Život jde dál

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

• honajz

Podivný romantický film, kdy na začátku zjistíme, že před svatbou hrdince zemřel tragicky budoucí manžel. Za pomoci dvou kamarádů (jedním z nich je Kevin Smith) se v tom pak plácá a navíc zjišťuje, že její kluk měl mnohá zajímavá a pěkně živá tajemství.(16.3.2012)

Scénáristka/režisérka Susannah Grant dovedla vytvořit ze stejného výchozího bodu něco jiného než druhé "péesajlavjů", a jelikož se tu dějí věci zvláštní, ale takové, že si dovedete u jednotlivých minizápletek říct "no jo, vlastně proč ne, vždyť skoro přesně tohle jsem sám zažil nebo vím, že by se to stalo", je z toho celkově takový dost dobrý feeling. A pokud se jí většina z těch věcí přímo stala, tak omlouvám to, že se z toho potřebovala vypsat, protože s ohledem na výsledek je tohle výjimka potvrzující pravidlo, že tuhle sebeočistnou praxi je potřeba zakázat (s ohledem na výsledky obvyklé, tj. dost hrozné). Pozitivní zjištění je, že to zjevně není náctiletá emoblbka ani přestárlá yaoistka, i když k dokonalosti to má daleko, a postavu Kevina Smithe bych si do svého filmu nepřibíral ani za zlaté prase. Ačkoliv, při dnešních cenách zlata... No nic, zpátky k věci. Řemeslně fakt dost dobré, Boulder v Coloradu vypadá jako fajn místo s pěknou přírodou, Jennifer kromě fešného vzhledu i solidně hraje, a pan "OK, za Hitmana bych se měl stydět, ale když oni mi fakt dobře zaplatili" působí jako obvykle sympaticky a taky hraje slušně. Juliette Lewis mě celý film deptala, ale to byl zřejmě účel, že?:) A jelikož bych neměl problém podívat se za nějaký čas znova (teda samozřejmě kdyby se to objevilo v televizi, když bych se u ní zrovna nacházel, ne že bych sháněl DVD nebo tak něco), není důvod nedat 70%.(18.8.2011)

Posledny film, ktory som videl s Jennifer Garner bol JUNO (2007), kde si zahrala zenu tuziacu po dietati a v tejto usmevnej drame si zahrala podobny typ ulohy, smutnu Gray, ktorej zomrel snubenec a odstupom casu po jeho smrti zistila rozne sokujuce informacie. Okrem toho sa pocas filmu zalubila do Fritza v podani Timothyho Olyphanta HITMAN, SMRTONOSNA PASCA 4.0. (obe 2007). Myslim si, ze film je ladeny predovsetkym pre zenske publikum a druha polovica filmu je lahko predvidatelna a zaver rozpravkovo sladky, az nerealny. Chvilkami je film nudny, kde obcas bezia prijemne melodie (nic v zlom, v noci by som asi zaspal :-), inak ukecany Sam v podani Kevina Smitha, ktoreho poznam ako mlcanliveho Boba z filmu DOGMA (19999 mi obcas zlepsil naladu...14.08.2008 ______ Jennifer Garner - (Gray) +++ Timothy Olyphant - (Fritz) +++ Kevin Smith - (Sam) +++ Sam Jaeger - (Dennis) +++ Juliette Lewis - (Maureen) +++ Fiona Shaw - (Paní Douglasová) +++ Joshua Friesen - (Mattie) +++ Hudba: Tommy Stinson, BT +++(14.8.2008)

Nemůžu říct, že bych se nepobavila. K filmu mě přitáhl hlavně opravdu sexy Timothy Olyphant, který mi místy nečekaně hodně připomínal Jacka Nicholsona. Jennifer Garner má krásný úsměv. Jinak filmově to ale bylo opravdu průměrné, ale ne nějaká extra kravina.(9.8.2011)

Vkusně natočená a zahraná svěží letní komedie obsahuje několik kroků, které vedou k pětihvězdičkovému hodnocení. Invenční scénář je nenucený, i přes mírnou kýčovitost uvěřitelný a neslyšela jsem jediné sprosté slovo!! Hudba nerušila a herecký ansámbl byl vybrán stejně pečlivě, líbili se mi všichni. Jenny je prostě kus s kouzelným úsměvem a nedivím se, že z ní byli všichni paf, Timothy zářil jak neóny ve Vegas a jiskry lítaly všude kolem. První líbací scénu doufám nedělal Ben, že ne?! A první postelová byla něžně nasnímaná a vtipně proložena pendlujícím nonstop žroutem, s citem vlastní jedině ženské duši. Vtipné hlášky taky nechyběly - "Dřív jsem neustále fotil." "Proč jsi přestal?" "Začali mi platit." "Volala Persefa, ani vtipná ani chytrá, možná ti ho vykouří." - z té poslední jsem definitivně vyměkla: "Co tě tak zdrželo?"☺(9.8.2011)