Síly temna

Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

• Hal_Moore

Another teenage movie. This time it's horror movie. Alespoň trochu originální začátek sto krát napsaného komentu ke stému naprosto stejnému snímku. Naprosto neznámí herci (pro některé) a navíc naprosto necharakterní herci (fakt že jsou mladí je v žádném případě neomlouvá) jsou toporní jak z reklamy na deodorant, na jehož funkčnost určitě chcete nějaký důkaz. Zmiňovat pěkné herečky je už takové klišé, že tohle je poslední komentář, kde to u podobného filmu udělám. To a některé scény stojí za těmi dvěmi malými hvězdičkami v mém hodnocení. Konkrétně jde o scény s pavouky, v koupelně a s kamionem. Nic originálního film nepřinese a zápletka taky není příliš originální. Renny Harlin už se prostě po Cliffhangerovi nikdy nepřekoná.(9.1.2007)

• Popluh

Těžko říct, jestli se najde nějaký demenější film po stránce děje a vůbec vnitřní logiky filmu. Proto nezbývá než smeknout před Harlinem, který potvrdil jak neskutečně zručný béčkař je a kromě pár šílených digi-hrátek tuhle sci-fi hororovou pseudo sračku s partou modelek (obou pohlaví) utáhl a dokázal jí i vtisknout nějaký styl. Je škoda, že už nedostává tolik prostoru v áčkovějších vodách, u nějakého "druhořadého" blockbusteru do 100 mega rozpočtu by se rozhodně neztratil.(6.10.2010)

• Genero

Když v sobotu odpoledne zapnete televizi a vidíte odporné pavoukovce vylézat z půvabných líček tuningové brunety, pochopitelně ustrnete a s napětím očekáváte další tajemné události. Ale pokračování příběhu nabírá zcela nečekaný spád! Čáryfuk by bledl závistí a jeho hrudní košíček se stáhl nervozitou, kdyby dorazil jen v bílém elastickém tílku na homosexuální orgie při čarodějnickém sabatu na Harlinových kamenech. Tolik vysvalených a hladce oholených adeptů černokněžnického řemesla by nedohledal ani v nejnovějším čísle magazínu LUI. Kam se poděl ten starý dobrý Renny, který nechal Willise balancovat na omrzlém křídle startujícího Boeingu? Je na tom už tak bídně, že točí za mrzký peníz náborová videa pro Colour Planet? Teprve po tomto děsivém zážitku si uvědomuju, že i hluboce pronuděné zrození vymítače ďábla byla vlastně óda na filmové napětí a hrůzu.(20.2.2012)

• Pilda17

Nezajímavý příběh se spoustou zbytečných efektů, které působily uměle. Děj od začátku nudný a nemohl ničím zaujmout. Pár scén ušlo a herecké výkony nevadily, ale to je tak vše. Na fantasy moc umělé a na horor žádná atmosféra, tudíž maximálně jako jednohubka dostačující, ale víckrát vážně ne... 3/10 = 30%(5.5.2012)

Neviem ako je to možné, ale tento film sa mi páčil. Nebol originálny ale dokázala som ho pozerať veľakrát. Možno je moje hodnotenie ovplyvnené aj tým, že som ho pozerala s priateľmi a veľmi som sa pri tom bavila. Na vyplnenie chvíle je to film, ktorý poskytuje všetko. Pekných chlapov( aj to sa musí), príjemné herecké výkony, troška toho lietania a efektov, pár chvíľ keď viete, že sa stane niečo zlé a chvíle pri ktorým môžete bez váhania opustiť izbu. Počas pozerania som sa ani nepohla. Ovplyvnene 90%(16.6.2007)

• - Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 42. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)