Darwinovy ceny

Darwinove ceny

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

• Chrustyn

Potenciál byl v zajímavém nápadu obrovský (Darwinova cena se udělaje těm co zemřou za těch "nejblbějších" okolností) ale díky nezkušenosti tvůrců, naprosto nevyužit. Nepovedená černá komedie, kde je minimum vtipných scén.(13.1.2013)

Není to zas tak špatné. Nekteré nehody jsou opravdu hrozné, ale každá z nich má v sobě špetku vtipu nad kterou se zasmějeme. Joseph Finnes byl výborný detektiv s dobrým smyslem pro předvídavost situace, která se zúčastněným stala. Trošku mi vadilo to jeho stálé omdlévání, a také ten kameraman..... Samozřejmě vše šlo dotáhnout více, ale kritizovat umí každý z nás (( ::. Scénu s automatem musím pustit svému kamarádovi, který na tom byl docela podobně, až na to, že to přežil "jen" se šroubama v noze, takže vše je reálné a kvůli tomu dávám za čtyři + za originalitu snímku. Jinak 70%.(29.1.2009)

• Deverant

Jako nápad zajímavé, jako film ale příliš nefungující. Několik skečů, které by klidně mohli být adaptací příběhů skutečných laureátů Darwinovy ceny je navlečeno na nit romantické road-movie. Nakonec se mi asi nejvíc líbila Winona Ryder a to je přece jen trochu málo.(23.10.2007)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)

• - Príhoda o bývalom seržantovi letectva, ktorý si k autu primontoval rakety na tuhé palivo, patrí medzi vymyslené. Tento príbeh patrí medzi najznámejšie, avšak neskôr bolo zistené že ide len o mýtus a v skutočnosti sa nestal. (Smok)