poster

Nebezpečná známost

 • Norsko

  Naboer

 • anglický

  Next Door

Horor / Thriller / Mysteriózní

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2005, 75 min

Režie:

Pål Sletaune

Scénář:

Pål Sletaune

Hudba:

Simon Boswell
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TedGeorge
  ***

  Ano, skandinávci horory prostě umí. A nemluvím teď jenom o mém milovaném Fritt Viltu. Naboer je psycho jak prase. S na první pohled obyčejným klukem se rozejde holka. Z práce si nesoucí mizernou náladu jede výtahem do svýho bejváku když jeho zrak ulpí na zadečku holky, co vystupuje na stejném patře jako on. Holka ho osloví, že potřebuje odsunout něco těžkýho doma a on jí následuje do jejího hnízdečka. Ukáže se, že má spolubydlící a WTF může začít. Nechci prozrazovat moc, ale když antagonista začne (má důvod) jednu z "hrdinek" a pak jí její krví masíruje prsa načež jí tvrdě osouloží, tak jsem byl (protože jsem normální) znechucen a chtěl to vypnout. Ale ty WTF dialogy mě zaujali, já to dokoukal a dočkal se pointy nečekané, ale ne příliš smysl dávající. Ale jo, zajímavý, jenom takový psycho moc nemusím... 6/10(25.1.2014)

 • POMO
  ***

  Spočiatku originálny, pútavý a sexuálne úchylne vzrušujúci thriller. Neskôr halucinogénny trip do mysle hlavnej postavy. A nakoniec nie práve originálna psychologická dráma o fínskom Normanovi Batesovi. Veľmi dobre nakrútený i zahraný film, ktorý sa mi ale vzdialil práve zvratmi, ktorými ma chcel prekvapiť a šokovať.(5.2.2009)

 • verbal
  ****

  Pokud jste škaredý Hejerdál a zničeho nic se vás snaží sadomaso ošukat dvě čerstvé Nory, pardon, chtěl jsem říct Norky, odvedle, je nejvyšší čas se sebereflexivně zamyslet, jestli tu náhodou něco trochu nesmrdí! Třeba vaše ex! Povedená trolí variace na Stopoptákovo Psycho, která zajisté rozhoupe nejednoho upjatého váhavce k tomu, aby si trochu zpestřil sexuální život a sem tam u toho své domácí figurantce přimrdal jednu pěstí! Docela mě teď ale bolí ruka, příště si vemu boxera.(26.1.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Nebezpečná známost je opak bezpečné známosti. Proč se tak málo filmů točí o bezpečných známostech? Protože je to těžší, než o nebezpečných známostech. Z bezpečných známostí nekouká zlo, z nebezpečných ano.(12.9.2010)

 • Hrabka
  ****

  Výborný psycho-mysteriózní thriller, ve kterém celou dobu moc nevíte, která bije, až na konci je nám veškeré dění vysvěleno. Tyhle filmy já prostě žeru. Navíc krátká stopáž - to můžu jen pochválit a smekám hlavně před tou skvělou nervydrásající a tajemnou atmosférou tohoto severského snímku. 75%(8.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace