Pururambo - prales, kde se zastavil čas

• Česko

Pavol Barabáš

Pavol Barabáš

Maroš Kramár (vyp.)

Matej Beneš

Pro milovníky přírodopisných dokumentů o málo probádaných končinách a jejich obyvatelstvu je Pururambo určitě zážitek jako hrom. Já v něm viděl jen monotónním hlasem doprovázené obrázky z džungle. Možná jsem až moc navyklý na filmy Wernera Herzoga, možná jsem šáhl hodně mimo svoje žánrové spektrum. Ale každopádně mě Pavol Barabáš ničim neohromil.(3.6.2007)

Jeden z nejzajímavějších dokumentů, co jsem kdy viděla. Zapomněla jsem na všechno kolem sebe a jen jsem s úžasem sledovala našince a domorodce, jak se tam žije, jakými pověrám věří, například, že pohlavnímu styku nepřisuzují narození děcka. No, když jsem viděla vybavení domorodců, tak jsme na chvíli také pochybovala....velmi zajímavé:-) To jak jedí termity a velké larvy, které jsou velkou pochoutkou, jak počítají, zkrátka film plný překvapení a já jsem ráda, že jsem tady a mohu to sledovat jen s hrnkem horké kávy a monitorem před sebou. Doporučuji.(15.10.2016)

Krásne dobrodružstvo, prekrásny dokument a vôbec prvý, ktorý ma dokázal rozplakať. Jedinečná výprava do najdrsnejších zákutí našej planéty prináša pasívnym dobrodruhom ako som ja to najslastnejšie uspokojenie. 95%.(24.12.2009)

Při vší skromnosti se nepokládám za úplného sraba, ale před odvahou Barabáše a spol. se můžu tak leda sklonit až pod zem. A rozumět slovům o nenávisti k ostrovu stvořenému v poslední den a v tom posledním dni stvoření setrvávajícím i o neschopnosti se tam nevracet znovu a znovu. Jsou místa a lidé, v jejichž případě vás každý váš pokus o odchod nebo útěk strhne zpátky jako zalasovaného mustanga.(27.8.2008)

Tajuplný svět, který nám pomohl Pavol Barabáš přiblížit ... no .... bylo to drsné, velmi skutečné a díky úžasnému čtenému komentáři Maroše Kramára jsem přestala louskat ořechy na pečení cukroví a celou skoro hodinu jsem s úžasem sledovala tento dobrodružný dokument :-)(5.12.2012)

• - Hneď ako sa Pavol Barabáš vrátil z expedície, podstúpil operáciu kolena. Po nej sa pustil do spracovania materiálu. (Jadro)