Satan přichází

Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• Mahalik

Mám takový nápad za pár měsíců k nám příjde datum 6.6. 2006, co kdybychom vytvořili nějakej remake, kterej přiláká davy lidí do kin? Co takhle třeba Omen, ten je docela dobrej ne? A navíc ho ještě nikdo nepředělal? Seženeme nějaký náznámý herce a když tak přidáme Davida Thewlise a Michaela Gambona, aby se neřeklo. 25 melounů stačí, lidi to vlastně ve výsledku ani nepoznaj... Co takhle nechat ten úplně stejnej scénář z roku 76 ,aspoň nás kritici nesetřou za to, že jsme zničili originál a vložili do něj úplně nesmyslné dějové zvraty. Zkusíme to natočit v.. no...jak se jmenuje ta malá zem... Česká republika, ty prej nemaj moc nároky..... ---tak asi tak nějak podle mě přemejšlel producent, když si chtěl nahamonit kapsu prachama. No a vyšlo mu to , lidi do kina přišli a nechali tam docela velký prachy. Tak co vyrobíme přístě, pánové??? Co takhle remake Forresta Gumpa ve které hlavní roli bude hrát Eddie Murphy......(26.4.2007)

tak asi 3 a půl - to je myslím objektivní, všichni kdo dávaj 1 nebo 2 * jenom proto, že srovnávaj s nesrovnatelnym originálem, by se měli nad sebou zamyslet - stejně jako se nedá původní verze srovnávat s lit.předlohou - knížka je mnohem lepší a taky si nikdo nestěžoval, že ve filmu např. chybí scéna třeba ze zoo, která se ale v roce 2006 moc nepovedla ... - pro pražáky je film určitě zajímavý tím, že se většinou odehrává v praze, ať už to má být řím nebo londýn :), taky je fajn, že thorn vyjede ze dvora zámku Lednice na pálavě kde bydlí rovnou na mírák v praze ..., v národnim muzeu se chodí na operu kolem thornova rolsu projede 11cka tramvaj a řekněte sami kdy ste v londýně naposledy viděli 20palcovej nápis městská část praha 2 - už jen pro tohle to stojí za to vidět, jinak samozřejmě je to další zbytečný remake, ale znám mnohem víc zbytečných originálů .... takže poctivejch 3 a půl(27.10.2006)

„Videl som jeho matku.“ – „Správne. Moju ženu.“ – „Nie nie. JEHO MATKU.“ – „No veď hovorím, bola to moja manželka.“ – „Pán Thorn, jeho matkou bol šakal." A prečo nie, dočerta? Iste, remake klasického satanského hororu Richarda Donnera zo 70. rokov 20. storočia je úplne zbytočný. Ale keď už vznikol, je podľa mňa taký dobrý, ako mohol byť. Audiovizuálne zaujímavá réžia, výborný scenár (je fuk, že je plus mínus kópiou originálu, jedna dôležitá zmena tu ale je SPOILER Thorn od začiatku vie, že chlapec je "podhodený" SPOILER) a perfektné herecké obsadenie (nielen prekvapivo sympatický pár Julie Stilesová a Liev Schreiber, ale i Thewlis, Gambon, Postlethwaite či Rosemary Farrowová) vyháňajú tento „zbytočný“ a „doslovný“ remake na poctivých 80%. Van Santovo PSYCHO ukázalo, že väčšinou to nevyjde. Ale Ír John Moore ukázal, že občas áno. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/180969/Satan-prichadza-2006-80.html(28.4.2007)

Neviem ako sa to má presne interpretovať, ale vyskúšam. Nepokračovala by som v pozeraní tohto filmu po dvadsiatich minútach nebyť Lieva Schreibera. Prečo? Ten film nebol až taký zlý, že by ma to nútilo vypnúť ho, nie. V podstate to je len veľmi rozporuplná vecička. Takže po prvé, neznášam a pán oh vie, prečo pozerám filmy kde je dieťa zlé. Osobne to neznášam úplne najviac na svete. No, ale niekedy je celkom dobré pozrieť si aj podobný film, pre zmenu chuti. PO druhé, ohľadne postavy Lieva sa mi hlavou prepletali dve opakujúce sa dotazy. ,,Bože, ty si ale sprostý!" a ešte:,,Prečo aj my nemôžme mať takého akčného veľvyslanca?". Nuž a tak to aj je. Postava tohto človeka je úplne totálne rozporuplná, ako celý film. Niekedy mi liezla jeho postava na nervy ohromne. No ale pri tom ma prvýkrát asi ohromila postava Julie Stiles, konečne normálna ženská. A ten malý hral dokonale, to sa musí uznať. Lenže tie vraždy na štýl:,,final destination!" prosím, malo to aj na viac. Takže asi 55% S pekným srdcom a ružovými okuliarmi(9.5.2010)

• Slasher

Další z naprosto umělých hororů, zde se rozhořčení ještě násobí ostudou pro původní verzi. Dívat se na to rozhodně dá, ale nevidím jediný důvod proč být rád. Nulová atmosféra je nutně občas ochucena lekavými momenty, ale to je jen laciný trik. V čele hereckého obsazení stojí známá tvář Liev Schreiber a on si svojí roli ještě se ctí odpracoval.(15.8.2006)