Útěk z vězení (TV seriál)

Prison Break

• slovenský

Prison Break: Útek z väzenia

Thriller / Drama / Akční / Krimi

USA, 2005, 81x42 min

Ramin Djawadi

Dominic Purcell, Wentworth Miller, Robert Knepper, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, William Fichtner, Wade Williams, Peter Stormare, Rockmond Dunbar, Robin Tunney, Stacy Keach, Paul Adelstein, Silas Weir Mitchell, Lane Garrison, Muse Watson, Holly Valance, Marshall Allman, Danay Garcia, Kim Coates, Michael Rapaport, Robert Wisdom, John Heard, Michelle Forbes, Camille Guaty, Diana Scarwid, John Billingsley, Phillip Edward Van Lear, Kurt Caceres, Mac Brandt, Leon Russom, Patricia Wettig, Christian Stolte, Robert Pralgo, Matt DeCaro, Frank Grillo, James Zahn, Callie Thorne, Kevin Dunn, Kristin Lehman, Jessalyn Gilsig, Jodi Lyn O'Keefe, JB Blanc, Kaley Cuoco, Al Sapienza, Cullen Douglas, Lea Coco, Reynaldo Gallegos, Michael Gaston, Dameon Clarke, Michael Cudlitz, Mark Harelik, Julio Cedillo, Barbara Eve Harris, Adina Porter, Reggie Lee, Chris Vance, Carlo Alban, Laurence Mason, Alexandra Lydon, Shannon Lucio, Michael O'Neill, Cress Williams, Reese Madigan, Tara Karsian, Dale Waddington, Heather McComb, Brian Poth, Demi Lovato, Stacy Haiduk, Keith Szarabajka, Mike Gomez, Graham McTavish, Mark Pellegrino, Denise Crosby, Kathleen Quinlan, Titus Welliver, John S. Davies, Channon Roe, Sala Baker, Crystal Allen, John Getz, Scott Alan Smith, Gianni Russo, Ricki Noel Lander, Jude Ciccolella, Ted King, Chelcie Ross, William Mapother, Jon Huertas, Alex Fernandez, Bonnie Burroughs, Lori Petty, Chris Bruno, Danielle Campbell, Joseph Sikora, Rey Hernandez, Ray Austin, Tony Denison, Marco Rodríguez, Aisha Hinds, Daniel J. Travanti, Dot Jones, Kirk B.R. Woller, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Anthony Azizi, Brandon Tyler Russell, Richmond Arquette, David Precopia, Joe Sabatino, Andrew Rothenberg, Dominic Keating, Ian Bohen, Morgana Shaw, Raphael Sbarge, Mike Foy, Castulo Guerra, Stuart Greer, Jimmy Gonzales, David Starzyk, Jonh McIntosh, Brett Brock, Rich Komenich, Alex Meneses, Ranjit Chowdhry, Reno Wilson, Michael McGrady, Anthony Starke, Jennifer Hetrick, Tracy Letts, Allyn Carrell, Jonny Cruz, Pete O. Partida, Jason Konopisos, Dan Braverman, Van Quattro, Larry Jack Dotson, Arianne Martin, J.J. Perry, Mike Bacarella, Gerardo Davila, Summer Selby, Jeff Perry, Justin Meeks, David Born, Luis Rolon, Scott Jaeck, Tina Holmes, Joe Minoso, Randy Flagler, David Clennon, Romy Rosemont, Dane Rhodes, Kenneth Wayne Bradley, Derek Phillips, Ramón Franco, Dylan Kenin, Marcus Hester, Amy Aquino, Lidia Porto, Steve Coulter, Bruno Gunn, Bruce A. Young, Daniel Zacapa, Cynthia Kaye McWilliams, Kristin Malko, Dylan Minnette, Katie A. Keane, José Zúñiga, Derek Ray, Allison Tolman, Clint Jung, Jim Klock, Karin Anglin, Kurt Naebig, Katherine Willis, Kelvin Han Yee, Charles Baker, Werner Richmond, Crystal Mantecon, Darin Heames, Dendrie Taylor, Lanette Fugit, Ravil Isjanov, Rachel Cerda, Sufe Bradshaw, Grover Coulson, Rebecca Spence, Christopher Berry, S. E. Perry, Tim DeZarn, Sam Medina, Megan Henderson, Steven Chester Prince, Todd Terry, Andrew Sensenig, Wilbur Fitzgerald, Ian Patrick Williams, David Grant Wright, Deanna Dunagan, Gabriel Luna, Marc Macaulay, Keith Diamond, Nick Roth, Ron Gonzalez, Eddie J. Fernandez, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Jason Douglas, Zachary Laoutides, Carlos Guerrero, Matthew Tompkins, Elimu Nelson, Ashley Boettcher, Linara Washington, Frank Maharajh, Braden Moran, Davi Jay, J.D. Evermore, Ron Yuan, Alec Rayme, Evan Gamble, Conor O'Farrell, Joey Oglesby, Maria Serrao, Ben Loggins, Josh Ridgway, Daniel Ross Owens, Kevin Sizemore, Edrick Browne, Terry Dale Parks, James Hiroyuki Liao, Victor Pagan, Rolando Boyce, Jason Davis, Michael Bryan French, Lester Speight, Michael Wiseman

