Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• MáŠa

No, vzhledem k tomu, že už těch filmů začínám mít nakoukáno víc, tak tenhle film spíš zprdnu, i když jako udělaný není špatně. Je tu určitý náboženský námět (fuck off náboženským námětům), je tu určité napětí a strach, pak je tu takový ten krátkovlasý černovlasý chlapeček, který se v hororech používá místo těch nejstrašidelnějších bubáků, no a pak tu jsou i další věci. Jako film to ujde, ale už to prostě působí kýčovitě, nemluvě o tom, že scénárista byl pesimista a s osudem lidstva to vidí hodně špatně. Navíc u jiných filmů to bývá prostě tak, že tu existuje určitý hlavní hrdina, do kterého se divák v tělí a žije příběh s ním, ale tady jsou všichni takoví neosobní, zvlášť ten chlap, a umírají jak na běžícím páse. Konec měl být podle mě jiný.(30.8.2007)

No, tak tu máme dalšího Damiena po delší době. Nevím jak tohle mám přesně zařadit. Je to novější verze o satanovi - malém chlapci zvaném Damien. Klidně tomu říkejte i remake. Což se dá jasně poznat ze scén, které jsou téměř totožné k předchozím filmům. No, celkově ze začátku oznamuji, že to nebylo špatné. Velká pecka to není, ale kdyby nebyl tak pošahaný závěr, který mě zarazil a dokonce jsem měl hned po skonečení filmu spoustu dotazů, tak bych s odřenýma ušima tu 4 hvězdu dal, ale bohužel. Shrnuto v kostce. Je to mírným způsobem nadprůměrná záležitost či další Omenova verze, kde je mírná atmosféra, režijně zdatné scény s dobrými efekty a i scénář až na debilní finále je celkem solidní. Pozornost si film udrží po celou dobu. Nějaké hororové prvky se zde také najdou, ale moc jich není, ale nevadí. Film má svůj styl, kdo viděl předchozí omeny, tak ho film zaujme. Úvod byl takový rozporuplný, ale šlo to. Vemou si sirotka, s tím, že jeho máma o tom neví a myslí si, že je to její sny, nebot ten její umřel, ale to se při obtížném porodu matka nedoví - to zařídil její mažel, domluvem s otcem svatým. Svatým ? No prostě s tim věřícím, nevím jak se přesně ty týpci věřící jmenují. :D Film se do 1/2 pěkně rozjíždí, jevy dokazující, že malý kluk je satan. Záchvaty z kostela, kříže atd. Do 1 hodiny filmu se stane událost matce a pak následuje další, to mě pěkně zaujalo. Navíc režijně mě Moore potěšil, že dal 3 efektné zabití. Takže krásná práce s kamerou. Poslední půlhodinovka mě bavila už víc, ikdyž tempo a styl filmu byla daleko odlišnější než jak to vypadalo. Úplný konec pokazil snad vše co se dalo a pěkně mi to na výsledném dojmu z filmu ubralo. Hudba od Marca je vydařená jak vždy. Moore hezky zrežíroval technicky a kamerově film. Herci jsou v pohodě, hlavní hrdina sice nebyl nejlepší volbou, ale potěší role Davida Thewlise, kterého především znám jako nezapomenutelnou postavu Lupina z mé oblíbené série o Harry Potterovi. No konec to pokazil, přesto hodnotím na obstojných 66% = ***(28.7.2013)

• matestlust

další do tuny coveru na starou klasiku,se kterýma bych si ztěží utřel zadek...(15.10.2008)

Další holywoodská recyklace, ovšem tentokrát to dopadlo nad očekávání.(5.3.2007)

No tak nový Damien dopadl tak nějak napůl. Úvodní scény s proroctvím a tak jsou docela zajímavé, jenže celý další děj je takový hodně bez atmosféry. Divák čeká kdy už jako ten náš satan junior něco provede, jenže když se něco stane, tak ve většině případů je to tak nějak bez nějakého důrazu nebo dopadu na diváka, prostě je to takové "normální". Několik trochu atmosferičtějších scének se ve filmu najde, třeba když se ozve ten jeho pes s velmi podivným vrčením nebo třeba při pátrání po jeho původu, utíkající kněz v dešti a pár dalších, ale tohle je ve filmu zase úplně zabité jinými scénkami, které staví na úplně těch nejlacinějších lekačkách, které celý film strašně sráží. V takovým Rosemary má děťátko nemuseli lekat nikoho aby udělali hustou satanskou atmosféru jak hrom. A v laciných efektech pokračují ještě třeba předělání klasiky s hlavou, která prostě působí jako aby jen tak narychlo a lacině "šokovala" diváka, který se na tento film dívá jako na svůj první horor v životě, prostě hrozně takové umělé. Dějově je to ale pořád docela slušné a zajímavé a hlavně je potřeba ocenit, že nic neměnili na vyznění jeho závěrečného rozuzlení. Co taky bylo v tomhle remaku fajn byl výběr herců, protože Liev Schreiber je výborný a charismatický herec s padnoucím hlasem a Julia Stiles má takovou hrozně milou tvářičku, takže se do role satanovy matky hodila fajn :). Malej satan junior ale zrovna dvakrát strašidelným dojmem ale nepůsobil a chvílema vypadal spíš jako na hlavu. Takže nakonec to byl prostě takový běžný horor, co úplně jako neurazí, ale rozhodně to není nějak závratná pecka a hodnotit to jen dvěma hvězdičkama bych chápala taky. Jo a toho gumovýho voldemorta taky mohli vynechat :).(4.7.2011)

• - Steven Haines (Marshall Cupp) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Chvíľu potom, ako sa skončí rozhovor Roberta Thorna (Liev Schreiber) a otca Brennana (Pete Postlethwaite) pod mostom v Bishop's Parku, prebehne v diaľke malá postava v červenom kabáte. Jedná sa o odkaz na film Teraz sa nepozeraj (1973). (ash99)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 82. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)