• novoten

Když jsem se rozhodl, že oproti původnímu záměru na Skrytou identitu přece jenom zajdu, byl jsem skálopevně přesvědčen, že se nebudu snažit ji srovnávat s předlohou. U filmu, kde nejlepší momenty jsou ty, které ji přesně kopírují, nemůžu jinak. Co se týče hvězdami nabitého hereckého obsazení, tak DiCaprio, Damon a Sheen skvělí, Baldwin a Wahlberg průměrní a Farmiga a hlavně k mému obrovskému překvapení i Nicholson hrozní. Hlavně v jeho postavě Departed dokazuje, proč remake neměl vzniknout. Místo nenápadného vůdčího gangstera je Costello oplzlým a zbytečně vulgárním arogantem, kterému nezáleží na ničem a na nikom a mezi dva hlavní hrdiny scénáristé vložili hloupě se chovající ženskou postavu, díky které navíc vzájemné míjení obou infiltrantů ztrácí na věrohodnosti. A hlavně Scorsesemu neodpustím zásadní věc, z napínavé, emocemi nabité a v mých očích navždy nezapomenutelné závěrečné scény u výtahu, která pro Volavku byla korunkou jejího triumfu, se v remaku stala fraška, která nacpala tři zvraty do několika vteřin a absurdně podané závěrečné střílení hlavních postav vyvolalo v sále zasloužený a téměř nevěřícný posměch. Scorsese zničil film, který mohl redefinovat žánr gangsterky, ale místo toho jen vypreparoval předlohu a zběsile ji překroutil - a tím si u mě zadělal na všechno možné, jen ne na slibovaný vrchol kariéry.(30.11.2006)

Scorseseho naspeedovaná režie a skvělí herci až do samého konce zvládnou maskovat fakt, že tahle zkazka o policajtech, krysách a skrytých agentech má možná až příliš triviální zápletku, ve které není narozdíl od Volavky místo na hlubší psychologii a překvapení. Přesto je to thriller, který se při neskutečném tempu vyprávění dá sledovat bez dechu a vychutnávat. Otázka zní, zda více než jednou.(10.8.2008)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $132,384,315Tržby Celosvetovo $289,847,354Tržby za predaj DVD v USA $151,072,192 //počet predaných kusov 7,793,065Martin Scorsese a jeho ďalší film z celým zástupom známych hercov je ďalším skvelým počinom ale na to aby som ho uznal v tak ospevovaný a oceňovaný film ako v konečnom výsledku je, mi tam ešte dosť chýba k dokonalosti. Príbeh nie je až tak silný aby dokázal naplno upútať na danej dĺžke, rovnako tak aj postavy by potrebovali lepšie vykreslenie, najviac zapasovala postava hraná Markom Wahlberogom, Matt Damon a Leonado DiCaprio mi prišli mierne plochý. /videl v kine: 80%/(12.1.2007)

Scorsese je PAN režisér. Na remaky si moc nepotrpím a na remaky mých oblíbených filmů už vůbec, ale on to umí natočit tak dobře, že mi to vůbec nevadilo. Takže plné hodnocení nedávám jen za Nicholsona (nemohla jsem si pomoct, ale jako ústřední padouch mi tam prostě neseděl) a za závěr, který mi přišel velmi zbytečný.(8.11.2006)

Studená soda. Výtečný DiCaprio a vtipný, až trademarkový Nicholson. Precizní režie. Hodně dobré. Večer jdu na LABYRINT LŽÍ, jsem zvědam jak DiCaprio zaexceluje v dalším Monahanově scénáří.(15.12.2008)

• - V průběhu filmu je možné všimnout si několika symbolických písmen X, které se do filmu dostaly na Scorseseho žádost jako pocta filmu Zjizvená tvář (1932), kde má toto písmeno svůj zvláštní význam. Vedoucí výroby doplnila: “Marty (pozn.Scorsese) nás požádal, abychom X použili pokaždé, kdy to bude jen trochu možné, takže X vidíte v oknech, na zdech, na podlahách..." (BisiJoker)

• - Film, který sledují gangsteři předtím, než jednoho z nich zasáhne Costigan do kolene je The Informer (1935). (don corleone)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 21. (Zdroj: ČSFD.cz)