Darwinovy ceny

• SK název

Darwinove ceny

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

Zábavné byly pasáže, kdy šlo pouze o filmovou interpretaci variant ne zcela běžných metod sebepoškození či přímo smrti. Zbytek filmu byla jen taková vata okolo, kdy tvůrci potřebovali natáhnout stopáž aspoň na "nezbytné minimum". Škoda, z téhle vody se dalo uvařit o dost více polívky...(10.4.2014)

• Isherwood

Asi nadlouho mi zůstane záhadou, jak vůbec mohl z takového námětu a s takovým obsazením vzniknout tak jalový film. Zatímco samotná ‚idiocie umírání‘ je notoricky známá z kdejakých internetových fan stránek, její obrazové provedení nenabídne ani špetku inovace. Z nevytěžených charakterů utkví matně v paměti leda tak ňouma Fiennes a dvojka ‚MythBusterů‘. Ve zručnějších tvůrčích rukou by z toho byla pamětihodná řachanda pro další generace, tohle ale leží právem v zapomnění.(4.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $301,207(13.2.2009)

Jedna z dosti povedených teenagerských komedií, která sice měla několik Achillových pat (naprostá předvídatelnost, méně humoru, než by bylo záhodno, nevyužití slibného potenciálu...), ale přesto obstála se ctí a dá se říci, že patří k tomu lepšímu, co tenhle (mnou poněkud přehlížený) žánr zatím vyprodukoval... Neurazí ani romantická dějová linie a když navíc přičtu hereckou anabázi samotného Lawrence Ferlinghettiho (jedna z klíčových scén zápletky se odehrává v jeho slavném sanfranciském knihkupectví...) a nejen hudební účinkování Metallicy, tenhle film náhle aspiruje téměř na čtyři hvězdičky... Ale přeci jenom...ten nevyužitý potenciál... Sekvence s raketovým pohonem byla skutečně velmi vtipná a povedená...:-)(12.6.2009)

No potencial tu byl, ale tvurci ho nezvladli plne vyuzit. Film zamerenej na nejdementnejsi smrti by byl fajn, jenze celej je pospojovanej ne moc zajimavym pribehem a tech smrti se tu zas tolik nestane. Ale je fakt, ze jsou obcas slusne krvavy, vtipny a docela napadity. Navic se ve filmu predstavi cela rada znamejch xichtu v cele s vtipnym Fiennesem, kterej me nejvic asi dostal jeho ochranou proti mejdlu ve sprse. Film tak srazi dolu hlavne technicky zpracovani, kamera se obcas tvari jakoze dokumentarni, kde vse zachycuje nejakej otravnej student, jenze to je fakt dost spatne zpracovany a ve vysledku to proste pusobi lacine az osklive, navic trikove dost hrozny. Ale kdyz tohle clovek prekousne, tak se celkem dobre pobavi.(20.11.2009)

Statečnost a hloupost se nevylučují.…. Nic nepobaví víc, jak neštěstí druhýho. Tento film je toho důkazem. Vidět idioty na vlastní oči – je to prdel! S inteligentní zábavou má sice tato ,,přehlídka“ pramálo společnýho, ale nechtějte víc, neposlouchejte monology, soustřeďte se na podstatu. ,,Inteligentním“ vtipem srší i J.Fiennes a tím předvádí další cenné ukázky ze života těch, kteří neštěstí přitahují. Kravina! Ale pobaví! PŘÍBĚH * HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ *(2.7.2009)

Jednotlivý příběhy o adeptech na Darwinovy ceny mě hodně bavily. Sice většina z těch příběhů je notoricky známá, ale jsou to tak šílený situace, že to snad nemůže nepobavit. Bohužel mezi těmahle scénkama se nic moc zajímavýho neděje. Prostě se tam odehrává takovej 1000× omletej romantickej příběh o tom, jak se dva lidi, co se ze začátku nemaj zrovna moc rádi, nakonec daj dohromady. Komedie to neni špatná, ale souhlasim s tim, co už tady psali ostatní. Je to dost nevyužitej potenciál. Potěšila účast mejch oblíbenejch "bořičů mýtů". A kdyby do filmu zakomponovali tu slavnou akci, když cikáni v Kladně kradli nosníky v nějaký tovární hale a spadla na ně střecha, hvězdičku bych přidal :-)(5.1.2012)

Klasický problém trojhviezdičkových filmov - dobrý, originálny nápad a zároveň jeho podpriemerné využitie. A potenciál bol o to vyšší, že aj herci sa očividne snažili. Za Metallicu by som dal aj o hviezdu vyššie, ale to by som nebol objektívny. Ale aspoň viem, že kvôli tomu si túto skľudnenú šialenosť rád ešte niekedy pozriem. 60%.(8.11.2007)

• Gilmour93

Občas to podrží nad vodou camea, jinak Joseph Fiennes tradičně otravný, detektivní i romantická linie spíše rušivá a s přibývajícím časem klepe na dveře scenáristická bezradnost. Režisér Finn Taylor nejen že téma nevyčerpal, on ho doslova promrhal (dle potřeb jadrnosti lze písmeno „h“ zaměnit).. U vystavených genofondových stopek a urban legends by byl možná atraktivnější jen veskrze povídkový formát - takhle mi ten příběh přišel násilně naroubovaný a já si navíc nepřečetl v závěrečných titulcích, že: „…při natáčení tohoto snímku nebyl zraněn žádný pískomil.“(27.5.2013)

