Síly temna

Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

• BoPo

Masturbačná pomôcka pre pupušov a pre všetky pubiny, ktorým sa splašili hormóny. Ak nepatríte ani do jednej kategórie, tak riskujete zhnusenie a nudenie.(19.10.2012)

• MáŠa

Komentář staršího já: Umělé, průměrné, přijde mi jako ztráta času na to koukat s plnou pozorností, a nedělat si během toho třeba ještě něco jiného Komentář mladšího já z 12. 7. 2007 (tři hvězdy): No, téma nereálné, ale jo, dalo by se zkousnout, kdyby bylo zpracované třeba v takovém duchu jako Underworld, ale zde bohužel. Efekty sice vypadají celkem slušně, ale celý to působí tak trochu uměle - jako taková rychlokvaška. Celý bych si to prostě dokázal představit v mnohem jiné atmosféře, protože tady to spíš působí jako televizní seriál, než nějaký film, který měl asi ambice, se promítat v kině. Čili, jo, nevadí mi, že sem ten film viděl, ale říkám si, že jsem místo toho mohl vidět lepší filmy, a nedalo by to takový problém něco lepšího sehnat.(12.7.2007)

• kingik

Žil byl kdysi talentovaný režisér Renny Harlin, který jednoho dne na stole našel zapomenutý scénář zřejmě určený k pilotnímu dílu nějakého fantasy seriálu sepsaný režijním kolegou J.S.Cardonem. Neodolal a natočil podle něj film, který opatřil působivějším vizuálem než má pilot a pak už se k němu nehlásil. Kdo totiž film do detailu pochopil, je u mě génius. Harlin před kameru nahnal metrosexuální hereckou omladinu a tímto filmem se doslova vyřídil. Celý film je parádně zmatený a velmi neujasněně se pohybuje v několika žánrech, ale tak špatné přechody z žánru do žánru, jsem už dlouho neviděl. Z filmu bylo cítit, že je to celé špatné, a tak Harlin tu hrůzu vylepšoval občasnou, jakoby nápaditou vizuální vychytávkou, ale s nízkým rozpočtem se nemohl pouštět do velkých orgií, a tak to všechno chtěl mít raději rychle za sebou. Diváka už vytrestal i tak dost, když se na to dodíval až do konce. Za sebe můžu prohlásit, že to takřka bylo nedívatelné a je to nejhorší film Rennyho Harlina. Renny si pak koupil letenku do rodného Finska, protože po tomto propadáku už s ním asi nikdo nic nenatočí.(4.10.2010)

• DaViD´82

Pětaosmdesát minut nagelovaní bravíčkoví jinoši nabírají síly skrze žvatlání o osudu, aby si v poslední pětiminutovce mohli v dešti zahrát vybíjenou na život a na smrt s neviditelným "míčem". Přeloženo do srozumitelnější formy - prostě sračka, která bohužel není ani nechtěně směšná.(1.4.2009)

• Hal_Moore

Another teenage movie. This time it's horror movie. Alespoň trochu originální začátek sto krát napsaného komentu ke stému naprosto stejnému snímku. Naprosto neznámí herci (pro některé) a navíc naprosto necharakterní herci (fakt že jsou mladí je v žádném případě neomlouvá) jsou toporní jak z reklamy na deodorant, na jehož funkčnost určitě chcete nějaký důkaz. Zmiňovat pěkné herečky je už takové klišé, že tohle je poslední komentář, kde to u podobného filmu udělám. To a některé scény stojí za těmi dvěmi malými hvězdičkami v mém hodnocení. Konkrétně jde o scény s pavouky, v koupelně a s kamionem. Nic originálního film nepřinese a zápletka taky není příliš originální. Renny Harlin už se prostě po Cliffhangerovi nikdy nepřekoná.(9.1.2007)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 42. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)