Království potoků (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 78 min

• akisha

Děs! V tomhle úděsném výtvoru, který si dovoluje zvát se pohádkou, se prakticky střídají dva druhy scény. První je výměna informací kdo je kdo, co se děje nebo kam kdo směřuje, potom následuje několik minut různě nudných záběrů s hudbou, potom zase menší dialog a opět deset minut hudby. Co se týče pohádkových postav - jsou tu všeho všudy dva pitomci, kteří se s princem vždycky setkají, dají mu "dobrou radu" (například že medailonek v jezeře najde nejlépe v noci pomocí zrcadla a svíčky - eh???) a následně mizí. Chybí základní věci, jako zlo, příběh, gradace apod. Prostě nuda, absolutně nepohádkový film, který doufám nikdy nebudu muset znovu sledovat!(22.10.2008)

• Jezinka.Jezinka

Bylo jednou jedno království a díky Bohu nikdo neví kde přesně. To království se tak nějak plácalo od ničeho k ničemu, figurovala v tom královna, která snad umřela či co a král, který by býval udělal lépe, kdyby umřel taky. Potoky a říčky mají své patrony, kteří, jestli jsem to dobře pochopila, se objevují a mizí když tahají za kravské struky. Taky tam princ někam jede na koni, ale kam a proč, to by snad chtělo mezitiulek jako v groteskách.(31.10.2010)

• Pohrobek

Samozřejmě, že jsem se na to nedíval dobrovolně. Ale dárky jsem u toho rozbalovat musel. Sám bych to hodnotil jako jasný odpad, a když se mě poté, co to konečně skončilo, malá sestra zeptala: "Kdo tam byl ten zlý?," v nepořádku toho bude asi skutečně dost.(1.1.2006)

• - Natáčení probíhalo na zámcích Lednice, Lysice a na hradu Bouzov. (otík)