poster

V pasti

 • USA

  Hard Candy

 • Slovensko

  V pasci

Thriller / Drama

USA, 2005, 103 min

Režie:

David Slade

Scénář:

Brian Nelson

Kamera:

Jo Willems

Hudba:

Harry Escott

Producenti:

Jody Allen

Střih:

Art Jones

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Místy mírně neuvěřitelné, přesto působivé drama, kterému by slušela o dvacet minut kratší stopáž a tu a tam i odpověď na "jisté nejisté" skutečnosti!! Začalo to na chatu, on a ona, potkali se v kavárně, přesunuli k němu domů, ale on by nejradši na všechno zapomněl. V první řadě bezesporu šokuje herectví mladičké Ellen Page (kterou si s dlouhými vlasy pamatujeme ze třetího pokračování série X-Men), i když v závěru (asi ona délka filmu) mi už mírně lezla krkem.. stejně jako nová fakta, nové otázky. Již zřejmé ale v první polovině snímku bylo, o co jí celou tu dobu hraní si na kočku a myš jde (tedy bez finále na střeše). Než se k onomu vyvrcholení (chcete-li katarzi) dostaneme, přistupujeme na efektní podívanou, rozehranou ústředním duem, za přítomnosti nepříjemných ruchů a těkavé ruční kamery!! Dvě chybičky (ve kterých se ale netřeba vrtat) - ta první: je mladá holka tak drastických skutečností a geniálně ďábelských propočtů vůbec schopná; ta druhá: když jde o fotografův (kterej disponuje atletickou postavou) důležitej orgán, že by se z provazů přece jenom nedostal, když to za pár minut přece jenom jde!?! Ale co, svůj účel to splnilo. Resumé: trocha nejasností v brilantním podání - vlastní představivost a interpretaci si vezměte sebou!!(11.11.2006)

 • chezush
  **

  Ani ta kastrace nemůže být tolik bolestivá, jako sledování tohoto filmu. A to ten začátek vypadal slibně.. Po celou dobu filmu jsem očekávala nějaký zvrat, kdy se postavy začnou rozvíjet, nebo alespoň nějaké vysvětlení - motiv Hayley, zabil Jeff opravdu tu dívku, co se vůbec stalo, .. nic z toho jsem se nedozvěděla a opravdu nechápu smysl tohoto filmu. S Hayley by měl divák asi soucítit a vžít se do její role, ale ona byla po celou dobu filmu jak osina v zadku, vážně. Dokonce mi bylo více líto Jeffa, přála jsem si, aby se dostal z provazů a zabil Hayley, nebo jí alespoň vytrhl jazyk, aby byla zticha... Film měl být šokující, ale já si z toho odnesla jen nudný zážitek. 2* za Patricka Wilsona.(12.6.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Film beru jako útok na moje koule. Zejména hlavné scéna, pane bože na nebi, celou noc pak jsem musel svoje koule utěšovat, že tohle se jim nestane. Dalších výhrad už k filmu nemám. Slušná psychárna, které kralovaly herecké výkony Patrick Wilsona a Ellen Page. Zejména Ellen Page, tak půvabná mladá dívka a já bych se na ní po tomhle filmu neopovážil ani křivě kouknout.(12.2.2008)

 • Shadwell
  ****

  V pasti funguje vše na obráceném principu – muži jsou v područí žen, vyvrhelové v područí nevinnosti a divácký požitek v područí disturbingu. V čem se film naopak podobá ostatním, je výtečná režie na úkor drobátko vykonstruovaného děje.(13.11.2007)

 • charlosina
  ****

  Vynikající kamera zabírá rozkošnou čtrnáctku, která se rozhodne vstoupit do domu pohledného fotografa... Co z toho vyplývá? Že nikdy byste neměli pít to, co jste si nenamíchali sami. Hard candy je na pohled sladký bonbonek, který skrývá hořkou, velmi hořkou příchuť. A to vše je zabaleno v opravdu působivém balení. Ellen Page i Patrick Wilson v komorním psychologickém dramatu, které mě nenechalo klidnou. Herecké výkony perfektní, vizuální stránka dle mého dokonalá, téma dráždivé. Z tohohle počinu Davida Sladeho jsem jednoduše byla v pasti.(4.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace