• Francie

Scénografie:

Jacques Bufnoir

Kostýmy:

Martine Rapin

Vůbec ne špatné! Doporučuju, nenechte se mýlit zdejším hodnocením...A Thierry Arbogast za kamerou to opět jistí....vtipné, milé, svižné....(5.7.2006)

• Chrustyn

Podivná komediální romance s prvky sci-fi o padlém (sexy a blonďatém) andělovi, který zachrání život smolařského gangstera. Podivné !černobílé! vyprávění, kterým chtěl Besson možná něco říct ale bohužel nevím co. P.S. kdyby se Besson nebál gay tematiky mohl roli Rie Rasmussenové hrát Jean Reno a mohlo to být možná i lepší.(18.2.2013)

Luc Besson dokázal svým černobílým snímkem, že krása filmu nespočívá v barevnosti, ale v příběhu a naopak krása života spočívá v jeho barevnosti. O pět hvězdiček se Luc Besson musí podělit s kameramanem Thierrym Arbogastem, který dokázal, že Paříž můžeme vidět různě, ale vždy bude nádherná a svůdná. Luc Besson a Thierry Arbogast se musí podělit o pět hvězdiček ještě s Rie Rasmussen. Ta dokázala, ale ne, ona nic nedokázala. To já se jen zamiloval do jednoho filmového anděla stražného a moc si přeji, aby ten můj anděl strážný vypadal, mluvil a choval se tak, jak Rie Rasmussen.(22.1.2007)

Po dlouhé době Luc Besson je svým pánem. Dopadlo to mnohem lépe než jeho předchozích pár let strávených na producenské nebo jen scénáristické stoličce. I když je pravda, že Angel-A mohla dopadnout daleko lépe. Má na víc .... Pár scén mi přijde už trošku okoukaných v jiných francouzských filmech. Angela v podání Rie je opravdu tak nevinná, že ji uvěříte, že je anděl? Ne i ano. Každopádně u mě prošla a to i přes to, že mám trošku jinou představu o andělicích, ale sežral jsem jí to " i s navijákem ". Jamel v roli ukecaného chlápka, který je po krk v malérech a ke kterému byla seslána na pomoc. Dal bych tři a půl ale čtyři ne :(. Škoda, snad ještě od Bessona někdy uvidíme nějakou pecku a nejsem si jist jestli by to měli být právě Minimojové.(11.4.2007)

Angela přináší zajímavý příběh, několik originálních nápadů, krásné černobílé provedení a skvěle sehranou ústřední dvojici. Skvělý Jamel Debbouze a krásná Rie Rasmussen, která vypadá jako bohyně, excelují. Že to ale režíroval Luc Besson moc poznat není.(5.1.2008)

• - Film měl premiéru ve Spojených státech na filmovém festivalu Sundance 2007 . (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Paříži, převážně v lokalitách Montmarte a Seine River a také ve studiu Eclair. (Terva)

• - Jamel Debbouze je ve skutečnosti jen o 13 cm menší než 178centimetrová Rie Rasmussen. Scéna pod mostem, kde je možné výškový rozdíl zaznamenat, je umocněna schodem, na kterém Rie Rasmussen stojí. Svo roli hrají i hereččiny lodičky s podpadkem. (smith22)