poster

Angel-A

 • Francie

  Angel-A

 • Slovensko

  Angel-A

Romantický / Komedie / Fantasy

Francie, 2005, 90 min

Režie:

Luc Besson

Scénář:

Luc Besson

Hudba:

Anja Garbarek

Producenti:

Luc Besson

Zvuk:

Jean Minondo

Scénografie:

Jacques Bufnoir

Kostýmy:

Martine Rapin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ***

  Angela přináší zajímavý příběh, několik originálních nápadů, krásné černobílé provedení a skvěle sehranou ústřední dvojici. Skvělý Jamel Debbouze a krásná Rie Rasmussen, která vypadá jako bohyně, excelují. Že to ale režíroval Luc Besson moc poznat není.(5.1.2008)

 • Socraates
  **

  Luc by si už neměl dávat tak velkou pauzu jako před natočením Angel-A, ke kterýmu mu pravděpodobně scénář našeptávala jeho (v tý době dvanáctiletá) dcerka Shana. Podle mě mu to neprospívá, zřejmě vychází ze cviku ... nebo už prostě nemá o čem, protože tohle je nejslabší kus, kterej jsem od něj viděl. Za emoce v poslední půlhodině a za moji novou lásku Rie dávám po hvězdičce.(3.3.2013)

 • EdaS
  ****

  Je to průhledné, ale funguje to překvapivě pěkně. Černobílá kamera nepřekvapivě krásná.(10.9.2010)

 • Chrustyn
  **

  Podivná komediální romance s prvky sci-fi o padlém (sexy a blonďatém) andělovi, který zachrání život smolařského gangstera. Podivné !černobílé! vyprávění, kterým chtěl Besson možná něco říct ale bohužel nevím co. P.S. kdyby se Besson nebál gay tematiky mohl roli Rie Rasmussenové hrát Jean Reno a mohlo to být možná i lepší.(18.2.2013)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Zaujímavý snímok plný úvah o hľadaní samého seba. 50 (70)% ľudí ho bude "milovať", zvyšok kritizovať. Plusom je niekoľko "obyčajných" frkov, ktoré síce nijak nadštandardne nepobavia, no minimálne vyčaria úprimný úsmev na tvári diváka. Mám rád takéto "jednoduché" filmy, ktoré napomáhajú k novuzrodeniu či váženiu si samého seba. Film ma nenudil (čo je už dnes zázrak), takže spokojnosť.(9.10.2015)

 • - Jamel Debbouze je ve skutečnosti jen o 13 cm menší než 178centimetrová Rie Rasmussen. Scéna pod mostem, kde je možné výškový rozdíl zaznamenat, je umocněna schodem, na kterém Rie Rasmussen stojí. Svo roli hrají i hereččiny lodičky s podpadkem. (smith22)

 • - Film obsahuje odkazy na snímky Nebe nad Berlínem (1987) režiséra Wima Wenderse a Život je krásný (1946) Franka Capra. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Paříži, převážně v lokalitách Montmarte a Seine River a také ve studiu Eclair. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace