Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• Mahalik

Mám takový nápad za pár měsíců k nám příjde datum 6.6. 2006, co kdybychom vytvořili nějakej remake, kterej přiláká davy lidí do kin? Co takhle třeba Omen, ten je docela dobrej ne? A navíc ho ještě nikdo nepředělal? Seženeme nějaký náznámý herce a když tak přidáme Davida Thewlise a Michaela Gambona, aby se neřeklo. 25 melounů stačí, lidi to vlastně ve výsledku ani nepoznaj... Co takhle nechat ten úplně stejnej scénář z roku 76 ,aspoň nás kritici nesetřou za to, že jsme zničili originál a vložili do něj úplně nesmyslné dějové zvraty. Zkusíme to natočit v.. no...jak se jmenuje ta malá zem... Česká republika, ty prej nemaj moc nároky..... ---tak asi tak nějak podle mě přemejšlel producent, když si chtěl nahamonit kapsu prachama. No a vyšlo mu to , lidi do kina přišli a nechali tam docela velký prachy. Tak co vyrobíme přístě, pánové??? Co takhle remake Forresta Gumpa ve které hlavní roli bude hrát Eddie Murphy......(26.4.2007)

• MM_Ramone

Po tom čo som si počas predchádzajúcich troch dní pozrel kompletnú trilógiu "Omen", nemôžem byť s týmto zbytočným remakeom vôbec spokojný. Pre mládež, ktorá nepozná pôvodné filmy to môže byť zaujímavé. Ale aj tak je to zhovadilosť takto drancovať staré klasiky s vidinou bohatých ziskov. To robia iba kultúrni barbari. Vypočítaví biznismeni pre ktorých je slovo umenie len prázdnym pojmom. Čoho sa ešte dožijem? Premaľujeme DaVinciho Monu Lisu žiarivými farbami? Prepíšeme Sheakespearovho Hamleta do súčastného slengu? Oblečieme Michelangelovu sochu Davida do drahých značkových šiat? Alebo namontujeme kvôli úspore energie na katedrálu Noter-Dame v Paríži plastové okná? *(17.2.2009)

• Jamal

Další film o Damienovi, u mě teda zetím první, který mě nějak extrémě nenadchnul. Bylo tam sice pár pěkných scén ala Nezvratný osud, ale od děsivého názvu bych čekal víc. Kluk se mi ale docela líbil.(15.1.2007)

• Hal_Moore

Původní Omen jsem neviděl a i přesto mě film nevyděsil ani na minutu. Dvakrát jsem se teda lekl, ale to je na hodinu a třičtvrtě dlouhý film zatraceně málo. John Moore po Za nepřátelskou linií kvalitativně klesá a je to škoda. Dával jsem mu alespoň trochu světlou budoucnost. Obsazení je tragické a Lev Schreiber je toporný až běda. Jediná, která trochu hraje je Julia Stiles. Tu mám velice rád a i tady ukázala, že umí. Výraz malého kluka byl sice hrozivý, ale strach ani úzkost ve mně neprobudil. Ve vysokém nadprůměru je tak pouze hudba Marca Beltramiho. Jsem zklamán, protože Konec světa ani Stigmata zatím nebyla překonána.(12.11.2006)

Tento film není remake Omenu z roku 1976, je to přepis románu Davida Seltzera, jako adaptace knihy je to velmi dobré a i jako horor to má správnou atmosféru(23.11.2006)

• - Mia Farrow se snímkem vrátila do hororového žánru po téměř čtyřech dekádách od Rosemary má děťátko (r. Roman Polanski, 1968). (imro)

• - Kostel, do kterého jede Damian s rodinou, je kostel sv. Ludmily z 19. století. Tento kostel se nachází na náměstí Míru v Praze. (Chufu)

• - James Nesbitt měl původně hrát Jenningse. Role nakonec připadla Davidu Thewlisovi. (Chatterer)