Darwinovy ceny

• Austrálie

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

• Morholt

Nápad za milion zničilo zpracování stojící za starou bačkoru. Pravda, u automatického pilota jsem se fakt zasmál a některé z bizarních nehod měly komediální potenciál, ale režie to totálně zničila. A nesednul mi tu ani Fiennes, který se pro podobné role prostě nehodí. Taylor měl vsadit na nějaké osvědčené komediální jméno. mě by se tady líbil třeba Steve Carell. Winona byla fajn, potěšilo i pár známějších jmen jako třeba David Arquettte, Juliete Lewis nebo Bořiči mýtů s Metallicou, ale pod tímhle principálem prostě lepší než 30% představení zahrát nešlo.(30.11.2013)

Jednotlivý příběhy o adeptech na Darwinovy ceny mě hodně bavily. Sice většina z těch příběhů je notoricky známá, ale jsou to tak šílený situace, že to snad nemůže nepobavit. Bohužel mezi těmahle scénkama se nic moc zajímavýho neděje. Prostě se tam odehrává takovej 1000× omletej romantickej příběh o tom, jak se dva lidi, co se ze začátku nemaj zrovna moc rádi, nakonec daj dohromady. Komedie to neni špatná, ale souhlasim s tim, co už tady psali ostatní. Je to dost nevyužitej potenciál. Potěšila účast mejch oblíbenejch "bořičů mýtů". A kdyby do filmu zakomponovali tu slavnou akci, když cikáni v Kladně kradli nosníky v nějaký tovární hale a spadla na ně střecha, hvězdičku bych přidal :-)(5.1.2012)

No zklamání, čekal jsem něco ve stylu podrobnějšího Nezvratného osudu:), a dostalo se mi jen trochu nezáživné romatnické komedie s občas probleskujícími dobrými nápady... Skore zvedá skvělé obsazení, ale kdyby se autoři soustředili na samotné Darwinovy ceny jako takové, mohla by vzniknout parádní ujetá tragikomedie, ale todle je promarněná šance. 50%(12.12.2007)

No potencial tu byl, ale tvurci ho nezvladli plne vyuzit. Film zamerenej na nejdementnejsi smrti by byl fajn, jenze celej je pospojovanej ne moc zajimavym pribehem a tech smrti se tu zas tolik nestane. Ale je fakt, ze jsou obcas slusne krvavy, vtipny a docela napadity. Navic se ve filmu predstavi cela rada znamejch xichtu v cele s vtipnym Fiennesem, kterej me nejvic asi dostal jeho ochranou proti mejdlu ve sprse. Film tak srazi dolu hlavne technicky zpracovani, kamera se obcas tvari jakoze dokumentarni, kde vse zachycuje nejakej otravnej student, jenze to je fakt dost spatne zpracovany a ve vysledku to proste pusobi lacine az osklive, navic trikove dost hrozny. Ale kdyz tohle clovek prekousne, tak se celkem dobre pobavi.(20.11.2009)

Jojojo, tak to je fáákt hustáá komedie :-) Nic jsem si od tohoto filmu nesliboval, ani neviděl zdejší hodnocení a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Přesná trefa do mého vkusu. Sympatičtí herci, parádní "darwinovy kousky" a neskutečná zábava. Vřele doporučuju :-) Zajímavosti: Okno, kterým se snaží proskočit A. Nivola bylo opravdu tvrzené. Proskočit se mu ho podařilo až na 4. pokus. / Hmotnost automatu na sušenky byla 1250 kg. / Jistě vás taky zajímá rychlost, kterou se řítil náš "šílený Max". Hodnota v posledním měřeném úseku činí 783km/h, čímž drží světový rekord. Bohužel za něj zaplatil životem. / Vzdálenost, kterou se podařilo ujet na autopilota, činila 725 metrů. / Příběh s rybářema je vymyšlený... :-) 80%(28.12.2008)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)

• - Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)

• - Príhoda o bývalom seržantovi letectva, ktorý si k autu primontoval rakety na tuhé palivo, patrí medzi vymyslené. Tento príbeh patrí medzi najznámejšie, avšak neskôr bolo zistené že ide len o mýtus a v skutočnosti sa nestal. (Smok)