Pásli ovce valasi (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1973, 13x9 min

Ladislav Čapek

Jozef Kroner

"Hore v horách, kde kopce vyliezajú jeden druhému na plecia, aby dovideli čo najďalej, pasú valasi ovce. Oviec je veľa, valasi dvaja a jeden pes..." nezabudnuteľný večerníček s nezabudnuteľným hlasom J.Krónera...(23.6.2007)

Mé hodnocení je pochopitelně ovlivněno i sentimentem, ale tenhle večerníček patřil skutečně před lety k mým velmi oblíbeným. Čiší z něj taková "blízká exotika", romantika táborových ohňů a hor a zároveň si uchovává milou slovenskou poetiku. Nezaměnitelně namluvené Jozefem Kronerem. Celkový dojem: 90 %.(11.7.2008)

Už úvodná znelka mi vyvolá príjemné spomienky a vytvorí prihlúply úsmev na tvári. Následne sa ozve nezameniteľný hlas Kronera a jeho ľubozvučná slovenčina plná zdrobnenín. Maťko a Kubko sú večerníčkový poklad, ktorý nikdy nezostarne a zároveň sú liekom na nepohodu, či dokonca až bruchabôľ.(20.11.2013)

Plný počet aj za skvelú úvodnú hudbu!(27.12.2007)

Neskazený, rýdzo slovenský námet. Animované príbehy dvoch zdatných valachov, ktoré sa odohrávajú v krásnych scenériach našich malebných hôr, lúk a pastvín. Aj takýmto prirodzeným, nenásilným spôsobom sa dá, už v rannom veku, deťom vštiepiť láska ku vlastnému národu. Hej Slováci, na Maťka a Kubka by sme nemali zabúdať. Svojim spôsobom sú to národní buditelia. ***(5.12.2010)