Řím (TV seriál)

Rome

Rím

Drama / Historický / Válečný / Akční

Velká Británie / USA, 2005, 22x52 min

Chvíli trvá, než vás tenhle svět vtáhne a strhne, ale pak se od něj nebudete moci odlepit. Řím je sice kontroverzní v tom, s jakou odvahou jeho tvůrci prezentují zhýralost římské republiky, ale žádná z oněch "kontroverzních" scén není vyloženě samoúčelná. A navíc měli tvůrci šťastnou ruku při obsazování hlavních rolí, vesměs britskými herci. Vedle vskutku neodolatelného ústředního dua v podání Kevina McKidda a Raye Stevensona neunikne vaší pozornosti ani James Purefoy, jenž si roli Marka Antonia neskutečně užívá.(3.4.2010)

Po prvních třech dílech čtyři *, ale zatím si nejsem jistá, jestli Řím není "poněkud drsný" jen na efekt. Pokud si ovšem libujete v rituálním obětování zvířat, znásilňování, politických vraždách atd. atd., pak si klidně jednu hvězdu přidejte. PS: Na tomhle seriálu je mi hodně sympatické, že, jak podotkl scénárista, není o moderních lidech v tógách, ale o úplně jiné sortě lidí, mezi kterými byste asi nechtěli žít.(18.3.2006)

Jeden z nejlepších seriálů v historii (o historii). Skvělé kulisy, kvalitní triky a dobré postavy. Na druhou stranu nulová akce a přehnanost ve vymyšlených postavách. Celkově je to ale skvělý seriál, který nemá konkurenci! 90%(10.3.2011)

• - Gnaeus Pompeius Magnus neměl syna jménem Quintus. Tato postava je smyšlená. (mahler)

• - Při natáčení seriálu hrálo v jedné scéně vždy maximálně 40 koní. (Reiniš)

• - Svíce a olejové lampy byly ve skutečnosti plynové, zapalované skrytou hadičkou. (CliffLee)