Komentáře uživatelů k filmu (18)

 • Oskar
  odpad!

  Prehistorický předek filmůá la Holky to chtěj taky. Spolu s expertemna trapné mládežnické romány Karlem Štorkánem má na scénáři podíl taky Miloš Macourek (za což se pak velmi styděl). Vážně nejásejte, je to trapná, upocená slátanina s ochotnickými "hereckými výkony" a diletantskou formální stránkou. 0%(12.1.2006)

 • Karlos80
  *

  Slabý a vyloženě nudný film s lehce umírněním erotickým nábojem, ale jinak s velice podprůměrnými hereckými výkony. Krom pár opravdu málo známých herců nebo dokonce neherců, jsem tam z těch skutečně známějších zaregistroval jen B. Poloczka nebo Janu Březinovou a tetičku Miladu Ježkovou. Ivan Wiesner (Vojta), hrál pak ještě i hlavní roli v o rok starším filmu Matěji proč tě holky nechtějí? Jinak jak už tu bylo řečeno, s neherci to u nás uměl snad jen Miloš Forman ve svých filmech. A tento film jak už tu bylo ostatně také vysloveno, mu byl v některých scénách, skutečně více než podobný..Že by tedy inspirace autorů Muchny a Macourka? I když..? Jasně, od tohoto filmu na rozdíl od těch Formanových, jsme zase ale nemohli očekávat nějaké zázraky v podobě vyšších uměleckých ambic či nějakého výraznějšího uplatnění v oblasti přínosu pro film jako takový. Skoro se mi chce říct, že za bejvalého režimu slovo partner, nebo sex a to v jakékoliv formě jakoby ani neexistovalo. Sice to šlo v různých debatách jak v rádiu, nebo televize ale rodiče byli na pár vyjímek stejně nekompromisní. A to už se psali skoro osmdesátá léta ! Bronislav Poloczek však jako domácí vejpitka a fotbalový nadšenec s typicky socialistickými vlastnostmi a názory však neměl chybu. Jeden s dalších filmů na téma dospívání, první velké lásky a vztahy mladých, avšak více méně neúspěšný ostatně skoro jako všechny Muchnovi filmy vyjma snad Matěje... 15%.(17.2.2007)

 • Brouk
  ***

  Havlík je ještě lepší knihovník než Abrhám ve Vrchní prchni... :-) Co neuteče, má smůlu...(19.12.2005)

 • Ony
  **

  Tohle má přesně takovou pachuť, jakou od normalizačního filmu o dospívání chci. A je natolik mocná, že by se málem dalo přehlédnout, jaká je to jinak hovadina. Jen málem, protože ten konec (od Blážiny cesty z Prahy) je tupý až moc.(5.4.2013)

 • Legas
  ****

  Tenhle film jsem si užil. V podstatě jde o tehdejší variaci dnešník sraček jako Panic je nanic, ale tehdy vše bylo naruby (tedy alespoň ve filmovém světě), takže šlo o to, jak zůstat spokojenou zamilovanou pannou. Velice roztomilá představa. A taky zábavná. Místy záměrně vtipné, místy nechtěně - dohromady kopec legrace. Molaritky jak od Disneye.(19.2.2007)

 • swamp
  ***

  Mně tenhle televizní film zas tak strašný nepřišel.. Co napsat..Poloczek a většina dospělých herců hraje dobře, překvapilo mě, že ve filmu hraje (pro něj poprvé v životě) Karel Roden :D a vůbec to celé nebylo tak špatné..oddych na nedělní odpoledne. :)(13.3.2008)

 • Terva
  *

  Studentka Bláža netrpělivě očekává den, kdy se konečně stane ženou a já už se těšil až bude konec............. Jedna hvězda za Jaromíru Mílovou : http://www.fdb.cz/lidi/31949-jaromira-milova.html(28.7.2011)

 • Aelita
  ***

  Myši honí kočku, která honí myši. ___ Dnešní náctileté by tento film možná překvapil tím, že v oblasti získání sexuálních zkušeností se toho vlastně moc nezměnilo. Člověk pořád musí řešit dvě otázky - S kým? a Kde? Jo, a ještě rodiče - Kam s nimi? Docela nečekané a otevřené téma na puritánské období normalizace. Situační scénky a hra mladých nezkušených neherců se dají vnímat jako ztroskotání režisérské práce nebo jako vrchol autenticity formanovského stylu - záleží na tom, jaký přístup zvolí divák. Zajímavý je i pohled na socialistické reálie, způsob života a uvažování, který film nabízí. Nepřehlédnutelný je kratičký výstup legendy českého rocku skupiny Katapult. Bílá kombinéza jako módní výstřelek a pohybové kreace kytaristů tenkrát jistě trhaly na kusy srdce všech jejích fanynek. Vcelku jsem se pobavila.(15.11.2011)

 • dr.fish
  ***

  Mám pocit, že hodnocení je zde příliš přísné. Jak napsat o pubertě příběh, který není nudný a táhlý, když puberta je nudná a vleklá? Viděno samozřejmě pohledem nepuberťáka. Jinak je to ovšem drama. Netvrdím, že jde o zásadní dílo, není nadčasové a tudíž je třeba ho brát s rezervou. Ale odpad? To je snad škoda...50%(2.1.2012)

 • Faramir
  ***

  Pochváleno budiž CSFD, protože je schopno vyvolat dávno zapomenuté vzpomínky. Film jsem viděl jako puberťák a dávám 3*, jednu z nostalgie, jednu za J. Mílovou a jednu za dodnes zapamatovanou hlášku, že mladýmu ujedou nohy... :-)(27.2.2013)

 • sator
  ***

  Holčičí film, ale protože sem chlapeček, tak nejsem v hodnocení kompetentní...(9.1.2013)

 • 1945
  *

  Děj otřesný, 1* za Katapult...(7.10.2011)

 • Missi84
  **

  Pánové, to chce taktiku... pro mě byla nezapomenutelná postava Čumpelíka přeskakujícího branku (byl to můj taťka). Poněkud slabší, ale i tak dobrá komedie o trampotách, které sebou přináší dospívání.(22.3.2010)

 • Lish84
  *****

  Nečekal jsem, že z tohoto pro mě neznámého a televizemi opomíjeného filmu se vyklube takové povedené dílko. Vůbec v ničem si nezadá s tou trochou dnešních českých teenagerských komedií a to i díky tomu, že do filmu nepronikly žádné politické reálie (pionýři apod). I při srovnání se zahraničními komediemi (mám na mysli hlavně Holky to chtěj taky či Panenství na obtíž) vychází Hon na kočku vítězně, protože tvůrci se nesnaží být líbivě cool a naopak se při rozmluvách holek a kluků snaží o reálnost, aby se každý ve filmu aspoň trochu poznal a řekl si: To je přesný! Lásky jedné plavovlásky jsem neviděl, ale je znát, že režisér Milan Muchna se trochu snažil Formanův styl napodobit - drobná rolička Milady Ježkové se dá chápat jako polehčující přiznání. Nicméně inspiruje se jen částečně a snaží se být řekněme více komerční. V dospělých rolích tedy sází na osvědčené herce a zejména Bronislav Poloczek opravdu pobaví - kdyby se tehdy rozdávali Čeští lvi, bez váhání bych mu ho udělil. V hlavní roli se mi líbila sympatická Jaromíra Mílová.(21.2.2007)

 • honzic
  **

  Spíše podprůměrný film o mládeži z konce sedmdesátých let, který je bohužel hodně zkreslen moralizováním a šablonkováním. Potěší pouze Poloczek a některé naivní scény. Hodnocení: 30 %(23.11.2012)

 • Nerajohn
  ***

  Tak u tohoto filmu hodně váhám. Na jednu stranu výborné výkony dospělých herců ( Poloczek, Havlík, Březinová ) a na druhé naprostá tragičnost neherectví všech dospívajících. To je absolutně obrovský kontrast, který dělá celý film kupodidu zajímavým, i když to asi nebyl záměr. Vrcholem je role Vojty, který se dokonce ve všech momentech, kdy má být vážný, bez skrupulí jenom řechtá.(17.2.2007)

 • Pitryx
  **

  Trošku těžkopádné, naivní, ale koukatelné. Po té spoustě let co jsem film viděl a mrknul podruhé, názor neměním. Snímek měl mít určitě větší spád. Pro publikum, kterému je určeno je myslím pro zábavu akorát. 201110217600/7606(11.2.2014)

 • Prubner
  ***

  Tady chtěl Muchna zjevně napodobit Formana: ostatně příběh o dívce, která se zblbne do pražského frajírka a jede za ním do Prahy, kde pohoří, je vypůjčený z Lásek jedné plavovlásky. Jenže výsledkem je kompromis mezi formanovskou autenticitou a lidovou komedií na lechtivé téma. Možná kdyby Muchna nechal neherce improvizovat a role rodičů obsadil nikoliv profesionály, ale naturščiky, mohlo vzniknout něco aspoň vzdáleně podobného jako Lásky. Ale i tak je tu několik hezkých a zábavných situací. Muchna později v dalších filmech ještě přitlačí na lidovost a výsledkem budou filmy jako Matěji, proč tě holky nechtějí a Únos Moravanky.(28.12.2005)