Satan přichází

Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• ivishka

Může obsahovat SPOILERy. Zběsilá snaha Mii Farrow zachránit malého satánka mě minimálně udivovala. Nutno říci, že jsem rozhodně neplánovala koukat na novou verzi. Ze začátku se mi tento nápad docela zamlouval třeba už kvůli tomu, že tam hrají Liev a Julia. Jenže ani v takovémto žánru se neobejdete bez zklamání. Lekla jsem se pořádně pouze jednou a to je na takový horor docela málo. Zdá se mi, že většinou remake je od původní verze na míle vzdálený.(2.10.2013)

• MM_Ramone

Po tom čo som si počas predchádzajúcich troch dní pozrel kompletnú trilógiu "Omen", nemôžem byť s týmto zbytočným remakeom vôbec spokojný. Pre mládež, ktorá nepozná pôvodné filmy to môže byť zaujímavé. Ale aj tak je to zhovadilosť takto drancovať staré klasiky s vidinou bohatých ziskov. To robia iba kultúrni barbari. Vypočítaví biznismeni pre ktorých je slovo umenie len prázdnym pojmom. Čoho sa ešte dožijem? Premaľujeme DaVinciho Monu Lisu žiarivými farbami? Prepíšeme Sheakespearovho Hamleta do súčastného slengu? Oblečieme Michelangelovu sochu Davida do drahých značkových šiat? Alebo namontujeme kvôli úspore energie na katedrálu Noter-Dame v Paríži plastové okná? *(17.2.2009)

• matestlust

další do tuny coveru na starou klasiku,se kterýma bych si ztěží utřel zadek...(15.10.2008)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $54,607,383Tržby Celosvetovo $119,496,523Tržby za predaj DVD v USA $14,247,049 //počet predaných kusov 690,404║ Vidieť v dobre ozvučenom kine a poriadne sa polakať, tak tento efekt si to u mňa splnilo, režia od Johna Moore dosiahla straviteľný štandart, herecké obsadenie Schreiber-Stiles-Farrow-Thewlis-Postlethwaite splnilo svoj účel, tým že spestrilo známy dej a ja som si len musel od nadšenia, že raz za čas ma v kine niečo dobre aj vysraší, kúpiť ešte raz lístok aby som mohol nasytiť svoje chúťky. "Jeden z vydarenejších remakov" /videl v kine: 85%/(12.6.2006)

• InJo

Úplné zatracení si to nezaslouží, ale jako remake je to tak zbytečné a nevýrazné, až je to k pláči. Dějově z 95 % totožné s originálem (a to těch vlastních 5 % je spíš ke škodě), s horšími hereckými výkony (díky charakternímu herectví Gregoryho Pecka jsem ochoten původní verzi odpustit skoro všechny hypotetické nedostatky), rutinní videoklipovou režií a bez nesmrtelné Goldsmithovy hudby. Štvalo mě, že snad všechny scény úmrtí, které jsou v Donnerově klasice lahůdkově gradované a kulervoucí, jsou zde neodpustitelně odfláklé a ke strachu tudíž nedonutí pravděpodobně (a zaslouženě) nikoho (obdobně je na tom třeba i pasáž v zoo). Jinak přirovnávání ke KRUHU a zejména k NEZVRATNÉMU OSUDU jsou opravdu trefná... Bez znalosti originálu za 3*, ale zapomenutelné a fádní to bude připadat zřejmě všem. 40 - 50 %(14.2.2010)