Mistři hrůzy (TV seriál)

Majstri hororu

Horor / Povídkový

USA, 2005, 26x60 min

Předloha:

Richard Matheson (kniha), H.P. Lovecraft (kniha), Kódži Suzuki (povídka)

Fairuza Balk, Angela Bettis, Ron Perlman, Júki Kudó, Billy Drago, Michael Moriarty, Jay Brazeau, Brendan Fletcher, Marcia Bennett, Nicholas Racz, David Nykl, Ethan Embry, Sonja Bennett, Norman Reedus, Robert Picardo, Udo Kier, Dexter Bell, Genevieve Buechner, Angus Scrimm, Jonathan Tucker, Robert Englund, Heather Feeney, Ted Raimi, Elliott Gould, Emmanuelle Vaugier, Saul Rubinek, Meat Loaf, Michael Ironside, Matt Keeslar, Marisa Coughlan, Jason Priestley, Jon Polito, Sean Patrick Flanery, Lori Petty, William Forsythe, Jeffrey Combs, Christopher Lloyd, Jodelle Ferland, Crystal Lowe, Michael Petroni, Meredith Monroe, Chris Bauer, Derek Mears, Chris Gauthier, Michael Eklund, Daniel Cudmore, Rjó Išibaši, Leela Savasta, Lee Tergesen, Anna Galvin, Ian A. Wallace, Gwynyth Walsh, Alexia Fast, Laurene Landon, Christopher Redman, Nicholas Elia, Margot Berner, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Katharine Horsman, Samuel Patrick Chu, Mark Feuerstein, Jošino Kimura, Lisa Marie Caruk, Jill Morrison, Brian Benben, Misty Mundae, Richard Kahan, Derek Cecil, Jessica Lowndes, Lucie Laurier, Noriko Eguči, Robin Sydney, Jonathan Watton, Lindsay Pulsipher, Brett Kelly, Tyron Leitso, Quinn Lord, Jon Tenney, Arjay Smith, Paul Anthony, Elyse Levesque, Zara Taylor, Caitlin Wachs, Haley Guiel, Thea Gill, Michal Suchánek, Anthony Griffith, Clare Grant, Gery Hetherington, John Saxon, Julia Benson, Jeffrey Ballard, Bree Turner, Daniel Gillies, Warren Kole, Ben Cotton, Emily Tennant, Carrie Fleming, William Finley, Agam Darshi, Harris Allan, Suki Kaiser, Walter Phelan, Cinthia Moura, Lynda Boyd, Chad Krowchuk, Jesse Hlubik, John DeSantis, Alex Ferris, Jacob Witkin, David Lovgren, Duncan Fraser, Ocean Hellman, Eric Keenleyside, Colin Cunningham, Randy Flagler, Wanda Cannon, Ryan McDonell, Erica Carroll, Peter Benson, Brenna O'Brien, Brad Kelly, Mičie, Peter Bryant, Darren E. Scott, Nels Lennarson, Zak Ludwig, Patrick Gallagher, Alex Zahara, Don Thompson, Ryan McDonald, Teach Grant, Brent Stait, Darren Moore, Georgia Craig, Link Baker, Henry Thomas, Artine Brown, Malcolm Kennard, Jason Diablo, Don MacKay, Steve Makaj, Darla Fay, Tom Pickett, Ken Kramer, Bill Dow, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Cainan Wiebe, Julian Christopher, Michael P. Northey, Richard Stroh, Derek Green, Douglas Arthurs, Matty Finochio, Brian Jensen, Ashley Whillans, Marilyn Norry, Kerry Norton, Terry David Mulligan, Jeremy Jones, Christian Bocher, Donna White, Mark Acheson, Lisa Bunting, Aron Tager, Alexis Llewellyn, Miho Ninagawa, Anthony Harrison

Nie, Miikeho Imprint ( musím sa priznať ) som veľmi rýchlo vypol ... Práve vtedy keď sa prevádzkovala "manikúra" a "prehliadka chrupu" ..... Bleeeeeeah(7.4.2007)

HOROROVÉ VEČERNÍČKY NA DOBROU NOC. Alespoň tak jsem to pojal já. A ,,čím víc noc, tím víc já bát“. Taková byla představa. V paměti zůstane hlavně JENIFER a pak IMPRIT, který ,,překvapí“ zejména tím, kolik hnusu se vejde do 58 minut…… HODNOCENÍ 1. SÉRIE: ***** 1x04 Jenifer (Dario Argento) // **** 1x01 Incident On And Off a Mountain Road (Don Coscarelli) / 1x06 Homecoming (Joe Dante) / 1x08 Cigarette Burns (John Carpenter) / 1x09 The Fair Haired Child (William Malone) / 1x12 Haeckel's Tale (John McNaughton) / 1x13 Imprint (Takashi Miike) // *** Sem si dejte ten zbytek(2.7.2009)

• MontyBrogan

Videné iba 3 časti: Dreams In The Witch House by Stuart Gordon: 50%; Jenifer by Dario Argento: 65%; Imprint by Takashi Miike: 70%(3.6.2013)

• DaViD´82

Incident on and Off a Mountain Road 1/5: Neatmosferické, s nesympatickou hrdinkou, směšným záporákem a nefunkčními lekačkami. Na netu se válí stovky amatérských počinů o tom samém, akorát lépe vypadají i ubíhají.; Dreams in the Witch-House 3/5: Škoda, že to neskončilo rozražením dveří, bylo by to rázem o třídu lepší.; Imprint 4/5 Několik perfektních scén a nebýt otravného Billyho Draga, tak i slušně obsazené. Problémem Imprintu je, že námět má potenciál na mnohem kratší stopáž než v jaké je nakonec tvůrci servírován. Hodnocení se vztahuje k původní podobě jak byla odvysíláná v televizi, nikoli k trapně zcenzurované americké DVD verzi.(23.7.2007)

Škoda pár pokažených dílů, jinak by to byl plnej kotel. Doporučuju! 85%(15.2.2013)

• - V šiestej epizóde (Homecoming) prvej série je vidieť na náhrobku jedného z vojakov meno G. A. Romero. Režisér Joe Dante tak nenápadne vzdal hold priekopníkovi zombie hororu Georgovi A. Romerovi. (Sociopath)

• - V tretej epizóde (The V Word) druhej série visí na stene v izbe jedného z hrdinov plagát k filmu Dracula (1931). (Sociopath)

• - Ve 2. epizodě 1. série s názvem "Dreams In The Witch House" nosí student stejné tričko Miskatonické univerzity jako měl Dr. Crawford (Jeffrey Combs) ve filmu Ze záhrobí (1986). (m.xFuck)