Satan přichází

Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• ChewieDC

Asi nejzbytečnější remake poslední doby. Scénář naprosto přesně kopíruje vynikající atmosférický původní snímek, takže nepřináší vůbec nic nového. Tedy, dovolil si pár velmi malých změn, ale naprosto všechny jsou k horšímu. Kašle na nějaké budování napětí (kterým je původní Omen proslulý) a straší tím, že na nás něco bafne. Herci nemají co hrát, režisér pár záběrů zcela kopíruje podle originálu. Je to skoro tak špatné jako remake Psycha. Dvě hvězdy pro ty, kteří neviděli první Omen... a pokud ne, raději si ho pujčte na DVD než chodit do kina na tenhle film.(31.5.2006)

• kinej

Cože? Úplně zbytečný remake. Vyhozené peníze. Všichni kdo si tímhle filmem pošpinili prsty u mě nemají šanci.(14.10.2006)

• Richie666

Po všech stránkách impotentní kopie originálu z roku sedmdesát šest. Podobný případ jako poslední Poseidon - prostě mnohem horší a tudíž úplně zbytečné...(30.11.2006)

• - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)

• - Harvey Stephens, který ztvárnil Damiana v původním filmu Přichází Satan! (r. Richard Donner, 1976), si v novince zahrál jednoho z bulvárních reportérů. (imro)

• - Mia Farrow se snímkem vrátila do hororového žánru po téměř čtyřech dekádách od Rosemary má děťátko (r. Roman Polanski, 1968). (imro)