V pasti

Jody Allen

Art Jones

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Vynikající kamera zabírá rozkošnou čtrnáctku, která se rozhodne vstoupit do domu pohledného fotografa... Co z toho vyplývá? Že nikdy byste neměli pít to, co jste si nenamíchali sami. Hard candy je na pohled sladký bonbonek, který skrývá hořkou, velmi hořkou příchuť. A to vše je zabaleno v opravdu působivém balení. Ellen Page i Patrick Wilson v komorním psychologickém dramatu, které mě nenechalo klidnou. Herecké výkony perfektní, vizuální stránka dle mého dokonalá, téma dráždivé. Z tohohle počinu Davida Sladeho jsem jednoduše byla v pasti.(4.4.2009)

Když jsem tenhle film viděla poprvé, dala bych mu tak maximálně 2 hvězdy a to bych ještě hledala, čím by se je zasloužil .. Ellen Page mi byla maximálně nesympatická a pořád jsem jen fandila Patrickovi a litovala ho, jenže když jsem se na film dívala podruhé, zjístila jsem, že ta prvotní nechuť byla způsobená jen špatným načasováním. Tohle je opravdu vynikající dílo .. a Ellen Page? Nedám už na ni dopustit .. co ta už za tu dobu vše dokázala ..(18.11.2006)

Film s poměrně přitažlivým popisem děje, který pro Vás možná vyzní tak, že by se mohlo jednat o strhující psychologický thriller s hlavním vodítkem nebezpečné hry, od které však ještě netušíte, kdo že to bude vlastně "V pasti." Snímek má velký potenciál, projevující se především v šíleném plánu a rozmluvách hlavní dívčí představitelky a charakterech postav. Ale mnou očekávaný prožitek, mrazivé scény či šokující konec se jaksi nedostavil. Scény jsou výborné, Elle je nehorázná proradná mrcha, Patrick Wilson mě herecky příliš nezaujal, přišel mi nevýrazný. Jeho postava je nešťastný člověk, v porovnání s Elle, jsou jeho "zájmy" naprosto neškodné, a konec je dost nečekaný. I přes to, mě však toto vše, nechávalo docela chladnou. Jestli to bylo formou obsahu, nebo mi přišlo, že se vše odehrávalo jako by z odstupu... Nevím. Chyběla mi autenticita, syrovost, nepocítila jsem větší napětí ani šok. Postava Elle je vylíčena jako velmi inteligentní, manipulativní a necitlivá dívka, jejíž důvody pro trýznění svého zajatce jsou brzy odhaleny. Zároveň mi však po seznámení se s její mužskou obětí přišly lehce přehnané. Patricka, coby fotografa, mi bylo od začátku docela líto a jeho "aktivity", aniž by zde byly jakkoliv více rozebírány, mi nepřišly nijak šokující či zvrhlé na to, aby si zasloužil takovou lekci. Takže pro mě jen průměr s viditelným talentem na mnohem lepší zpracování. "Tvé konverzační schopnosti s každou uplynulou hodinou klesají", "Dala jsem si s tím takovou práci a ty se na to nechceš dívat", "Jestli mám mít cvokaře, tak si najdu vlastního, určitě ho bude můj případ zajímat", "...Palec měl přišitý zpátky. Špatně ho ohýbal, ale zato mohl dobře stopovat."(28.7.2010)

Ellen Page v červené mikině působí jako Karkulka, jenž se pouští do nebezpečné hry s vlkem. Avšak není to další vlk, kdo se ukrývá v rouše Karkulčině? Vynikající psychologická hra, v níž není až do samotného konce zcela jasné kdo je obětí. Psychologické trýzni nejsou vystavěni pouze hlavní aktéři ale i divák. V samotném závěru nás David Slade dostal přesně tam kam chtěl - na kolena. 90%(5.10.2008)

Teenage? Yes. Joke? No.(17.1.2008)