• gudaulin
  *****

  Po pravdě řečeno bych ani nevěřil, že je možné natočit tak sugestivní a přitom tak realistický obraz starověkého Říma, aniž by se nějak významně slevilo z vysokých požadavků na věrnost historickým událostem. Seriál přitom vůbec nenudí. Jednotlivé doložené historické postavy se prolínají s fiktivními a skutečné historické události doplňují poutavým způsobem smyšlenky scénáristy. Seriál zobrazuje život všech společenských vrstev v římské říši a příznačné je, že úvodní scéna jednoho dílu začíná honičkou malých dětí uprostřed římské ulice plné řemeslníků a trhovců. Už úvodní titulky navozují dojem náročné a přitom zajímavé podívané. Herecky i režijně velmi dobře zvládnuté, přitom se v seriálu neobjevují zavedené hvězdy. O to silnější je pocit reality a ztotožnění herců se seriálovými postavami. Narozdíl od stovek jiných děl tenhle seriál vypovídá o skutečném životě obyvatel dávno zaniklé říše. Celkový dojem: 95 %. Snad jedině válečné scény jsou poněkud ošizené, což se vzhledem k jejich finanční náročnosti dá omluvit.(9.4.2008)

 • sud
  ****

  Očekával jsem digitální exhibice a podobné krávoviny, ale příjemně jsem se zmýlil. Rozjezd je sice poměrně těžkopádný a druhý díl mi připomínal spíše lehčí porno, další díly už jsou ale OK. Jedenáctý díl je naprostý vrchol a na závěr jsem téměř neudržel slzu. Seriál je natočený jako za starých časů - poctivě a přesto má moderní háv. Násilné a erotické scény se tu poměrně často objevují, ale nikoli samoúčelně a nestaví se na nich. Postavy nejsou kladné a záporné, jsou příjemně lidské. Herecké obsazení je asi pro mne největším překvápkem. Žádné známé tváře a přesto jsou všichni přesvědčiví a charismatičtí. P.S.: Nejoblíbenější postava - Lucius Vorenus.(25.5.2008)

 • T2

  Rozpočet $100miliónov __ Rome: 1.séria▐ Tržby za predaj DVD v USA $8,780,140 //počet predaných kusov 131,298 ║ __ Rome: 2.séria▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,724,385 //počet predaných kusov 206,742(18.1.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Gnaeus Pompeius Magnus neměl syna jménem Quintus. Tato postava je smyšlená. (mahler)

 • - Bylo použito 4 000 částí garderoby, látky jsou dobově autentické a pocházejí z italského Prata, Indie, Tuniska a Maroka. Kožené předměty pro herce pocházejí z dílny bratrů Grassiových, jejichž otec výraběl zbroj pro legendární film Kleopatra a další snímky natočené ve studiích Cinecittá. (Reiniš)

 • - Postava Julia Caesara (Ciarán Hinds) ve filmu nepronesla žádný z jeho známých výroků. (Segoves Kelt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace