Skvělý počin Martina Scorsese. Hvězdami se to ve filmu jen hemží. Precizně režisérsky zvládnutý film z prostředí dnešní mafie a tajné policije. Konec byl pro mě trochu překvapující, přece jenom nečekal jsem, že se všichni navzájem postřílí. Oscary za film, režii a scénář jsou podle mého ve správných rukou. Mohu jen a jen doporučit....(1.12.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Rozporuplná akční mafiánská krimi slavného Scorseseho s řadou špičkových hvězd. Po začátku Skryté identity se na nás však začne chrlit neuvěřitelná záplava vulgarit, nepřehledný děj plný postav, z nichž každá druhá má nebo může mít dvě tváře a dva pány, potoky krve a rychle narůstající řada mrtvol. Zatímco Coppolův Kmotr dokázal prostředí mafie vykreslit s noblesou, tady marně soudíme, zda jsou mafiáni i policie vůbec příčetní a duševně zodpovědní za své činy. Na druhou stranu, napětí postupně graduje, motivace postav se projasňuje, především DiCaprio a tradičně Nicholson hrají (jako) o život. V závěru film přináší zajímavá rozuzlení v duchu antické tragédie a nejlepších tradic westernu. Přesto se mnou film nedokázal pocitově nijak pohnout. A to se mi u filmů oceněných Oscarem za nejlepší film roku rozhodně nestává. Tři a půl hvězdičky, z nostalgie a kvůli DiCapriovi zaokrouhluji nahoru. Trailer: http://www.csfd.cz/film/221020-skryta-identita-departed-the/videa/(28.3.2009)

Zbytečně natahované, herecky nevýrazné, spíše užvaněné než napínavé a závěrečné "orgie vystřelených mozků" tomu pomohou, ale jen mailnko. Upřímně - humbuk kolem tohoto snímku moc nechápu. Ale naštěstí byl v roce 2006 snad jediný.(5.1.2007)

Skrytá identita je mimořádná hra kvalit. Setkají se tu taková jména jako poslední dobou u mě stále oblíbenější Leonardo DiCaprio, hollywoodský trasořitka Matt Damon, Boss Jack Nicholson, který se na roli záporáka těšil o to víc po delší komediové sérii, uřvaný Mark Wahlberg a řada dalších. Dokázali nakonec také upoutat diváky a i přesto, že je to pouze lehce namíchaný příběh asijské Volavky, stalo se to úspěšné opravdu dosti. Odemne to, ale dostalo tolik hvězd jako to dostalo Oscarů a řekl bych, že naprosto oprávněně. Sice příběh za to rozhodně stojí, Martin Scorsese natočil film přesně podle jeho míry, ale vidět něco, co jsem už jednou viděl v jiném podání není nic originální. Přesto byl oceněn takovou cenou jako je právě Oscar. Je fakt, že to za tu námahu stálo. Herců se objeví řada, zvratů obdobně a to je právě to, oč stojí tento film sledovat od začátku až do samotného konce. A také kvůli Jackovi Nicholsonovi, který si svojí roli jednoznačně užívá. Mimochodem pokud jste si všimli častého znázornění písmena X, tak je tu jako pocta filmu Zjizvená tvář od Howarda Hawkse a Howarda Hughese z roku 1932. X značí smrt. Stejně takovou, jaká se objevuje v tomto filmu, zákeřná, důsledná a nekompromisní. --- Možná že jo, možná že ne, možná že hovno.(24.7.2007)

Je to proti přírodě, ale vypadá to, že nám Marty naopak mládne :o) Za tak "kurevsky" zábavný a svižně natočený snímek by se nemuseli stydět ani mladí rafani na režisérské stoličce. Ty bezmála dvě a půl hodiny mi utekly jako voda. V případě hereckého ansáblu je zbytečné vyjadřovat se k DiCapriovi a Nicholsonovi, to jsou kapitoly samy pro sebe, tak jen vyzdvihnu pro mě tak nepochopitelně zde kritizovaného Damona (dokonalý úlisný křivácký charakter, nedokážu si představit, že by se to dalo zahrát lépe) a hlavně Wahlberga (!!!), jehož skvěle napsané repliky bylo v jeho podání radost poslouchat a jeho popichování s Baldwinem mě hlasitě rozesmálo. Po projekci jsem si vzpomněl na slova Stevena Spielberga, že "už nemusí nikomu nic dokazovat a chce se filmem jenom bavit". U The Departed mám v případě Scorseseho ten samý pocit, Oscara bych mu, v kontextu s jeho předchozí, přeci jenom výraznější tvorbou, za něj asi nedal (pokud to vyjde, tak v tomhle případě hlavně "za zásluhy"), ale je potěšitelné, že pod tou slupkou šedivého emeritního profesora se pořád skrývá ten starý známý rebel z dob ´Mean Streets´ a ´Taxikáře´ :o)(19.11.2006)

• - Film drží unikát v získání Oscara za nejlepší film s nejvyšším výskytem slova "fuck". Ve filmu zazní v různých modifikacích celkem 237x, tedy přibližně 1,5x za minutu. (don corleone)

• - Warner Brothers koupilo práva k filmu za 1,73 milionů dolarů už v roce 2003. (don corleone)

• - Jedním z hlavních důvodů, proč Jack Nicholson přijal roli Franka Costella, byl i fakt, že v poslední době hrál v mnoha komediích a chtěl si opět zahrát padoucha. (BisiJoker)