Satan přichází

Omen - Satan prichádza

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

tak asi 3 a půl - to je myslím objektivní, všichni kdo dávaj 1 nebo 2 * jenom proto, že srovnávaj s nesrovnatelnym originálem, by se měli nad sebou zamyslet - stejně jako se nedá původní verze srovnávat s lit.předlohou - knížka je mnohem lepší a taky si nikdo nestěžoval, že ve filmu např. chybí scéna třeba ze zoo, která se ale v roce 2006 moc nepovedla ... - pro pražáky je film určitě zajímavý tím, že se většinou odehrává v praze, ať už to má být řím nebo londýn :), taky je fajn, že thorn vyjede ze dvora zámku Lednice na pálavě kde bydlí rovnou na mírák v praze ..., v národnim muzeu se chodí na operu kolem thornova rolsu projede 11cka tramvaj a řekněte sami kdy ste v londýně naposledy viděli 20palcovej nápis městská část praha 2 - už jen pro tohle to stojí za to vidět, jinak samozřejmě je to další zbytečný remake, ale znám mnohem víc zbytečných originálů .... takže poctivejch 3 a půl(27.10.2006)

O dvacet let později, když se šestky setkají v tajemném trojčíslí, ďábel se vrátí na svět... Remake původního filmu The Omen s příběhová linie až na pár drobností identickou, ale bez působivé hudby. Herci jsou slušně vybraní a nedělají ani na vteřinu ostudu. Nejvíc mě zaráží, že remake nevyužívá hlavní zbraň původního filmu, hudby(a z ní vycházející atmosféry), a výrazně zvýšil tempo. Obyčejně bych to ocenil, ale u podobně laděného hororu to prostě není správné. Výsledná atmosféra je slabší, ale zase pro dnešního diváka přístupnější, stejně jako obohacení o snové pasáže. Rozhodně ne pokažený remake, jen je modernější i při zachování celého příběhu, ale kdo se opravdu bál? Ten kluk byl nějakej divnej, ale bez Ave Satani to není ono... (průhlednější konec být nemusel)(14.2.2010)

• ChewieDC

Asi nejzbytečnější remake poslední doby. Scénář naprosto přesně kopíruje vynikající atmosférický původní snímek, takže nepřináší vůbec nic nového. Tedy, dovolil si pár velmi malých změn, ale naprosto všechny jsou k horšímu. Kašle na nějaké budování napětí (kterým je původní Omen proslulý) a straší tím, že na nás něco bafne. Herci nemají co hrát, režisér pár záběrů zcela kopíruje podle originálu. Je to skoro tak špatné jako remake Psycha. Dvě hvězdy pro ty, kteří neviděli první Omen... a pokud ne, raději si ho pujčte na DVD než chodit do kina na tenhle film.(31.5.2006)

• Phobia

Pokud jedinou inovací remaku je akorát obměna herců (převážně k horšímu), ztráta atmosféry a díky profláknutosti i nulová překvapivost událostí, tedy žádné napětí, pak nevidím jediný důvod, proč takový remake vůbec vznikl. První "Omen" je zaslouženě kult, verze 2006 je uzívaný podprůměr. A jestli tohle děcko bylo to nejdémoničtější, jaké filmaři našli, tak hledali asi hodně laxně... Popadli na ulici prvního klučinu nebo šlo o protekční smrádě? Jo, původní Damien, to byl od pohledu zlý spratek:-). 40%(15.2.2010)

No, tak tu máme dalšího Damiena po delší době. Nevím jak tohle mám přesně zařadit. Je to novější verze o satanovi - malém chlapci zvaném Damien. Klidně tomu říkejte i remake. Což se dá jasně poznat ze scén, které jsou téměř totožné k předchozím filmům. No, celkově ze začátku oznamuji, že to nebylo špatné. Velká pecka to není, ale kdyby nebyl tak pošahaný závěr, který mě zarazil a dokonce jsem měl hned po skonečení filmu spoustu dotazů, tak bych s odřenýma ušima tu 4 hvězdu dal, ale bohužel. Shrnuto v kostce. Je to mírným způsobem nadprůměrná záležitost či další Omenova verze, kde je mírná atmosféra, režijně zdatné scény s dobrými efekty a i scénář až na debilní finále je celkem solidní. Pozornost si film udrží po celou dobu. Nějaké hororové prvky se zde také najdou, ale moc jich není, ale nevadí. Film má svůj styl, kdo viděl předchozí omeny, tak ho film zaujme. Úvod byl takový rozporuplný, ale šlo to. Vemou si sirotka, s tím, že jeho máma o tom neví a myslí si, že je to její sny, nebot ten její umřel, ale to se při obtížném porodu matka nedoví - to zařídil její mažel, domluvem s otcem svatým. Svatým ? No prostě s tim věřícím, nevím jak se přesně ty týpci věřící jmenují. :D Film se do 1/2 pěkně rozjíždí, jevy dokazující, že malý kluk je satan. Záchvaty z kostela, kříže atd. Do 1 hodiny filmu se stane událost matce a pak následuje další, to mě pěkně zaujalo. Navíc režijně mě Moore potěšil, že dal 3 efektné zabití. Takže krásná práce s kamerou. Poslední půlhodinovka mě bavila už víc, ikdyž tempo a styl filmu byla daleko odlišnější než jak to vypadalo. Úplný konec pokazil snad vše co se dalo a pěkně mi to na výsledném dojmu z filmu ubralo. Hudba od Marca je vydařená jak vždy. Moore hezky zrežíroval technicky a kamerově film. Herci jsou v pohodě, hlavní hrdina sice nebyl nejlepší volbou, ale potěší role Davida Thewlise, kterého především znám jako nezapomenutelnou postavu Lupina z mé oblíbené série o Harry Potterovi. No konec to pokazil, přesto hodnotím na obstojných 66% = ***(28.7.2013)

• - Steven Haines (Marshall Cupp) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Harvey Stephens, který ztvárnil Damiana v původním filmu Přichází Satan! (r. Richard Donner, 1976), si v novince zahrál jednoho z bulvárních reportérů. (imro)

• - Při automobilové honičce v závěru filmu je na fasádě domu zřetelný nápis "Městská část Praha 2", ačkoli se děj filmu odehrává v Londýně. Ve scéně, kdy jede celá rodina do kostela, je zase z auta vidět na jednom z obchodů na ulici nápis „Ovoce – zelenina“. (Akumulátor)