Darwinovy ceny

Darwinove ceny

• Austrálie

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

Dobrá odpočinková záležitost. Doufal jsem víc v trpkou notu lidskýho idiotizmu, ale i tak dobrá ukázka toho, jak nereálná je realita :-)(10.5.2009)

Klasický problém trojhviezdičkových filmov - dobrý, originálny nápad a zároveň jeho podpriemerné využitie. A potenciál bol o to vyšší, že aj herci sa očividne snažili. Za Metallicu by som dal aj o hviezdu vyššie, ale to by som nebol objektívny. Ale aspoň viem, že kvôli tomu si túto skľudnenú šialenosť rád ešte niekedy pozriem. 60%.(8.11.2007)

Doufám, že já se nikdy v životě kandidátem na Darwinovu cenu nestanu! I když párkrát našlápnuto už jsem taky měl :-) (jedinými českými kanditáty v historii byli ti fiškusové z nejmenovaného etnika, co v Kladně kradli NOSNÍKY stojící haly, že je prodají do šrotu, a když je odřízli, tak se upřímně divili, že na ně ta hala spadla :-) ... Bohužel, za Winonu Ryder, kterou moc nemusím (třeba to není její chyba), Josepha Fiennese, který mi v té roli naprosto neseděl, ačkoli jindy ho docela beru ( a jeho bráchu Ralpha přímo žeru) a hlavně za tu nudu mezi jednotlivými smrťáky, dávám jen tři hvězdy... Přitom Darwinovky mě úžasně pohladily na duši! Tím, že přece jenom existují na světě ještě větší blbci, než jsem já :-) Plus samozřejmě moje oblíbená taková normální zabijácká „Mallory“ a její: „rychleji, dělej mi to rychleji, JEĎ jak nejrychleji můžeš !“ Roztomilá scénka a jasný příklad cherchez la femme...(3.1.2013)

• Kryton

Až moc promrhaný potenciál s takovou plejádou herců. Budu další v řadě: málo vtipné,nepříliš originální a na konci si nepamatujete co jste viděli (jako po pořádným šluku)(16.5.2010)

• Deverant

Jako nápad zajímavé, jako film ale příliš nefungující. Několik skečů, které by klidně mohli být adaptací příběhů skutečných laureátů Darwinovy ceny je navlečeno na nit romantické road-movie. Nakonec se mi asi nejvíc líbila Winona Ryder a to je přece jen trochu málo.(23.10.2007)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

• - Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)