Na skle maľované (TV film)

Drama / Muzikál

Československo, 1980, 104 min

Bravúrne !!! Nádherné, podmaňujúce a svieže !!! Pre mnohých klasika najklasikovatejšia !!!(21.12.2005)

Tento muzikál jsem měl možnost několikrát vidět v nastudování hereckého souboru Horáckého divadla v Jihlavě a dones si na to živě vzpomínám a na závěrečné ovace ve stoje jen tak nezapomenu. A to mi věřte, v Horáckém divadle se často ve stoje netleská. Tohle bylo poprvé za 8 let co tam jezdím, a pravidelně je slabé slovo. Pamatuji si to přesně, bylo to poslední představení před derniérou a absolutně nikdo nečekal, že konec proběhne tak jak proběhnul. Výborný scénář, choreografie, písničky, herci, atmosféra, no prostě všechno! Kdo máte možnost jít na toto do divadla tak neváhejte, vřele doporučuji!(7.3.2009)

Na skle maľované nie je iba televíznym záznamom preslávenej divadelnej inscenácie, ale pomníkom, oslovujúcim aj generáciu, ktorú vtedy do divadla ešte nepúšťali. Mne sa podarilo vidieť predstavenie v divadle dvakrát, i keď druhýkrát už v mierne pozmenenom obsadení. A tento záznam mnohokrát. Nepoznám ďalšie TV filmy, na vzniku ktorých by sa podieľali také zvučné mená, ako Karol L. Zachar, Štefan Nosáľ a taká plejáda vynikajúcich hercov na čele s nezabudnuteľným Miškom Dočolomanským. Aj preto patrí tento TV film na najvyššie priečky v mojom rebríčku, i keď ide "iba" o muzikál.(26.12.2011)

"Čo som sa po horách nachodil, čo som sa pištolí nanosil..." Absolútna Genialita! A hudba je úžasná!:) Dočolomanského životné dielo.(11.4.2011)

Divadelné predstavenie pôsobilo určite ešte intenzívnejšie, televízna inscenácia na sile stráca, ale inak, našťastie, zachováva všetko (obsadenie, hudba, texty) pôvodné a teda nadštandardné.(30.8.2008)

• - Choreografiu robil Štefan Nosáľ - zakladateľ, umelecký vedúci a choreograf folklórneho súboru Lúčnica. (Smok)