Puls

Pulse

Pulz hrôzy

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

Soundtrack Elia Cmiral: 1. Goodness of the Girl - Intercooler ,2. Delay the Wait - Overnight Lows ,3. Josh's Secret ,4. Lost Soul in Library ,5. Ghost in Bath ,6. Computer Center ,7. Izzy Deceased ,8. Mattie Walks Home ,9. Stone's Death ,10. Alone With Ghosts ,11. Suicide ,12. Remembering Izzy ,13. Video Diary ,14. Mattie Has a Dream ,15. Leaving ,16. Mattie's Hallucination ,17. Dancing Ghost ,18. Sad and Scared ,19. Phantoms Attack ,20. Printer ,21. Dexter Gets a Visitor ,22. Crazy Ziegler ,23. Wall of Pipes ,24. Mattie's Nightmare ,25. Escape ,26. Not Over Yet ,27. Esto Es Lo Que Hay - Los Amigos Invisibles ,(14.5.2011)

Remake Kaira - Scénář : Wes Craven a Kiyoshi Kurosawa. Lehký nadprůměrný duchařský thriller.(7.5.2011)

Asijské horory i jejich americké remaky jsou si podobné jako vejce vejci. Pulse není nijak výjimečný, místy mu dochází dech, přesto docela pobavil. Kamerové filtry jsou pěkné a apokalyptická atmosféra je působivá. Škoda je hlavně té dějové předvídatelnosti.(25.11.2006)

A půl. Tento horor na mě docela slušně zapůsobil a ve stejné míře mě i vyděsil. Studeně modré barevné zpracování skvěle vytváří depresivní a ponurou atmosféru. Ačkoliv jsou hrdiny opět mladí, studující lidé, tak film pro mě nevyzněl jako jeden z těch uřvaných hororů pro mladistvé. Tento měl možná průměrný námět, rozhodně byl však zpracován jako kvalitní horor. Na prostoru hodiny a půl se tu rozehrává napínavý a děsivý příběh se sympatickými herci. Jisté dávky žánrových klišé se úspěšně ztrácí mezi záživně postupujícím dějem a velmi efektivními lekačkami. A mě, do této doby poměrně neznámé Kristen Bell, to zde nadmíru sluší a jako hlavní, chytrá a nehysterická hrdinka, si získala mé sympatie. Puls má děj, atmosféru a zároveň také jistou myšlenku. Co když to takto vlastně klidně může fungovat?(17.11.2010)

Původní Kairo jsem zatím neviděl, tak jsem si musel vystačit s tímto remakem. Inu čekal jsem něco lepšího příběh je pro mě poměrně originální, ale po cca. 1 hodině se dostaví dost velká nuda u který jsem měl co dělat abych neusnul. Herci i když nehrály nějak moc dobře tak jim to vynahradila sympatičnost. Co se lekaček týče tak asi takhle: Obal DVD: "Nejděsivější film roku", nevím kdo tohle mohl napsat, ze začátku jsem se sice bál že se budu lekat jako u remaku Nenávist, a proto jsem se pořádně připravil, ale už po pár minutách jsem zjistil že lekání je to poslední co budu, film opravdu nemá ani jednu lekačku. Ale zato má aspoň malou atmosféru. Film se moc doporučit nedá, pro člověka co má nějaký ty horory nakoukány to bude nuda, takže jedině možná pro nějakého člověka co hororů moc neviděl.(19.4.2010)

• - V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)

• - Hlavnú rolu mala hrať pôvodne Kirsten Dunst. (ladko)