Puls

Pulz hrôzy

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

• Lucasion

Co říct k pulsu? No upřímně se mi to nelíbilo. Ani tak dobře nechápu, jak se to může někomu tak moc líbit. Pár hereckých jmen nezachrání hloupý scénář a ještě hloupější příběh. U filmu se nikdo snad ani nelekne. Správné lekací scény zde chybí. A chybí toho i mnohem víc. Film je natočen na takovém šedivém obrazu, který má dodat hutnou atmosféru a to je tak jediné, co se mi líbilo. Bohužel dostává nálepku špatný film. ( 18 procent )(28.5.2011)

Jeden z mála relativně zdařilých remaků výborných asijských hororů. Vkusně zařazené do amerického prostředí. Konec byl oproti japonskému originálu vlastně happy end. 3,5 *(7.8.2009)

K tomuto filmu sa dá pristupovať dvoma spôsobmi. Buď ho vnímate ako hru s atmosférou, kde je triviálny scenár podaný pomerne vizuálne pestro (ne však práve hororovo) alebo ako nudu o ničom. Originál (KAIRO) bol podobne ťažko uchopiteľný, ale stále sa dokázal tváriť ako "niečo viac". Remake nemá túto schopnosť ani ambíciu. Puls má akurát tú výhodu, že je iný ako ostatné ducharské prerábky. Ja som ho vdel na DVD, ktorého obal hlásal veci ako "necenzurovaná verzia", "najdesivejší film roku" a "budete si želať, aby ste tento film nikdy nevideli". Hlavne to posledné priam vyzýva k finálnemu hodnoteniu, ja som však rád, že som tento film videl, keďže vďaka pôvodnému filmu som vedel, do čoho idem. Absencia japonského citlivého prístupu zničila čaro katastrofickej témy, no americký Pulz začína nudiť prekvapivo až niekde pri konci. Až tak zle to teda nedopadlo, ale už tradične radšej odporúčam európske hranie sa s atmosférou ako je napr. EDEN LOG....(28.5.2011)

• Hrabka

Víc než děj a atmosféru jsem vnímal kočandu Kristen Bell. Na tom už u hororu něco bude ne? :-) Celkem slušný nápad (kopii) nedokázal režisér dostatečně svázat a vytvořit tu pravou atmosféru, kterou by si film zasloužil... 40%(16.10.2008)

• MM_Ramone

Na tento film som sa veľmi tešil z dôvodu, že som si ho naivne pomýlil z adaptáciou rovnomennej knihy Stephena Kinga. Až keď sa mi dostal do rúk, zistil som, že to bude niečo iné. A čoho sa mi dostalo? Nuž, "Pulse" je zčasti zaujímavý filmovými trikmi, kamerou a strihom, ale jeho dej dokáže vydesiť jedine zakomplexovaného adolescenta, ktorý večne sedí pri PC. Keď na to pozrem ako na celok, vychádza mi jasný horrorový podpriemer. **(23.1.2008)

• - Hlavnú rolu mala hrať pôvodne Kirsten Dunst. (ladko)

• - V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)