Darwinovy ceny

Darwin Awards, The

Darwinove ceny

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

55 % - Zajímavý, černohumorný nápad s Darwinovými laureáty zůstává nevytěžen. Spojovací nit mezi Fiennesem a Ryder je pak otřepanou romantickou linkou bez výraznější chuti a šťávy.(9.5.2007)

Není to zas tak špatné. Nekteré nehody jsou opravdu hrozné, ale každá z nich má v sobě špetku vtipu nad kterou se zasmějeme. Joseph Finnes byl výborný detektiv s dobrým smyslem pro předvídavost situace, která se zúčastněným stala. Trošku mi vadilo to jeho stálé omdlévání, a také ten kameraman..... Samozřejmě vše šlo dotáhnout více, ale kritizovat umí každý z nás (( ::. Scénu s automatem musím pustit svému kamarádovi, který na tom byl docela podobně, až na to, že to přežil "jen" se šroubama v noze, takže vše je reálné a kvůli tomu dávám za čtyři + za originalitu snímku. Jinak 70%.(29.1.2009)

Je až obdivuhodné, jak zbytečně a hloupě někteří lidé umírají. Touto problematikou se právě Darwinovy ceny zabývají, a jak už řekla spousta uživatelů, tak i já si myslím, že se z toho dalo vytřískat přece jenom o něco více. Titulní dvojice byla sympatická, protože Fiennes se prostě umí skvěle tvářit jako majitel spousty fóbií a Ryder mě ani zklamat nemůže. A aspiranti na DC byli správně přihlouplí a mimo. Zkrátka film s příjemným obsazením a lehce nevyužitým potenciálem.(5.4.2011)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

• - Príhoda o bývalom seržantovi letectva, ktorý si k autu primontoval rakety na tuhé palivo, patrí medzi vymyslené. Tento príbeh patrí medzi najznámejšie, avšak neskôr bolo zistené že ide len o mýtus a v skutočnosti sa nestal. (Smok)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)