Satan přichází

Satan prichádza

Omen - Satan prichádza

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

Neulietavam zrovna na remakoch, vlastne ich nemám rád, ale rovnako tak nemám v láske apriorné pochovávanie prerábok. A tento funebrácky šport je, žiaľ, na tomto sajte veľmi obľúbený. Nechcem byť za rozumbradu, ale Mooreov film je nakrútený viac než len s remeselným fortieľom, práca kamery /a postprodukčného teamu/ je chvíľami obdivuhodná, ľakačky fungujú a atmosféra tiež - akurát malý Damien je skôr introvertný rozmaznaný capart z cukrárne, než démonický šakalí pankchart. Zhrniem to: porovnávať to s originálom je nezmysel. Sám o sebe je tento Mooreov film dobre natočený horror a pridávam jednu hviezdičku naviac, pretože minimálne tých 60% si zaslúži.(8.10.2006)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $54,607,383Tržby Celosvetovo $119,496,523Tržby za predaj DVD v USA $14,247,049 //počet predaných kusov 690,404║ Vidieť v dobre ozvučenom kine a poriadne sa polakať, tak tento efekt si to u mňa splnilo, režia od Johna Moore dosiahla straviteľný štandart, herecké obsadenie Schreiber-Stiles-Farrow-Thewlis-Postlethwaite splnilo svoj účel, tým že spestrilo známy dej a ja som si len musel od nadšenia, že raz za čas ma v kine niečo dobre aj vysraší, kúpiť ešte raz lístok aby som mohol nasytiť svoje chúťky. "Jeden z vydarenejších remakov" /videl v kine: 85%/(12.6.2006)

• Tom Hardy

Slaboučký remake točený "pro blbé" (každá událost je jasná 5 minut dopředu a pokud možno co nejvíce vysvětlená). Žádné rafinované budování atmosféry, jen laciné lekačky (leč nutno uznat, ta na hřbitově je výborná). S původním filmem to má, co se atmosféry týče, minimum společného... spíš to vypadá, jak nepovedený další díl Nezvratného osudu, mixnutý Kruhem a perverznější verzí Harryho Pottera. Přesto ten film má jednu hlášku, která se pro mě stává kultovní (a vyřkne jí nejlepší herec filmu David Thewlis): "Když teče do bot, nikdo není atheista."...(1.6.2006)

• Jamal

Další film o Damienovi, u mě teda zetím první, který mě nějak extrémě nenadchnul. Bylo tam sice pár pěkných scén ala Nezvratný osud, ale od děsivého názvu bych čekal víc. Kluk se mi ale docela líbil.(15.1.2007)

• Kaka

V podstatě přesná kopie původního filmu, která je relativně zručně zasazená do současného světa plného mobilních telefonů a rychlých aut. Pro člověka, který neviděl Donnerův kousek, bude nový Omen určitě solidní zážitek, neboť Moore se držel předchůdce tak přesně, že se zde do detailu opakují i některé konkrétní scény, takže se po obsahové stránce skutečně moc pokazit nedalo. Malý Damien je zde však o poznání slabší. Moore neumí dost dobře tvořit temnou atmosféru, takže si vypomáha vizuálními bombami jak jen to jde. Ať už jsou to scény na hřbitově (psi), nebo fanatická pečovatelka (auto). Právě zde bohužel naráží kosa na kámen, neboť Moore je typicky akční režisér a některé scény jsou až příliš dynamické a rychlé (roztěkaná ruční kamera, rychlé střihy) a vzhledem k celkovému konceptu filmu působí dost rušivě. A co měly probůh znamenat ty rádoby Italské sekvence, když se herci pohybovali v uličkách za Národním divadlem... Relativně zbytečný remake, který je chvílemi až příliš vyumělkovaný a upjatý na předchůdce.(31.5.2006)