poster

Manželské etudy po dvaceti letech (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 6x55 min

(další profese)
 • Kulmon
  *****

  Manželské etudy i jejich pokračování po dvaceti letech jsou životaschopné i samostatně. Tu pravou vypovídající hodnotu však mají pospolu. Já jsem sledoval vždy konkrétní dvojici chronologicky, časem se ale podívám obráceně. A budu doufat, že se režisérka Třeštíková k projektu zase za pár let vrátí a potvrdí, že časosběrnost je nejlepším způsobem natočení dokumentu.(11.5.2011)

 • Handle
  *****

  V Česku to je opravdu jediná Helena Třeštíková, která mě tímhle cyklusem naprosto dostala a při závěrečných titulkách jsem absolutně nevěděl co mám říct, prostě.,. cítil jsem se hodně divně. Její styl ''na nic si nebudeme hrát, tady to máte a dělejte si s tím co chcete'' mně prostě příjde mnohem lepší, než nějaké vyumělkované dokumenty. Manželé už mají kus života za sebou a mají rozhodně co říct. Občas jsem byl vážně šokován. Hodně smíšené pocity - to je to, co Vám tyto dokumenty nabízí.(2.9.2010)

 • Tryskomyš
  *****

  Tak nejpoutavější je příběh Marcely a zároveň velmi smutný.(21.7.2014)

 • tron
  ***

  „Bylo hůř.“ Na jednej strane už z princípu unikátny dokument o zachytávaní desiatok rokov životov šiestich „normálnych manželských párov“ a ich následne na svet prichádzajúcich detí. To, čo Helena Třeštíková urobila so svojím štábom, sa už ani nedá opísať slovami. Najsilnejší je asi diel o Marcele a jej dcére, ktorý môžeme poznať aj ako „oddelený“ celovečerný dokument. Potiaľto 100%. Na strane druhej, z väčšiny „účinkujúcich“ sa (i kvôli komunistickej dobe, v ktorej „začínali“ a „úplne inej dobe“ PO roku 1989, v ktorom prežili väčšinu života), stala plejáda bizarných postavičiek, aké by ste asi za svojich susedov mať nechceli (pseudo renomovaný fotograf, ktorému sa pred rokmi podarilo predať sériu fotiek slávnemu pánskemu časopisu, no teraz býva u vlastných dcér). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(20.1.2011)

 • igi B.
  *****

  Jeden z mála opravdu zajímavých a smysluplných českých dokumentárních projektů. Zde není co řešit a nad čím hloubat. . . . Jednoznačně za pět ! ! ! ! !(8.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace