poster

Satan přichází

 • USA

  Omen, The

 • SK název

  Satan prichádza

 • SK název

  Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (271)

 • Tosim
  **

  Jediné, co v téhle unylé a předvídatelné záležitosti stojí za zmínku, je Liev Schreiber a čím dál tím víc lepšící se Marco Beltrami. Tenhle film není pro blbé, jen "pro zpožděné," takže já si honem opatřím originál. Jen doufám, že tvůrci nechystají pokračování ve stylu "Damien kandiduje na prezidenta USA."(9.8.2006)

 • Tom Hardy
  **

  Slaboučký remake točený "pro blbé" (každá událost je jasná 5 minut dopředu a pokud možno co nejvíce vysvětlená). Žádné rafinované budování atmosféry, jen laciné lekačky (leč nutno uznat, ta na hřbitově je výborná). S původním filmem to má, co se atmosféry týče, minimum společného... spíš to vypadá, jak nepovedený další díl Nezvratného osudu, mixnutý Kruhem a perverznější verzí Harryho Pottera. Přesto ten film má jednu hlášku, která se pro mě stává kultovní (a vyřkne jí nejlepší herec filmu David Thewlis): "Když teče do bot, nikdo není atheista."...(1.6.2006)

 • lebowski
  ****

  Tento film není remake Omenu z roku 1976, je to přepis románu Davida Seltzera, jako adaptace knihy je to velmi dobré a i jako horor to má správnou atmosféru(23.11.2006)

 • Djkoma
  ***

  O dvacet let později, když se šestky setkají v tajemném trojčíslí, ďábel se vrátí na svět... Remake původního filmu The Omen s příběhová linie až na pár drobností identickou, ale bez působivé hudby. Herci jsou slušně vybraní a nedělají ani na vteřinu ostudu. Nejvíc mě zaráží, že remake nevyužívá hlavní zbraň původního filmu, hudby(a z ní vycházející atmosféry), a výrazně zvýšil tempo. Obyčejně bych to ocenil, ale u podobně laděného hororu to prostě není správné. Výsledná atmosféra je slabší, ale zase pro dnešního diváka přístupnější, stejně jako obohacení o snové pasáže. Rozhodně ne pokažený remake, jen je modernější i při zachování celého příběhu, ale kdo se opravdu bál? Ten kluk byl nějakej divnej, ale bez Ave Satani to není ono... (průhlednější konec být nemusel)(14.2.2010)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $54,607,383Tržby Celosvetovo $119,496,523Tržby za predaj DVD v USA $14,247,049 //počet predaných kusov 690,404║ Vidieť v dobre ozvučenom kine a poriadne sa polakať, tak tento efekt si to u mňa splnilo, režia od Johna Moore dosiahla straviteľný štandart, herecké obsadenie Schreiber-Stiles-Farrow-Thewlis-Postlethwaite splnilo svoj účel, tým že spestrilo známy dej a ja som si len musel od nadšenia, že raz za čas ma v kine niečo dobre aj vysraší, kúpiť ešte raz lístok aby som mohol nasytiť svoje chúťky. "Jeden z vydarenejších remakov" /videl v kine: 85%/(12.6.2006)

 • imf
  **

  Nejzbytečnější remake všech dob. Moore operuje s omezeným rozpočtem, nedokáže z herců, ani vyumělkovaného prostředí vykřesat atmosféru a starý příběh s novou fasádou místy působí až směšně. Naprosto nudné peklo pro všechny znalce originálu, nevýrazná a vysušená hororovka pro nováčky. Vraťte se k Donnerově verzi a tohle hezky roztrhejte, spalte a nechte rozptýlit do čtyř různých veletoků.(31.5.2006)

 • tron
  ****

  „Videl som jeho matku.“ – „Správne. Moju ženu.“ – „Nie nie. JEHO MATKU.“ – „No veď hovorím, bola to moja manželka.“ – „Pán Thorn, jeho matkou bol šakal." A prečo nie, dočerta? Iste, remake klasického satanského hororu Richarda Donnera zo 70. rokov 20. storočia je úplne zbytočný. Ale keď už vznikol, je podľa mňa taký dobrý, ako mohol byť. Audiovizuálne zaujímavá réžia, výborný scenár (je fuk, že je plus mínus kópiou originálu, jedna dôležitá zmena tu ale je SPOILER Thorn od začiatku vie, že chlapec je "podhodený" SPOILER) a perfektné herecké obsadenie (nielen prekvapivo sympatický pár Julie Stilesová a Liev Schreiber, ale i Thewlis, Gambon, Postlethwaite či Rosemary Farrowová) vyháňajú tento „zbytočný“ a „doslovný“ remake na poctivých 80%. Van Santovo PSYCHO ukázalo, že väčšinou to nevyjde. Ale Ír John Moore ukázal, že občas áno. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/180969/Satan-prichadza-2006-80.html(28.4.2007)

 • Slasher
  **

  Další z naprosto umělých hororů, zde se rozhořčení ještě násobí ostudou pro původní verzi. Dívat se na to rozhodně dá, ale nevidím jediný důvod proč být rád. Nulová atmosféra je nutně občas ochucena lekavými momenty, ale to je jen laciný trik. V čele hereckého obsazení stojí známá tvář Liev Schreiber a on si svojí roli ještě se ctí odpracoval.(15.8.2006)

 • Djoker
  *

  Znovu jsem se nechal nachytat na podobnost názvu s jedním kultovním hororem a znovu jsem litoval. Atmosféra žádná, herci příšerní a nebýt jedné povedené scény ve stylu Nezvratného osudu, tak už by to dávno smrdělo odpadem.(14.2.2010)

 • Tuxedo
  *

  Unylý remake klasiky, který bude nezasvěcenému divákovi připadat spíše jako mix Nezvratného osudu a Konce světa. Nutno dodat, že casting je příšerný.(6.6.2006)

 • Hal_Moore
  **

  Původní Omen jsem neviděl a i přesto mě film nevyděsil ani na minutu. Dvakrát jsem se teda lekl, ale to je na hodinu a třičtvrtě dlouhý film zatraceně málo. John Moore po Za nepřátelskou linií kvalitativně klesá a je to škoda. Dával jsem mu alespoň trochu světlou budoucnost. Obsazení je tragické a Lev Schreiber je toporný až běda. Jediná, která trochu hraje je Julia Stiles. Tu mám velice rád a i tady ukázala, že umí. Výraz malého kluka byl sice hrozivý, ale strach ani úzkost ve mně neprobudil. Ve vysokém nadprůměru je tak pouze hudba Marca Beltramiho. Jsem zklamán, protože Konec světa ani Stigmata zatím nebyla překonána.(12.11.2006)

 • Hitman_47
  ****

  No originálu to sice nesahá ani pod kotníky, ale když se na to mrknu jako na "film, který není remakem", tak jsem spokojenej...to, co jsem od toho očekával jsem dostal + něco navíc.(28.10.2006)

 • Kaka
  **

  V podstatě přesná kopie původního filmu, která je relativně zručně zasazená do současného světa plného mobilních telefonů a rychlých aut. Pro člověka, který neviděl Donnerův kousek, bude nový Omen určitě solidní zážitek, neboť Moore se držel předchůdce tak přesně, že se zde do detailu opakují i některé konkrétní scény, takže se po obsahové stránce skutečně moc pokazit nedalo. Malý Damien je zde však o poznání slabší. Moore neumí dost dobře tvořit temnou atmosféru, takže si vypomáha vizuálními bombami jak jen to jde. Ať už jsou to scény na hřbitově (psi), nebo fanatická pečovatelka (auto). Právě zde bohužel naráží kosa na kámen, neboť Moore je typicky akční režisér a některé scény jsou až příliš dynamické a rychlé (roztěkaná ruční kamera, rychlé střihy) a vzhledem k celkovému konceptu filmu působí dost rušivě. A co měly probůh znamenat ty rádoby Italské sekvence, když se herci pohybovali v uličkách za Národním divadlem... Relativně zbytečný remake, který je chvílemi až příliš vyumělkovaný a upjatý na předchůdce.(31.5.2006)

 • Trellíno
  *

  Zbytečnost, která mě zase jednou pořádně rozštípla. Napětí nulové, scénář k zblití (jak jinak otitulovat paskvil, ve kterém se nacházejí scény jako ta s jahodama nebo ta s jeptiškou, WTF???????), herecké výkony snad až na Thewlise tragické. Kdepak, nebudu se rozčilovat nad nejzbytečnějším filmem posledních let, protože za to prostě tahle slátanina vůbec nestojí. Jdu si pustit originál a budu doufat, že na dnešní zážitek hodně rychle zapomenu.(31.5.2006)

