Život jde dál

• USA Catch and Release (více)

Po smrti svého snoubence se Gray (Jennifer Garner) stěhuje k jeho nejlepším přátelům. Zatímco Sam (Kevin Smith) a Dennis (Sam Jaeger) dělají všechno možné, aby ji rozveselili, Fritz (Timothy Olyphant) o ní, zdá se, nejeví žádný zájem. Jednou ale Gray pronikne za bariéru, kterou kolem sebe Fritz staví a konečně poznává, proč si ho její snoubenec tolik vážil. Gray začne s Fritzem trávit stále více času a získává pocit, že smrt milované osoby nemusí bezpodmínečně znamenat konec šancí na lásku. Pak se ale přede dveřmi objevuje nečekaná návštěva, která všem zamotá hlavu. Přátelé Gray se budou muset hodně snažit, aby jí pomohli pochopit, že život je možná složitý, ale láska ještě složitější. (oficiální text distributora)

ABCD Marta

Tak po těžké brigádě a domácím škopku jsem usedl do válendy, přichystán se podrobit standartnímu výplachu mozku, neb nejsem daleko od pravdy, když, a to mne snad kamenovat nikdo nebude, hodlám tvrdit, že válná většina novodobých romantických komedií jest výplachem jako takovým, ledaže jej právě nesledujete se svou drahou polovičkou, poněvadž tu to do kolen dostane, a Vy jste tak okamžitě na koni a připraveni ukázat, kdo že se přiučil nečemu novému na erotickém webu. Ale zpět k onomu výplachu. Opravdu jsem nic moc nečekal, přestože mě upoutávka na film vcelku nalákala (asi smrtí milované osoby?), ale to, co jsem po svém již zmíněném škopku dostal, mi nejenže vytvořilo úsměv na tváři, leč i brouka do hlavy vtěsnalo, a já tak přemýšlel, jak jen může být někdo tak hloupý a věřit, že natočením takové pitomosti si fanoušky najde. Bohužel/bohudík najde. Na začátku story se seznamujeme s hlavní postavou Gray, o které se dozvíme, že jí snoubenec odešel do věčných lovišť, takže to od teď nebude mít v životě vůbec lehké. Též blíže poznáme tři kamarády zesnulého, a to obézního Sama, pro něhož není problém si ve tři ráno dát sendvič, dělat si vafle jako hovádko, házet vtípky na všechny strany, jež k jeho smůle nejsou nikterak vtipné, občas se v něm projeví filozofický duch a především by si rád vrznul, avšak nemá s kým, dále Dennisa, který, ač se to na první pohled nezdá a divák nemá vůbec ale vůbec žádnou páru na to přijít, miluje už šest let Gray, ale do teď, čili smrti jejího snoubence a jeho přítele, neměl kule na to jí to říct, a tak se hrozně moc diví, když se Gray v průběhu příběhu zamiluje do třetího kamaráda jejího zesnulého snoubence, jemuž rodiče při narození vybrali jméno Fritz. Jenže Fritz se zdá být namyšlený a Gray se k němu chová velmi odtažitě, ale samo sebou by to nemohla být romantika, kdyby mezi nimi nepřeskošila jiskra. No a jakmile ta přeskočí, tak jest z toho divák více méně v řiti, neboť je to křečovité jak ptačí lejno. Ovšem zamyslím-li se nad tím do hloubky, přátelé, tak ono to zas tak nic divného není. Vždyť jiskra může přeskočit úplně kdekoli, kdykoli a nezáleží na tom, s kým jste nebo co právě děláte, neb k takové jiskře může dojít na vlastní svatbě, ve frontě u kasy, na veřejných wc, když kamarádce/kamarádovi držíte vlasy a ona/on mezitím blije, anebo jen na pásové výrobě v masokombinátě. Prostě kdekoli a kdykoli, jako soulož psů i lidí. Ale opět se vraťme k té napínavé story! Na scéně se později objeví i šlapka, prej masérka, která si sebou přinese syna a pěkným výcucem z pravého prsu všem vylíčí příběh o tom, že onen synek je potomkem zůstavitele, čemuž nechce věřit jeho mamina, a nehodlá se tak smířit s faktem, že by levoboček zdědil veškeré jmění, leč šlapka namítá, že kvůli penězům nepřišla, jen prý chce zjistit, co se děje a ták. Ostatní však důvěryhodnému příběhu levobočka věří, takže si šlapka i její děcko žijí s ostatními v domě, jakoby se nechumelilo, a do toho dělají různé rádoby vtipné kousky, až to vypadá, že jsou všichni do jednoho zkouřeni kvalitním hašišem. Jak story končí netřeba rozepisovat, už tak jsem kvalitně zaspoileroval, tudíž máte smůlu, přátelé, musíte tento špígl nýgl kousek taky zhlédnout. Zkouřená romantika nemající s reálným životem nic společného, proto k dokonalosti vybroušená a scénáristicky vypiplaná hvězda jedna zlatá! () (méně) (více)

