V pasti

Jody Allen

Art Jones

Kostýmy:

Jennifer Johnson

Zatraceně ostrý a kontroverzní psychologický thriller, ve kterém na diváka čeká nejedno překvapení. To, jestli si člověk tenhle film užije, závisí do značné míry na schopnosti uvěřit hlavní hrdince její vyzrálost, znalosti, schopnosti a motivaci. Někdy je to trochu "over the top", ale jako celek se jedná určitě o moc působivý (místy pro pány snad až trýznivý) snímek. A Ellen Page je fantastická.(12.11.2006)

Lepší,inteligentnější a uvěřitelnější než všech díly Saw dohromady.Výkon,který podala Ellen Page je bez debat...(5.7.2010)

Znám pár žen, které by toho byly schopné a to by chlap nemusel provést zrovna nic tak odporného. Jenomže to by nebyly čtrnáctileté (ani sedmnáctileté, kolik Ellen Page doopravdy je) holky, ale dospělé ženy. A tenhle zásadní logický fakt musím OPRAVDU v celkovém hodnocení zmínit.(5.12.2006)

• kiddo

Neříkám, že koukat půl hodiny na Patricka Wilsona, kterak je svázaný s pytlíkem ledu na obnaženém rozkroku, není výborná podívaná, ale podobné scény přesně ilustrují průšvih, z kterého film nevytáhnou ani vysoce nadprůměrné herecké výkony, a sice totální doslovnost. A co je nejzábavnější, i přesto že tvůrci protáhnou postavy i tím nejzapovězenějším bahnem, ani tehdy nemám pocit, že by jednotlivé scény šly nějak na dřeň. Herci se v tom patlají sami, oporu nemají ani ve schematickém scénáři s nulovou psychologií postav, ani v kameře, která jen po bournovsku samoúčelně lítá ze strany na stranu, ani v režii, která nedokáže vytěžit napětí ani z toho, že vlastně vůbec nevíme, kdo je tu ten záporák. Důsledkem toho je, že si vytvořím averzi k oběma postavám, a když se dozvím rozřešení, které přichází o půl hodiny později, než by bylo záhodno, přijde mi vykonstruované a je mi už v podstatě ukradené. Pokud nedokážete předpovědět vše, co se stane mezi prvním drinkem a závěrečnou zpovědí, měli byste se vážně zamyslet nad svou schopností úsudku.(25.8.2009)

Nemohla jsem si pomoct, ale hlavní hrdinka mi postupem času lezla na nervy čím dál víc a to by možná v tomhle druhu filmu neměla a navíc to co bylo na filmu v první půlce zajímavé, bylo nakonec příliš dlouhou stopáží až přehnané. Vadilo mi také přiliš mnoho otázek, které zůstaly nevysvětleny. Jinak herci byli výborní a příběh sám o sobě ušel. Až na tu uvěřitelnost.(3.10.2006)