poster

Dialog s doprovodem děl (TV film)

Drama

Československo, 1982, 53 min

Režie:

Pavel Háša

Kamera:

Petr Polák

Hudba:

Jiří Šust
(další profese)
 • flanker.27
  *****

  Výborný scénář Oldřicha Daňka v neuvěřitelném podání dvou hlavních představitelů, kteří jsou téměř celou dobu v záběru. "A PROČ S TÍM LEZETE ZA MNOU? Kolik frontových lékařů jste přesvědčili? - Můj milý skotský kapitáne, dnes vůbec zbytečně umírá příliš mnoho lidí."(30.11.2005)

 • Aky
  *****

  Oldřich Daněk, Pavel Háša a Josef Vinklář - z toho nemohlo vzniknout nic jiného než malý do dokonalosti vybroušený diamant. Plný cynismu a humanity, zabalený do řádky bonmotů a bystrých dialogů.(12.7.2014)

 • D.Moore
  *****

  Josef Vinklář a Viktor Preiss by spolu klidně mohli mluvit jen o počasí a stálo by to za to. V Dialogu s doprovodem děl se jim ale díky pečlivému scénáři dostala do úst slova, která proměnili ve velké myšlenky. A stačila jim na to necelá hodina.(31.7.2016)

 • Ivoshek
  *****

  V týlu kousek za Verdunem se snaží mladý lékař přesvědčit přiopilého generála o změně zažitého, ale v důsledku smrtícího postupu léčení hlubokých ran.... Minimalistická a nijak dlouhá záležitost, kterou výborně táhnou Preiss jako kpt. Flemming a Viklář jako generál (+ Boris Rössner, který se tu a tam mihne). Celé se to odehrává v jediné místnosti, jen občas to proloží historické záběry z fronty. Oldřichu Daňkovi se mimořádně povedl scénář, rozhodně to není nuda - celá debata obou hlavních protagonistů má výbornou gradaci, která mě udržela u obrazovky od začátku až do konce.(27.7.2008)

 • Crocuta
  *****

  Oldřich Daňek měl vždycky štěstí na kvalitní televizní zpracování svých textů (ostatně si je mnohdy sám režíroval). Tohle je rozhodně jedno z nejlepších.(29.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace