Darwinovy ceny

Darwin Awards, The

Darwinove ceny

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

Bolo to veľmi veľmi dobré. Až prekvapivo dobré. Smiala som sa, herci boli v poriadku. Nechýbalo tomu hádam nič, len mi chýbalo troška viac hudby. Ale čo sa týka hereckého obsadenia a toho ostatného bolo to nad moje očakávania.85%(26.3.2010)

Kdo by neznal nějaké internetové video, na němž se jakémusi anonymnímu smolařskému pitomci něco hrozného stalo, pravděpodobně jeho vlastní vinou. V Darwinových cenách se zvláštně nevýpravným způsobem můžeme spolu s podivínským typologem podívat trochu do soukromí takových zoufalců. Ne že by téma bylo kdovíjak vytěžené, ne že by se divák občas nedivil (proč třeba neidentifikovali vraha podle záběru na kameře, když už jim ho tak laskavě ponechal?), ne že by to celé díky té pseudodokumentární formě nevypadalo trochu divně. Jenže — mně se to líbilo, bavilo mě to, Winona Ryder s Fiennesem tvoří vysloveně sympatický pár a jako romantická komedie to na mě zabralo (plus Metallica jako bonus).(22.8.2011)

• claudel

Škoda, převeliká škoda takového úžasného námětu. Dalo by se s ním pohrát a vytvoři komediální skvost. Bohužel vznikla trapná fraška prošpikovaná krátkými výstupy známých tváří.(22.2.2008)

Jednotlivý příběhy o adeptech na Darwinovy ceny mě hodně bavily. Sice většina z těch příběhů je notoricky známá, ale jsou to tak šílený situace, že to snad nemůže nepobavit. Bohužel mezi těmahle scénkama se nic moc zajímavýho neděje. Prostě se tam odehrává takovej 1000× omletej romantickej příběh o tom, jak se dva lidi, co se ze začátku nemaj zrovna moc rádi, nakonec daj dohromady. Komedie to neni špatná, ale souhlasim s tim, co už tady psali ostatní. Je to dost nevyužitej potenciál. Potěšila účast mejch oblíbenejch "bořičů mýtů". A kdyby do filmu zakomponovali tu slavnou akci, když cikáni v Kladně kradli nosníky v nějaký tovární hale a spadla na ně střecha, hvězdičku bych přidal :-)(5.1.2012)

Metallica rulez!!!(17.5.2007)