Satan přichází

Omen - Satan prichádza

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

Tento film není remake Omenu z roku 1976, je to přepis románu Davida Seltzera, jako adaptace knihy je to velmi dobré a i jako horor to má správnou atmosféru(23.11.2006)

• Djoker

Znovu jsem se nechal nachytat na podobnost názvu s jedním kultovním hororem a znovu jsem litoval. Atmosféra žádná, herci příšerní a nebýt jedné povedené scény ve stylu Nezvratného osudu, tak už by to dávno smrdělo odpadem.(14.2.2010)

No tak nový Damien dopadl tak nějak napůl. Úvodní scény s proroctvím a tak jsou docela zajímavé, jenže celý další děj je takový hodně bez atmosféry. Divák čeká kdy už jako ten náš satan junior něco provede, jenže když se něco stane, tak ve většině případů je to tak nějak bez nějakého důrazu nebo dopadu na diváka, prostě je to takové "normální". Několik trochu atmosferičtějších scének se ve filmu najde, třeba když se ozve ten jeho pes s velmi podivným vrčením nebo třeba při pátrání po jeho původu, utíkající kněz v dešti a pár dalších, ale tohle je ve filmu zase úplně zabité jinými scénkami, které staví na úplně těch nejlacinějších lekačkách, které celý film strašně sráží. V takovým Rosemary má děťátko nemuseli lekat nikoho aby udělali hustou satanskou atmosféru jak hrom. A v laciných efektech pokračují ještě třeba předělání klasiky s hlavou, která prostě působí jako aby jen tak narychlo a lacině "šokovala" diváka, který se na tento film dívá jako na svůj první horor v životě, prostě hrozně takové umělé. Dějově je to ale pořád docela slušné a zajímavé a hlavně je potřeba ocenit, že nic neměnili na vyznění jeho závěrečného rozuzlení. Co taky bylo v tomhle remaku fajn byl výběr herců, protože Liev Schreiber je výborný a charismatický herec s padnoucím hlasem a Julia Stiles má takovou hrozně milou tvářičku, takže se do role satanovy matky hodila fajn :). Malej satan junior ale zrovna dvakrát strašidelným dojmem ale nepůsobil a chvílema vypadal spíš jako na hlavu. Takže nakonec to byl prostě takový běžný horor, co úplně jako neurazí, ale rozhodně to není nějak závratná pecka a hodnotit to jen dvěma hvězdičkama bych chápala taky. Jo a toho gumovýho voldemorta taky mohli vynechat :).(4.7.2011)

• Kaka

V podstatě přesná kopie původního filmu, která je relativně zručně zasazená do současného světa plného mobilních telefonů a rychlých aut. Pro člověka, který neviděl Donnerův kousek, bude nový Omen určitě solidní zážitek, neboť Moore se držel předchůdce tak přesně, že se zde do detailu opakují i některé konkrétní scény, takže se po obsahové stránce skutečně moc pokazit nedalo. Malý Damien je zde však o poznání slabší. Moore neumí dost dobře tvořit temnou atmosféru, takže si vypomáha vizuálními bombami jak jen to jde. Ať už jsou to scény na hřbitově (psi), nebo fanatická pečovatelka (auto). Právě zde bohužel naráží kosa na kámen, neboť Moore je typicky akční režisér a některé scény jsou až příliš dynamické a rychlé (roztěkaná ruční kamera, rychlé střihy) a vzhledem k celkovému konceptu filmu působí dost rušivě. A co měly probůh znamenat ty rádoby Italské sekvence, když se herci pohybovali v uličkách za Národním divadlem... Relativně zbytečný remake, který je chvílemi až příliš vyumělkovaný a upjatý na předchůdce.(31.5.2006)

• Tosim

Jediné, co v téhle unylé a předvídatelné záležitosti stojí za zmínku, je Liev Schreiber a čím dál tím víc lepšící se Marco Beltrami. Tenhle film není pro blbé, jen "pro zpožděné," takže já si honem opatřím originál. Jen doufám, že tvůrci nechystají pokračování ve stylu "Damien kandiduje na prezidenta USA."(9.8.2006)

• - Seamovi Davey-Fitzpatrickovi během natáčení neřekli, že ztvárňuje satanova syna, tvůrci si mysleli, že je příliš mladý na to, aby to pochopil. (imro)

• - Kostel, do kterého jede Damian s rodinou, je kostel sv. Ludmily z 19. století. Tento kostel se nachází na náměstí Míru v Praze. (Chufu)

• - Pierce Brosnan a Jim Carrey se ucházeli o roli Roberta Thorna. (Chatterer)