Nebezpečná známost

Pål Sletaune

Pål Sletaune

Simon Boswell
  • selfesteem

Nedá se říct, že by Naboer byl nějak extrémně špatný film. Mé hodnocení odpovídá skutečnosti, že vše už tu v různých podobách dávno bylo a film mi nepřinesl nic nového. Musím však ocenit brunetku Kim za její opravdu neobyčejný výkon, který mě trochu probudil! Ona se holka tak moc snažila a tady na čsfd nemá ani svou stránku, to je ale ostuda. Jinak jsem stejně jako hlavní hrdina tak nějak bloudila spletitými chodbami podivného bytu, na jejichž konci mě čekalo poněkud nevábné překvapení.(8.12.2011)

• Chrustyn

Občas trochu zmatený, ale jinak silně atmosferický thriller.(21.7.2013)

!!! Možný spoiler!!! . „Lidé jsou buď úplně stejní nebo naprosto odlišní.“ Johna opustila přítelkyně a krátce na to je požádán sousedkou o pomoc a tímto okamžikem se ocitá v podivném světě za vedlejšími dveřmi. Postupně se začíná ztrácet nejenom v bludišti bytu svých sousedek, ale i v bludišti své mysli, v perverzních sexuálních fantaziích, v zoufalství opuštěného člověka. Hodně podivný film, který mi něčím připomínal Mechanika, ale tahle halucinace je podle mě lepší.(28.7.2006)

• Gilmour93

Čerstvě opuštěný potkaní ksicht lapen v osidlech dvou (při troše fantazie vyzývavých) sousedek a jejich na vytápění finančně náročného bytu. A nebo je všechno jinak a tento byt lze vytopit jen čepicí..? Sletaune je nepolapitelný zloděj. Samotnou premisu si bere od chrastícího soustružníka Balea, bloudění v temných labyrintech bytu (mysli) od Lynche, či Polanského, nebohého Goldsmitha odlehčí o pár tónů z Basic Instinct a pod rouškou schizofrenní tmy se snaží šukacím Fight Clubem vyvolat špetku kontroverze. Nemám s loupením problém, ale u podobných mindfucků mě musí pohltit forma, která "děj" dovede sebejistě k pointě. Nestalo se, ať se Julia Schacht snažila při svých scénách "I´m so horny" sebevíc..(26.2.2013)

Tak takhle nesmírně silná dávka psycha už mi do žil nebyla vpravena opravdu velmi, velmi dlouho, řekla bych - několik let, když bych chtěla být konkrétní .. mohla bych jmenovat 2 filmy // Mechanik, Memento //. Tyhle snímky mají společného pramálo, ale zároveň to nejvíc, co jen může být. Tohle dílo je opravdu bizardní, smutné, ponuré, brutální, ale přes to vše, co by mohlo člověka odrazovat, tak je neskutečně napínavé. Celou stopáž jsem měla srdce snad až v žaludku a lekala jsem se v místnosti každého vrznutí. Tohle byl pro mě opravdu kvalitní zážitek a doporučila bych jej každému, kdo má nejen silný žaludek, ale kdo rozezná opravdové umění od odpadu, tohle je první případ! Taky se mi hodně dlouho nestalo, že bych po skončení filmu nevěděla, co a jak .. prostě jsem jen šla na toaletu a cestou po chodbě jsem si říkala: Ty vole, ty vole, .. opravdu mě to nakoplo a i když je 5 ráno, musím tohle něčím dokrmit, nejlépe něčím podobným .. :)(24.7.2008)

• - Jak režisér Pål Sletaune později uvedl, měl po dobu zhotovování filmových inscenací puštěnou hudbu k filmu Alfreda Hitchcocka Psycho (1960), který byl jeho největší inspirací. (Conspi)

• - První norský (v koprodukci) film, který dostal rating 18+ za posledních 17 let. Předtim to byl film Hotel St. Pauli (1988). (Elwanelyn)

• - Kristoffer Joner získal v roce 2005 Amanda Award v kategorii nejlepší herec. (Cheeker)