poster

Nebezpečná známost

 • Norsko

  Naboer

 • anglický

  Next Door

Horor / Thriller / Mysteriózní

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2005, 75 min

Režie:

Pål Sletaune

Scénář:

Pål Sletaune

Hudba:

Simon Boswell
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ****

  Výborný psycho-mysteriózní thriller, ve kterém celou dobu moc nevíte, která bije, až na konci je nám veškeré dění vysvěleno. Tyhle filmy já prostě žeru. Navíc krátká stopáž - to můžu jen pochválit a smekám hlavně před tou skvělou nervydrásající a tajemnou atmosférou tohoto severského snímku. 75%(8.7.2012)

 • Ghoulman
  *****

  Skutečně jsem neměl žádnou hlubší představu o čem to bude, nicméně šel jsem do toho s tím, že je to klasickej femme fatale film, ale to byl hóódně velkej omyl. Jediný čeho na tomhle filmu lituju, že jsem si ho nepustil v noci, to by ještě umocnilo zážitek...(23.1.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Erotický Psycho Thriller, Který byl Správně Uchylný.. Špatný nápad si to pustit před Rodinou.. Nedoporučuji.. Byl jsem nucen film vypnout.. Konec jsem příliš Nepochopil.. Snad mi to jednou někdo vysvětlí ! :D(8.7.2012)

 • Gilmour93
  **

  Čerstvě opuštěný potkaní ksicht lapen v osidlech dvou (při troše fantazie vyzývavých) sousedek a jejich na vytápění finančně náročného bytu. A nebo je všechno jinak a tento byt lze vytopit jen čepicí..? Sletaune je nepolapitelný zloděj. Samotnou premisu si bere od chrastícího soustružníka Balea, bloudění v temných labyrintech bytu (mysli) od Lynche, či Polanského, nebohého Goldsmitha odlehčí o pár tónů z Basic Instinct a pod rouškou schizofrenní tmy se snaží šukacím Fight Clubem vyvolat špetku kontroverze. Nemám s loupením problém, ale u podobných mindfucků mě musí pohltit forma, která "děj" dovede sebejistě k pointě. Nestalo se, ať se Julia Schacht snažila při svých scénách "I´m so horny" sebevíc..(26.2.2013)

 • Radka_86
  ****

  Fakt parádní psycho podívaná. Zpočátku parádní eroticky laděný thriller a v druhé půli zvrat v sondu do slušně pomatené mysli psychotického hlavního hrdiny. Skvělá atmosféra a moc se mi líbil i hlavní hrdina a ty dvě sexy sousedky - skvělé herecké výkony. Bylo to překvapivé, šokující, perverzní, drsné a naprostá haluz, jsem nadšená!!! Nakonci to do sebe všechno krásně zapadalo a musím říct, že jsem si tuhle podívanou vážně vychutnala. 85%(3.6.2012)

 • - Jak režisér Pål Sletaune později uvedl, měl po dobu zhotovování filmových inscenací puštěnou hudbu k filmu Alfreda Hitchcocka Psycho (1960), který byl jeho největší inspirací. (Conspi)

 • - Kristoffer Joner získal v roce 2005 Amanda Award v kategorii nejlepší herec. (Cheeker)

 • - První norský (v koprodukci) film, který dostal rating 18+ za posledních 17 let. Předtim to byl film Hotel St. Pauli (1988). (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace