Puls

Pulse

Pulz hrôzy

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

Docela mě tahle věcička bavila. Když člověk opomene několik chybiček tak to jekoukatelný horůrek s příjemnými triky. Za mě 65%(27.8.2012)

• 2Pac

Musim zial suhlasit s nazorom vacsiny, ktori Pulse videli. Namet je, ako to uz japonskych hororov celkom slusny, no folm zabija vsetko ostatne...americke...od malo uveritelnej hlavnej hrdinky, cez velmi riedku atmosferu, az po nehodiace sa, prilis americke prostredie.(5.3.2007)

Akčnější, polopatičtější lite verze "pro blbečky", jež v porovnání s Kairo vyznívá poněkud triviálně. Atmosféra, mnohovrstevnatost a poměrně výrazný nad/mimožánrový přesah originálu jsou v čudu. U některých scén z Kurosawova filmu mi i po opakovaném zhlédnutí (a že třeba tuhle jsem viděla nesčetněkrát) naskakuje husí kůže jak špunty od maggi, o té existenciální depce, kterou mi přivodil zhruba na půl týdne, ani nemluvě. Při sledování remaku mi po zádech nepřeběhl ani mráz, ani mrazík, ba ani mrazíček a o nějaké depce už vůbec nemůže být řeč. Pořád je to ale celkem solidní, audiovizuálně vydařený horůrkov - a neznat originál, možná bych zvažovala čtvrtou hvězdičku. (Ještě že originál znám.)(20.11.2012)

• Chrustyn

Nápad neobvyklý, zpracování slabé ... prostě americký horor.(28.9.2014)

Americký remake kultovního japonského horroru Kairo se s nějakým postupným budováním drásavé atmosféry bezútěšnosti a beznaděje, na kterých je postaven jeho vzor, moc nepáře - během prvních minut tu máme knihovnu a ječícího ducha v akci. Remake totiž obsahuje několik klasických lekaček (třeba tu trailerovou z prádelny) a tím se asi nejzásadněji liší od japonského bratříčka. Všemožně se snaží napodobit jeho depresivnost (rozvláčné tempo, nepříjemné zvuky, tmavé filtry, záběry na dění na počítačových monitorech, na vybydlené město aj.) , chvílemi se mu to i daří, ale kvalit Kaira nedosahuje. Přesto jsem byl s filmem poměrně spokojen. Vrcholné scény z Kaira - duch, jenž si to plandavým pohybem nezadržitelně šine k bezmocné oběti, havárie letadla, sebevražda skokem z věže - to vše je v americké verzi přítomno a vyznívá to opět působivě. Američané nekopírovali Kairo políčko po políčku, ale i tak se pokusili o podobně inteligentní horror (i když v akčnějším balení), jenž asi těžko uspěje u mas (prozatímní hodnocení na IMDb tomu nasvědčuje), což je mi na něm sympatické a byl bych rád, kdybych se na něho mohl podívat i u nás v kině. Není vyloučeno, že mu pak tu jednu hvězdu přidám... 7/10(4.9.2006)