• Djkoma
  **

  Viděl jsem původní trilogii Infernal affair a považuji ji za kvalitní podívanou. Na nový film Martina Scorseseho jsem se vůbec netěšil a to říkám upřímně. Od první chvíle, co jsem slyšel, že chce Martin udělat remake vlastně celé trilogie po Americku se všemi hvězdami, které dokáže zaplatit opravdu jsem se bál výsledku. Bohužel moje obavy se mnohonásobně potvrdili po shlédnutí Departed. Jediné v čem se liší původní trilogie od své předělávky je v umístění. Všechny další odklony jsou na první pohled malé, ale scénáristicky jsou velmi špatně zvládnuté. Inovace se nedočkáme, vykrádání ano. Nejen základní kostry, postav a jejich psychologického rozpoložení, ale např. kompletní vykradení několika dialogů, vtipů a scén. Scorsese je mnoha nazývám filmovým bohem, ale poslední jeho filmy mají neuvěřitelně klesající kvalitu a pro mě se Martin řítí do pekel. Co se týče postav polovička jich je zbytečných. Nekoukám na kvalitu herců, ta se u 90% herců nedá popřít. Obrovský trn v oku pro mě je postava psycholožky. Od začátku je její osud řízen pouze scénáristou, který s ní neuvěřitelně manipuluje a ona se stává nejméně uvěřitelnou postavo. Milostný trojúhelník je další zbytečnost, kterou film nevyužije. Bohužel nefunguje ani to nejhlavnější a to vztah Damon X DiCaprio. Jejich postavy mi přijdou spíš jako dva muži z milionu a ne dva kohouti, kteří bojují za svého pána. Ani psychologie obou postav není zvládnutá a nic o jejich rozpoložení neříká. Velká hvězda a velké očekávání vkládané do Jacka Nicholsona se v mých očích také vytratilo. Já osobně mu nevěřím. Jeho postava je filmem posunuta na úroveň(možná nad úroveň) obou infiltrátorů a to je obrovská chyba. Mark Walhberg hraje postavu novým remakem naprosto vymyšlenou a samo účelovou, která je jen v půlce filmu. Na druhou stranu se mi velmi líbil Martin Sheen, který se na postavu nadřízeného Leonarda hodí. Vše od kamery, která je místy neuvěřitelně nudná a jindy příjemně "retro", přes střih až k reřii je pro mě zklamání. Vtípky filmu podle mě jen ubližují a narážka na Polsko(sakra Američani ani nevědí, že taková země existuje!) nebo na Jamese Joyce(jeho citace zná přeci každý 8letý chlapec....) jsou zbytečné až nesmyslné. Další věcí jsou pro mě střelecké hody, hlavně Headshot-y. Tolik teatrálních pádů, tolik počítačové krve(někdo někomu ustřelí hlavu a v příštím záběru jeho krev už stihla zaschnout na zdi, wau) a nerealistických smrtí(kolik ran dostal Frank a kam?). To vše na mě působí humorně, neskutečně moc a není to ta slavná satira, ironie a nebo kritika společnosti, kterou tu všichni tak rádi předkládají. O tomto neuvěřitelném nesmyslu bych tu dokázal mluvit ještě min. dalších 5 tisíc znaků, ale už toho raději nechám zbytek by byl stejně cenzurovaná. Pro mě film plný nevyužitých možností, který vykrádá původní trilogii a nepřidává naprosto nic. Jak řekl kamarád Kaka, možná jsem ten film nepochopil, což je možné a já se za to nestydím, nejsem Bůh:).(29.11.2006)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $90 million otvárací víkend : $26,887,467 tržby celosvetovo : $289,847,354(10.12.2006)

 • movie
  *****

  Studená soda. Výtečný DiCaprio a vtipný, až trademarkový Nicholson. Precizní režie. Hodně dobré. Večer jdu na LABYRINT LŽÍ, jsem zvědam jak DiCaprio zaexceluje v dalším Monahanově scénáří.(15.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Remake hongkongské trilogie Volavka stál studio Warner Bros. 90 milionů a během premiérového víkendu (6. – 8. 10. 2006) vydělal v amerických kinech 26,8 mil. dolarů. Pro režiséra Scorseseho to byl nejlepší úvodní výdělek v kariéře a zároveň první film na vrcholu žebříčku návštěvnosti od snímku Mys hrůzy (1991). Po sedmi týdnech promítání měl film na kontě 113,8 milionu, čímž překonal i režisérův doteď nejúspěšnější snímek Letec (2004) a jeho 102,6 mil. dolarů z kin USA. (imro)

 • - Film, který sledují gangsteři předtím, než jednoho z nich zasáhne Costigan do kolene je The Informer (1935). (don corleone)

 • - Frank Costello (Jack Nicholson) byl skutečným mafiánem a hlavou jedné z pěti rodin, které ovládaly New York. Až do své smrti nad ním držel ochranou ruku Arnold Rothstein. Sam 'Ace' Rothstein je hlavní postavou filmu Casino (1995), který také režíroval Martin Scorsese. (Itar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace