Satan přichází

Satan prichádza

Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

tak asi 3 a půl - to je myslím objektivní, všichni kdo dávaj 1 nebo 2 * jenom proto, že srovnávaj s nesrovnatelnym originálem, by se měli nad sebou zamyslet - stejně jako se nedá původní verze srovnávat s lit.předlohou - knížka je mnohem lepší a taky si nikdo nestěžoval, že ve filmu např. chybí scéna třeba ze zoo, která se ale v roce 2006 moc nepovedla ... - pro pražáky je film určitě zajímavý tím, že se většinou odehrává v praze, ať už to má být řím nebo londýn :), taky je fajn, že thorn vyjede ze dvora zámku Lednice na pálavě kde bydlí rovnou na mírák v praze ..., v národnim muzeu se chodí na operu kolem thornova rolsu projede 11cka tramvaj a řekněte sami kdy ste v londýně naposledy viděli 20palcovej nápis městská část praha 2 - už jen pro tohle to stojí za to vidět, jinak samozřejmě je to další zbytečný remake, ale znám mnohem víc zbytečných originálů .... takže poctivejch 3 a půl(27.10.2006)

• Tosim

Jediné, co v téhle unylé a předvídatelné záležitosti stojí za zmínku, je Liev Schreiber a čím dál tím víc lepšící se Marco Beltrami. Tenhle film není pro blbé, jen "pro zpožděné," takže já si honem opatřím originál. Jen doufám, že tvůrci nechystají pokračování ve stylu "Damien kandiduje na prezidenta USA."(9.8.2006)

• Mahalik

Mám takový nápad za pár měsíců k nám příjde datum 6.6. 2006, co kdybychom vytvořili nějakej remake, kterej přiláká davy lidí do kin? Co takhle třeba Omen, ten je docela dobrej ne? A navíc ho ještě nikdo nepředělal? Seženeme nějaký náznámý herce a když tak přidáme Davida Thewlise a Michaela Gambona, aby se neřeklo. 25 melounů stačí, lidi to vlastně ve výsledku ani nepoznaj... Co takhle nechat ten úplně stejnej scénář z roku 76 ,aspoň nás kritici nesetřou za to, že jsme zničili originál a vložili do něj úplně nesmyslné dějové zvraty. Zkusíme to natočit v.. no...jak se jmenuje ta malá zem... Česká republika, ty prej nemaj moc nároky..... ---tak asi tak nějak podle mě přemejšlel producent, když si chtěl nahamonit kapsu prachama. No a vyšlo mu to , lidi do kina přišli a nechali tam docela velký prachy. Tak co vyrobíme přístě, pánové??? Co takhle remake Forresta Gumpa ve které hlavní roli bude hrát Eddie Murphy......(26.4.2007)

• - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)

• - Velká část filmu byla natočena v Praze, a tak lze v různých scénách poznat např. Karlův most, Strahovský klášter nebo Vyšehrad, kde vznikaly záběry z podzemí Jeruzaléma. Sídlem Thornových se stal zámek Lednice, v jehož zahradách probíhá také Damienova (Seamus Davey-Fitzpatrick) narozeninová párty. Scéna, ve které navštíví Robert Thorn (Liev Schreiber) a Keith Jennings (David Thewlis) otce Spiletta (Giovanni Lombardo Radice), se natáčela na hradě Zvíkov. (pajik)

• - Kostel, do kterého jede Damian s rodinou, je kostel sv. Ludmily z 19. století. Tento kostel se nachází na náměstí Míru v Praze. (Chufu)