Síly temna

The Covenant

Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

I Stmívání (a Jsem číslo čtyři taky) má svého předchůdce, ani ne tak po žánrové stránce, ale stylem a pojetím jsou Síly temna v podstatě to samé. Na rozdíl od Stmívání mají Síly temna solidní tempo a docela mě i bavily, bohužel se jim ale nepovedlo vyvarovat se naprosto tupé schématičnosti, na kterou jsem už sice zvyklej, ale zrvona v tomhle případě to filmu podřezává větev pod nohama. Kdyby film skončil jinak, asi bych byl dost dlouhou dobu v komatu.(18.2.2012)

• WANDRWALL

I do elitní školy Spencer Academy může vniknout tajný a nebezpečný spolek, když si pedagogové nevšímají dostatečně studentů a neumravují je. A tak se vesele přádají čarodějnické sabaty, studenti prakticky nestudují a z elitní školy se stává škola na odpis. (7. 3.2011)(7.3.2011)

Až na naprostou vymrdanost scénáře se jedná o celkem svižnou podívanou, která rozhodně nenudí a je i oku lahodící, takže spokojenost.(12.1.2007)

Bolo to svizne natocene, nenudil som sa, aj ked reziser Harlin by po svojich bohatych skusenostiach mohol trochu pridat na plyn a pridat este par kvalitnych trikov a akcii. Skoda, ze najlepsie zabery z filmu som uz videl v traileri.(20.6.2007)

• choze

Ukrutně nudná klučičí verze ČARODĚJEK s rozměry a feelingem napumpovaného (M)TV pilotu. Plytký scénář, rezignující Harlin, zaměnitelní osvalení BRAVO hezounci v bourácích a pár pěkných scének (tirák, pavouci a užil jsem si i debilní finální souboj), to vše provázeno neodbytným pocitem, že to mělo na víc.(28.10.2008)

• - Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)