovce valasi (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1973, 13x9 min

Režie:

Ladislav Čapek

Hrají:

Jozef Kroner
(další profese)
 • AngelAngie
  ***

  Tak trošku míjející můj vkus...(25.8.2008)

 • berg.12
  ***

  Sice jsem tak polovině výrazů jako širák, brynza nebo žinčica nerozuměl, ale ten večerníček měl pro mě své osobité i exotické kouzlo, už jen díky té cimbálovce.(10.2.2008)

 • gudaulin
  *****

  Mé hodnocení je pochopitelně ovlivněno i sentimentem, ale tenhle večerníček patřil skutečně před lety k mým velmi oblíbeným. Čiší z něj taková "blízká exotika", romantika táborových ohňů a hor a zároveň si uchovává milou slovenskou poetiku. Nezaměnitelně namluvené Jozefem Kronerem. Celkový dojem: 90 %.(11.7.2008)

 • MM_Ramone
  ***

  Neskazený, rýdzo slovenský námet. Animované príbehy dvoch zdatných valachov, ktoré sa odohrávajú v krásnych scenériach našich malebných hôr, lúk a pastvín. Aj takýmto prirodzeným, nenásilným spôsobom sa dá, už v rannom veku, deťom vštiepiť láska ku vlastnému národu. Hej Slováci, na Maťka a Kubka by sme nemali zabúdať. Svojim spôsobom sú to národní buditelia. ***(5.12.2010)

 • triatlet
  *****

  Na motivy rozprávok Marianny Grznárovej "Maťko a Kubko" natočená série o dvou valaších, jejich chundelatém psisku a stádu oveček. Diváka (nejen dětského) naladí už úvodní hudba, následně Kronerův komentář a pak Kubkovy a Maťovy somáriny - na hranici snu, fantazie a pohádky (napr. "Ako si napásli búrku" - ovečky měnící se v beránky - mraky) se vrací do reality (salaše). Skvělé lidové prvky - salaš, vatra, fujara...(23.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace