Adamova jablka

Adam's Apples

Komedie / Drama / Mysteriózní

Dánsko / Německo, 2005, 94 min

Jeppe Kaas

Scénář: Anders Thomas Jensen .. Plná nůše lehkonoze balancující absurdity. Zakousněte se.. 75%.(30.10.2008)

Očividne je zbytočné opisovať dokonalosť deja, myšlienky a spracovania príbehu, to jednoducho treba vidieť. Podobný nápad sa môže zrodiť len raz a som rád, že film nevznikol pod hollywoodskym, alebo iným komerčným dohľadom. Presne takýto štýl drámy, s nehorázne trpkým, až čiernym humorom ma vie dostať. Jensen si nedáva ani v najmenšom servítku pred ústa, s krutosťou sa nebabre a podáva nám surový príbeh nie pre každého, ktorý však dokáže s človekom pohnúť. A navyše som zistil, že dánčina je veľmi pekne počúvateľný jazyk. 95%.(3.1.2008)

Mám radost z každého nácka, který umí upéct jablečný koláč. A když je to pod přísným dozorem pozitivïtou postiženého kazatele, tak to může mít grády. A ono je to má. I když to komedie zase tak moc není, tak mne upřímně rozesmály Khalidovy střelecké výstupy i cynismus doktora a co se týká vystřelení nádoru kulkou z hlavy, tak to si ještě budu muset rozmyslet.(12.4.2013)

Tak nevím, ale přišlo mi, jako by tento film psali dva různí lidé. Realista napsal první, vynikající, vtipnou a zároveň zajímavou polovinu. U této půlky jsem si říkal, že tento film je originální, chytrý a chce něco říct. Už jsem začínal přemýšlet o vysokém hodnocení, když najednou film sklouzne do své druhé poloviny. A tu jako by psal nějaký náboženský fanatik o tom, jak by to MĚLO podle něj na světě fungovat. SPOILER! Nebo si opravdu myslíte, že se člověk úplně od základu změní za nějakých šest týdnů? Že se z člověka, jemuž do jeho karty napsali "zlo" a který vzhlíží k fotce Adolfa Hitlera, stane humanista? Opravdu tohle někdo myslel vážně? Tomu jsem ani na minutu nevěřil. Fakt ne. A právě konec mě dorazil. KONEC SPOILERU! Adam's Apples je dobrý film. Bohužel jen dobrý. Ve své první půlce se mnohokrát přiblížil k pojmům jako "skvělý, chytrý, originální" ale ve své druhé to šlo spíše k "průměrný, nudný a (hlavně) utopický". Škoda, potenciál tam byl… 60 %.(13.2.2012)

A vidíte, kurva, že to jde! Nasrat nám do hlav propagandu v nedoslovném znění, tedy cca, neboli cirka: ,,pouštní opička je největší frajer, nácky multikulturalismus vyléčí, víra je pro frajery a smrt je jen trest za to, když nejsi dosti homoplný"! Vynikající mišmaš, u kterého si i značně otrlý honichvost několikrát smíchy slintne na límec. A jednou, dvakrát se nechtěně zamyslí. Což... je k nedocenění.(5.11.2016)

• - Film Adamove jablká sa natáčal v dánskom mestečku Fåborg. (MikaelSVK)

• - Zábery, kde vrany lietajú okolo stromu, pochádzajú z filmu Vtáci (1963). (Fejpof)

• - Podle filmu o filmu na DVD měly být vrány zobající jablka původně ztvárněny pomocí počítačové animace, než se ukázalo pár Čechů se "zásobami" trénovaných vran, s jejichž pomocí se pak scény v klidu a za minimální náklady natočily. Na filmu se tak podílela i česká společnost Fauna a Film Praha. (akisha)