Nebezpečná známost

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2005, 75 min

Pål Sletaune

Pål Sletaune

Simon Boswell

Výborný psycho-mysteriózní thriller, ve kterém celou dobu moc nevíte, která bije, až na konci je nám veškeré dění vysvěleno. Tyhle filmy já prostě žeru. Navíc krátká stopáž - to můžu jen pochválit a smekám hlavně před tou skvělou nervydrásající a tajemnou atmosférou tohoto severského snímku. 75%(8.7.2012)

Skutečně jsem neměl žádnou hlubší představu o čem to bude, nicméně šel jsem do toho s tím, že je to klasickej femme fatale film, ale to byl hóódně velkej omyl. Jediný čeho na tomhle filmu lituju, že jsem si ho nepustil v noci, to by ještě umocnilo zážitek...(23.1.2013)

Erotický Psycho Thriller, Který byl Správně Uchylný.. Špatný nápad si to pustit před Rodinou.. Nedoporučuji.. Byl jsem nucen film vypnout.. Konec jsem příliš Nepochopil.. Snad mi to jednou někdo vysvětlí ! :D(8.7.2012)

• Gilmour93

Čerstvě opuštěný potkaní ksicht lapen v osidlech dvou (při troše fantazie vyzývavých) sousedek a jejich na vytápění finančně náročného bytu. A nebo je všechno jinak a tento byt lze vytopit jen čepicí..? Sletaune je nepolapitelný zloděj. Samotnou premisu si bere od chrastícího soustružníka Balea, bloudění v temných labyrintech bytu (mysli) od Lynche, či Polanského, nebohého Goldsmitha odlehčí o pár tónů z Basic Instinct a pod rouškou schizofrenní tmy se snaží šukacím Fight Clubem vyvolat špetku kontroverze. Nemám s loupením problém, ale u podobných mindfucků mě musí pohltit forma, která "děj" dovede sebejistě k pointě. Nestalo se, ať se Julia Schacht snažila při svých scénách "I´m so horny" sebevíc..(26.2.2013)

Fakt parádní psycho podívaná. Zpočátku parádní eroticky laděný thriller a v druhé půli zvrat v sondu do slušně pomatené mysli psychotického hlavního hrdiny. Skvělá atmosféra a moc se mi líbil i hlavní hrdina a ty dvě sexy sousedky - skvělé herecké výkony. Bylo to překvapivé, šokující, perverzní, drsné a naprostá haluz, jsem nadšená!!! Nakonci to do sebe všechno krásně zapadalo a musím říct, že jsem si tuhle podívanou vážně vychutnala. 85%(3.6.2012)

• - Jak režisér Pål Sletaune později uvedl, měl po dobu zhotovování filmových inscenací puštěnou hudbu k filmu Alfreda Hitchcocka Psycho (1960), který byl jeho největší inspirací. (Conspi)

• - Kristoffer Joner získal v roce 2005 Amanda Award v kategorii nejlepší herec. (Cheeker)

• - První norský (v koprodukci) film, který dostal rating 18+ za posledních 17 let. Předtim to byl film Hotel St. Pauli (1988). (Elwanelyn)