 • Rex Mundi
  ***

  Nový Omen sa mi páčil o triedu viac ako starý. Videla som oba v jeden víkend a súčasné spracovanie mi padlo po chuti mysterióznejším prístupom, budovaním chladnej atmosféry za pomoci modernej architektúry aj interiérového dizajnu (stále mám pred očami scénu z rozľahlej studenej kúpeľne) i poukázaním na meniaci sa vzťah medzi matkou a synom. Juliu Stiles za normálnych okolností vôbec nemusím, ale táto rola jej sadla ako uliata. Typicky "investigatívny" David Thewlis, skvelý Pete Postlethwaite a Mia Farrow démonickejšia než jej zverenec - táto trojka ťahala film k vyššej kvalite, než by som u remaku čakala.(25.2.2008)

 • Reiniš
  ***

  Už to tu sice bylo několikrát, ale i tak ten malej spratek pořád dokáže vyděsit. Film rutinního Johna Moora sice nepřináší nic nového, v záplavě tupých amerických béček je přesto příjemným osvěžením. Po audio-vizuální stránce samozřejmě není co vytknout, herci jsou dobří a kvůli českým lokacím filmu odpustíte i nějaké ty nelogičnosti a nedostatek invence.(11.1.2009)

 • Mahalik
  *

  Mám takový nápad za pár měsíců k nám příjde datum 6.6. 2006, co kdybychom vytvořili nějakej remake, kterej přiláká davy lidí do kin? Co takhle třeba Omen, ten je docela dobrej ne? A navíc ho ještě nikdo nepředělal? Seženeme nějaký náznámý herce a když tak přidáme Davida Thewlise a Michaela Gambona, aby se neřeklo. 25 melounů stačí, lidi to vlastně ve výsledku ani nepoznaj... Co takhle nechat ten úplně stejnej scénář z roku 76 ,aspoň nás kritici nesetřou za to, že jsme zničili originál a vložili do něj úplně nesmyslné dějové zvraty. Zkusíme to natočit v.. no...jak se jmenuje ta malá zem... Česká republika, ty prej nemaj moc nároky..... ---tak asi tak nějak podle mě přemejšlel producent, když si chtěl nahamonit kapsu prachama. No a vyšlo mu to , lidi do kina přišli a nechali tam docela velký prachy. Tak co vyrobíme přístě, pánové??? Co takhle remake Forresta Gumpa ve které hlavní roli bude hrát Eddie Murphy......(26.4.2007)

 • petero
  **

  Sledovať kópiu kultového hororu je fakt nuda. Film ma v podstate ničím neprekvapil. Moore ja akčný režisér a toho by sa mal držať. Atmosféra, herecké výkony a ani gradácia deja nedosahujú kvalít originálu. A výber v skutku opozeraných hercov mi tiež nesadol. Strach z nemého Satanovho potomoka v podaní malého nasratého decka bol tiež za 0 bodov. V podstate sa mi páčil len výkon Damienovej opatrovateľky v podaní Sissy Spacek, scénka z nemocnice a posledný útok rotvajlera. Moja obľúbená scénka z etruského cintorína ostala tiež neprekonaná, pretože sa odohrala príliš rýchlo a nádych zahmleného prostredia vystriedala len okolitá tma.(13.10.2006)

 • sepp
  **

  Ach jo, co taky cekat od filmu, ktery byl natocen snad jen kvuli tomu "magickemudatu". Celkem prisernost.(6.6.2006)

 • MM_Ramone
  *

  Po tom čo som si počas predchádzajúcich troch dní pozrel kompletnú trilógiu "Omen", nemôžem byť s týmto zbytočným remakeom vôbec spokojný. Pre mládež, ktorá nepozná pôvodné filmy to môže byť zaujímavé. Ale aj tak je to zhovadilosť takto drancovať staré klasiky s vidinou bohatých ziskov. To robia iba kultúrni barbari. Vypočítaví biznismeni pre ktorých je slovo umenie len prázdnym pojmom. Čoho sa ešte dožijem? Premaľujeme DaVinciho Monu Lisu žiarivými farbami? Prepíšeme Sheakespearovho Hamleta do súčastného slengu? Oblečieme Michelangelovu sochu Davida do drahých značkových šiat? Alebo namontujeme kvôli úspore energie na katedrálu Noter-Dame v Paríži plastové okná? *(17.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14