Síly temna

Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

• Pegas1632

Horor asi tak jako Twilight. Banda dobře vypadajících teenagerů je asi tak jediné co může zasáhnout jistou cílovou skupinu. Jinak je film totálně o ničem a co mě děsí nejvíc, tak že si nechal tradičně otevřenej konec pro dvojku :) Takže doporučuji pouze pokud jste holka/gay na základní škole.(26.3.2013)

• honajz

Jako sorry, ale tohle není film, ale pilot nějakého seriálu pro americké studentíky, kterým stačí ke štěstí zapařit, zajít na techno party, pokochat se kalhotkami spolustudentky a sem tam si užít nadpřirozených schopností. O kterých nevíte, proč jsou, k čemu jsou, a jak to, že když jejich užíváním majitel stárne, naši mladíci nestárnou? Všichni jsou ach tak krásní a mladí, dívky buď ve sprše (přes sklo), nebo aspoň v kalhotkách, hošani odhalí svá mužná těla cele ve sprchách... Zápletka naprosto nijaká a závěrečná bitka k smíchu (Holt po souboji dvou nejlepších shoří stará stodola, no a co? To je všechno?). Navíc jak ten zlý guy, tak ten hodný jsou si k nerozeznání podobní. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/sily-temna.html Režisér Renny Harlin se asi definitivně zbláznil – natočit studentský horor s mladými, krásnými muži a ženami (dojde i na záběry ze sprch mužů), to ho muselo stát hodně úsilí. Navíc když to skoro nemá děj. Mladíci mají nějaké zvláštní schopnosti (jak k nim přišli?) a jeden si to s nimi chce rozdat. Vše. Závěrečná bitka ve stodole je výsměchem žánru.(11.4.2007)

Bolo to svizne natocene, nenudil som sa, aj ked reziser Harlin by po svojich bohatych skusenostiach mohol trochu pridat na plyn a pridat este par kvalitnych trikov a akcii. Skoda, ze najlepsie zabery z filmu som uz videl v traileri.(20.6.2007)

• Z0oMb3E

Harry Potter a jeho banda nám dospeli do veku, kedy si už konečne začali vnímať aj prírodou obdarené samičky rovnakého druhu. Po úvodných dvoreniach a romantických odbočkách prichádza do popredia realita. Prítomnosť rovnako plodných a vekovo rovnocenných samčekov však zo sebou prináša teritoriálne súboje. Pri netalentovaných jedincoch je boj o dominanciu vcelku jednoduchý. S prispením pravdepodobne voperovanej čarovnej paličky do ruky z toho robí priam hračku. Problém však nastáva, keď sa na scéne objaví konkurent s rovnakou výbavou. Samčeky sa utiahnu do úzadia od kamier mobilných telefónov a youtubu, aby nastal súboj testosterónov, samozrejme v prítomnosti trofeje....Tak ako nám dospievajú potterovský šialenci, filmári sa snažia zarobiť aspoň na dozvukoch ich ošiaľu z "mládí". Časť ich samozrejme konvertovala na twilightových emákov, ale ortodoxným čáry-máryfilom treba ponúknuť vekovo korektných hrdinov. Covenant je toho jasný pokus. Bohužiaľ celým filmom sa nesie podpis toho, že tuctový šablónový scenár bol zbúchaný narýchlo. Herci ani efekty nemali dokonca ani priestor, aby nejak extra vynikli. Preto z toho vznikla len nudná zlátanina maximálne tak pre mladé teenky, keďže kde-tu sa objavý nejaký ten stiahnutý zadok či fešný blonďák hore bez.(16.1.2012)

• BioGrower

Dlho som sa rozhodoval medzi ** a ***, nakoniec som volím tú slabšiu možnosť. Žáner som jednoznačne určit nevedel, k hororu má podľa mňa ďaleko, tak by som to opísal ako "teenagerský skorohoror". Samotný film ma veľmi nezaujal, aj keď mal dosť vydarené triky. Jednoducho od režiséra Smrtonosnej pasce 2, Cliffhangera i atmosférických Lovcov myšlienok som čakal niečo viac.(2.7.2007)