poster

Síly temna

 • USA

  The Covenant

 • Slovensko

  Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Renny Harlin by to měl konečně zabalit, hodit nohy na stůl a dokola si pouštět svoje akční majstrštyky z devadesátých let. S bandou manekýnů před zeleným plátnem sáhl po připitomělém scénáři, který se bere smrtelně vážně a se kterým by nedokázal čarovat ani James Cameron.(8.8.2015)

 • mandes

  rozpočet : ? otvárací víkend : $8,852,458 tržby celosvetovo : $37,256,954(24.12.2006)

 • WANDRWALL
  **

  I do elitní školy Spencer Academy může vniknout tajný a nebezpečný spolek, když si pedagogové nevšímají dostatečně studentů a neumravují je. A tak se vesele přádají čarodějnické sabaty, studenti prakticky nestudují a z elitní školy se stává škola na odpis. (7. 3.2011)(7.3.2011)

 • Nick Tow
  **

  Že pôjde o teenagerský popcorn pre odrastených fanúšikov Harryho Pottera, ktorý už predsa len túžia vidieť okrem jednorožca aj nejakú tú kozu /kozy/ - sa dalo čakať. Nepríjemným prekvapením je skôr fakt, s akým scenárom sa Renny Harlin uspokojil. Keby preskakoval každú druhú stranu, možno by to bolo svižnejšie a najmä by si to nikto ani nevšimol. Už by bolo načase vymyslieť žánrovú škatuľku pre typ filmov, ktoré síce používajú akési "žánrové" ingrediencie, ale v konečnom dôsledku nepatria nikam. Čo je na tejto snímke horrorové či thrillerové, vedia asi iba tvorcovia, len nám to zabudli pribaliť k filmu. Dve /v skutočnosti jeden a pol/ hviezdičky dávam len preto, že mi v ten večer Síly temna celkom padli do nálady - možno práve tým, že nič neriešili, akurát farbili obývačku pekne do modra - čo je moja najobľúbenejšia farba. P.S. Rád by som si nechal od distribútora vysvetliť slovné spojenie z popisky: "následovníci čarodějnického sabatu" Neviem totiž, ako sa dá nasledovať sabat. Iba ak mali na mysli dnešné metalové kapely, ktoré sa rozhodli "nasledovať" svoj vzor, praotcov metalu - kapelu Black Sabbath.(9.5.2007)

 • honajz
  odpad!

  Jako sorry, ale tohle není film, ale pilot nějakého seriálu pro americké studentíky, kterým stačí ke štěstí zapařit, zajít na techno party, pokochat se kalhotkami spolustudentky a sem tam si užít nadpřirozených schopností. O kterých nevíte, proč jsou, k čemu jsou, a jak to, že když jejich užíváním majitel stárne, naši mladíci nestárnou? Všichni jsou ach tak krásní a mladí, dívky buď ve sprše (přes sklo), nebo aspoň v kalhotkách, hošani odhalí svá mužná těla cele ve sprchách... Zápletka naprosto nijaká a závěrečná bitka k smíchu (Holt po souboji dvou nejlepších shoří stará stodola, no a co? To je všechno?). Navíc jak ten zlý guy, tak ten hodný jsou si k nerozeznání podobní. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/sily-temna.html Režisér Renny Harlin se asi definitivně zbláznil – natočit studentský horor s mladými, krásnými muži a ženami (dojde i na záběry ze sprch mužů), to ho muselo stát hodně úsilí. Navíc když to skoro nemá děj. Mladíci mají nějaké zvláštní schopnosti (jak k nim přišli?) a jeden si to s nimi chce rozdat. Vše. Závěrečná bitka ve stodole je výsměchem žánru.(11.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace