Život jde dál

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

• SallyZen

Bez Olyphanta by to byla další romantická sračka, která k nám přicestovala jak jinak než z ameriky. Fritzek to vytáhl dost nahoru(s pomocí Kevina), a proto dám o hvězdu více. Já když viděl ten začátek, tak jsem si od toho sliboval docela dost, ale možná to mohli zkusit v normální komedii a ne romantické. Ale určitě mě nejvíce zarmoutilo obsazení hlavní herečky. Garnerku nemám vůbec v lásce, takže mi celkový dojem také trochu zkazila(ale to ji budu zazlívat v nejmenším, když to je můj problém). Prostě další obyčejná (pod)průměrná komedie na kterou se brzy zapomene, ale život jde dál. 40%(9.8.2011)

Scénáristka/režisérka Susannah Grant dovedla vytvořit ze stejného výchozího bodu něco jiného než druhé "péesajlavjů", a jelikož se tu dějí věci zvláštní, ale takové, že si dovedete u jednotlivých minizápletek říct "no jo, vlastně proč ne, vždyť skoro přesně tohle jsem sám zažil nebo vím, že by se to stalo", je z toho celkově takový dost dobrý feeling. A pokud se jí většina z těch věcí přímo stala, tak omlouvám to, že se z toho potřebovala vypsat, protože s ohledem na výsledek je tohle výjimka potvrzující pravidlo, že tuhle sebeočistnou praxi je potřeba zakázat (s ohledem na výsledky obvyklé, tj. dost hrozné). Pozitivní zjištění je, že to zjevně není náctiletá emoblbka ani přestárlá yaoistka, i když k dokonalosti to má daleko, a postavu Kevina Smithe bych si do svého filmu nepřibíral ani za zlaté prase. Ačkoliv, při dnešních cenách zlata... No nic, zpátky k věci. Řemeslně fakt dost dobré, Boulder v Coloradu vypadá jako fajn místo s pěknou přírodou, Jennifer kromě fešného vzhledu i solidně hraje, a pan "OK, za Hitmana bych se měl stydět, ale když oni mi fakt dobře zaplatili" působí jako obvykle sympaticky a taky hraje slušně. Juliette Lewis mě celý film deptala, ale to byl zřejmě účel, že?:) A jelikož bych neměl problém podívat se za nějaký čas znova (teda samozřejmě kdyby se to objevilo v televizi, když bych se u ní zrovna nacházel, ne že bych sháněl DVD nebo tak něco), není důvod nedat 70%.(18.8.2011)

Život jde dál a dál půjde i po zhlédnutí tohoto filmu. Ten má hezkou fazonku, pěkné ozdoby v podání Smithe, Olyphanta, a především sympatické Jennifer, leč pod povedeným obalem se skrývá snímek, který vám je schopen nabídnout každý druhý režisér.(9.8.2011)

• ScarPoul

Romantika najhrubšieho zrna ktorej dvojhodinová sonda do duše zúčastnených s úmyslom objaviť zmysel bytia a podobných kravín my ako si unikol. To že má film dve hodiny je zarážajúce ale poznám dvojhodinové komédie ktoré majú výpovednú hodnotu - laska nebeská napríklad. Grantová natočila kvázi romantické, kvázi filozofické a kvázi vtipné niečo čo vlastne v spojitosti a celistvosti vytvára úplný miš maš či už na poli komédie, romantiky alebo filozofického štúdia. S hercov najviac vystihnúť Garner ale ona sama dobre vie že milá tvár film nerobí a Olyphantová strnulosť a dva osvedčené kukuč looky sú dosť málo čo sa týka či už jeho hereckého prejavu alebo stvárnenia postavy takže najlepšie s toho vychádza samotný Kevin Smith ktorého charakter má jediný oslovil a s ktorý ma na celom filme zaujal. Lenže to je dosť málo. Ako samozrejme dopozeral som to ale žiadny zázrak sa nekoná. Ono to totiž všetko padá na tom že to chce byť iné ako romantické komédie a pritom je to zmetänejšie ako moje rozbor pstruha riečneho. Má to poetické miesta to ano. záver klišovitý ako obvykle problém je že ten koniec tam zrazu je a nič mu nepredchádza. No neviem osobne ma to neoslovilo.(20.10.2008)

Překvapivě neurážející a pohodová zábava. Velkou zásluhu na tom má obsazení - zatímco Jennifer Garner a Timothy Olyphant jsou prostě "jen" sympaťáci, Kevin Smith a Juliette Lewis (oba v příhodných rolích) mě svou přítomností vskutku potěšili. Fajn byl i písničkový soundtrack. Škoda jen, že obsahově je to vesměs vata a směrem k závěru čím dál otravnější.(9.8.2011)

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)