Niektoré nápady zostali nevyťažené, iné boli až prečerpané... a tak ide - až na hryzavý čierny humor - len o priemernú romantickú komédiu s prekvapivo kvalitným obsadením maličkých rolí, okorenenú niekoľkými cameo scénkami a látkou, ktorú doteraz (aj keď v odlišnom vyznení:-) ponúkla iba séria Nezvratných osudov. Veď napokon, či už človek zomrie vďaka hlúpej súhre náhod alebo vďaka vlastnej blbosti, výsledok je rovnaký ;-)(8.8.2007)

Není to zas tak špatné. Nekteré nehody jsou opravdu hrozné, ale každá z nich má v sobě špetku vtipu nad kterou se zasmějeme. Joseph Finnes byl výborný detektiv s dobrým smyslem pro předvídavost situace, která se zúčastněným stala. Trošku mi vadilo to jeho stálé omdlévání, a také ten kameraman..... Samozřejmě vše šlo dotáhnout více, ale kritizovat umí každý z nás (( ::. Scénu s automatem musím pustit svému kamarádovi, který na tom byl docela podobně, až na to, že to přežil "jen" se šroubama v noze, takže vše je reálné a kvůli tomu dávám za čtyři + za originalitu snímku. Jinak 70%.(29.1.2009)

• paascha

Vtipné, leč nedotažené. Potenciál, který toto téma má, nebyl využit ani na 10 %. Škoda:-)(23.3.2009)

• Ony

Suché a odbyté. Čekala jsem daleko kurióznější úmrtí, pískomila v řiti apod.(2.3.2007)

Dobrá odpočinková záležitost. Doufal jsem víc v trpkou notu lidskýho idiotizmu, ale i tak dobrá ukázka toho, jak nereálná je realita :-)(10.5.2009)

• PinokKio

Když si člověk vybaví všechny ty reálné adepty na Darwinovu cenu a jejich absurdní skony, tak je až škoda, že vznikla takhle obyčejná, ničím nápaditá komedie ..(4.2.2014)

Nech robím, čo chcem, viac ako 3 sa tomuto filmu nedajú dať. A to som sa naň tak veľmi tešil... Totálne nevyužitý nápad s internetovým ocenením Darwinovych cien a navyše ostatok je tak réžijne nedotiahnutý a scenáristicky plytký, že mi to až je ľúto. Chytiť tento skvelý nápad s "blbečkovskými nehodami" do rúk možno niekto iný... Veľká škoda. K pozitívam aspoň uvediem dobré herecké obsadenie a malé roličky dvojice Mythbusterov, Lawrenca Ferlinghettiho a samozrejme Metallica.(1.9.2009)

• Vitason

Detektiv Michael Burrows se upne na sestavení profilu pro pojišťovnu na takzvané Darwinovy případy, poté co je vyhozen od policie po neúspěšném zásahu. Kandidáti Darwinových cen jsou naprostí idioti, kteří vystavují svůj život v šanc při těch nejbizardnějších situacích. Je to jako když jde někdo v letní bouřce zahýbat anténou na střeše kvůli lepšímu signálu a jako obuv si navíc vezme papuče. Podobné a možná ještě bizardnější úmrtí film nabízí a jsou to jediné momenty, kdy se člověk může u filmu zasmát. Což je u černé komedie docela škoda. Navíc jsou ony situace trochu sráženy dolu nepovedenými triky. Pokud se jedná o zbytek příběhu, tak zajímavé herecké obsazení mezi sebou předvádí podobnou romantickou linku, na jakou jsme zvyklí z podobných road movie. Z hlavních postav mě nejvíce rozčilovala postava kameramana, který prakticky není vidět, ale drtivá většina příběhu je podána z jeho pohledu a pro příběh je prakticky zbytečný. Darwinovy ceny je nepříliš zábavná komedie se zvláštními případy úmrtí. Potěší Winona Ryder opět ve filmu a Juliette Lewis v menší roli.(18.6.2007)

Jojojo, tak to je fáákt hustáá komedie :-) Nic jsem si od tohoto filmu nesliboval, ani neviděl zdejší hodnocení a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Přesná trefa do mého vkusu. Sympatičtí herci, parádní "darwinovy kousky" a neskutečná zábava. Vřele doporučuju :-) Zajímavosti: Okno, kterým se snaží proskočit A. Nivola bylo opravdu tvrzené. Proskočit se mu ho podařilo až na 4. pokus. / Hmotnost automatu na sušenky byla 1250 kg. / Jistě vás taky zajímá rychlost, kterou se řítil náš "šílený Max". Hodnota v posledním měřeném úseku činí 783km/h, čímž drží světový rekord. Bohužel za něj zaplatil životem. / Vzdálenost, kterou se podařilo ujet na autopilota, činila 725 metrů. / Příběh s rybářema je vymyšlený... :-) 80%(28.12.2008)

• IQ Tiqe

50%. Na Winonu se dobře kouká, námět byl originální, pár scén k zasmání, ale celkově podprůměr.(3.6.2009)

Bolo to veľmi veľmi dobré. Až prekvapivo dobré. Smiala som sa, herci boli v poriadku. Nechýbalo tomu hádam nič, len mi chýbalo troška viac hudby. Ale čo sa týka hereckého obsadenia a toho ostatného bolo to nad moje očakávania.85%(26.3.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8