poster

O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 50 min

 • otík
  ***

  Novodobá pohádka, tradičně naivní postavy, aspoň že to bylo zasazeno do přírody a ne do studia. Nové pohádky prostě netáhnou. Hudba: Karel Cón(20.9.2010)

 • honajz
  **

  SPOILERY Poněkud zmatená pohádka, která vlastně ani pohádkou není, a která mate hnedle třemi začátky. Polovinu stopáže tak vlastně tvoří tři úvody do pohádky (u ševců, v pekle a na zámku), a teprve pak dojde k nějakému "konfliktu" (Lucifer se musí oženit, aby peklo nezkrachovalo (!), a čertovská bába mu vybere komtesu Julinku). Kouzelný dědeček je zde ozdobou navíc, funguje vlastně jen jako mluvící rozcestník - jen vždy ukáže správnou cestu. V pekle ani není potřeba zapnout nějaký fištrón, není potřeba překonat nějaké překážky, a mladí si i přes stavovský rozdíl hnedle padnou do oka a do náruče. Klady jsou exteriéry, občasný pokus o humor (ne že by vždy fungoval) a jistý celkový nadhled. Ale jinak fakt není o co hrát.(9.3.2015)

 • Rodriguez
  **

  "Tak a tady jsi v pekle."(10.11.2010)

 • cheyene
  **

  O vánocích při snídani se na to kouknout dalo...(29.12.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Na celém světě i podsvětí je jediná holka, která by se zrovna tak mohla vdávat, takže se samozřejmě strhne mela, kdo bude šťastným ženichem. Doslova vzato - postupně všichni, ale šťastným manželem posléze jen jeden, i když s tou roztomilou, ale nablblou komteskou ani to štěstí nemohlo trvat dlouho. Ten švec měl břicho jako chcíplou chlupatou rybu, takové věci nepatří do pohádky.(25.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace