• Lateef
  ****

  Film je natočen hodně dobře, herci hrají parádně, scény, ve kterých se objevuje Jiří Macháček, mají obrovské vnitřní kouzlo(pro mě). Mrzí mě jedna věc. Film byl přesně takový, jak jsem čekal a to strašně pesimistický(pro mě). Připadá mi, že jsem jej neměl vidět dříve než za dvacet let. I když je tu spousta vtipných momentů, nemůžu se zbavit pocitu, že je to film pouze pro někoho. A já tím někým nejsem. Snímek podtrhuje můj syndrom českých filmů - nemám je moc rád. Myslel jsem, že by Vratné lahve mohly vybočit z řady. Nevybočily. Přesto jsou ale skvěle zpracované a možná s odstupem několika let změním trochu názor a tento komentář nahradím jiným...110,5 miliónů korun(výdělek v ČR)(15.3.2007)

 • imf
  ****

  Film který ve vás vyroste jako strom. Při zhlédnutí si vzpomenete na své rodiče a velmi pravděpodobně si představíte jaké to bude, až poprvé zažijete všechny tyhle věci. První dítě, první vnouče, první důchod, první pohřeb kamaráda. Zdeněk Svěrak všechny tyhle pocity věrně reprodukuje a pevně svírá otěže filmu. Jako by Svěrák junior ani nebyl na place. Jeho ruku za kamerou vnímáte snad jen díky kvalitnímu řemeslu a pečlivému vedení herců (i ten Macháček odhodil škatulky a "ty vole", je fakt dobrej :). Zřejmě bych nesrovnával se staršími "srdcovými svěráky" (ať už otcovými nebo synovými), na to mi příliš vadily některé detaily (snové scény ve vlaku, občasná ztráta směru a samozřejmě kultovní kolo) a celkové vyznění. Ale možná to byl záměr... narozdíl od Obecné školy nebo Kolji, kteří z vás dojí emoce na počkání, potřebují Vratné láhve trochu času a odstupu. U někoho to budou dny nebo týdny, u jiného měsíce či roky. (70%)(29.6.2007)

 • charlosina
  ***

  Pravděpodobně jsem od snímku čekala něco jiného... Na jednu stranu dojemné scény (např. když si Svěrák uvědomí, že pro pedagogickou činnost už nemá dost sil a prohlásí: "Když já už to nedělám rád...", nebo scéna, kdy Kolářová ulehne vedle svého muže a snaží se zabránit vzájemnému odcizení se), ale na druhou stranu scény přehnané (např. přelétnutí Svěráka-kurýra přes plot mi dalo zabrat). Navíc jsem na tom byla v kině, kde se všichni smáli při scénách, u kterých mi smích přišel absolutně nevhodný, a naopak. Možná to s odstupem času zhodnotím jinak. Nutno si totiž uvědomit, že v kině to byli většinou senioři, kteří se u toho smáli, takže... takže to asi pochopím až za dlouhou dobu :-) Nicméně si myslím, že film Vladimíra Michálka Babí léto, který se zabývá stejnou tematikou, je silnější.(14.1.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Tatiana Vilhelmová (Helenka) sa aj napriek osloveniu režisérom musela zúčastniť kástingu a celého konkurzného procesu. Nakoniec rozhodlo aj to, že mala so Zdeňkom Svěrákom dva rovnako veľké nosy. (Raccoon.city)

 • - Roli dcery Helenky (ztvárnila ji Tatiana Vilhelmová) měla původně hrát Petra Špalková. (Haniczka)

 • - Když si povídá Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) se svou manželkou před obchodem, tak zrovna projíždí tramvaj číslo 5, ale v dalším střihu je z ní rázem tramvaj číslo 9. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace