poster

Království potoků (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  **

  Když se na to tak dívám, jako bychom dnes neuměli natočit krásnou českou pohádku, jako to uměli pánové Frič či Zeman. Možná to bude malým rozpočtem, do očí bijící televizností a nedostatkem nápadů. "Království potoků" je totálně o ničem, malé dítě určitě nebude schopné koukat 78 minut na něco, kde není žádný pořádný děj, souboj dobra a zla, princ a princezna atp. A pro dospělého je to nuda stejná, snad ještě horší, když je tu ta možnost srovnání.(5.2.2006)

 • honajz
  *

  Filmy Pavla Jandourka mám moc rád. Ale tohle je prostě úlet, tedy především scenáristický. Na začátku sledujeme krále, jak si vybírá podle obrazů nevěstu - a najednou pic bum, sledujeme změny ročních období, a najednou na hradě pobíhá nějaký kluk. Ahá, domyslíme si, tak on si jednu z nich vzal a tohle je syn. Ale proč nebyla ani naznačena svatba? Syn má najednou ne osm, ale dvacet let, míří na laň, a najednou se vedle něho objeví dva kumpáni a začnou rozdávat rady a vůbec hýbat dějem, když jedou za odmítnutou královnou. Ta po dvaceti letech vypadá furt stejně, a světe div se!, má dceru! Kdy, kde, s kým? A princ, kdovíproč, dostane tři úkoly... Královna připraví past v místech, která zná, a pak sama špatně odbočí?... Zkrátka, nic na sebe nenavazuje, chybí ústřední linka děje, zmateně skáčeme sem, a tam, a divák netuší proč, protože se sice něco jemně naznačuje medailonem, ale pro diváka je nutno otevřít karty více. Nakonec tedy vede jedině vymazlený vizuál a solidní vedení herců, ale to je tak vše.(2.1.2013)

 • veronikav
  **

  Všechno dobré i zlé bylo jedno -hlavně, že to dobře dopadlo ....(12.1.2013)

 • ConanVJ
  odpad!

  Další nudná slátanina, za kterou by měli tvůrci spíš platit a ne dostávat zaplaceno. 0% :((2.1.2015)

 • flanker.27
  odpad!

  Uch, symbol všeho špatného v porevolučních pohádkách. Žádný příběh, bez nápadu, prakticky nic se nedá říct o charakterech (kdyby byly aspoň ploché), 2 rádobyvtipné figury, ubohá čeština. Jo ještě bych měl vypíchnout ty pokusy o kamerové oblety, to bylo veselé. Takto tedy ne, soudruzi.(27.12.2005)

 • - Natáčení probíhalo na zámcích Lednice, Lysice a na hradu Bouzov. (otík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace