Puls

Pulse

Pulz hrôzy

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

Jeden z mála relativně zdařilých remaků výborných asijských hororů. Vkusně zařazené do amerického prostředí. Konec byl oproti japonskému originálu vlastně happy end. 3,5 *(7.8.2009)

Remake Kaira - Scénář : Wes Craven a Kiyoshi Kurosawa. Lehký nadprůměrný duchařský thriller.(7.5.2011)

A půl. Tento horor na mě docela slušně zapůsobil a ve stejné míře mě i vyděsil. Studeně modré barevné zpracování skvěle vytváří depresivní a ponurou atmosféru. Ačkoliv jsou hrdiny opět mladí, studující lidé, tak film pro mě nevyzněl jako jeden z těch uřvaných hororů pro mladistvé. Tento měl možná průměrný námět, rozhodně byl však zpracován jako kvalitní horor. Na prostoru hodiny a půl se tu rozehrává napínavý a děsivý příběh se sympatickými herci. Jisté dávky žánrových klišé se úspěšně ztrácí mezi záživně postupujícím dějem a velmi efektivními lekačkami. A mě, do této doby poměrně neznámé Kristen Bell, to zde nadmíru sluší a jako hlavní, chytrá a nehysterická hrdinka, si získala mé sympatie. Puls má děj, atmosféru a zároveň také jistou myšlenku. Co když to takto vlastně klidně může fungovat?(17.11.2010)

• Gimp

Blbost s občas zajímavým vizuálem trochu snad připomínajícím Silent Hill.(24.6.2007)

• Gilmour93

Lidstvo a Veronicu Mars s tunou make-upu na tváří hodlají zamordovat bubáci skrze elektronická zařízení, což se z počátku přes modré filtry jak z patologie tváří zajímavě a snad i atmosféricky, nicméně směrem k apokalyptickému vyústění začne být Puls ve své napínavosti stále více nitkovitý, neboť zjevení 125. ducha z (asijské) kopírky je už méně děsuplné, než cesta do sklepa pro zavařeninu..(17.11.2010)

• - V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)

• - Hlavnú rolu mala hrať pôvodne Kirsten Dunst. (ladko)