Darwinovy ceny

• Austrálie

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

Metallica rulez!!!(17.5.2007)

Rád se dívám na lidi, kteří si nechávají na čele rozseknout zářivku křovinořezem nebo metají salta z paneláku do sněhu, ale ti se v tomto snímku nevyskytují. Tady si musí divák vystačit s výbušnou výrobou děr v ledu, s raketovým pohonem osobního vozidla či s karavanem s autopilotem a to jistou zábavnost taky má. Její míra však není nijak závratná a připočteme-li k tomu, že případy vyšetřuje nudný týpek, který se zavěšuje na jistící lana i při sprchování, tak mi z toho vychází pouze průměrný průměr, který mi rozhodně vyjít neměl. Tohle prostě mohla a měla být smršť humoru na téma lidské debility a nikoli fádní detektivka s několika vtipnými momenty.(17.9.2015)

• Deverant

Jako nápad zajímavé, jako film ale příliš nefungující. Několik skečů, které by klidně mohli být adaptací příběhů skutečných laureátů Darwinovy ceny je navlečeno na nit romantické road-movie. Nakonec se mi asi nejvíc líbila Winona Ryder a to je přece jen trochu málo.(23.10.2007)

Zábavné byly pasáže, kdy šlo pouze o filmovou interpretaci variant ne zcela běžných metod sebepoškození či přímo smrti. Zbytek filmu byla jen taková vata okolo, kdy tvůrci potřebovali natáhnout stopáž aspoň na "nezbytné minimum". Škoda, z téhle vody se dalo uvařit o dost více polívky...(10.4.2014)

Originalny napad s prekvapujuco dobrym obsadenim a niektorymi mimoriadne dobrymi momentami, pochovava zbytocna romanticka linia, nedotiahnute spracovanie, prestylizovanie hlavneho "hrdinu" a v televizii absolutne priserny slovensky dabing, kvoli ktoremu by som kompetentne osoby nakopal na miesta, kde by to citili velmi dlho. Je to vsak prijemne kratke a nudit som sa nastastie nestihol. 2,5/5*(16.6.2008)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

• - Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)