Řím (TV seriál)

Rím

Drama / Historický / Válečný / Akční

Velká Británie / USA, 2005, 22x52 min

Jeff Beal

Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice, Lindsay Duncan, Tobias Menzies, Nicholas Woodeson, Kenneth Cranham, Indira Varma, Alice Henley, David Bamber, Chiara Mastalli, Max Pirkis, Esther Hall, Ciarán Hinds, Rick Warden, Zuleikha Robinson, Guy Henry, Lyndsey Marshal, Camilla Rutherford, Allen Leech, Clive Riche, Graham McTavish, Simon Woods, Alex Wyndham, Ronan Vibert, Rafi Gavron, Allan Corduner, Cosimo Fusco, Lee Boardman, Karl Johnson, Tim Barlow, Lydia Leonard, Francesca Fowler, Paolo Paoloni, Vernon Dobtcheff, Edward de Souza, Paul Jesson, Abhin Galeya, Michael Culkin, Paola Lavini, Danny Midwinter, Bart Ruspoli, Nigel Lindsay, Richard Katz, Lorcan Cranitch, Adam Levy, Andrew Greenough, Jonathan Coy, Georgie Glen, Emilio De Marchi, Andy Linden, Roger Hammond, Grant Masters, Giacomo Gonnella, Vincenzo Nicoli, René Zagger, Ted Rusoff, Haydn Gwynne, Andrew Scarborough, Charlie Anson, Matt Patresi, Richard Dillane, Douglas Dean, Rebekah Staton, Niko Nicotera, Lynda Baron, Enoch Frost

Todd London

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

April Ferry, Glenn Farr

neskutečné, to je opravdu někdo koho si Řím nepodmanil? Děj funguje ať už u spodiny Lucia Vorena a Tita Pulla, tak u aristokracie, osobně jsem dost rád že se seriál vyvaroval všech "slavných slov" historických postav, druhá série je jen o maličko horší(4.11.2012)

Řím nestrhne hned, zvláště pro takové jako já, kteří při hodinách dějepisu nedávali pozor, bude víceméně první půlka docela fuška. Děj obsáhne několik let a na scénu nakráčí neskutečné kvantum postav a divák je do víru dění hozen nemilosrdně hlavou napřed. Jenže v momentě, kdy vám dojde, že zde není jediného kladného hrdiny (co si budeme povídat, i ten hláškující vtipálek Pulo je pořád jenom neurvalé krvelačné hovado), že všichni herci bez jakýchkoliv výjimek hrají jak o život a že celá ta ‚římská krása‘ je vylíčena taková, jaká opravdu byla, bez morálních zásad a úcty k životu, se zaplivanými ulicemi a počmáranými zdmi, strhne vás to a nepustí. Snad jen fakt, že několikaletý rozestup v ději by měl na visáži hrdinů, těch dětských zvláště, být znát, si nechce dát pokoj. Jinak bez výtek. PS: Když tak čtu komentáře kolem. To musí v každém filmu/seriálu z období antiky být pořádné vojenské souboje? Edit po Season II: Fenomenální!(12.3.2010)

První řada: Z historie Říma mne vždy nejvíce fascinovalo období Prvního triumvirátu a proto jsem naprosto unesen z toho, jak přesně jsou zde podány dobové události. Seriál si totiž nehraje na Řím, on Římem je! Špína kam se podíváš, bordely, žebráci, krysy a mnoho dalších věcí, které tak citelně chyběli předchozím dílům z téže doby, jsou zde naprosto běžná věc. Příběhově se jedná o opravdovou bombu! Skvěle napsané a bravurně zahrané postavy, především Octavianus a Pompei Magnus. Svět se zde nedělí na hodné a zlé, všichni jednají jako opravdoví lidé, snažíc se přežít a získat pro sebe co největší moc, ať už si jako omluvu vymýšlejí záchranu republiky či službu vyšší moci. Pokud jsem měl na začátku ze seriálu obavy, tak ty úplně zmizely a byly nahrazeny úžasem v momentu, kdy Brutus uštědřil Caesarovi poslední bodnutí dýkou. Druhá řada: Kde další série slábne na scénáři, tam to dotahuje skrze značně lepší a nákladnější technickou stránku. Více soubojů, více kulis a dokonce i na na seriálové poměry skvěle udělaná bitva u Filipp. V příběhu sice nedosahuje svého předchůdce, neboť zde neexistuje postava s tak silným charakterem jako měl Julius Caesar, i přesto se na intriky římské spodiny a vrchnosti skvěle kouká. Vrcholem je pak neustálý souboj Octaviana a Marka Antonia. Bezcitná kreatura contra vášnivý agresor. U obou představitelů se dá mluvit o opravdu dech beroucích výkonech. Zakončující díl sice není tak úderný jako v první řadě, i přesto díky němu nastane pocit, že tentokrát jsem se stal součástí něčeho většího, jenž přesahuje hranice běžného seriálu.(29.10.2009)

• Webb

Season 1 - [5/10](5.11.2011)

První série - 90% Druhá série - 80% Výborný seriál, který je možná maličko strojený, ale jinak má jen malou konkurenci. První série je naprosto perfektní.(9.9.2008)