V pasti

Scénografie:

Jeremy Reed

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Naprosto ultimátní psychologické drama. Více než působivé scény. Fenomenální herecké výkony. Omračující dialogy. Skvělá režie. Nejlépe uděláte, když si o snímku nic nepřečtete, budete více než štědře odměněni. Do filmu jsem se vpíjel očima, po celou dobu jsem ani jednou nemrknul, aby mi neušla ani setina stopáže a po závěrečných titulkách jsem si omráčen došel pro hadr, abych utřel to moře slin na podlaze pod sebou. Až tehdy jsem si uvědomil, že jsem měl celých 100 minut hubu dokořán, asi tak jako ta maska z Vřískotu...(25.10.2007)

• kiddo

Neříkám, že koukat půl hodiny na Patricka Wilsona, kterak je svázaný s pytlíkem ledu na obnaženém rozkroku, není výborná podívaná, ale podobné scény přesně ilustrují průšvih, z kterého film nevytáhnou ani vysoce nadprůměrné herecké výkony, a sice totální doslovnost. A co je nejzábavnější, i přesto že tvůrci protáhnou postavy i tím nejzapovězenějším bahnem, ani tehdy nemám pocit, že by jednotlivé scény šly nějak na dřeň. Herci se v tom patlají sami, oporu nemají ani ve schematickém scénáři s nulovou psychologií postav, ani v kameře, která jen po bournovsku samoúčelně lítá ze strany na stranu, ani v režii, která nedokáže vytěžit napětí ani z toho, že vlastně vůbec nevíme, kdo je tu ten záporák. Důsledkem toho je, že si vytvořím averzi k oběma postavám, a když se dozvím rozřešení, které přichází o půl hodiny později, než by bylo záhodno, přijde mi vykonstruované a je mi už v podstatě ukradené. Pokud nedokážete předpovědět vše, co se stane mezi prvním drinkem a závěrečnou zpovědí, měli byste se vážně zamyslet nad svou schopností úsudku.(25.8.2009)

Výborný, napínavý, atmosférický, příběh s dobrými hereckými výkony a také velice složitý thriller více než by se mohlo zdát. Sice celý děj se odehrává v jedné místnosti, kde je veden dialog mezi hlavními postavami, avšak po skončení se musí člověk pořádně zamyslet, aby tento film ocenil. Ze začátku jsem měl jasno, komu fandit a koho nenávidět, na závěr filmu jsem byl velice obalamutěn a nyní se ptám, jestli bych po druhém zhlédnutí někomu fandil... Film nabízí mnoho zvratů a nejasností, které jsou v průběhu filmu odhalovány nebo jemně naznačeny. Zajímavé a citlivé téma pedofílie, a jeho následky, jestli 14letá dívka má právo brát zákon do vlastních rukou? Těžko říci. Je to možné, aby 14letá dívka tohle všechno zvládla? Když se člověk zamyslí, tak možné to je, sice film nabízí někdy menší logické chyby, které se přes tu náročnost dají pochopit, ale možná se najdou někteří puntičkáři, který film kvůli tomu odsoudí. Náročná práce scénáristy a dobré režijní provedení a tak hodnotím tento povedený thriller 4 hvězdičky…(2.11.2007)

Nemohla jsem si pomoct, ale hlavní hrdinka mi postupem času lezla na nervy čím dál víc a to by možná v tomhle druhu filmu neměla a navíc to co bylo na filmu v první půlce zajímavé, bylo nakonec příliš dlouhou stopáží až přehnané. Vadilo mi také přiliš mnoho otázek, které zůstaly nevysvětleny. Jinak herci byli výborní a příběh sám o sobě ušel. Až na tu uvěřitelnost.(3.10.2006)

Rozporuplně...nějak takhle se na mě tváří film poté co jsem měl možnost ho shlédnout. Ač se mi příběh zdál divný až trochu nechutný po chvíli jsem opravdu nečekal jak se otočí o 180 stupňů...a od té doby jsem to sledoval s otevřenou pusou a čekal na další minuty co se stane....celou dobu mě nenechal chvíli odpočinout a rozhodně mě jak průběh tak konec celkem dost překvapil. Ve filmu se objevili pouze tři herci...abych se přiznal tak znám pouze Sandru Oh z Bokovky ale ta se tam objeví celkem asi ani ne minutu. Rozhodně thriller jak vyšitej šmrncnutej psychologickým dramatem, na který opravdu jen tak nezapomenu. --- Co bys řekl kdyby tu Denise teď byla? – Řekl bych pomoc!! Teenager mi chce ufiknout koule zavolej policii.(15.9.2006)

• - Producent David Higgins se dozvěděl o případu z Japonska, kde školačky ušily léčku na muže, který sháněl materiál s nezletilými. Z toho vlastně vzešel námět pro film. (-bad-mad-wolf-)

• - Vzhledem ke kontroverznímu obsahu filmu drželi tvůrci rozpočet pod jedním milionem dolarů, aby studio nedostalo choutky cokoliv měnit. (-bad-mad-wolf-)

• - Snímek byl natočen za pouhých 18 dnů. (houseofwax)