poster

O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 50 min

 • blackrain
  **

  Podprůměrná pohádka, kterou bohužel z podprůměru nevyzdvihnou ani herci jako je Nina Divíšková, Jiří Pecha a Stanislav Zindulka. Dost dobře nechápu, co tady ti herci vlastně dělali. Jedině, že by potřebovali peníze. Všichni musíme platit složenky, že?(23.9.2010)

 • Rodriguez
  **

  "Tak a tady jsi v pekle."(10.11.2010)

 • otík
  ***

  Novodobá pohádka, tradičně naivní postavy, aspoň že to bylo zasazeno do přírody a ne do studia. Nové pohádky prostě netáhnou. Hudba: Karel Cón(20.9.2010)

 • raroh
  ****

  Tělo pro červy, duše pro čerty.(14.2.2015)

 • honajz
  **

  SPOILERY Poněkud zmatená pohádka, která vlastně ani pohádkou není, a která mate hnedle třemi začátky. Polovinu stopáže tak vlastně tvoří tři úvody do pohádky (u ševců, v pekle a na zámku), a teprve pak dojde k nějakému "konfliktu" (Lucifer se musí oženit, aby peklo nezkrachovalo (!), a čertovská bába mu vybere komtesu Julinku). Kouzelný dědeček je zde ozdobou navíc, funguje vlastně jen jako mluvící rozcestník - jen vždy ukáže správnou cestu. V pekle ani není potřeba zapnout nějaký fištrón, není potřeba překonat nějaké překážky, a mladí si i přes stavovský rozdíl hnedle padnou do oka a do náruče. Klady jsou exteriéry, občasný pokus o humor (ne že by vždy fungoval) a jistý celkový nadhled. Ale jinak fakt není o co hrát.(9.3.2015)

 • - Natáčelo se na zámku Buchlovice a ve skanzenu Veselý kopec. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace