poster

Nebezpečná známost

 • Norsko

  Naboer

 • anglický

  Next Door

Horor / Thriller / Mysteriózní

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2005, 75 min

Režie:

Pål Sletaune

Scénář:

Pål Sletaune

Hudba:

Simon Boswell
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ***

  Na jednu stranu velmi povedené psycho s výborným obsazením a znepokojující atmosférou jednoho bytu, na druhou stranu také film, který mě nedokázal úplně strhnout a jehož pointu jsem odhalila kdesi v polovině. Pokud máte rádi Davida Finchera a chcete něco podobného po evropsku, dá se Naboer vřele doporučit; všech pět postav (hlavní hrdina, jeho bývalá přítelkyně, její nový přítel a dvě sousedky) se vám zaryje pod kůži. Jen se připravte na to, že Naboer není jeden z těch filmů, který se dá sledovat během dne, ať jako já neuděláte tu chybu, že si toto lehce hororové drama pustíte, zatímco vám za okny vesele svítí slunce.(20.8.2010)

 • Jericho666
  ****

  Přiznám se, že jsem film chápal, na pár menších vyjímek, až do cca 40. minuty. Pak už to chtělo trochu více soustředění a dávání si souvislostí dohromady. Celou dobu mne také doprovázela otázka "kolik sakra má ten byt pokojů?". Až někdy psychedelicky natočené, s temnější atmosférou a v čele s Johnem, který nechápe situaci stejně jako divák. Bohužel, znalejšímu divákovi již podle indícií začne docházet, jak to celé asi nakonec bude a má pravdu. Sice je tam vcelku dost zajímavých, dobrých a až matoucích, momentů, ale stejně to ústí v předpokládaný konec. Nutno ale dodat, že dobře zpracovaný. Nicméně, když člověk tohle přehlédne, tak se jedná o dobře natočený a až experimentálně natočený psychothriller, který stojí za shlédnutí.(20.3.2014)

 • Jordan
  *****

  komorné, interiérové, severské, psychologické DUSNO so skvelou atmosférou a pár vynikajúcimi hereckými výkonmi. niečo medzi (tu už spomínaným) mechanikom, polanskeho hnusom a par ďalšími filmami, ktoré si momentálne nevybavím, ale chodia mi niekde po chodbách mojej mysle (tuším, že jedným z nich je tiež skvelý severský "The Bothersom Man"). rozhodne veľmi dobrý film. takéto niečo ja naozaj mám rád.(27.5.2007)

 • misterz
  ****

  Nečakane výborný, miniatúrny psychothriller, v ktorom sa na začiatku veci trocha zamotajú, o to viac je však na konci zaujímavejšie ich rozmotanie. Pomerne nízkemu hodnoteniu určite neprospieva nálepka horor (ešte k tomu na prvom mieste). Pár drsnejších záberov sa tu síce nájde, ale za horor by som snímok nepovažoval, skôr ide o thrillerovú úroveň. Trocha iné vnímanie sveta hlavného hrdinu, odtrhnuté od reality, je tu po psychologickej stránke aj na tak malom priestore vykreslené veľmi dobre. Možno tak nejde priamo o mindfuck, ale pointa s hlbším významom sa tu určite dá nájsť. Veľká spokojnosť. 80/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(13.4.2015)

 • Gilmour93
  **

  Čerstvě opuštěný potkaní ksicht lapen v osidlech dvou (při troše fantazie vyzývavých) sousedek a jejich na vytápění finančně náročného bytu. A nebo je všechno jinak a tento byt lze vytopit jen čepicí..? Sletaune je nepolapitelný zloděj. Samotnou premisu si bere od chrastícího soustružníka Balea, bloudění v temných labyrintech bytu (mysli) od Lynche, či Polanského, nebohého Goldsmitha odlehčí o pár tónů z Basic Instinct a pod rouškou schizofrenní tmy se snaží šukacím Fight Clubem vyvolat špetku kontroverze. Nemám s loupením problém, ale u podobných mindfucků mě musí pohltit forma, která "děj" dovede sebejistě k pointě. Nestalo se, ať se Julia Schacht snažila při svých scénách "I´m so horny" sebevíc..(26.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace