Darwinovy ceny

Darwinove ceny

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

• SaNcHeZ_cz

Kromě absurdně zábavných úmrtí nemá tento snímek moc co nabídnout.(9.2.2011)

• claudel

Škoda, převeliká škoda takového úžasného námětu. Dalo by se s ním pohrát a vytvoři komediální skvost. Bohužel vznikla trapná fraška prošpikovaná krátkými výstupy známých tváří.(22.2.2008)

• nascendi

Pozrieť si film, ktorý má 60 % je pre mňa úplne výnimočná záležitosť. Išiel som do toho vedome, pretože problematiku Darwinových cien mám tak rád, že som im venoval jeden príspevok na mojej webovej stránke. Lenže výsledok ma bohužiaľ nesklamal. Už som vyjadril svoj odmietavý postoj k nakrúcaniu filmov podľa komiksov, nešťastný bol aj Troškov nápad s nakrúcaním kamennej série a do tej istej kategórie musím zaradiť aj Darwinove ceny. Mať taký materiál k dispozícii a premrhať jedinečnú príležitosť, by malo byť hodnotené ako kriminálny čin. Viac nemám čo k tomuto nepodarku napísať.(27.1.2014)

• - Príhoda o bývalom seržantovi letectva, ktorý si k autu primontoval rakety na tuhé palivo, patrí medzi vymyslené. Tento príbeh patrí medzi najznámejšie, avšak neskôr bolo zistené že ide len o mýtus a v skutočnosti sa nestal. (Smok)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

• - Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)