poster

Království potoků (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  **

  Hudební doprovod chvilkami působil jako by si ho tvůrci vypůjčili z nějakého historického velkofilmu a nebo se jím přinejmenším nechali volně inspirovat. Pohádkový příběh svou přítomností osvěžují tři postavy. Dvě jsou nadpřirozené a ta třetí je šašek Rolnička. Jinak jde o poměrně nudnou a spíše průměrnou pohádku. Škoda, že se Jana Krausová neobjevuje častěji na obrazovce. Patří k neokoukaným herečkám. Tady vypadala tak, že by s ledovým klidem mohla zahrát i zlou královnu ze Sněhurky. Vždycky na mě působila takovým zvláštním dojmem a stále vlastně i působí. Je pro mě taková neprůstřelná. Já prostě nevím jak na ni. Rotvajler je lovecký pes?(3.1.2013)

 • freddy
  **

  Jestliže tahle pohádka opravdu běžela před sedmi lety na Štědrý večer na ČT1 jako premiérová pohádka, tak jsem rád, že jsem v té době dával na Štědrý večer přednost jiným programům než byla pohádka na ČT1. Protože tahle zvláštní pohádka se opravdu hned tak nevidí. Vlastně většinu toho, co mi na téhle pohádce vadilo, už vyjmenovali ve svých komentářích kolegové přede mnou. Divný a občas nesouvislý děj, chybí zde nějaké jasně definované zlo, patroni království potoků neumí plavat a celkově jsem nepochopil, jakou tam mají funkci, zkrátka tahle pohádka má hodně děravý děj i střih a je celá taková nějaká divná, skoro bych řekl až depresivní, čemuž ve velké míře napomáhá velice zvláštní hudba, která v mé mysli dokázala evokovat všechno, jen ne veselost ani optimismus a už vůbec ne pohádkové motivy. A je to velká škoda, protože když už měli tvůrci k dispozici takové krásné interiéry i exteriéry, k tomu zajímavé a kvalitní herce, tak mi nezbývá než říct, že tahle pohádka nedokázala využít svůj potenciál a výsledek je mdlý a velice rozpačitý. Nicméně podívat se na to dalo a nebyl to úplně nejhorší zážitek, ale na lepší hodnocení, než jsou dvě hvězdy, to fakt nevidím.(3.1.2013)

 • veronikav
  **

  Všechno dobré i zlé bylo jedno -hlavně, že to dobře dopadlo ....(12.1.2013)

 • ConanVJ
  odpad!

  Další nudná slátanina, za kterou by měli tvůrci spíš platit a ne dostávat zaplaceno. 0% :((2.1.2015)

 • Brouk
  **

  Kdeže jsou ty krásné klasické české pohádky? Asi tam kd loňské sněhy a dětství.... nénávratně v pr.... Ne, že by to byla nějaká úplně špatná pohádka, ale jako hlavní štědrovečerní pohádka je slabá. V jiném, než v hlavním štědrovečerním vysílacím čase bych hvězdičku přidal...(25.12.2005)

 • - Natáčení probíhalo na zámcích Lednice, Lysice a na hradu Bouzov. (otík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace