V pasti

Jody Allen

Art Jones

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Jeden dom, dve postavy a hodina a pol totálneho psych(olog)ického teroru. Dá sa to, pár filmov to dokazuje a 'Hard Candy' sa k ním hrdo pridáva. Myšlienka je ako lusk, scenárista sa s ňou vyhral do najposlednejšieho detailu, možno len tá réžia občas prispala. Striedanie strán komu držať palce sa deje až nevídane zvrátene, čo je na prvý pohľad inak môže byť naozaj tak ako to bolo pôvodne. Tak komu držať stranu. Neškodnej mačke, či zlomyseľnej myši. Výber je ťažký a až do konca premyslene zákerný a zimomravý. Podľa celého priebehu ale finále mohlo byť dramaticky drastickejšie. 80%.(14.3.2008)

• Rogue

David Slade má zjevně rád kameramany, kteří používají moderní techniky. Což mi tedy do tohohle "komorního dramatu" moc nesedí. No a k tomu dramatu - poněkud vykonstruovaná zápletka o setkání dítěte a fotografa by mi ani nevadila, ale morální podtext, který se ukáže později a kterého se už do konce filmu nezbavíme ano. 100 minut, jeden dům, dva herci... Přechytralého čtrnáctiletého spratka ztvárňuje Ellen Page, kterou mám chuť zabít od desáté minuty a Patrick Nilson je tu do počtu, aby bylo komu stříkat sprej do pusy a koho mučit, což je oboje dost nuda. Protivná nuda. Jako celý film.(26.4.2008)

• kiddo

Neříkám, že koukat půl hodiny na Patricka Wilsona, kterak je svázaný s pytlíkem ledu na obnaženém rozkroku, není výborná podívaná, ale podobné scény přesně ilustrují průšvih, z kterého film nevytáhnou ani vysoce nadprůměrné herecké výkony, a sice totální doslovnost. A co je nejzábavnější, i přesto že tvůrci protáhnou postavy i tím nejzapovězenějším bahnem, ani tehdy nemám pocit, že by jednotlivé scény šly nějak na dřeň. Herci se v tom patlají sami, oporu nemají ani ve schematickém scénáři s nulovou psychologií postav, ani v kameře, která jen po bournovsku samoúčelně lítá ze strany na stranu, ani v režii, která nedokáže vytěžit napětí ani z toho, že vlastně vůbec nevíme, kdo je tu ten záporák. Důsledkem toho je, že si vytvořím averzi k oběma postavám, a když se dozvím rozřešení, které přichází o půl hodiny později, než by bylo záhodno, přijde mi vykonstruované a je mi už v podstatě ukradené. Pokud nedokážete předpovědět vše, co se stane mezi prvním drinkem a závěrečnou zpovědí, měli byste se vážně zamyslet nad svou schopností úsudku.(25.8.2009)

Naprosto ultimátní psychologické drama. Více než působivé scény. Fenomenální herecké výkony. Omračující dialogy. Skvělá režie. Nejlépe uděláte, když si o snímku nic nepřečtete, budete více než štědře odměněni. Do filmu jsem se vpíjel očima, po celou dobu jsem ani jednou nemrknul, aby mi neušla ani setina stopáže a po závěrečných titulkách jsem si omráčen došel pro hadr, abych utřel to moře slin na podlaze pod sebou. Až tehdy jsem si uvědomil, že jsem měl celých 100 minut hubu dokořán, asi tak jako ta maska z Vřískotu...(25.10.2007)

Hustý thriller, kterému bych vytknul jedině občasné podřizování logiky působivosti. 85% Zajímavé komentáře: Renton, pshimi, Nick Tow , mm, Balu..., castor, BobStClar(15.7.2007)