Elfen Lied (TV seriál)

Animovaný / Akční / Drama / Horor / Psychologický / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 13x25 min

Předloha:

Lynn Okamoto (komiks)

Samá krv no super! To milujem, ale to bolo asi tak jediné čo som na tom tak veľmi milovala....(10.1.2013)

• Suzana

?!(19.1.2009)

Po všetkých stránkach vynikajúca a emočne silná záležitosť, ktorá môže veľmi ľahko vyvolať mylný dojem telenovelovosti a zbytočnej brutality či nahoty. Seriál však vďaka spojeniu nespojiteľného vytvára vyrovnaný celok, kde jedno pôsobí ako katalyzátor toho druhého a opačne. Cez každú postavu vyrozprávaný mnohovrstevnatý príbeh naviac v závere naberá čoraz silnejšie prvky osudovosti a tragédie a vyvrcholenie nechá úplne chladného snáď len niekoho, kto úplne neporozumel o čo tu v prvom rade išlo. A som rád, že to nie je môj prípad.(10.11.2009)

Nádherný seriál, u kterého mi ale něco chybělo... nedokážu vyjádřit přesně co, ale nějakých 10 dílů jsem nemohla pochopit, proč má tak vysoké hodnocení. Příběh není špatný nebo nudný - a to ani chvilku, každý díl skončil, než jsem si vůbec stihla uvědomit, jak dlouho u něj sedím, ale občas mi přišlo, že by se z toho dalo vyždímat víc. No posledních pár dílů mě ale tak dorazilo, že jsem nakonec i já nechala proniknout Elfen Lied do svého srdce. Takže, hoši, já jsem se narozdíl od vás nezamilovala... do Elfen Lied, ale můžu říct, že jsem se s ním celkem pěkně spřátelila ;).(8.12.2006)

Já jsem se překvapivě nezamiloval do tolik Nyu/Lucy jako do Nany, ta jediná to naivně myslela vždy dobře a snažila se zavděčit. Jinak Elfen Lied je komplexně pojaté, srdceryvné a nervy drásající romatické/akční/scifi/fantasy japonské anime, jde v něm o nepochopení, lidské předsudky a především lásku. Co se týče krve a erotických scén, myslím si, že ty dělají tento seriál jedinečným a rozhodně nejsou samoúčené. Nezamiloval jsem se do postavy, ale do seriálu samotného. Nejde nemilovat. Nyu? Nyu!(15.12.2009)

• - Latinská píseň – nebo spíše modlitba – nazvaná „Lilium“ pojednává o květině cudnosti. (Shley)

• - Ve 2. epizodě 1. série "Wipe Out" drží Lucy samopal v levé ruce, stejně je tomu i v komiksové předloze. Levorukost byla přitom v Japonsku tradičně vnímána negativně, stejně jako v mnoha jiných zemích. (Mates2106)

• - V manga komiksu mají jednotliví dicloniusové rozmanitou barvu očí a vlasů, stejně jako je tomu u normálních lidí. Například Kaede je zelenooká a Mariko blonďatá. (Shley)