poster

Satan přichází

 • USA

  The Omen

 • Slovensko

  Satan prichádza

 • Slovensko

  Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  ***

  No, tak tu máme dalšího Damiena po delší době. Nevím jak tohle mám přesně zařadit. Je to novější verze o satanovi - malém chlapci zvaném Damien. Klidně tomu říkejte i remake. Což se dá jasně poznat ze scén, které jsou téměř totožné k předchozím filmům. No, celkově ze začátku oznamuji, že to nebylo špatné. Velká pecka to není, ale kdyby nebyl tak pošahaný závěr, který mě zarazil a dokonce jsem měl hned po skonečení filmu spoustu dotazů, tak bych s odřenýma ušima tu 4 hvězdu dal, ale bohužel. Shrnuto v kostce. Je to mírným způsobem nadprůměrná záležitost či další Omenova verze, kde je mírná atmosféra, režijně zdatné scény s dobrými efekty a i scénář až na debilní finále je celkem solidní. Pozornost si film udrží po celou dobu. Nějaké hororové prvky se zde také najdou, ale moc jich není, ale nevadí. Film má svůj styl, kdo viděl předchozí omeny, tak ho film zaujme. Úvod byl takový rozporuplný, ale šlo to. Vemou si sirotka, s tím, že jeho máma o tom neví a myslí si, že je to její sny, nebot ten její umřel, ale to se při obtížném porodu matka nedoví - to zařídil její mažel, domluvem s otcem svatým. Svatým ? No prostě s tim věřícím, nevím jak se přesně ty týpci věřící jmenují. :D Film se do 1/2 pěkně rozjíždí, jevy dokazující, že malý kluk je satan. Záchvaty z kostela, kříže atd. Do 1 hodiny filmu se stane událost matce a pak následuje další, to mě pěkně zaujalo. Navíc režijně mě Moore potěšil, že dal 3 efektné zabití. Takže krásná práce s kamerou. Poslední půlhodinovka mě bavila už víc, ikdyž tempo a styl filmu byla daleko odlišnější než jak to vypadalo. Úplný konec pokazil snad vše co se dalo a pěkně mi to na výsledném dojmu z filmu ubralo. Hudba od Marca je vydařená jak vždy. Moore hezky zrežíroval technicky a kamerově film. Herci jsou v pohodě, hlavní hrdina sice nebyl nejlepší volbou, ale potěší role Davida Thewlise, kterého především znám jako nezapomenutelnou postavu Lupina z mé oblíbené série o Harry Potterovi. No konec to pokazil, přesto hodnotím na obstojných 66% = ***(28.7.2013)

 • tron
  ****

  „Videl som jeho matku.“ – „Správne. Moju ženu.“ – „Nie nie. JEHO MATKU.“ – „No veď hovorím, bola to moja manželka.“ – „Pán Thorn, jeho matkou bol šakal." A prečo nie, dočerta? Iste, remake klasického satanského hororu Richarda Donnera zo 70. rokov 20. storočia je úplne zbytočný. Ale keď už vznikol, je podľa mňa taký dobrý, ako mohol byť. Audiovizuálne zaujímavá réžia, výborný scenár (je fuk, že je plus mínus kópiou originálu, jedna dôležitá zmena tu ale je SPOILER Thorn od začiatku vie, že chlapec je "podhodený" SPOILER) a perfektné herecké obsadenie (nielen prekvapivo sympatický pár Julie Stilesová a Liev Schreiber, ale i Thewlis, Gambon, Postlethwaite či Rosemary Farrowová) vyháňajú tento „zbytočný“ a „doslovný“ remake na poctivých 80%. Van Santovo PSYCHO ukázalo, že väčšinou to nevyjde. Ale Ír John Moore ukázal, že občas áno. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/180969/Satan-prichadza-2006-80.html(28.4.2007)

 • lebowski
  ****

  Tento film není remake Omenu z roku 1976, je to přepis románu Davida Seltzera, jako adaptace knihy je to velmi dobré a i jako horor to má správnou atmosféru(23.11.2006)

 • ChewieDC
  **

  Asi nejzbytečnější remake poslední doby. Scénář naprosto přesně kopíruje vynikající atmosférický původní snímek, takže nepřináší vůbec nic nového. Tedy, dovolil si pár velmi malých změn, ale naprosto všechny jsou k horšímu. Kašle na nějaké budování napětí (kterým je původní Omen proslulý) a straší tím, že na nás něco bafne. Herci nemají co hrát, režisér pár záběrů zcela kopíruje podle originálu. Je to skoro tak špatné jako remake Psycha. Dvě hvězdy pro ty, kteří neviděli první Omen... a pokud ne, raději si ho pujčte na DVD než chodit do kina na tenhle film.(31.5.2006)

 • Djoker
  *

  Znovu jsem se nechal nachytat na podobnost názvu s jedním kultovním hororem a znovu jsem litoval. Atmosféra žádná, herci příšerní a nebýt jedné povedené scény ve stylu Nezvratného osudu, tak už by to dávno smrdělo odpadem.(14.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace