poster

Dialog s doprovodem děl (TV film)

Drama

Československo, 1982, 53 min

Režie:

Pavel Háša

Kamera:

Petr Polák

Hudba:

Jiří Šust
(další profese)
 • Ivoshek
  *****

  V týlu kousek za Verdunem se snaží mladý lékař přesvědčit přiopilého generála o změně zažitého, ale v důsledku smrtícího postupu léčení hlubokých ran.... Minimalistická a nijak dlouhá záležitost, kterou výborně táhnou Preiss jako kpt. Flemming a Viklář jako generál (+ Boris Rössner, který se tu a tam mihne). Celé se to odehrává v jediné místnosti, jen občas to proloží historické záběry z fronty. Oldřichu Daňkovi se mimořádně povedl scénář, rozhodně to není nuda - celá debata obou hlavních protagonistů má výbornou gradaci, která mě udržela u obrazovky od začátku až do konce.(27.7.2008)

 • Snorlax
  *****

  Je to zvláštní, ale antimilitantní historik Daněk se nikdy nevykrádal. Říká se, že šperk je nejhezčí na krásné ženské, ale Daňkovy náhrdelníky krásné ženy nikdy nepotřebovaly, vystačily si klidně i s nepříliš pohlednými muži.(20.7.2014)

 • Aky
  *****

  Oldřich Daněk, Pavel Háša a Josef Vinklář - z toho nemohlo vzniknout nic jiného než malý do dokonalosti vybroušený diamant. Plný cynismu a humanity, zabalený do řádky bonmotů a bystrých dialogů.(12.7.2014)

 • Šandík
  ****

  Přestože tohle je opravdu kus výborného herectví, vyznívají hry Oldřicha Daňka přece jenom lépe jako komorní inscenace na divadle (například ve Viole) či v podobě rozhlasové hry. Síla jeho her totiž nesporně stojí a padá se slovem. Obraz tu při nejlepší vůli pouze sekunduje. Proto také pouze čtyři hvězdičky... Ne že by to bylo špatně zahrané... Televize zkrátka není vhodným médiem pro komorní herecký koncert, kterým Dialog s doprovodem děl bezesporu je... A ještě si dovolím faktickou rýpavou poznámku. Flemming sice opravdu "objevil penicilín" v tom smyslu, že si všiml jeho potenciálních lékařských možností, ale sám se na následném složitém a obtížném výzkumu vedoucímu k jeho praktickém lékařskému použití nijak nepodílel. Pointa příběhu je proto značně diskutabilní, protože nejen neodpovídá skutečnosti, ale navíc připisuje Flemmingovi zásluhy, kterém mu v žádném případě nepřísluší. Je to ovšem pointa "Daňkovsky" efektní, to se zase musí nechat... 80%(27.7.2008)

 • Jandos
  *****

  Pamatuji se jak jsem takhle jednou prepnul v noci na CT2 a nemohl jsem se odtrhnout. Pochybuju ze dnesni ceskatelevize je schopna vyprodukovat neco aspon trochu srovnateleneho .....(16.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace