poster

O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 50 min

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Na celém světě i podsvětí je jediná holka, která by se zrovna tak mohla vdávat, takže se samozřejmě strhne mela, kdo bude šťastným ženichem. Doslova vzato - postupně všichni, ale šťastným manželem posléze jen jeden, i když s tou roztomilou, ale nablblou komteskou ani to štěstí nemohlo trvat dlouho. Ten švec měl břicho jako chcíplou chlupatou rybu, takové věci nepatří do pohádky.(25.6.2012)

 • cheyene
  **

  O vánocích při snídani se na to kouknout dalo...(29.12.2008)

 • honajz
  **

  SPOILERY Poněkud zmatená pohádka, která vlastně ani pohádkou není, a která mate hnedle třemi začátky. Polovinu stopáže tak vlastně tvoří tři úvody do pohádky (u ševců, v pekle a na zámku), a teprve pak dojde k nějakému "konfliktu" (Lucifer se musí oženit, aby peklo nezkrachovalo (!), a čertovská bába mu vybere komtesu Julinku). Kouzelný dědeček je zde ozdobou navíc, funguje vlastně jen jako mluvící rozcestník - jen vždy ukáže správnou cestu. V pekle ani není potřeba zapnout nějaký fištrón, není potřeba překonat nějaké překážky, a mladí si i přes stavovský rozdíl hnedle padnou do oka a do náruče. Klady jsou exteriéry, občasný pokus o humor (ne že by vždy fungoval) a jistý celkový nadhled. Ale jinak fakt není o co hrát.(9.3.2015)

 • Phobia
  *

  Až na výjimky nenávidím pohádky, ve kterých se v jednom kuse zpívá. Tuhle jsem nerozdýchala a musela relativně brzo přepnout na snesitelnější, příjemnější podívanou - rozbor havárie raketoplánu Challenger. Za klad lze považovat, že ta zpívánková pyjovina není studiová (ono je dnes naštěstí lacinější točit někde na zámku, než platit malíře, aby spáchal kdovíjak nepohledné kulisy), další pozitiva se hledají těžko... snad Pecha a Zindulka. 25%(20.9.2010)

 • blackrain
  **

  Podprůměrná pohádka, kterou bohužel z podprůměru nevyzdvihnou ani herci jako je Nina Divíšková, Jiří Pecha a Stanislav Zindulka. Dost dobře nechápu, co tady ti herci vlastně dělali. Jedině, že by potřebovali peníze. Všichni musíme platit složenky, že?(23.9.2010)

 • - Natáčelo se na zámku Buchlovice a ve skanzenu Veselý kopec. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace