Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• Hal_Moore

Původní Omen jsem neviděl a i přesto mě film nevyděsil ani na minutu. Dvakrát jsem se teda lekl, ale to je na hodinu a třičtvrtě dlouhý film zatraceně málo. John Moore po Za nepřátelskou linií kvalitativně klesá a je to škoda. Dával jsem mu alespoň trochu světlou budoucnost. Obsazení je tragické a Lev Schreiber je toporný až běda. Jediná, která trochu hraje je Julia Stiles. Tu mám velice rád a i tady ukázala, že umí. Výraz malého kluka byl sice hrozivý, ale strach ani úzkost ve mně neprobudil. Ve vysokém nadprůměru je tak pouze hudba Marca Beltramiho. Jsem zklamán, protože Konec světa ani Stigmata zatím nebyla překonána.(12.11.2006)

Rozhodně nedosahuje kvality originálu z roku 1976. Hodně exteriérů je točených v české republice. Liev Schreiber hraje velmi přesvědčivě, ale prostě nemá to takovou atmosféru.Takže špatný to není, ale originál je originál :)(30.8.2014)

• Mahalik

Mám takový nápad za pár měsíců k nám příjde datum 6.6. 2006, co kdybychom vytvořili nějakej remake, kterej přiláká davy lidí do kin? Co takhle třeba Omen, ten je docela dobrej ne? A navíc ho ještě nikdo nepředělal? Seženeme nějaký náznámý herce a když tak přidáme Davida Thewlise a Michaela Gambona, aby se neřeklo. 25 melounů stačí, lidi to vlastně ve výsledku ani nepoznaj... Co takhle nechat ten úplně stejnej scénář z roku 76 ,aspoň nás kritici nesetřou za to, že jsme zničili originál a vložili do něj úplně nesmyslné dějové zvraty. Zkusíme to natočit v.. no...jak se jmenuje ta malá zem... Česká republika, ty prej nemaj moc nároky..... ---tak asi tak nějak podle mě přemejšlel producent, když si chtěl nahamonit kapsu prachama. No a vyšlo mu to , lidi do kina přišli a nechali tam docela velký prachy. Tak co vyrobíme přístě, pánové??? Co takhle remake Forresta Gumpa ve které hlavní roli bude hrát Eddie Murphy......(26.4.2007)

tak asi 3 a půl - to je myslím objektivní, všichni kdo dávaj 1 nebo 2 * jenom proto, že srovnávaj s nesrovnatelnym originálem, by se měli nad sebou zamyslet - stejně jako se nedá původní verze srovnávat s lit.předlohou - knížka je mnohem lepší a taky si nikdo nestěžoval, že ve filmu např. chybí scéna třeba ze zoo, která se ale v roce 2006 moc nepovedla ... - pro pražáky je film určitě zajímavý tím, že se většinou odehrává v praze, ať už to má být řím nebo londýn :), taky je fajn, že thorn vyjede ze dvora zámku Lednice na pálavě kde bydlí rovnou na mírák v praze ..., v národnim muzeu se chodí na operu kolem thornova rolsu projede 11cka tramvaj a řekněte sami kdy ste v londýně naposledy viděli 20palcovej nápis městská část praha 2 - už jen pro tohle to stojí za to vidět, jinak samozřejmě je to další zbytečný remake, ale znám mnohem víc zbytečných originálů .... takže poctivejch 3 a půl(27.10.2006)

• Jamal

Další film o Damienovi, u mě teda zetím první, který mě nějak extrémě nenadchnul. Bylo tam sice pár pěkných scén ala Nezvratný osud, ale od děsivého názvu bych čekal víc. Kluk se mi ale docela líbil.(15.1.2007)

• - Při automobilové honičce v závěru filmu je na fasádě domu zřetelný nápis "Městská část Praha 2", ačkoli se děj filmu odehrává v Londýně. Ve scéně, kdy jede celá rodina do kostela, je zase z auta vidět na jednom z obchodů na ulici nápis „Ovoce – zelenina“. (Akumulátor)

• - James Nesbitt měl původně hrát Jenningse. Role nakonec připadla Davidu Thewlisovi. (Chatterer)

• - Harvey Stephens, který ztvárnil Damiana v původním filmu Přichází Satan! (r. Richard Donner, 1976), si v novince zahrál jednoho z bulvárních reportérů. (imro)