Nebezpečná známost

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2005, 75 min

Pål Sletaune

Pål Sletaune

Simon Boswell

Takhle nějak si představuju pozvání do třinácté komnaty, ale abych mohla vstoupit, neměly by dveře být na řetízek.(21.3.2010)

No doprdele! A já to seru, dávám plnej, protože -spoiler- vyfantazírovat si dvě nadržený sousedky za účelem zpříjemnění si píchání své bývalé, která už to má nějakej ten pátek za sebou, přičemž posledními jejími okamžiky bylo něco jako ložniční UFC, to se jenom tak nevidí. -ks- Výbornej thriller plnej nejistoty, psychologie a hutného sexuálního napětí. Doporučuju!(7.10.2013)

Sedmdesátiminutová lehce úchylná, psychedelická a atmosferická halucinace, ve které se během první čtvrthodiny ztratíte stejně dokonale, jako hlavní hrdina v sousedním bytě.(19.11.2008)

Severské psycho lynchovského střihu, které dokazuje jak je pro podobný typ filmů potřebná atmosféra. To pak klidně můžete mít zajímavý námět, výborné herce i podařené prostředí zvláštního bytu, ale pokud film nefunguje na poli atmosféry tak to na víc jak lepší a časem těžko zapamatovatelný nadprůměr stačit nebude. 70 %(7.10.2010)

• WANDRWALL

Nebezpečná známost je opak bezpečné známosti. Proč se tak málo filmů točí o bezpečných známostech? Protože je to těžší, než o nebezpečných známostech. Z bezpečných známostí nekouká zlo, z nebezpečných ano.(12.9.2010)