• Lateef
  ****

  Film je natočen hodně dobře, herci hrají parádně, scény, ve kterých se objevuje Jiří Macháček, mají obrovské vnitřní kouzlo(pro mě). Mrzí mě jedna věc. Film byl přesně takový, jak jsem čekal a to strašně pesimistický(pro mě). Připadá mi, že jsem jej neměl vidět dříve než za dvacet let. I když je tu spousta vtipných momentů, nemůžu se zbavit pocitu, že je to film pouze pro někoho. A já tím někým nejsem. Snímek podtrhuje můj syndrom českých filmů - nemám je moc rád. Myslel jsem, že by Vratné lahve mohly vybočit z řady. Nevybočily. Přesto jsou ale skvěle zpracované a možná s odstupem několika let změním trochu názor a tento komentář nahradím jiným...110,5 miliónů korun(výdělek v ČR)(15.3.2007)

 • Shit
  *****

  Spojení Jana Svěráka coby režiséra a Zdeňka Svěráka v hlavní roli a podepsaným za scénářem opět vyšla. Nejsilnější stránkou tohohle film je bezesporu scénář Ostatně tenhle film je celej postavenej na bezchybným scénáři, kterej svojí kvalitou za legendárním Koljou moc nezaostává, ale taky na skvělý postavě, kterou stvárníl právě Z. Svěrák Jeho nenucený a přirozený herectví tenhle film přesně potřeboval a sedlo to do něj dokonale. Taky aby ne, když to psal sám pro sebe, že? Ale přijde mi, že film postavenej jenom na zábavných dialozích, i když někdy fakt geniálních a na příběhu o stáří a životní vitalitě, asi nemůže moc uspět na mezinárodní scéne jako Kolja, i když kdo ví, ale doma pár cen určitě tenhle film pobere a myslim, že právem.(11.3.2007)

 • M.a.t.t.
  ***

  Asi najslabší Svěrákov film - z tých čo som videl, až na záverečný let balónom postrádajúci správnu atmosféru a s niektorými veľmi zle natočenými scénami. Nešťastným riešením je aj finálny dodatok, ktorý diváka len utvrdí, že sledoval film v podstate o ničom. A kde je ten povestný láskavý humor? 50%(18.11.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčanie bolo pre Tatianu Vilhelmovú (Helenka) dosť hektické, nakoľko tesne pred začiatkom nakrúcania porodila a musela syna pravidelne kojiť. (Raccoon.city)

 • - Film pokořil rekord návštěvnosti v kinech za první víkend. Celkem za víkend v ČR vydělal 13,74 milionů Kč a překonal tak Obsluhoval jsem anglického krále s 12,8 miliony Kč. (Bauer)

 • - Snímek získal řadu prestižních ocenění: Vedle tří zlatých sošek Českého lva obdržel film Cenu diváků na festivalech v Karlových Varech, Hamburgu a Cottbusu, Lublaňi, Reykjaviku či několikrát v USA. Na FF v Setúbalu získaly Lahve „Zlatého Delfína“ za nejlepší film roku. Mohou se chlubit i cenami jako „Signis“ festivalové poroty v Hong Kongu, Cenou Mezinárodní poroty na festivalu v Pchyongyangu, 1. místem v soutěži na FF v Damašku či speciálním oceněním na FF v Minsku. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace