Síly temna

Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

• kingik

Žil byl kdysi talentovaný režisér Renny Harlin, který jednoho dne na stole našel zapomenutý scénář zřejmě určený k pilotnímu dílu nějakého fantasy seriálu sepsaný režijním kolegou J.S.Cardonem. Neodolal a natočil podle něj film, který opatřil působivějším vizuálem než má pilot a pak už se k němu nehlásil. Kdo totiž film do detailu pochopil, je u mě génius. Harlin před kameru nahnal metrosexuální hereckou omladinu a tímto filmem se doslova vyřídil. Celý film je parádně zmatený a velmi neujasněně se pohybuje v několika žánrech, ale tak špatné přechody z žánru do žánru, jsem už dlouho neviděl. Z filmu bylo cítit, že je to celé špatné, a tak Harlin tu hrůzu vylepšoval občasnou, jakoby nápaditou vizuální vychytávkou, ale s nízkým rozpočtem se nemohl pouštět do velkých orgií, a tak to všechno chtěl mít raději rychle za sebou. Diváka už vytrestal i tak dost, když se na to dodíval až do konce. Za sebe můžu prohlásit, že to takřka bylo nedívatelné a je to nejhorší film Rennyho Harlina. Renny si pak koupil letenku do rodného Finska, protože po tomto propadáku už s ním asi nikdo nic nenatočí.(4.10.2010)

• Campbell

HArlin zklamal. Film je za 1) děsně blbí a za 2) děsně nudný. Nevím co je to za zvyk vybrat hezký tvářičky, bez jakkéhokoliv hereckého talentu. Sorry HArline ale tohle se ti nepovedlo.(28.12.2009)

• tibenskym

Najpraktickejším využitím sily bola jednoznačne oprava áut :D:D:D(28.10.2009)

No ja si myslím, že Harlin z tohto trápneho béčkového scenára s minimom originálnosti vyťažil maximum. A to najmä za pomoci trikov a kvalitne našliapnutej hudby. Bolo jasné, že herci mali počas nakrúcania skôr bližšie k reklamám na spodné prádlo, ale aspoň sa na tom dalo s chuťou a úsmevom pozerať. Takže u mňa fajn. 55%.(16.4.2008)

První polovina filmu je zatraceně cool. Kombinuje příjemně ponurou atmosféru s nadpřirozenými schopnostmi atraktivní čtveřice (no, spíš trojice, protože Toby Hemingway zrovna moc kouzlující není) a vypadá velmi nedějně. Zázrak se však nekoná a druhá polovina připomíná časovanou bombu. Atmosféra je pryč, vizuální stránka ztrácí kouzlo, děj začíná znatelně váznout a zamotávat se sám v sobě, takže nejednou přemýšlíte, proč to ten "záporák" vlastně všechno dělá... Ale rozhodně nemůžu říct, že bych se nebavila. Dobrých scén se dá najít dost (úvodní titulky, noční honička s policií, soubojík v uličce za barem, autonehoda, iluze v dívčině pokoji...) herci jsou sympatičtí, ro(c)ková hudba má grády a před efekty upřímně smekám, neboť filmy tohoto typu na tom bývají - co se triků týče - obvykle hóóóódně špatně.;-)(3.10.2010)

• - Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)