Darwinovy ceny

Darwin Awards, The

Darwinove ceny

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

Originalny napad s prekvapujuco dobrym obsadenim a niektorymi mimoriadne dobrymi momentami, pochovava zbytocna romanticka linia, nedotiahnute spracovanie, prestylizovanie hlavneho "hrdinu" a v televizii absolutne priserny slovensky dabing, kvoli ktoremu by som kompetentne osoby nakopal na miesta, kde by to citili velmi dlho. Je to vsak prijemne kratke a nudit som sa nastastie nestihol. 2,5/5*(16.6.2008)

Bolo to veľmi veľmi dobré. Až prekvapivo dobré. Smiala som sa, herci boli v poriadku. Nechýbalo tomu hádam nič, len mi chýbalo troška viac hudby. Ale čo sa týka hereckého obsadenia a toho ostatného bolo to nad moje očakávania.85%(26.3.2010)

• Vitason

Detektiv Michael Burrows se upne na sestavení profilu pro pojišťovnu na takzvané Darwinovy případy, poté co je vyhozen od policie po neúspěšném zásahu. Kandidáti Darwinových cen jsou naprostí idioti, kteří vystavují svůj život v šanc při těch nejbizardnějších situacích. Je to jako když jde někdo v letní bouřce zahýbat anténou na střeše kvůli lepšímu signálu a jako obuv si navíc vezme papuče. Podobné a možná ještě bizardnější úmrtí film nabízí a jsou to jediné momenty, kdy se člověk může u filmu zasmát. Což je u černé komedie docela škoda. Navíc jsou ony situace trochu sráženy dolu nepovedenými triky. Pokud se jedná o zbytek příběhu, tak zajímavé herecké obsazení mezi sebou předvádí podobnou romantickou linku, na jakou jsme zvyklí z podobných road movie. Z hlavních postav mě nejvíce rozčilovala postava kameramana, který prakticky není vidět, ale drtivá většina příběhu je podána z jeho pohledu a pro příběh je prakticky zbytečný. Darwinovy ceny je nepříliš zábavná komedie se zvláštními případy úmrtí. Potěší Winona Ryder opět ve filmu a Juliette Lewis v menší roli.(18.6.2007)

• Isherwood

Asi nadlouho mi zůstane záhadou, jak vůbec mohl z takového námětu a s takovým obsazením vzniknout tak jalový film. Zatímco samotná ‚idiocie umírání‘ je notoricky známá z kdejakých internetových fan stránek, její obrazové provedení nenabídne ani špetku inovace. Z nevytěžených charakterů utkví matně v paměti leda tak ňouma Fiennes a dvojka ‚MythBusterů‘. Ve zručnějších tvůrčích rukou by z toho byla pamětihodná řachanda pro další generace, tohle ale leží právem v zapomnění.(4.2.2010)

• Miki8888

Odfláknuté jako prase. Z tohohle tématu se dalo vyždímat mnohem ale mnohem víc. To sem mohl udělat video na Youtube a byl bych úspěšnější.(27.10.2012)