Roman.Ticka

Vkusně natočená a zahraná svěží letní komedie obsahuje několik kroků, které vedou k pětihvězdičkovému hodnocení. Invenční scénář je nenucený, i přes mírnou kýčovitost uvěřitelný a neslyšela jsem jediné sprosté slovo!! Hudba nerušila a herecký ansámbl byl vybrán stejně pečlivě, líbili se mi všichni. Jenny je prostě kus s kouzelným úsměvem a nedivím se, že z ní byli všichni paf, Timothy zářil jak neóny ve Vegas a jiskry lítaly všude kolem. První líbací scénu doufám nedělal Ben, že ne?! A první postelová byla něžně nasnímaná a vtipně proložena pendlujícím nonstop žroutem, s citem vlastní jedině ženské duši. Vtipné hlášky taky nechyběly - "Dřív jsem neustále fotil." "Proč jsi přestal?" "Začali mi platit." "Volala Persefa, ani vtipná ani chytrá, možná ti ho vykouří." - z té poslední jsem definitivně vyměkla: "Co tě tak zdrželo?"☺ ()

blackJag

Klišoidní usmrkané romantické drama, které luhuje stavební kameny těchto žánrů až do úplného rozmělnění. Nevěrohodné motivy jednání postav spolu s hloupě napsaným scénářem zabíjí jakýkoliv komediální potenciál. Přítomnost otravného děcka nedává ani tu sebemenší šanci k projevení byť jen ždibíčku sympatií s kteroukoliv postavou a scény, kdy malý hajzlík vyhazuje cédéčka z regálů nebo u řeky naprosto nepochopitelně rozšlape živou rybu, ve vás evokují leda tak touhu zmlátit toho malého červa do krve - a to je dětská postava nahozena na poměrně malé ploše filmu. Garnerová se tu snaží, seč jí síly stačí, ale chuděra kope znovu za druhou ligu a ani o tom neví. Taková Lewisová v ní je už nějaký čas. Osobně nepochopím, co mohlo vést Kevina Smitha k účasti v tomto nepříjemném filmu. 25% ()

dopita

Drama s trochou humoru. To nemusí bejt nutně špatná kombinace, film je ale trochu nedotaženej. Závěrečný záhyby scénáře mi připadaly trochu podivný, a tempo vyprávění taky nic moc, film se k závěrečným titulkům dokodrcal jen ztěžka. Navíc v hlavních rolích hrají mí neoblíbení herci, no ale zase ve vedlejší roli hraje Kevin Smith. ()

VanTom

Romantické komedie málokdy začínají pohřbem snoubence, takže tady prošly postavy traumatem hned v úvodu, čímž se nastavil tón – lehká "deka" z melancholie a smutku. Nicméně dále se pokračovalo v klasických kolejích (s často nejapným, provařeným situačním humorem) – protiklady se zamilovaly (doslova za pár dnů, ještě před vzpomínkovou akcí), kamarádi ostrouhali, ale všichni se posunuli a měli se rádi. Vtipně to glosoval (výborný, pěkně vypasený) Kevin Smith a okouzlující Jennifer Garner štěstí nešlo nepřát. ()

• Film sa natáčal od marca 2005. Pár scén sa v júli 2005 nakrútilo aj v americkom Boulder, Colorado, kde sa príbeh oficiálne odohráva. Dokrútky sa robili ešte v decembri 2005. Ďalej sa natáčalo vo Vancouveri a Britskej Kolumbii. (Arsenal83)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)