I. séria: Je pravda, že doba praje „iným“ televíznym seriálom ("24", "Nezvestní") a "Prison Break: Útek z väzenia" nie je za žiadneho lúzra, aj keď moje srdce si príliš nezískal. Lepšie, ako "Nezvestní", to už z princípu nemá prečo byť - už preto, že hrdinov je podstatne menej a ich psychológia je na úrovni... Bretta Ratnera... ktorý režíroval "náhodou" prvý diel. Takže, ak vám nesadne titulný šialene potetovaný Wentworth Miller a jeho seriálový bad brother Dominic Purcell (je pravda, že obaja sú asi takí kvalitní herci, ako ja...), potom máte problém, pretože žiadne ďalšie „poriadne“ postavy vám táto televízna šou neponúkne (dokonca ani "ksicht" Stormare ma nebavil). K tomu si prirátajte nudnú sprisahaneckú rovinu (odohrávajúcu sa mimo väzenia) a zistíte, že okrem samotného adrenalínového, až strašidelne detailne plánovaného pokusu o shawshankský útek, vám tento seriál príliš neponúka. Na prvú sériu to ale stačí bohato.(29.1.2007)

Špička mezi seríály, které můžete v současné době sledovat. Michael Scoeflield je pořád ve formě a ačkoliv jsem od druhé série čekal, že půjde o zbytečné natahování geniální 1.série byl jsem opravdu překvapen. Je to pořád síla. Každej díl je svižně natočen. Navíc ve druhé sérii přibyl do role záporného detektiva herec Wiliam Fichtner, který seriálu dodává pěknou dávkou napětí a noblesy. Nezbývá mi nic jinýho než Prison Breaku popřát aby se pořád držel i nadále a neztrácel na kvalitě.(8.3.2007)

Hodnotím jen tři sezony, co se týká čtvrté, budu raději předstírat, že nevznikla a byl to jen zlý (i když poměrně legrační) sen:-)(6.12.2007)

přátelé, tento seriál je pro mě o chlup lepší než odložené případy a o maličko horší než ztraceni.. takže tak.. kdyby byl na nově v odpoledních hodinách, zkoukla bych asi víc dílů, ale čekat na to do půl desátý a ještě tím ztrácet čas, když jde na čt2 liga mistrů, tak to fakt ne.. jooo a ještě vzkaz pro chytráky, kteří mají patent na to, po kolikátém díle se má seriál hodnotit: hodnotim po druhém a půl díle a seru na vás!!:o)(4.10.2007)

Seriál začíná amatérským přepadením banky. Poté je banka obklíčena policii a Michael Scofield je zatčen a následně odsouzen na 5 let do státní věznice Fox River, kde na svoji popravu čeká Lincoln Burnows.... jeho bratr (odsouzený za zabití bratra viceprezidentky.). Takže je ve vězení, s čerstvým tetováním, vzděláním ve stavebnictví, technickým myšlením a především má informace. Ví o každém důležitém vězni. A nastupuje cestu vzájemných úsluh a zkoušek důvěry. S jediným cílem, dostat svého bratra, o jehož nevinně je přesvědčen, z vězení. Naplánoval každý krok, všechny eventuality „Všechny možnosti? Možná máš plány tady toho místa, ale něco ty plány neukazují ..... lidi.“ Ano, lidi jsou velká, nevyzpytatelná neznámá vždycky! A nejenom ti ve vězení i mimo něj se hraje vysoká hra. Napínavé, chytré, strhující. V rozhodování mezi 4-5* mně pomohl okouzlující kukuč a chlapecký úsměv Wentwortha Millera. Ten kluk by mě utáhnul na vařený nudli :-).(21.2.2006)