Dialog s doprovodem děl (TV film)

Československo, 1982, 53 min

Pavel Háša

Petr Polák

Výborný scénář Oldřicha Daňka v neuvěřitelném podání dvou hlavních představitelů, kteří jsou téměř celou dobu v záběru. "A PROČ S TÍM LEZETE ZA MNOU? Kolik frontových lékařů jste přesvědčili? - Můj milý skotský kapitáne, dnes vůbec zbytečně umírá příliš mnoho lidí."(30.11.2005)

Oldřich Daněk, Pavel Háša a Josef Vinklář - z toho nemohlo vzniknout nic jiného než malý do dokonalosti vybroušený diamant. Plný cynismu a humanity, zabalený do řádky bonmotů a bystrých dialogů.(12.7.2014)

Oldřich Daňek měl vždycky štěstí na kvalitní televizní zpracování svých textů (ostatně si je mnohdy sám režíroval). Tohle je rozhodně jedno z nejlepších.(29.8.2007)

Naděje nebo iluze? Brilantní dialog zdvořilého důstojníka a nezdvořilého generála v podání vynikajícího Josefa Vinkláře a Viktora Preisse. Jedna z nejlepších Daňkových televizních her.(22.5.2016)

Pamatuji se jak jsem takhle jednou prepnul v noci na CT2 a nemohl jsem se odtrhnout. Pochybuju ze dnesni ceskatelevize je schopna vyprodukovat neco aspon trochu srovnateleneho .....(16.2.2012)